Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Pastrim i divaneve me lageshti

Jeni duke kërkuar për një rrahëse sediljeje? Ne kemi 9,326 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,800 profesionistë të regjistruar
87,876 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pastrim i divaneve me lageshti

Keni nevojë për një shërbim në fushën e rrahjes së sediljeve? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në rrahjen dhe pastrimin e sediljeve, kolltukëve dhe shtretërve. Çmimi i pastrimit të sipërfaqeve të sediljeve zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: impregnimi dhe dezinfektimi i ozonit të ofruara nga një prej 9,326 rrahësve tanë në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,800 profesionistë të regjistruar
87,876 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Tapiceri i dezinfektimit antivirus për të shkatërruar 99.99% të baktereve dhe viruseve 1: llak dyshek dhe tapiceri me pastrues antivirus Para se të kryeni ujë të ngrohjes në dyshek ose tapiceri teknikë tonë paraprakisht trajtojnë dyshekun ose divanin tuaj me agjent pastrimi. Zgjidhje të tilla kanë pH neutrale, gjë që i bën ata të sigurt për çdo sipërfaqe të lagur të briste. Gjithashtu heq plotësisht urinën e joshur, erë e gatimit, erë nga kafshët shtëpiake dhe tymi nga mobilje të veshur me susta dhe qilima. Hapi 2: Aplikimi i agjentit të pastrimit për të vrarë edhe mikrobet më të mahnitshme duke përdorur teknika të veçanta të llakut agjentët tanë të certifikuar të pastrimit për ngarkimin e detergjentit në mobilje ose dyshek në mënyrë që dezinfektuesi antivirus të marrë në thellësi dhe të vrarë mikrobet morale. Kjo lejon që agjentët e pastrimit antivirus të depërtojnë plotësisht në sipërfaqe dhe të eliminojnë mikrobet morale. Hapi 3: Kryeni një ujë të ngrohjes për të siguruar dezinfektim të plotë dhe të thata të shpejta Pas 15 minutash, agjenti i pastrimit eliminoi 99.99.99% të të gjithë mikrobeve në tapiceri duke përfshirë viruset si Coronavirus, MRSA dhe Hepatiti B. Specialistët tanë pastaj kryejnë pastrimin e ujit të nxehtë dhe pastrimin e nxjerrjes për të përfunduar sanimin e mobiljeve tuaja. Pastrimi i thellësisë së dyshekut dhe sofas pranë jush. Sofas profesionale pastrimi dhe dyshek me ujë të nxehtë. Ata rrallë njerëzit e kuptojnë se divat dhe dyshekët e tyre gjithashtu kanë nevojë për një formë të mirëmbajtjes. Ka edhe sasi të konsiderueshme të pluhurit dhe sigurisht të sulmohen nga grupet mikroskopike që quhen marimangat. Për të pastruar dyshekun / divanin tuaj, ne mund të përdorim terapi të nxehtë të ujit që është shumë efektive, sepse ju merrni shumë mirë me pluhur të grumbulluar dhe shumë lloje të njollave rezistente. Por mbani në mend se disa njollat ​​në të vërtetë dëmtojnë pëlhurën dhe nuk mund të hiqen plotësisht. Disavantazhi është se dysheku merr ajrin e tyre të tharjes pak më gjatë. Si të punoni me ujë të nxehtë Tekniku mund të përcaktojë speciet e njollës dhe të përdorë agjentin më të përshtatshëm të pastrimit. Ajo do të sjellë pastrues të ndryshëm që janë përdorur për të hequr njollat ​​e qëndrueshme si kafe, ushqim yndyror, gjak, bojë, crayons, twists, në të vërtetë gjithçka që ju kujtohet. Megjithatë, mbani në mend se ka njolla që dëmtojnë përgjithmonë pëlhurën dhe nuk mund të hiqen, për shembull, ngjyra ose gjurmët e ujit. Është e rëndësishme që ju të mos përpiqeni të pastroni vetë-ndihmën e njollës, sepse ata mund ta shtyjnë atë edhe më të thellë në substancë dhe të bëjnë të mundur pastrimin e saj. Duke lënë ujë të nxehtë Është metoda më efektive e pastrimit të pastrimit të tapiceri. Ajo punon si më poshtë: Makinë Peak Professional për injeksion të ujit të nxehtë në thellësi fibër është përdorur. Kështu, papastërtitë dhe pluhuri hiqen në mënyrë efektive. Nozzle ka një zgjatje thithëse që pothuajse në të njëjtën kohë të shkëputet nga një tekstile rreth 95% lagështi (së bashku me papastërtitë e mundshme të liruar). Në këtë mënyrë, ajo do të mbetet e pastruar në mënyrë të përkryer dhe një tapiceri të freskët që thahet në ajër në disa orë. Gjithmonë përdorni metodën më të përshtatshme të pastrimit kimik të tapiceri. Tekniku do të kontrollojë me kujdes tapiceri tuaj delikat për të përcaktuar mënyrën më të mirë për ta pastruar atë. Këtu ju mund të shikoni në metodat që përdorim për të rifreskuar substancat më të përdorura. Pastrimi me tretës të thatë Agjenti i pastrimit i përdorur për këtë lloj të pastrimit të mobiljeve nuk përmban dhe nuk kërkon fare përdorim të ujit. Është projektuar posaçërisht për t'u lidhur me papastërtitë në nivelin mikroskopik, i cili nuk ndikon në pëlhurë, kështu që nuk ka shanse për dëm. Pas aplikimit të duhur, detergjenti hiqet nga pastruesi me vakum që gjithashtu lehtëson efektivisht trajtimin e papastërtive të papastërtive. Pastrimi i shkumës së thatë. Pas rregullimit paraprak, një detergjent me lagështi të ulët zbatohet në pëlhurë. Fshin me furçë rrotulluese, e cila është absolutisht e sigurt për substancën. Së fundi, shkuma është e pamundur dhe vetëm do të qëndrojë e pastër dhe e freskët tapiceri. Pastrim divan lëkure Pastrimi i mobiljeve prej lëkure të sofas, sofas dhe karrige kryhet duke përdorur pastrues profesionistë që aplikohen me kujdes me substanca pambuku dhe pastaj trupat. Pastroni me sukses shtratin e bërë nga anilina, lëkurë të mbrojtur dhe nubus. Megjithatë, nëse lëkura është diçka e njollosur, ka një shans të madh që dëmtimi do të jetë i përhershëm dhe mjetet e pastrimit në divanin e lëkurës nuk do të jetë në gjendje ta heqë atë. Shënim: Çdo zgjidhje pastrimi është zgjedhur me kujdes për të përputhur vetitë e mobiljeve tuaja për të rinovuar ngjyrën e saj dhe për të parandaluar errësirën. U dhe parandaluar ngjyrën. Pastrimi profesional dhe pastrimi i dyshekut Sintetike dhe të përziera. Ne rekomandojmë fuqimisht metodën e ngrohjes (e njohur edhe si pastrim me avull) për shumicën e llojeve të mobiljeve në të cilat pastrimi i lagësht mund të përdoret. Këto janë sofas, karrige, karrige ngrënie dhe më shumë. Ne gjithashtu e përdorim këtë teknikë për pastrimin e dyshekëve. Fibra dhe lëkurë natyrore Sigurisht që ka përjashtime që nuk mund të pastrohen në një lagje. Megjithatë, ne mund të ofrojmë një shumëllojshmëri të alternativave të tjera të mundshme. Për shembull, shërbimi ynë profesional i pastrimit të lëkurës është plotësisht i aftë për të pastruar divanin tuaj të lëkurës dhe kamoshi në mënyrë të përkryer. Kur profesionist do të jetë më në shtëpi, ai patjetër do të përcaktojë metodën më të përshtatshme të pastrimit të pëlhurave për tekstil tuaj në shtëpi. Ne jemi të certifikuar Pyetjet e bëra shpesh Pyetje: A përdorni për të pastruar kimikën? Përgjigje: Po, pastruesit e përdorur nga kompania jonë janë plotësisht të sigurt për familjen dhe kafshët tuaja. Megjithatë, nëse jeni të ndjeshëm ndaj kimikateve të caktuara, ju lutemi na paralajmëroni paraprakisht për t'ju dhënë një alternativë të përshtatshme. Pyetje: Sa kushton pastrimi i tapiceri? Përgjigje: Zakonisht kostoja e pastrimit të karriges varion nga 5 në 10 euro, në rast të divanit me dy shifra nga 8 në 15 euro. Pastrimi i dyshekut mund të kushtojë rreth 10 euro. Faktorët më të zakonshëm të formimit të çmimeve janë lloji i mobiljeve, tekstilet dhe metodat e pastrimit. Pyetje: Sa kohë do të zgjasë derisa tapiceri / dyshek do të thahet? Përgjigje: Kjo zgjat 4 deri në 8 orë në shumicën e llojeve të tapiceri. Megjithatë, dysheku merr pak më shumë - rreth 12 deri në 24 orë. Sigurisht, shumë varen nga temperatura e dhomës dhe rrjedha e ajrit. Sipas kërkesës, specialisti i pastrimit të divanit mund të vendosë një tharëse pranë objektit të pastruar për të përshpejtuar procesin e tharjes. Pyetje: Si mund të gjej se cila metodë është e përshtatshme për artikujt e veshur me susta? Përgjigje: Është në rregull nëse nuk e dini, por mos u shqetësoni. Ne zgjedhim mënyrën më të përshtatshme për t'i pastruar ato. Megjithatë, ka disa nga kodet: S: tretës vetëm, nuk ka ujë. Artikulli mund të pastrohet kimikisht; X: vetëm vakum ose brushing. Nuk ka ujë. Artikulli nuk mund të pastrohet thellësisht; Ž: Uji është i sigurt. Artikulli mund të pastrohet nga avulli; WS: Agjenti i pastrimit të gjobës ose agjenti i pastrimit të shkumës së thatë. Trajtimi i thatë është propozuar. Pyetje: Çka nëse tapiceri do të dëmtohet gjatë pastrimit? Përgjigje: Një shans që ndodh diçka është shumë e vogël. Megjithatë, në rast aksidenti, mos harroni se ky shërbim pastrimi i pastruar mobilje është 100% i siguruar dhe ju do të jeni plotësisht kompensim. Pyetje: Si funksionon pastrimi i avullit në tapiceri? Përgjigje: Kurë me avull, siç sugjeron emri, përdor ujë nën presion për të krijuar një avull që është trajtuar mobilje tekstile. Uji nën presion është mjaft i fortë për të hequr shumicën e pluhurit dhe të papastërtisë në pëlhurë, dhe në të njëjtën kohë të butë të mjaftueshme për të marrë tekstile. Është e rëndësishme të dini nëse mobiljet e tapatuara janë pastruar me avull. Nëse nuk jeni të sigurt që mund të telefononi shërbimin tonë të klientit që do të dëshirojë t'ju ndihmojë.