Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Pastrim fasadash

Jeni duke kërkuar për suvasë fasadash? Ne kemi 25,251 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,800 profesionistë të regjistruar
87,876 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pastrim fasadash

Keni nevojë për shërbim në fushën e pastrimit të fasadave? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në pastrimin me presion të lartë, pastrimin e nyjeve, punën në lartësi. Çmimi i larjes së fasadës zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: pastrues me presion të lartë, vegla, marrja me qira e një platforme me ngritje të lartë, e cila do të ofrohet nga një prej specialistëve tanë të 25,251 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,800 profesionistë të regjistruar
87,876 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
ProvidersMë shumë se 25,251 profesionistë në afërsinë tuaj

AlbGroup

kompani
4,3
Pastrim fasadash

Albgroup është një grup kompanish të cilat operojnë në sektorin e pastrimit, higjenës dhe teknologjise. Keto kompani kanë më shumë se 10 vite

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

efa Dienstleistung GmbH

kompani
4,9
Pastrim fasadash

efa-Dienstleistung GmbH München, Über 10 Jahre sind wir der kompetente Partner vieler Unternehmen mit unserem umfangreichen Dienstleistungsangebot im Bereich Reinigung und Pflege

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Merr Jep

kompani
4,7
Pastrim fasadash

MerrJep.al është vendi më i madh për tregti në Shqipëri. Blini artikuj që ju duhen dhe shisni artikuj që nuk ju duhen. Njoftim për punë, shërbime, automjete, telefona mobil, kompjuterë, shoping

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Kompani Pastrimi - Andi Pastrim

kompani
4,9
Pastrim fasadash

Andi Pastrim ofron shërbime pastrimi për çdo nevojë. Pastrim profesional zyrash, banesash, fasadash, fabrikash etj në Tiranë, Durrës e në të gjithë Shqipërinë.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Kompani Pastrimi Genesis Albania

kompani
4,7
Pastrim fasadash

Sherbime Pastrimi, Kompani Pastrimi, Pastrim Shtepiash, Pastrim Zyrash, Larje Divanesh, Larje Dyshekesh, Larje Kolltuqesh, Larje Divane, Larje Dysheku, Pastrim, Pastrim Divane, Pastrim divanesh, Pastrim Dyshekesh, Larje Moketa, Larje Perde, Pastrim Moketa, Agjensi Pastrimi, Sherbim ne shtepi!

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Po Patjeter

kompani
4,7
Pastrim fasadash

Kompani Profesionale Sherbimesh,me eksperiencë 20 vjeçare ne treg.Kontakotine ne Whats App ,FB: facebook.com/poopatjeter ose Instagram

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo
Trego më shumë
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Pastrimi efektiv i fasadës - nga suva në metal Nëse pjesa e jashtme e ndërtesës mbahet, ndihmon në rritjen e vlerës së saj. Mënyra të ndryshme janë në dispozicion për të hequr papastërtitë nga fasadat. Megjithatë, kur aplikoni teknologjinë përkatëse, është e nevojshme të merrni parasysh sipërfaqen. Kjo është thelbësore për të shmangur dëmet. Përmbledhje teknikë: Pastrimi i fasadës ujë të nxehtë dhe avull Pastrimi i llojeve të ndryshme të fasadave grimca dhe akull të thatë Standard: Pastrimi me ujë të nxehtë dhe avull Fasadat po ndërtojnë anije. Shpesh ato janë sipërfaqe të mëdha dhe të komplikuara të bëra nga materiale të ndryshme. Dirt që është i ekspozuar ndaj ndikimeve të jashtme mund të zgjidhet dhe përshpejton motri. Pastruesit e ujit të nxehtë me presion të lartë kanë provuar metodën e pastrimit të fasadës dhe të fasadës ekonomike për shkak të performancës së lartë të pastrimit në konsumin e ulët të ujit. Variantet e bazuara në rimorkio është gjithashtu e mundur punë e vetë-mjaftueshme, pavarësisht nga rrjeti elektrik dhe uji. Avantazhet e pastruesve të ujit të nxehtë me presion të lartë në krahasim me pastruesit me presion të lartë të ujit janë të bazuara në dy aspekte: Rritja e performancës së pastrimit për shkak të temperaturës më të lartë Ndryshe nga një pastrues me presion të lartë të ujit të ftohtë, përdoruesi mund të përdorë gjithashtu një faktor të temperaturës në makinat e ujit të nxehtë, përveç vëllimeve dhe presionit të ujit. Nëse pastrimi kryhet në një varg temperature prej 60 deri në 80 ° C, ajo çon në një prishje dukshëm më të shpejtë të qetësimit dhe depozitave. Vaj, yndyrat dhe fara mund të jenë më të lehta për t'u larguar. Depërtimi i thellësisë është gjithashtu më i lartë për të hequr rrënjët e myshkëve dhe lichens, duke i penguar ata përsëri. Fazë me avull për pastrim veçanërisht të mirë Këshilli i fundit duke përdorur pastruesit e ujit të nxehtë me presion është një fazë me avull: vëllimi i ujit është reduktuar në gjysmë dhe avulli hiqet deri në 155 ° C. Pastrimi është shumë intensive dhe me efikasitet largon papastërtitë e qëndrueshme të tilla si ngjyrat ose veshjet bituminoze. Presioni i ulët i punës mbron sipërfaqet e ndjeshme. Zgjidhni teknologjinë e duhur, shmangni dëmtimin e fasadës Pavarësisht nga materiali i fasadës përdoret - për të zgjedhur teknologjinë e duhur duhet të jetë një zonë e mostrës paraprakisht të testuar tërësisht. Është fasada e ndjeshme acid, thith ujë? Cili agjent i pastrimit arrin efektin e dëshiruar dhe në të cilin përqendrimi dhe koha? Ata që avancojnë me kujdes do të arrijnë rezultatin e dëshiruar dhe do të shmangin problemet ose dëmtimet e tjera të përhershme për shkak të detergjentit të gabuar. Është e gjitha për materialin: pastrimi i llojeve të ndryshme të fasadave Në rritje të efektit në sajë të detergjentit Agjenti i pastrimit mund të forcojë më tej efektin e një pastruesi të presionit të lartë nëse është e nevojshme. E ashtuquajtura metoda me dy hapa rekomandohet kur të aplikoni. Këtu, detergjenti aplikohet së pari, i cili është larë nën presion të lartë pas skadimit të aplikacionit. Megjithatë, kur zgjedhni një agjent pastrimi, duhet të merret cilësia e sipërfaqes. Fasadat nga guri natyral dhe artificial Guri natyror dhe artificial ekziston në një variante të ndjeshme ndaj acidit (mermer, dolomite, travertin, jura, bordet solnhofen, gurë natyralë të kalciumit, si dhe gurë artificiale të çimentos) dhe në variantet rezistente ndaj acidit (granit, slate, tulla, tjegull, slng ). Uji i nxehtë ose avujt mund të përdoren gjithashtu për gurin artificial dhe natyror nën presion. Megjithatë, detergjenti duhet të jetë alkalik ose neutral për sipërfaqet e ndjeshme acid. Para fillimit, është e nevojshme të kuptohet nëse materiali poroz është, unë. Aksi - nëse është, është e nevojshme t'i derdhni me ujë para se të përdorni agjentin e pastrimit, sepse përndryshe ndërhyn në material dhe mund të shkaktojë dëme. Nëse sipërfaqja është shumë e ndjeshme ndaj ujit ose ndotjes është veçanërisht e rëndë, p.sh. Graffiti, akulli i thatë është shumë efektiv në arritjen e rezultatit të dëshiruar të pastrimit në një mënyrë të shpejtë dhe të butë. Fasadat suva Uji i nxehtë nën presion rekomandohet për fasadat e suvas, shpesh në kombinim me hapin e avullit. Metoda është e butë dhe arrin forcë të shkëlqyer pastrimi. Megjithatë, puna në një vend nuk duhet të kushtohet shumë kohë për të shmangur shpërndarjen e ngjyrës. Nozzela e sheshtë ka provuar të përdorë sipërfaqe të larta për të mbrojtur sipërfaqen, sepse presioni selektiv në distancën e duhur të punës nuk lëviz shumë. Në të dyja rastet, përdoruesi duhet të pastrohet nga lart poshtë për të shmangur të ashtuquajturat rezultate - i. Uji i mbeturinave bie që përfundon në një zonë që tashmë është pastruar. Kohët shumë të shkurtra të tharjes së të dyja mënyrave do të thotë që puna e mëposhtme mund të bëhet menjëherë. Detergjent neutral mund të përdoret për të hequr tokën dhe vajrat nëse është e nevojshme. Një agjent i pastrimit paksa bazë mund të përdoret për trajtimin e sipërfaqes. Fasadat prej druri Druri është ndoshta një nga materialet më të gjata të fasadave të përdorura dhe ende është shumë popullor. Druri i patrajtuar shpejt ekspozon se druri i modifikuar i motit është i mbrojtur nga përbërësit e motit duke përdorur përbërësit si nanopartikalet. Kjo shtresë duhet të rivendoset rregullisht për të ruajtur një pamje uniforme. Kushdo që dëshiron fasadat prej druri të patrajtuara për të kthyer pamjen homogjene mund të arrijnë rezultate të shkëlqyera duke përdorur një pastrues të ujit të nxehtë me presion të lartë. Megjithatë, është e nevojshme të sigurohet që fasada të vuloset plotësisht ose të shmanget dëmtimi i komponentëve. Një periudhë pa acar duhet gjithashtu të zgjidhet për punë në mënyrë që druri të mund të thahet mjaft pas pastrimit. Në rastin e fasadave të fuqishme të drurit, një presion prej 100 bar dhe temperatura midis 60 ° C dhe 80 ° C, për pyje më të ndjeshme si një bredh ose bredh rekomandohet presioni 50 bar. Për të përmirësuar rezultatin e pastrimit, pastruesi neutral mund të përdoret për dru. Fasadat metalike Fasadat metalike gjithashtu kërkojnë pastrim të rregullt. Alumini qëndron nga formimi i një shtrese oksid natyral që mbron nga korrozioni. Për alumini anodized, kjo shtresë oksidi formohet artificialisht, në këtë mënyrë veçanërisht rezistente. Megjithatë, sipërfaqja është e ndjeshme ndaj kimikateve, si acid dhe lubrifikantë. Për të shmangur dëmet, rekomandohen detergjentë neutralë. Më parë duhet të krijojë një zonë mostër dhe të kryejë matjen para dhe pas pastrimit. Në rastin e fasadave metalike të pikturuara ose të veshura, të ashtuquajturat calking (pika të bardha për shkak të pigmenteve të venitura) duhet të hiqen. Pastrimi i agjentëve me agjentë të rëndë, si dhe pads të përshtatshme për fasadë mund të përdoren për të trajtuar këtë pamje të bezdisshme. Puna bëhet me dorë ose duke përdorur makina lustruese elektrike, me dorë. Kushdo që dëshiron të pastrojë përdorimin e teknologjisë së presionit të lartë duhet të përdorë furçat natyrore të flokëve ose furçat poliamide (të ngurta ose rrotulluese). Vetëm uji i presionit të ulët hidhet përmes një vrime të madhe në furçë. Kështu, nuk ka rrezik që uji i presionit të lartë depërton në shtresën izoluese prapa fasadës. Vetëm uji i presionit të ulët hidhet përmes një vrime të madhe në furçë. Kështu, nuk ka rrezik që uji i presionit të lartë depërton në shtresën izoluese prapa fasadës. Kërkesat dhe rregulloret Pastrimi i fasadës është gjithmonë duke vepruar në një hapësirë ​​publike, që do të thotë se është e rëndësishme që të ketë informacion mbi kërkesat dhe rregulloret që ndryshojnë nga vendndodhja në vend dhe nga vendi në vend. Shkarkimi i ujërave të ndotura në çdo rast është subjekt i miratimit. Nëse është vetëm ujë i pista, është e mundur të fshini atë pas filtrimit. Materialet e mbledhura të ngurta duhet të hidhen. Nëse një agjent pastrimi është përdorur, uji duhet të kapet, filtrohet dhe neutralizohet. Edhe në lidhje me përdorimin e spërkatës, ndodhja e pluhurit, zhurmës ose gazit të shkarkimit duhet të respektohet nga rregulloret përkatëse. Për raste të veçanta: grimca dhe akull të thatë Grimcat dhe shpërthimi i thatë i akullit janë një alternativë e mirëpritur për pastrimin e presionit të lartë, veçanërisht nëse fasada është shumë e ujitur ose kërkon metoda të kursimit të ujit. Ata janë gjithashtu një alternativë e mirë për një pastrues të presionit të lartë nëse nuk mund të përdoren detergjentë ose nuk ka një kufi për ujin e mbeturinave. Për heqjen e kontaminimit të fortë, për shembull grafite, të dyja procedurat si shpërthimi i grimcave dhe akulli i thatë janë gjithashtu të përshtatshme. Grimcat e hundës Kur shpërthimi i grimcave me presion të ulët, pistoleta e tanishme mundësohet nga ajri i ngjeshur përmes kompresorit industrial. Përveç kësaj, një spërkatës shumë i butë, i butë dhe uji shtohet në ajër në dhomën e përzierjes dhe ujin për qëllime të lidhjes së pluhurit. Një faktor i rëndësishëm në përzgjedhjen e përbërjes së spërkatjes është ngurtësia e saj dhe madhësia e grurit duhet të zgjidhet individualisht për kontaminimin dhe sipërfaqen origjinale të fasadës. Përzierja e agjentit të ajrit, ujit dhe spërkatjes bazohet në grykën e armëve, ku presioni i ajrit, vëllimi i ujit dhe agjenti i spërkatjes janë individualisht të rregullueshme. Kjo mënyrë mund të pastrohet me oder minimale. Prish akullin e thatë Shpërthimi i akullit të thatë është i nevojshëm hundë që injekton fishekët e akullit në njësinë e shpërthimit të ajrit dhe çorape me llak me shkaktar dhe një armë përmes së cilës përzierja e ajrit dhe e akullit merr në sipërfaqe. Ekziston edhe një kompresor me presion të mjaftueshëm të ajrit dhe rrjedhjen e ajrit. Energjia mekanike është vendimtare për pastrimin e performancës. Pellets të thatë të akullit që kanë një ngurtësi të ulët Mohov (1-2) mund të shkarkohen me një shpejtësi të lartë prej 150 m / s. Kjo është e mbështetur nga energjia termike - sidomos në sipërfaqet e ngrohta si molds injeksion - kur CO2 i ngrirë e encroaches në -79 ° C. Rezultati është se papastërtitë janë të thërrmueshme dhe të brishta kështu që ata lehtë mund të hiqen. Vështirë se një metodë gërryese është e mundur nga sipërfaqet e ndryshme për të hequr naftën, yndyrat, ngjitësit ose lidhësit, sipërfaqet e ndjeshme të pastra ose të largojnë ngjyrat nga metali pa dëm.