Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Parket

Jeni në kërkim të një montues parketi? Ne kemi 25,404 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,712 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Parket

Keni nevojë për shërbim parketi? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në heqjen e dyshemeve të vjetra, nivelimin e nënshtresës, nivelimin, sipërfaqen dhe llogaritjen e materialeve, shtrimin e parketit. Çmimi i një dysheme me parket zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: material nivelues, çekiç gome, stuko, kallëpe, sharrë, të cilat do të ofrohen nga një nga dyshemetë tona 25,404 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,712 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
A është dyshemeja e parket prej druri për ju të drejtë? Kate parket druri - pllaka të krijuara duke hedhur copa të vogla drurë në mostrat e përsëritura - ishin zakonisht të zakonshme në familjet. Gjatë viteve 1960 dukej pothuajse çdo shtëpi ka një kuzhinë, dhomë ngrënie, një dhomë apo dhomë të përditshme për t'u çlodhur me këtë lloj dyshemeje. Më vonë, ky stil ka rënë gradualisht në mos kuptim kur u shfaqën opsione më të reja dhe më të lira si laminatet dhe vinyl luksoze. Ata që donin që dysheme druri të zgjidhnin kryesisht cilësinë. Përzgjedhje e ngushtë Shitësit me dysheme prej druri gradualisht reduktuan zgjedhjen e tyre dhe vetëm disa lloje të dyshemeve të parketave prej druri. Disa nga prodhuesit kryesorë shesin sasi të kufizuara të parketit ose përfunduan prodhimin e rreshtave të tyre të produktit, edhe pse në disa dyqane do të gjeni furnizime të ofruara për shitje. Por më e madhe është oferta e dyshemeve vinyl me dizajn me parket prej druri. Parket prej druri janë ende duke prodhuar edhe nëse mund të keni një gjueti të vogël për të gjetur stilin e dëshiruar. Nëse i zgjidhni ato, do të keni një shtëpi unike të katit. Përfitime Stil i guximshëm. Instalim i lehtë Nuk ka nevojë për përfundimin fillestar Ideale për stilet moderne Përfundim i mundshëm Ndërmjet Kërkimi më i gjatë dhe më i kërkuar Stili mund të duket i vjetëruar Opsionet e mbarimit të kufizuara I ndjeshëm ndaj gërvishtjes Parket Podláh histori Dyshemetë më të vjetra të parave të vjetra të bëra nga drurë datojnë në shekullin e 16-të, kur aristokratët e pasur filluan ta instalonin atë në katet e mermerit nga zejtarët që e krijuan këtë efekt me një rregullim të kujdesshëm të copave të vogla të drurit në modele gjeometrike në modele gjeometrike në modele gjeometrike. Dysheme druri të llojeve të ndryshme ishin themeli i të gjithë shekullit, por në pasluftën kur sunduan qilimin, ata filluan t'i mbulonin ato në shtëpi. Kjo u ndryshua kur prodhuesit e kateve filluan të prodhojnë pllaka të hollë parket në masë në pjesën më të madhe në vitet '60 dhe 70. Duke krijuar pllaka druri me copa të veneers drurë të rregulluar në modelet gjeometrike Prodhuesit ringjallur pamjen e dysheme të shtrenjta parket me një çmim të arsyeshëm. Pronarët e shtëpive filluan me heqjen e qilima për të bërë dysheme nga parket. Por shkurtimisht, NATO të marrë laminates, parket vinyl dhe pllaka porcelani si një material të preferuar kati. Mirëmbajtja dhe riparimi Kujdesi i dyshemeve të parketave prej druri është i ngjashëm me kujdesin e çdo dyshemeje drurë. Kujdesi ditor duhet të përfshijë fshatrën gjithëpërfshirëse dhe të thatë nga microfiber. Spote të lagura duhet të thithen me fshin letre dhe pastaj fshij ato me një lavaman të lagur. Një herë në muaj, dyshemeja duhet të pastrohet me një mjet të projektuar për dysheme druri. Mos përdorni dylli sepse katet do të kalojnë dhe të dëmtojnë përfundimin. Asnjëherë mos përdorni një leckë me avull në dysheme me parket (ose për ndonjë dysheme druri) sepse mund të shtyjë lagështinë në dru. Llojet e fundit të parketit shpesh bëhen nga drurë masiv se nga rimeso. Edhe pse bluarja dhe përfundimi është e mundur, ajo e komplikon faktin se struktura e drurit. Modifikimet kryesore të këtyre dyshemeve duhet të bëjnë ekspertë me përvojë. Dizajn Dysheme parket përshtaten me stilin modern. Instaloni dysheme parket Instaloni pllakat e dyshemesë parket është e thjeshtë. Vetëm pyesni atë. Pllakat janë mjaft të hollë në mënyrë që ata të mund të priten lehtë. Shumica e pllakave të dyshemesë me parket janë bërë paraprakisht, që do të thotë që nuk do të duhet të martohesh ose ta bojës. Megjithatë, hollësia e pllakave do të thotë se është thelbësore që substrati është krejtësisht i sheshtë dhe i barabartë me. Nëse ndodh bendi i substratit, dyshemeja e sipërfaqes është e dukshme zjarri nën këmbët. Kujdes duhet gjithashtu të bëhet për modelet dhe paraqitjen e tyre të saktë të jenë të drejta dhe simetrike pas skajeve. Duke pasur parket në banjo nuk rekomandohet sepse është një vend me lagështi të lartë. Rehati dhe rehati Dyshemetë parket punojnë në mënyrë të ngjashme me dyshemetë e drurit. Çdo dysheme druri do të jetë pak më e butë dhe më e nxehtë se materiale të vështirë të dyshemesë nën këmbët tuaja. Pllaka qeramike ose guri janë më të freskëta dhe më të vështira se qilim, tape ose vinyl luksoz. Ashtu si dysheme të tjera prej druri, parketi mund të jetë i zhurmshëm. Njerëzit shpesh mbulojnë qilimat e tyre me kalimin e kohës për të rritur ngushëllimin dhe për të zvogëluar zhurmën. Parket vs. dru i fortë Disa ekspertë të stilit kanë treguar se dyshemetë e parketave duhet të kthehen në modë. Dhe produktet e përmirësuara ndihmojnë në rivendosjen e interesit në parket. Në vend të strukturave të rimeso, shumica e pllakave të sotme të parketeve përdorin dru masiv. Megjithatë, burimet për pllakat me parket të drurit janë të kufizuara. Nëse jeni duke marrë parasysh një dysheme me parket prej druri, ndoshta po konsideroni prioritetin e saj në krahasim me dyshemenë tradicionale të drurit. Përfitimet e parketit përballë drurit qëndrojnë në pamjen e saj dramatike, instalimin e lehtë dhe përshtatshmërinë për modelet moderne shtëpiake. Bordet e drurit do të jenë një zgjedhje më e mirë nëse jeni duke kërkuar për dysheme me dekor më të madh të fleksibilitetit. Disa njerëz mund të duken nga të vjetruara, ndërsa dyshemetë e drurit janë më të gjithanshëm.