Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Ngjyrosje druri

Po kërkoni një marangoz për të njollosur dru? Ne kemi 24,494 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,707 profesionistë të regjistruar
87,691 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Ngjyrosje druri

Keni nevojë për një shërbim në fushën e ngjyrosjes së drurit? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në ngjyrosjen dhe lyerjen e mobiljeve, gardheve dhe pjesëve të tjera prej druri. Çmimi i përfundimit të drurit zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: furça, llak, kostot e transportit të ofruara nga një prej ekspertëve tanë 24,494 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,707 profesionistë të regjistruar
87,691 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Si e bën druri? Në mesin e llojeve të ndryshme të drurit për dru dhe pllaka nën dysheme, morfole me vaj, karakterizohet nga një tendencë për të rrjedhur në poret e theksimit të fibrave. Uji derdh për dru janë përdorur për të ngjyrosur më uniformë dhe janë më të gjelbër. Përgatitjet e xhelit formohen një shtresë më të trashë dhe sigurojnë mbrojtje më të mirë të ngjyrave. Shumë sezone të brendshme për dru dhe dysheme formohen nga pigment ose ngjyrë. Nëse ju shtyn kohë, kujdesuni për një tharje të shpejtë Morid për dru që është e thatë deri në orën pas përdorimit. Siç sugjeron emri, morfoli mund të shkaktojë një ngjyrosje të përhershme të të gjitha gjërave. Shtypni me kujdes fshin dhe ngarje të gjitha masat e tjera kundër ndotjes nga Morid. Sipas këtyre udhëzimeve, ju do të mësoni se si matës druri aplikohet si një profesionist. Tërësisht bluaj dru që do të martohesh Mënyra më e mirë për të matur dru është përgatitja e sipërfaqes së saj me impuls atë me bllok gërryes ose bluarje orbitale. Letër bluarje me një madhësi të kokërr të ulët siguron që druri të jetë ashpër, duke lejuar të absorbojë më shumë gryka dhe të marrë aq më të errët. Filloni me letrat e bluarjes me madhësinë e grurit 120. Në dru të ri, filloni me madhësinë e grurit 80 dhe pastaj filloni si nëse e keni mbaruar atë. Pas heqjes së papërsosmërive dhe bluarje të gjithë sipërfaqen, fshij pluhurin dhe lëshuar materiale gërryese. Letër bluarje me madhësinë e grurit 180 nëse nuk hiqni të gjitha gjurmët që u larguan pas agregatit 120, dhe sipërfaqja duket e balancuar .. Këshillë: Kur mësoni mobiljet e ngrohjes, mos harroni se mbartësja kimike e thartë, e përdorur sipas udhëzimeve të prodhuesit mund të nxjerrë njollat ​​e veshjes së vjetër nga vendet në të cilat mulli nuk arrin. Dru i lagësht Fshini strukturën e drurit për të nxjerrë në pah. Nëse ju nuk e ndriçoni atë tani, ajo do të bëjë një morfole, por ri-bluarje në mënyrë që druri është pa probleme të butë, ajo është e rregulluar kryesisht. Lëreni dru për të thatë dhe pastaj e bluaj atë me një madhësi gruri 180 deri 220. Pluhuri hiqni rroba të pastra. Aplikoni si kondicioner ose mbushës i nevojshëm Disa lloje të drurit të butë të tilla si pisha, dhe disa hardwoods, të tilla si qershi, janë pas namy pika. Në këtë rast, merrni në konsideratë para përdorimit të kondicionerit të drurit, i cili angazhohet në fibra prej druri për të vulosur materialin dhe për të parandaluar absorbimin e pabarabartë që shkakton spotminess. Nëse përdorni një morfë xhel, mund të aplikohet pa nevojën për të zjarrit kondicioner. Disa pyll, të tilla si sofër dhe lisi, karakterizohen nga një strukturë me fluhe të hapura që duhet të plotësohen për të arritur përfundimin e qetë. Hapësirat e mbushura me fibra janë një shumëllojshmëri e paste pigmentuar. Zgjidhni një ngjyrë të tillë si ngjyra e drurit ose grykave dhe aplikoni atë me brusha ose lecka sipas udhëzimeve të prodhuesit. Hiqni tepërt dhe mulli pas tharjes. Pickup druri. Llokoçis tërësisht para se të aplikoni. Përdorni një leckë ose rroba në vend të sfungjer që mund të thithin minierën. Kur aplikohet, rroba duhet të fshihet, por nuk duhet të jetë pikoj. Provoni në një copë dru prerës. Është si shtresë e drurit - në mënyrë të tërthortë ose në drejtim të fibrave të drurit nuk është aq e rëndësishme sa shuma e ngjyrës së pikturuar. Në udhëzimet e prodhuesit, do të gjeni udhëzime për aplikacionin. Derdhja zakonisht nuk mund të hiqet pas aplikimit, kështu që është më mirë të aplikoni shtresa të hollë dhe t'i shtoni ato sipas nevojës për të shtuar shumë dhe për të arritur një ngjyrë të errët se sa keni planifikuar. Nëse Mours dhe Sealants ju përdorni jashtë, përpiquni të planifikoni një punë për një periudhë të temperaturave dhe motit të moderuar pa reshje. Heqja e shtresës së tepërt Hiqni morfën e tepërt - në një farë mase do të ndihmoni edhe bluzat e vjetra - kur fshini fibrat. Nëse morfoli ka shumë të ngushtë, do të jetë e vështirë për ta hequr atë. Lëshoni atë duke aplikuar një sasi më të madhe të grykës së freskët në të tharë dhe fërkime intensive. Nëse thahet shumë, liron atë të holluar për të ngjyrosur. Aplikoni stuko sipas nevojës Aplikimi i llakut të lartë nuk është i domosdoshëm, trajtimi sipërfaqësor, megjithatë, deti i detit mbron nga gërvishtjet dhe parandalon atë nga koha e rikuperimit. Nëse furça aplikoni një sipërfaqe poliuretani, përdorni një deri në dy shtresa. Nëse jeni duke përdorur një spërkatës, mbani 20 deri në 30 cm nga sipërfaqja dhe aplikoni dy ose tre shtresa të holla. Bëhuni gati se tharja e veshjes do të zgjasë të paktën një ditë. Mësoni si të aplikoni një matës, siguron një alternativë për të pikturuar mobilje dhe thekson ngjyrën natyrore dhe cilësi të drurit. Nëse ju përdorni mours brendshme për dru ose lazys dhe sealants për strukturat e drurit në natyrë, duke adoptuar një mënyrë për të aplikuar matës për çdo sipërfaqe të vjetër druri për të kthyer një pamje të re të re. Anijet e mërzitshme një ngjyrë të bukur Megjithëse druri në një gjendje të natyrshme mund të jetë e bukur e bukur, nuk është gjithmonë e ngjyrosur me ngjyra të tjera ose hije druri në familjen tonë. Nëse shtoni një matës për dru të zhveshur ose të zhveshur, mund të ndryshojë ngjyrën dhe të nxjerrë në pah modelin e drurit të çdo të brendshmi. Sepse druri është një produkt natyral, edhe me të njëjtat lloje ndryshojnë nga pema në pemë. Shmangni surprizat: Çdo minierë ju po konsideroni, së pari provoni në një vend të rastësishëm për të siguruar që ngjyra e saj - në lidhje me një ngjyrë të natyrshme të drurit - do të jetë sikur të kërkoni. Përzgjedhja e grykës në dru Ngjyrat janë në dispozicion në dy lloje: bazuar në ujë ose vaj. Sipas udhëzimeve të mëposhtme, mund të vendosni nëse përdorni vajin ose paundin ujor në projektin tuaj të ardhshëm: Mours me bazë nafte Ata do t'ju ofrojnë për një kohë më të gjatë pune dhe do t'ju lejojnë të pastroni dysheme, kabinete, rreshtim dhe dyer pa adhurim nga spote të thata dhe pika. Ata nuk theksojnë fibrat, duke eliminuar kështu nevojën për të rëndë. Mours me bazë uji Ata angazhohen më pak se manda të bazuara në oleway. Ata fshehin më shpejt se çfarë do t'ju lejojë të keni një punë me tapiceri bërë në një ditë. Pastrimi i tyre kërkon sapun dhe ujë. Ato janë në dispozicion në një gamë më të gjerë të ngjyrave të dyshimta.