Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Ndertimi i tarracave

Kërkoni një ndërtues për të ndërtuar një tarracë? Ne kemi 24,445 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
33,324 profesionistë të regjistruar
90,145 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Ndertimi i tarracave

Keni nevojë për shërbim në fushën e ndërtimit të tarracave? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për përgatitjen e bazës për tarracën dhe pllakën e betonit, montimin dhe fiksimin e strukturës, shtrimin e dyshemesë, ankorimin dhe montimin e shtyllave, montimin e çatisë. Çmimi për të bërë një verandë në shtëpi zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: furça, bojëra dhe llaqe ose vegla të ofruara nga një prej ndërtuesve tanë 24,445 në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
33,324 profesionistë të regjistruar
90,145 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Shërbime
Çfarë ndërtuesit janë tarracë?
Tarracë instalon stollarë dhe ndërtuesit e tarracave që dinë të vënë bordet në mënyrë të barabartë dhe t'i rregullojnë ata që të qëndrojnë në testin e kohës. Ata do t'ju ndihmojnë të arrini dizajnin e dëshiruar në kopshtin tuaj duke siguruar që tarracë juaj është e siguruar, veçanërisht nëse është instaluar rreth pishinave. Plumbers Tarracat mund të specializuar në një lloj tarracë ose materiale specifike të tarracë. Ato përmbajnë:
Tarracat e drurit
Nëse ju pëlqen pamja natyrore e drurit, asgjë nuk do të surpen tarracën e drurë. Një tarracë e tillë e ndërtuar nga drurit cilësor zgjat shumë vite, por kërkon mirëmbajtje të rregullt për të shmangur dëmtimin e motit. Disavantazhi është se instalimi mund të zgjasë më shumë.
Tarraca me pisha
Pisha e modifikuar, edhe pse jo aq e fortë apo e qëndrueshme se drurë, është ende një zgjedhje popullore për tarraca, instalimi i të cilave është më i lehtë dhe më i lirë. Nëse nuk ju pëlqen pamja e një pishe të ndritshme mund të ngjyroset në çdo ngjyrë që dëshironi. Pisha është e mbrojtur nga kalbjet, kërpudhat dhe termitet, por do të jetë e nevojshme një herë në vit për të naftës.
Tarraca të përbërë
Tarraca të përbërë kombinojnë fibra prej druri me plastikë të ricikluar dhe të ofrojnë një pamje të natyrshme të tarracave prej druri pa mirëmbajtje. Ky kat i fortë është lagështi rezistente dhe venitje, nuk ngroh dhe është anti-shqip, kështu që është ideale për shembull në pishinë. Hook është që zakonisht kushton më shumë se llojet e tjera të tarracave.
Tarracë e Fiber
Pllakat e betonit të bëra prej çimentos fibroze janë një alternativë që mund të dizajnohet me ndonjë pamje që dëshironi të keni në kopsht. Ashtu si tarraca të përbërë, ata kanë mirëmbajtje të ulët dhe janë rezistente ndaj nxehtësisë, lagështirës dhe dëmtimit.
Pyetjet e bëra shpesh
Pse të rezervoni ndërtuesit Terrás përmes Wilio?
Moti në Sllovaki është i kënaqur shumicën e vitit dhe ju lejon të përdorni atë hapësirë ​​të jashtme. A keni hapësirë ​​të mjaftueshme në kopsht? Mos ngurroni të qëndroni afër një tarracë që do të bëhet një vend popullor jo vetëm ju, por edhe miqtë dhe mysafirët tuaj. Nëse nuk jeni një bashkim me përvojë, do t'ju duhet ndihmë nga një profesionist kur instaloni një tarracë të re. Nëse jeni duke shkëmbyer tarracën e vjetër, të veshur ose plan për një dru të re të re, tarracë të përbërë ose beton, në Wilio ju do të gjeni ekspertë të tarracës lokale në dispozicion. Shumica e prodhuesve tanë të tarracës punojnë në mënyrë të pavarur nga kompanitë e mëdha, të cilat mbajnë kosto të ulëta, por jo në kurriz të cilësisë. Lexoni karpentjerët dhe ndërtuesit tarraca pranë jush nga klientët e mëdhenj të kënaqur dhe për të gjetur dikë që ju mund të besoni për të bërë tarracë ëndërr tuaj të bëhet realitet. Mos ngurroni të futni këtë detyrë sot me çmimin që jeni të gatshëm të paguani. Pastaj vetëm prisni për menutë dhe zgjidhni më të dobishur.
A kërkohet leja e tarracës?
Ndërtesa e tarracës nuk kërkohet më së shumti leje për ndërtim të veçantë. Nëse planifikoni të ndërtoni në tokën tuaj dhe plani i katit nuk tejkalon zonën e duhur, nuk është e nevojshme të aplikoni për një leje ndërtimi. Nëse doni një tarracë prej druri me pergola dhe çati me xham, do të informohet më mirë për zyrën kompetente të ndërtimit nëse nuk do të kërkojë një kërkesë për një leje ndërtimi. Është mirë të mos e autorizosh dhe të mos e neglizhosh këtë hap përmes ndonjë komplikime.
Çfarë materiali përdoret për tarraca?
Të gjitha materialet në dispozicion që përdoren për ndërtimin e tarracave kanë pro dhe kundër të atyre që varen nga pamja e dëshiruar dhe nga aspektet praktike ose të sigurisë. Tarracat e përbërë janë një alternativë popullore për dru, sepse ato janë më të lehta për t'u mbajtur, por shumë njerëz preferojnë të vetëm dru natyral.
Çfarë lloji të tarracës është i përshtatshëm për zjarret e shpeshta të pyjeve?
Nëse jetoni në zonën e kërcënuar zjarr, ka alternativa për tarracën prej druri dhe të përbërë. Aksesorët e zjarrit përfshijnë alumin, fibra të çimentos dhe tarraca të betonit. Ato mund të jenë të dizajnuara për t'i ngjarë tarracat tradicionale prej druri.
Sa kohë zhvillohet ndërtesa e tarracës?
Sa kohë zhvillohet ndërtesa e tarracës? Koha që projekti i ndërtimit të tarracës zgjat varet nga madhësia dhe kompleksiteti i saj. Ajo mund të marrë nga disa ditë në disa javë. Nuk është parashikuar që, përveç hedhjes së bordeve, mund të përfshijë edhe gërmimin e hapjeve për trungjet dhe instalimin e një substrate ose betoni për të mbështetur tarracën.
Cila është kostoja e tarracës?
Çmimi i tarracës ndryshon sipas llojit të tarracës që zgjidhni, instaloni dhe faktorë të tjerë. Furnizuesi juaj do t'ju ofrojë një kuotë të vlerësuar që mund të krahasoni me kompanitë e tjera.