Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Mure me tulla

Po kërkoni një tjegull për pllaka tullash? Ne kemi 23,664 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Mure me tulla

Keni nevojë për një shërbim në fushën e pllakave të tullave? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në shënjestrimin, përfundimin e mureve dhe ngjitjen e pllakave me tulla. Çmimi i veshjes me tulla zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: ngjitës, fino dhe suva të ofruara nga një prej pllakave tona të 23,664 në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Tjegull Kush nuk duhet të pëlqejë pamjen dhe ndjenjën e mirë të murit të tullave të zbuluar? Ngrohja dhe ngjyra që siguron tulla të zhveshura janë të përjetshme. Arritja e kësaj loje është fatmirësisht më e lehtë se kurrë; Pllakat e tullave janë mënyra të përballueshme dhe efikase për të përmirësuar brendësinë ose të jashtme të shtëpisë tuaj pa pasur nevojë të ndërtojë një mur të ri me tulla që nga fillimi. Tjegull tulla, i njohur edhe si rimeso tulla, është një fetë e hollë e një tullë që mund të përdoret në sipërfaqe për të marrë pamjen e murit aktual të tullave. Megjithëse nuk ka mbështetje strukturore të ofruar nga muri tradicional me tulla, muret e zbukuruara me pllaka tulla është njësoj estetikisht e kënaqshme dhe efikase efikase si një mur i zakonshëm me tulla. Në fakt, ka vështirësi (nëse jo e pamundur) për të prerë. Pllakat e tullave janë të rehatshme, sepse ndryshe nga tulla në madhësi të plotë marrin vetëm një pjesë të vendit janë me kosto efektive dhe të instaluar lehtësisht. Terminologji Terbal Tile Para se të zhyten në mënyra të ndryshme, pasi mund të instaloni pllaka me tulla në familjen tuaj, imagjinoni terminologji normale. Pllakat e tullave ose kështu rimeso me tulla janë copa të hollë të tullave të thjeshtë që mund të përdoren në mënyrë të ngjashme me pllakat qeramike. Tulla janë blloqe drejtkëndëshe të balta të djegur, kalcium-silikat ose beton. Tehiel ndërtuar ekzistojnë për mijëra vjet. Tulla kanë arritur popullaritet gjatë revolucionit industrial kur tulla të prodhuara nga pjesa më e madhe janë bërë një zgjedhje e parë de facto midis materialeve të ndërtimit dhe zëvendësoi një gur që në përgjithësi ishte më i kushtueshëm dhe i paparashikueshëm kur përdoret në ndërtim. Malta është një masë ngjitëse që zakonisht prodhohet nga përzierja e rërës, çimentos dhe ujit. Ndërsa materiali i ndërtimit përdorte izraelitët e saj të vjetër dhe egjiptianët. Ajo është e vendosur në strukturat që data 10.000 vjet më parë dhe mbetet një pjesë e përbashkët e ndërtimit modern. Si prodhohen pllaka me tulla Ka dy mënyra konvencionale të prodhimit të pllakave të tullave: Direkt nga forma Pllakë e rregullt prodhohet kur një tullë klasike në formë argjile shkarkohet në furre. Pllakat krijohen në mes të këtij procesi duke prerë tela nga tulla e zakonshme para se të digjen. Këto janë referuar si paraformat dhe pjesa më e madhe prodhohen për qëllime ndërtimi. Për shkak se ata janë të prerë nga forma e një tullë konvencionale, pllaka me tulla shpesh kanë të njëjtat dimensione: 215 × 65 mm. Në varësi të prodhuesit, ju mund të blini pllaka të trashë deri në 50 mm ose të hollë 15 mm. Tradicional Pllakat e rikuperuara ose tradicionale të tullave janë tulla ekzistuese që janë rimodeluar në pllaka. Ata janë "autentike" në kuptimin që çdo pllakë vjen nga një tullë e vërtetë që u motit natyrshëm dhe të ekspozuar ndaj ndikimeve të jashtme. Pllakat e tullave të rikuperuara janë të prera nga tulla konvencionale dhe kanë mishërime të ndryshme duke përfshirë pllaka me tulla me stil me lustrim të bardhë, të vendosura në restorante moderne dhe bare. Pse pllaka me tulla Një arsye pse pllakat e tullave janë tërheqëse për mjeshtrat në shtëpi dhe pronarët e shtëpive, është një instalim i thjeshtë. Ata zakonisht bashkëngjiten në një bllok që mund të përshtatet në një mur ose sipërfaqe të caktuar. Pllakat vendosen përgjatë vijave horizontale, ngjitësit dhe mbulesat vendosen në vend. Në varësi të pamjes së dëshiruar, do t'ju duhet (ndoshta jo) matni manualisht boshllëqet midis secilës panel në të cilin zbatohet Malta. Në këtë rast, një spacer përdoret për të siguruar saktësinë. Çfarë mund të përdoren pllaka tulla? Nëse një tullë konvencionale mund të përdoret, tjegull tulla mund të përdoret gjithashtu. Ata janë ideale për dhoma dhe aplikacione të ndryshme. Rritja e estetikës së një dhome me një pamje të natyrshme dekorative. Këtu janë disa shembuj si ju mund të përdorni shtrimin e tullave në shtëpinë tuaj. Kuzhina: Përdorni rripa të butë të pllakave për të krijuar një mjedis të ngrohtë dhe të këndshëm në kuzhinën tuaj. Banjë: banjo Wall nxjerr në pah pllaka tulla ose kornizë kontur. Salla e jetesës: Shto një mur të brendshëm të zbuluar për të përmirësuar karakterin dhe ndjenjën e nxehtësisë në dhomën e ndenjes. Jashtë: për të mbrojtur pjesët e jashtme të shtëpisë për të arritur në trotuarin e tullave. Mund të përdoret për të riparuar oxhaqet, shpërthimet dhe muret e jashtme, duke përmirësuar tërheqjen vizuale. Megjithëse pllakat e tullave nuk kanë integritet strukturor të murit të tullave konvencionale, duke mbajtur efektet izoluese të një tulla të madhësisë normale, që do të thotë që ju mund të krijoni një mur ose dhomë efikase për energji që mban ngrohjen duke reduktuar peshën dhe trashësinë e murit. Ju gjithashtu do të merrni një pjesë të sipërfaqes së vlefshme të dyshemesë, sepse pllakat e tullave mund të aplikohen në mure ose sipërfaqe që janë më të hollë se muret tradicionale të tullave. Kur është fjala për zgjedhjen e një muri krejtësisht të ri për shtëpinë tuaj, ju keni një zgjedhje të shumë opsioneve. Por shumë pronarë të shtëpive tani po fillojnë të lëvizin nga pllakat tradicionale dhe të përdorin shirita me tulla ose pllaka dashuroj në të gjithë shtëpinë. Kjo është një mënyrë e përsosur për të marrë të njëjtën gjë të fuqishme dhe autentike duket si një mur tradicional me tulla, por pa të gjitha përpjekjet. Nuk ka nevojë për të rindërtuar një mur ekzistues të brendshëm, sepse thjesht mund të përdorni binarët me tulla. Falë sasisë së ndryshme të teksteve dhe ngjyrave të ndryshme që mund të zgjidhni, mund të krijoni pothuajse çdo paraqitje në familjen tuaj dhe të keni një mur me kosto efektive, por rezistente në çdo dhomë. Tjegull me efekt tulla është bërë shumë popullor në vitet e fundit, sepse ata ju lejojnë të keni të njëjtin pamje të tullave në shtëpi. Përveç kësaj, ju mund të përputhen me pothuajse çdo atmosferë që rregullon në dhomë. Strips tullave mund të përdoren në ambiente të mbyllura dhe exteriors, duke i bërë ato shumë të shkathët. Ato mund të përdoren në dhoma të mobiluara, në zona më të vogla ose në eksterët e plotë të ndërtesave. Ato janë të shkëlqyera jo vetëm për ndërtesat e reja, por edhe për projekte shtesë të asamblesë ose rinovimit. Meqenëse tulla e pamjes janë më të popullarizuara çdo vit, kërkesa për këto mure po rritet. Ata janë gjithashtu të njohura për një gamë të gjerë materialesh, modelesh dhe ngjyrash. Cilat janë binarët e tullave? Mbulfimet e tullave janë të quajtur edhe tulla me tulla ose pllaka tulla dhe janë në thelb copa të hollë të tullave ose pllakave të tullave të qëllimshme që mund të përdorni në të gjithë shtëpinë - brenda dhe jashtë. Ata zakonisht përdoren për të imituar pamjen e një muri të vërtetë të tullave klasike. Ata janë një zgjedhje shumë e popullarizuar dhe mjaft e zakonshme në shumë shtëpi moderne. Kërkesa për ta është rritur gjatë viteve të fundit dhe ka shumë mundësi për të kënaqur preferencat e çdo pronari të shtëpisë. Strips tullave janë gjithashtu të butë, të qëndrueshme dhe jo të djegshme. Ato janë bërë me materiale të qëndrueshme, të riciklueshme, duke i bërë ato efikase për energji dhe të përfaqësojnë një zgjidhje të përsosur për zonën që duhet të zbukurohet. Binarët e tullave përdoren kryesisht për tërheqjen e tyre estetike sepse ato ofrojnë një alternativë të shpejtë dhe praktike për tulla të zakonshme. Tani mund të keni një trajtim sipërfaqësor në formën e tullave kudo në muret tuaja. Ata vijnë në shumë madhësi të ndryshme dhe gjithashtu mund të bëhen në kërkesat tuaja specifike. Ka shumë përfundime të ndryshme nga të cilat ju mund të zgjidhni, por më të njohurit shpesh përfshijnë një vështrim të gabuar, sepse në sajë të tyre, ju merrni të njëjtën pamje fshatar në brendësi si në muret e tullave të jashtme. Ju mund të krijoni një pamje të bukur, të qëndrueshme dhe të qëndrueshme të shtëpisë tuaj. Rripat e tullave gjithashtu mund të përdoren në mënyrë komerciale dhe të përkryer në restorante, kafene dhe dyqane të veshjeve. Ata veprojnë fshatar, autentikisht dhe mund të ndryshojnë çdo hapësirë ​​për një mjedis modern dhe elegant. Këto pllaka me tulla janë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme, duke i bërë ata një investim të përsosur në çdo hapësirë ​​biznesi. Rripat e tullave kundrejt pllakave me efekt të tullave Pllaka me vetitë e efektit të tullave janë gjithnjë e më popullore çdo vit. Kjo është kryesisht për shkak se ata janë të gjithanshëm dhe ofrojnë pamjen e përsosur të tullave të mureve në shtëpinë tuaj. Njerëzit i japin këto pllaka jo vetëm në kuzhinë dhe banjo, por gjithashtu po kërkojnë mënyra të tjera për t'i përdorur ato në të gjithë shtëpinë. Ai përfshin një përzgjedhje midis teksteve dhe modeleve të ndryshme të reja në pjesë të tjera të banesës, si një dhomë e gjallë dhe dhoma gjumi që ofrojnë një fushë unike në hapësirën e përshtatur. Tjegull me efekt tulla është bërë në mënyrë efikase nga tulla origjinale për të ndihmuar në krijimin e një muri të mahnitshëm të tullave. Ato prodhohen me sipërfaqen e tullave të vërtetë për të kopjuar me besnikëri pamjen e murit të vërtetë të tullave. Ata kanë stil të ndryshëm, që do të thotë se në shtëpinë tuaj ju krijoni pothuajse çdo paraqitje dhe përshtypje. Pllakat e tullave janë bërë nga tulla të hollë të shkurtimeve, ofrojnë të njëjtin efekt si një tullë klasike dhe janë ideale për muret e brendshme dhe të jashtme. Shiritat e tullave janë prerë sipas dimensioneve specifike dhe përzierje me ngjyra natyrore për të bërë muret tuaja të përsosur. Nëse doni të bëni një përshtypje në shtëpinë tuaj ose në një biznes pa pasur nevojë të paguani ngjyrat, vetëm kur bleni pllaka me tulla ose shirita me një efekt tullash. Të dyja këto versione kanë mbulim të shkëlqyeshëm të mureve të brendshme dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të ofruar një stil të vjetër të shtëpisë pa humbur pamjen origjinale. Shiritat e tullave dhe pllakat me efekt tulla bëhen shumë të njohura dhe - e cila është më e mira - ju mund t'i përdorni ato brenda dhe jashtë kur zgjidhni llojin e duhur të materialit. Me tulla të bukura të kuzhinës, ju krijoni një mur elegant që patjetër do të kapë vëmendjen. Strips tulla në kuzhinë janë moderne, praktike dhe të përshtatshme për mjedisin që ndonjëherë mund të jetë i nxehtë dhe madje me lagështi. Ato mund të përdoren në një mur kryesor ose në të gjitha muret e brendshme të kuzhinës. Epo trajtuar ngrohjen dhe asambleja e tyre është mjaft e thjeshtë për kampionët me përvojë në shtëpi. Pllakat e kuzhinës me efekt tulla mund të ofrojnë një mundësi të ngjashme dhe të zgjedhin nga shumë dizajne të bukura. Në kuzhinë tuaj ju mund të keni të njëjtën pamje të përafërt se në muret e jashtme, ajo do të mbetet moderne, shumë elegant dhe të përkryer plotësojnë dekor tuaj aktual. Tjegull me një efekt të tullave fiton popullaritet çdo vit dhe kjo pamje nuk është më e rezervuar vetëm në muret e jashtme. Amazingly duket në brendësi. Rripat e tullave të banjës kundrejt pllakave të banjës me efekt të tullave Tjegull në banjo me efekt tulla janë një zgjedhje shumë e popullarizuar, veçanërisht nëse doni të krijoni një pamje të bukur, por edhe një unike. Meqë është një hapësirë ​​personale, ju mund të pasqyroni stilin tuaj unik, dhe lehtë mund të bëhet duke përdorur pllaka të mrekullueshme në banjo me efekt tulla. Përveç kësaj, ju mund të zgjidhni nga një shumëllojshmëri të gjerë të ngjyrave duke përfshirë të bardhë, të zezë, gri, blu dhe beige. Nëse jeni duke konsideruar instalimin e tullave të banjës në lavaman dhe shqetësoheni për jetën e tyre, ju nuk keni për të. Këto pllaka janë perfekte për vende të tilla. Ata janë projektuar për t'iu përshtatur çdo dhome shtëpiake, pavarësisht nëse është një dush ose dysheme tradicionale me tulla. Lagështia e menaxhimit të shkëlqyer sepse ata janë rezistente ndaj ujit, dhe janë zgjedhja e përkryer në banjo. Shumë njerëz e duan pamjen autentike dhe përshtypjen e tullave ose pllakave me efekt tulla. Ato mund të përdoren kudo, të lehtë për t'u instaluar dhe janë bërë nga materiale ekologjike që japin karakterin tuaj në shtëpi. Ju mund të merrni nxehtësinë dhe jetën që siguron një mur të vërtetë me tulla, dhe të drejtën në shtëpinë tuaj. Më e mira e gjithçkaje është se këto shirita tulla nuk janë të shtrenjta, që do të thotë opsion me kosto efektive për ndërtuesit dhe pronarët e shtëpive. Për pllaka me efekt tulla, ju mund të zgjidhni nga madhësi dhe ngjyra të ndryshme për t'u bërë shtesë e përsosur në shtëpinë tuaj. Edhe brirët nuk janë problem për këto pllaka, sepse ju vetëm zgjidhni nga qoshet që kanë trashësi dhe madhësi të ndryshme janë ideale për çdo mur, në mënyrë të përkryer mund të tuned dhe të trajtohen mirë me ta. Kjo ju lejon të krijoni një të qetë duke vazhduar murin dhe modelet, duke e bërë murin të duken të bukur pa ndonjë përpjekje më të madhe. Pse të mos shmangë stilin tuaj të fshatar? Zgjidhja e përkryer do të jetë një tullë. Në një pamje të thjeshtë të paqëndrueshme që mbetet popullore për vite, duhet të jetë vetëm diçka. Dhe ju mund të krijoni këtë vështrim duke përdorur pllaka të bëra në mënyrë profesionale me efekt tulla. Si për rimodelimin e mureve të jashtme? Ju mund ta bëni këtë me grupe me tulla në natyrë. Shtëpitë tradicionale të tullave kanë një pamje të thjeshtë që punon shumë relaksim dhe komod. Sot, megjithatë, megjithatë, çmimi i shtëpive me tulla, për të mos përmendur tulla, u rrit ndjeshëm, që do të thotë se strehimi i tillë nuk është më i disponueshëm për të gjithë. Zgjidhje? Përdorni shirita të jashtme të tullave që ofrojnë bukuri të thjeshtë për çmime jashtëzakonisht të pranueshme. Për këtë arsye, gamën e gjerë të sotëm të rripave të tullave të jashtme ju mund të përdorni për të krijuar shtëpi fshatar që imiton një stil të bukur popullor të shtëpive me tulla. Rripat e jashtme të tullave janë gjithashtu në dispozicion për çdo familje në motive moderne. Ata kanë ngjyra të dallueshme dhe përfundime elegante. Ato janë bërë për të imituar vetëm aspekte themelore të tullave duke sjellë sipërfaqen e vet unike. Ju gjithashtu mund të zgjidhni nga oferta e rripave me xham të tullave në natyrë që mund të përdoren jashtë për të bërë shtëpinë tuaj të dukej edhe më moderne dhe fshatar. Nëse dëshironi të krijoni diçka unike ose të imitoni mospërputhjen e një sipërfaqe me tulla për ta bërë shtëpinë tuaj më autentike, mund të arrini edhe kombinimet e ndryshme të sythe në natyrë nga tulla. Strips fireplace kundrejt pllakave fireplace me efekt tulla Një nga arsyet kryesore pse pllakat e tullave janë gjithashtu efektive, është se ata kanë rezistencë të shkëlqyer termike dhe duken të mira. Ata mund të instalohen rreth fireplace për të akorduar me dizajnin dhe ngjyrën e pjesës tjetër të dhomës, duke ofruar një prekje moderne të një pjese shumë të popullarizuar të shtëpisë tuaj.