Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Mozaiku

Po kërkoni një specialist për mozaikë? Ne kemi 22,197 dysheme në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,802 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Mozaiku

Keni nevojë për një shërbim mozaiku? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në projektimin, synimin, prodhimin dhe ngjitjen e pllakave të mozaikut. Çmimi i pllakave të mozaikut zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë detaje rreth shërbimeve: ngjitës, kostot e transportit, riparime të vogla të ofruara nga një prej 22,197 pllakave tona në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,802 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Nëse keni qenë ndonjëherë në Greqi apo Itali, nuk mund të shpëtoni nga rrugët, shtëpitë ose spa të zbukuruara me pebbles të vogla, cubes ose patate të skuqura franceze. Teknologjia e tillë e hedhjes quhet mozaiku dhe tashmë është përdorur në Orientin e lashtë dhe Antitë, ku është përdorur kryesisht për dekorimin e kateve. Në përsosmëri, ata e ridizajnuan atë në artet e Bizantinës në shekujt e pestë dhe të 6-të, kur ato zbukuruan me muret e tempujve dhe duke krijuar nga pebbles të vogla nga pikëpamja e sotme në rezultate të pabesueshme dhe imazhe që kapërcejnë moshat dhe për herë të fundit. Trendet e modës ende kthehen në valë. Ju mund të thoni se nuk është e mundur të ktheheni në modë për të kthyer diçka që ishte trend në shekullin e 6-të, por mozaiku është në të vërtetë prapa. Dhe është më i kontrolluar se kurrë në historinë moderne. Ai do t'ju kënaqë me bukurinë, elegancën, dizajnin, kohën dhe funksionalitetin e tij. Ju mund ta përdorni atë kudo që ju shqisat. Kreativiteti nuk është i kufizuar, dhe megjithëse është ende më i përdorur në banjo, spas dhe qendra Wellness, ju gjithashtu mund ta përdorni atë në kuzhina, dhoma të jetesës, të tilla si pllaka, ose si një shtojcë kudo që keni ndërmend të përdorni pllaka klasike ose tjegulla. Kufizimi i vetëm në krahasim me dimensionet e saj më të vogla është dyshemeja në banjo. Krijon një numër nyjesh që do t'ju duhet të plotësoni, dhe më shumë nyje, mirëmbajtja më komplekse. Nga ana tjetër, dimensionet e saj më të vogla ofrojnë mundësi të përdorimit fantastik të mozaikut nëse keni nevojë për të vendosur sipërfaqe të vogla ose të rrumbullakosura, të lakuara. Cilat materiale janë bërë pllakat e mozaikut? Ekziston një gamë relativisht e gjerë e pllakave të mozaikut të bëra nga materiale të ndryshme në treg. Materialet standarde të përdorura për prodhimin e tyre janë qeramika, qelqi, metali dhe guri. Vetëm nga ju, preferencat tuaja dhe madje edhe nga mjedisi dhe ku do të përdorni një tjegull të tillë, do të varet nga cili material dhe çfarë forme mozaiku mund të arrini. Gjeni kohën tuaj dhe gjeni të gjitha opsionet që janë në treg. Më e mira në Mozaik është se ju nuk keni nevojë të merreni me të njëjtën ngjyrë të serisë së tërë. Në Mozaik është vetëm një mënyrë e bukur, kështu që nëse dukeshin se pjesët individuale ose seritë e tërë janë të ngjyrosura pak më ndryshe, mos e përfundoni atë për një problem, e bëjnë atë një përfitim dhe çështje estetike. Sa kushton veshja e mozaikut? Nuk ka përgjigje të qartë për këtë pyetje. Çmimi varet nga materiali nga i cili është bërë pllaka mozaiku, nga forma e një mozaiku dhe, natyrisht, nga ngjyra dhe trashësia. Megjithatë, ju gjithashtu mund të siguroni mozaikun më të thjeshtë të bardhë në formën e një sheshi për të rregulluar rreth 15 € / m2. Qendra e Çmimeve të Artë varion rreth 60 - 70 € / m2 dhe për ata që nuk janë aq shumë me asgjë dhe konsiderohen të jenë gourmets estetike, mozaikët janë në dispozicion në treg në forma të ndryshme dhe variantet e ngjyrave në çmimin e ngjitjes deri në 200 € / m2. Duke marrë mozaik Mozaiku mund të trajtojë secilën prej tyre, e cila vetëm pak e një mjeshtri kritik. Nuk është asgjë e ndërlikuar. Ju duhet vetëm një mozaik, ngjitës tjegull dhe pllaka, fout dhe silikoni. Aplikoni në sipërfaqen e zgjedhur me një kreshtë të butë ngjitës dhe ngjitni mozaik me të duke shtypur atë. Avantazhi i kësaj variete është se ajo është aplikuar në rrjetë dhe për këtë arsye punon me të aq mirë. Dhe që kur mozaiku është fleksibël dhe fleksibël, është gjithashtu i përshtatshëm për vendet e lakuara. Është gjithashtu e lehtë për t'u ndarë; Vetëm të keni një çrregullim vetëm thikë dhe madhësinë e prerjes që ju përshtatet saktësisht pasi është e nevojshme në bazë të formës së një vendi. Pas vendosjes së mozaikut, pritni derisa zam të thahet, dhe pastaj mund të filloni caching. Fitoni llaçin tuaj dhe prerë atë në nyje. Lëreni të thatë dhe rubbed me sponges lagur. Pyetje dhe pergjigje Po sikur të mos hezitoj të hedh një tjegull vetëm? Pavarësisht nga vendosja e thjeshtë e mozaikut mund të ndodhë që ju të mos luftoni ose për shkak të lokaleve dhe formave të komplikuara ose për arsye kohore. Në Wilio do të gjeni mijëra ekspertë që duan të zhvillojnë një kuotim dhe do të zbatojnë të gjithë kontratën pas marrëveshjes. Vetëm nëse jeni të lirë ju futni kërkesën. Sa kushton mozaiku? Unë në këtë rast çmimi varet nga faktorë të shumtë. Konkurrenca është e rëndësishme. Sa më shumë që mund të gjeni mjeshtra përreth, ky është një shans më i madh që ju do të ofrohet një çmim më i favorshëm. Ekziston gjithashtu një vend që do të fshihet - nëse është desktopë të barabartë, ose një ekspert duhet të jetë i zemëruar me obliques të ndryshëm, forma të rrumbullakëta dhe zgjatje. Është shumë e përkushtuar se çfarë mozaiku që zgjidhni - nëse do të punojë me forma klasike katrore ose do të ketë një tjegulla të formave të pazakonta, ose kampioni do të duhet të tronditet me pebbles individuale. By default, çmimet e tregut lëvizin rreth 15 € / bm kur lidhni rripat e mozaikut, por ju mund të mbështeteni në çmimin nga 20 në 30 € / m2 kur aplikoni mozaik. Cila është korniza kohore e zbatimit të plotë? Performanca në vetvete është operacioni më pak i vështirë. Mjeshtri i mirë ka nevojë për të ofruar të gjitha dokumentet relevante, vizatimet dhe kërkesat tuaja, ose është e këshillueshme nëse bëhet fjalë për vendin e realizimit dhe shikoni dhe duhet të matni gjithçka në mënyrë që të mund t'ju ofrojë kuotimin më të saktë. Kryerja e punës në varësi të zonës merr një maksimum prej dy ditësh nëse ne po argëtohemi për një dhomë, themi për banjo në dimensione standarde. Natyrisht, nëse dëshironi të humbni të gjithë shtëpinë, ose jeni pronari i Wellness fundit, koha e realizimit do të jetë pak më e gjatë. Problemi më i madh mund të pushojë në disponueshmërinë e kohës së kohëmatësit që zgjidhni. Më të mirët shpesh zënë për deri në disa muaj përpara, prandaj është mirë të mendoni për këtë kryesisht në ndërtesa të reja kur keni nevojë për ndërtimin e punës për të ndjekur vazhdimisht. Kur ju jeni të prirur dhe të rindërtuar shtëpitë e vjetra, kjo nuk do të bënte që ju të mos bëni ndonjë problem më të madh. Pse duhet të arrij mozaik? Përkundër faktit se mozaiku është modern, nuk është ende në shtëpitë e familjes aq të zgjatur plotësisht. Kur zgjidhni një mozaik si një material veshjeje, do të bëni një vend me të vërtetë të jashtëzakonshëm nga banesa juaj. Nëse për shtëpitë e vjetra, rindërtimet, apo edhe me ndërtesa të reja, është një maksimum i gjerë. Shuma e formave, dimensioneve dhe kombinimeve të ngjyrave e dorëzon atë në krahasim me materialet e tjera të veshjes një avantazh konkurrues që mund ta përdorni me të vërtetë kudo pa qëllim të gjatë nëse ju përshtatet në pajisje të tjera apo jo. Dhe si në grekin ose Romën e lashtë do të vazhdojë të jetë vëmendje e mozaikut dhe të admirojnë miliona turistë dhe në vendbanimin tuaj do të jetë një pllakë mozaiku për të tërhequr pikëpamjet e të gjithë vizitorëve që ndodhin në shtëpinë tuaj. Mozaiku është thjesht i papërmbajtshëm dhe jashtë orarit.