Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Montim i dushit ose vaskes

Jeni duke kërkuar për një hidraulik për të instaluar një dush, vaskë ose dush? Ne kemi 26,550 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Montim i dushit ose vaskes

Keni nevojë për një shërbim në fushën e instalimit të dushit, vaskës apo kabinës së dushit? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në fokusin, transportin, instalimin dhe montimin e dusheve ose banjove. Çmimi i instalimit të një dushi në banjë zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: shërbim pas garancisë, izolues, copë litari, riparime të vogla të ofruara nga një prej instaluesve tanë të 26,550 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pyetjet e bëra shpesh
Pse urdhëroni një ekspert për të instaluar dushe përmes Wilio?
Ju dëshironi të përmirësoni shtëpinë tuaj, por keni frikë nga koha dhe duke kërkuar teknikisht instalimin? Mos e humbni shpresën. Wilio Portal do t'ju ndihmojë të gjeni një ekspert të instalimit të dushit shpejt, thjesht dhe me çmime të shkëlqyera. Ofruesit tanë ju ofrojnë instalimin për të ofruar rekomandime nga pronarët e tjerë për ta bërë kalorësin tuaj të ri të dushit për të përdorur më të mirën. A doni të kërkoni tani ofruesin? Punon si vijon: Filloni duke klikuar butonin "Shkruani kërkesën" dhe plotësoni formularin. Ju lutemi jepni datën e dëshiruar dhe detaje të tjera të tilla si modeli i dusheve tuaja. Onedlho do t'ju tregojë ofertat si dhe vlerësimin e klientit. Kur të gjeni një ofertë që ju jeni çelësat për të konfirmuar termin tuaj dhe ofruesi ynë fillon të përgatitet për rrugën tuaj për ju. Të gjitha të nevojshme për të instaluar dushet tuaja të reja gjithmonë sjellin ekspertët tanë. Pra, nuk duhet të shqetësoheni nëse ju mungon aksidentalisht disa mjete. Vetëm tregoni këtë ofrues të shërbimit ku ka një vend për dushin tuaj të ri dhe një qoshe të re do të ketë kohë.
A mund ta instaloj dushin tim?
Nëse instaloni një njësi krejtësisht të re dushi, keni nevojë për një instalues ​​të çertifikuar ose një elektricist që i njeh këto pajisje dhe pajisje të përshtatshme. Zgjedhja më e mirë është gjithmonë një specialist / hidraulik që garanton instalimin e sigurt të pajisjeve të armaturës dhe elektronike.
Kush mund të më japë një dush?
Ajo mund të bëjë ose një hidraulik të certifikuar - dhe vetëm të gjeni Wilio. Ata do t'ju ndihmojnë me instalimin, inovacionin ose kontrollin e pajisjeve dhe të siguroheni që dush të funksionojë si duhet.
Si mund ta gjej këtë ofrues të shërbimit?
Për të gjetur një ekspert për të instaluar një mbyllje dush, klikoni butonin "Shkruani kërkesën" dhe plotësoni formularin. Për disa minuta ju merrni një pasqyrë të ofruesve pranë jush dhe dushi juaj do të jetë gati për përdorim.
Çfarë duhet të instaloj një kënd të dushit?
Për të pasuruar dushin tuaj modern, ju do të jeni të nevojshëm për të furnizuar me ujë me presion mjaft të fortë. Është gjithashtu e rëndësishme të jesh një pompë që duhet të vendoset pranë rezervuarit të ujit, një tub uji, një rezervuar uji të nxehtë, furnizim elektrik dhe ikjes. Dush elektronik gjithashtu kërkon një valvul përzierës dhe kontroll termostatik që ju do të jeni në gjendje të vendosni temperaturën e ujit.
Shërbime
Çfarë përfshin një shërbim të instalimit të dushit?
Ofruesit e këtij shërbimi nga Wilio janë në gjendje të instalojnë dushe të reja, por gjithashtu zëvendësojnë njësitë e vjetra. Shumë ofrues kanë një certifikatë instaluesi ose elektricist. Para se t'i hapni ato përmes derës, Wilio do të kontrollojë ekspertizën dhe kualifikimet e tyre për të mbrojtur familjen tuaj para rreziqeve të mundshme. Edhe nëse specifikat mund të ndryshojnë, do të gjeni informacione më poshtë për të pritur nga instalimi tipik dushi:
Mjetet dhe pajisjet
Nëse futni një urdhër për një nga ofruesit tanë të Wilio, ju nuk duhet të keni një punë të caktuar për të kryer punë. Ata mbërrijnë me mjetet tuaja, ndër të tjera me një stërvitje, prestar tubular dhe stërvitje në murature. Nëse kjo do të jetë e nevojshme për të blerë vetë mjete shtesë. Nëse doni të kurseni kohë, ne ju rekomandojmë që t'i jepni ofruesit të shërbimit të specifikoni se çfarë dush mund të jetë. Kjo i ndihmon ata të përgatisin se keni nevojë për grupin e mjeteve për këtë punë.
Instalimi i kozmishtit të dushit
Instalimi i dushit fillon të përcaktojë pozicionin ku njësia e re duhet të qëndrojë. Është gjithashtu e nevojshme të tregoni lartësinë e dëshiruar të jetë një kokë dush, veçanërisht nëse keni fëmijë ose nëse dikush është veçanërisht i lartë ose i ulët. Eksperti ynë pastaj do të vlerësojë nëse furnizimi me ujë është i mjaftueshëm për pajisjen e re (zakonisht furnizimi kryesor me ujë me një tub diametër 15 mm). Pastaj shënon hapjet në mur dhe stërvitjen e hapjes së lidhjes së kokës së dushit me valvulën kryesore, prerë tubin dhe futjen e saj në një hapje të shpuar, trokitje e lehtë dhe lidhjen T-të përbashkët dhe dushin e murit. Së fundi, përçuesit me pajisjen dhe kontrollon që dush funksionon siç duhet. Pastaj vetëm mjaftueshëm për të provuar dushin veten dhe për të shijuar përfitimet e një dushi modern.