Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Mirembajtja e pishines

Po kërkoni një ndërtues për mirëmbajtjen e pishinës? Ne kemi 20,594 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Mirembajtja e pishines

Keni nevojë për një shërbim të mirëmbajtjes së pishinës? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për fishekët e filtrave, vulat, testet e presionit të tubacionit dhe dimërimin e pishinës. Çmimi i shërbimit të pishinës zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: zëvendësim i ndriçimit të pishinës, rishikim i instalimeve elektrike të pishinës, pjesë këmbimi të ofruara nga një prej punëtorëve tanë të mirëmbajtjes 20,594 në kategorinë e caktuar

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Mirëmbajtja e pishinës është e rëndësishme. A e dini si ajo? A i përkisni edhe lumturisë që keni një pishinë në shtëpi? Pastaj me sa duket ju doni të jetë e bukur e pastër dhe e gatshme për banje çdo ditë. Do të jetë vetëm nëse kujdeseni rregullisht. Si duhet të duket një mirëmbajtje e tillë e pishinës si uji në të ishte ende e pastër kristali? Ne do të tregojmë dhe të zbulojmë disa pëlqime dhe këshilla që duhet t'ju ndihmojnë. Kontrolli i rregullt i ujit është i rëndësishëm Kontrolli i ujit në pishinë rekomandohet për një periudhë minimale të paktën një herë, por më mirë dy herë në javë. Në muajt e ftohtë, nëse ende përdorni pishinë dhe një herë në javë. Falë testit të lehtë në dispozicion, do të gjeni pH të ujit. Të njohësh pH të ujit është e rëndësishme sepse kështu zbulon ose zgjidhja e ujit është acid, neutral ose alkaline. PH ideal është rreth 7.2. Nëse uji ka një vlerë prej 7, është neutrale. Vlerat më të ulëta se 7 karakterizojnë aciditetin dhe vlerat në rritje më të larta se 7 alkaline mesatare. Uji me vlera të ulëta të pH shkakton korrozioni të pjesëve metalike të pishinës (dhe çelik), të larë me një pllakë të pishinës, rrit konsumin e klorit, lëkurën dhe sytë irritues. Uji i lartë i pH ka një shkak të depozitave, trazirave, efikasitetit të ulët të klorit dhe syve të irrituar. Në të njëjtën kohë, vlera ndikohet ndjeshëm nga solubility dhe efektiviteti i dezinfektuesve të përdorur. Gëzoni skimmerin. Skimprer duhet të jetë pjesë e çdo pishinë, sepse në sajë të saj, pishina është ende e pastër dhe pa papastërti më të madhe. Mbledh ata të drejtë në sipërfaqe, madje edhe para se të bien në fund, duke parandaluar formimin e algave dhe mikrobeve. Është një filtrim i përafërt i pishinës së prefilter. Megjithatë, mos harroni se funksionon siç duhet nëse lartësia e saj është në një avion me nivel uji. Niveli i ulët i ujit mund të "shpërthen" skimmer dhe anasjelltas nëse është e lartë dhe skimmer mund të mos punojë siç duhet. Përdor solitor Solinator ose klorinator është një pajisje e sofistikuar e projektuar për trajtimin e ujit të pishinës. Avantazhi i tij kryesor është se ajo dekompozon një kripë notimi kripë për klorin aktiv. Megjithatë, nuk është si një klor normal i shitur, i cili është një substancë kimike e rrezikshme. Kështu që ju do të keni ujë që nuk varet, neveri slanno, nuk thahet lëkura ose flokët është miqësore me trupin. Gjeneratori i ozonit është gjithashtu i mirë Gjeneratori i ozonit është gjithashtu i përshtatshëm, i cili pastron dhe dezinfekton ujin në një mënyrë të natyrshme. Deri kështu zvogëlon nevojën për përdorimin e klorit dhe kimisë tjetër të pishinës me 60 deri në 90%. Ozoni është një oksidues shumë efektiv, efikasiteti i të cilit është më i lartë në krahasim me klorinimin. Pas aplikimit të tij, uji është një aromë më e ndritshme dhe më e këndshme. Përveç kësaj, oksidimi i substancave organike të ozonit përmirëson efikasitetin e filtrimit. Përveç kësaj, gjeneratori i ozonit është i lehtë për mirëmbajtje, sepse vetëm ai paralajmëron një mesazh ose mesazh të shëndoshë në LCD për nevojën për të zëvendësuar llambën. Pa filtrimin e pishinës nuk do të shkojë Pa filtrim pishinë, ju mund të harroni me ujë të pastër, cilësor dhe të shëndetshëm, edhe nëse keni përdorur përgatitjet kimike për trajtimin e ujit. Filtrimi i pishinës është thelbësor për të mbajtur të pastër. Prandaj, duhet të jetë flushed të paktën një herë në dy javë dhe të zëvendësojë një herë në dy vjet. Fakti që filtrat duhet të zbulohen nga rrjedhja në pjesën e poshtme të pishinës është e bllokuar, uji përmes çorape shkon ngadalë dhe në pishinë është erë e pazakontë. Kontrolloni edhe gjendjen e pishinës Uji në pishinë nuk është e vetmja gjë që duhet t'i nënshtroheni rregullisht kontrollit. Pishina gjithashtu meriton vëmendjen tuaj. Kontrolloni që disa plas të mos përfshihen në dysheme ose mur të pishinës. Përqendrohuni nëse nuk tregoni spote të ndryshkur diku. Nëse zbuloni ndonjë problem të vogël, mos e merrni në peshë të lehtë, por filloni ta zgjidhni atë. Duke zbuluar dhe hequr një problem të vogël, për të shmangur probleme të mëdha që riparojnë ju do të kushtoni shumë më tepër. Eshtë e panevojshme të harrojmë për blerjen e duhur Një pjesë e natyrshme e mirëmbajtjes së duhur të pishinës është blerja e saj. Kjo duhet të realizohet në kohën kur temperaturat e ajrit të natës ende nuk janë shkarkuar nën pikën e ngrirjes dhe temperatura e ujit është midis 10 dhe 15 ° C. Vetëm pishina e zbatuar siç duhet do të garantojë shumë vitet e saj të shumta dhe të përdorin seamless, dhe shumë më të lehtë për ri-komisionimin e saj. Megjithatë, ne nuk lëmë një proces të detajuar plug sepse kemi nevojë për një artikull vetë.