Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Mbjellja e barit, lendine

Po kërkoni një kopshtar për të mbjellë lëndina? Ne kemi 10,535 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Mbjellja e barit, lendine

Keni nevojë për një shërbim në fushën e mbjelljes së lëndinës? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për mbjelljen e farave dhe ngritjen e një lëndinë të mbuluar me qilim. Çmimi i mbjelljes së barit dhe barit zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: rrjeta e nishanit dhe ujitja e ofruar nga një prej 10,535 kopshtarëve tanë në kategorinë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pyetjet e bëra shpesh
Pse po me qira mbjelljen e lëndinë përmes Wilio?
Me Wilio ju nuk do të duhet të shqetësoheni që ju nuk do të gjeni farat tuaja lëndinë në lagjen tuaj. Sa më shpejt që të futni kërkesën tuaj, ne do t'ju lidhemi me ekspertë në zonën tuaj të cilët lehtë mund të strehojnë kërkesat tuaja. Nuk është më për kërkim të pafund në internet dhe gjetjen e një ofruesi të shërbimit për lunsin e lëndinë. Edhe pse vendi i terrenit mund të shfaqet si një detyrë mjaft e thjeshtë, jo të gjithë kanë kohë dhe energji. Harrojeni stresin tuaj dhe dhimbje koke nga matja, fekondimi, burrowing dhe hedhjen e terrenit - ju mund të punësoni një ekspert që mund të trajtojë tërë procesin tuaj! Nuk ka vonesa, nuk ka vështirësi dhe asnjë punë të papërfunduar. Pas ulur në lëndinë, ju gjithashtu mund të aplikoni për këshilla për rrezatimin, fekondimin dhe mirëmbajtjen e përgjithshme të lëndinës. Gjeni një ekspert të përshtatshëm sot dhe mbani barin tuaj të gjelbër dhe të shëndetshëm gjatë gjithë vitit.
Kur është koha më e mirë në vit për të hedhur një lëndinë?
Ju mund të vendosni lëndinat në çdo kohë gjatë vitit. Nëse është dimër, pranverë, verë ose vjeshtë, duke hedhur lëndinë është krejtësisht mirë për sa kohë që ju e dini se si të kujdeseni siç duhet. Si rregull, lëndinë më e mirë është mbjellë në mot të butë, kur është mjaft e ngrohtë për të rritur rrënjë, por nuk janë shumë të nxehtë për të thatë para se të rrënjoset.
Sa kohë merr një lëndinë?
Vendosja e lëndinës është një proces mjaft i thjeshtë, por sa kohë duhet për të përfunduar punën, do të varet nga sa i madh apo i vogël është lëndina juaj. Në sipërfaqe më të vogla, uzina e lëndinë mund të marrë disa orë të shkurtra, ndërsa uzina e lëndinë për oborre më të mëdha mund të zgjasë gjatë gjithë ditës. Nëse doni të dini se sa kohë do të marrë farën tuaj, ju mund të kërkoni një ekspert që do të jetë i gatshëm t'ju japë një vlerësim.
Kur duhet të fekondoj lëndinë?
Para mbjelljes së lëndinë është më e mira për të lëvizur tokën me pleh të cilësisë. Pas përfundimit të shërbimit të farës së lëndinë, ju mund të plehrave përsëri të plehrave pas gjashtë javësh. Sigurohuni që jeni fekonduar çdo dy muaj gjatë vitit të parë për të mbështetur rritjen dhe për të mbajtur lëndinë tuaj të shëndetshëm. Kur lëndinë juaj është ulur, ju mund ta lëvizni përsëri në fillim të çdo sezoni dhe të kapni rritjen gjatë gjithë vitit.
Sa shpejt mund të shkurtoj lëndinë pas uljes së tij?
Ju mund të kosit lëndinë tuaj vetëm nëse është tashmë e rrënjosur dhe nuk mund të zhvendoset me të. Si rregull, kjo është rreth tre javë pas paraqitjes së lëndinë. Nëse doni të dini nëse lëndinë juaj është gati për kositje, ju mund të shtriheni pak për bar. Nëse mund të heqësh lëndinë, duhet të presësh.
A mund të më ndihmojë eksperti i lëndinë me punën e kopshtarisë?
Po mundet! Ne kemi shumë kopshtari me përvojë të cilët mund t'ju ndihmojnë me të gjitha detyrat që lidhen me kopshtin për të bërë oborrin, tarracën ose kopshtin tuaj gjithmonë dukeshin. Nga mbjelljen e mbjelljes dhe mbjelljen e bimëve në mulch ose heqjen e farë e keqe të gjitha nevojat e tyre të hortikulturës mund të lëshohen në ekspertin tonë të besueshëm. Ju mund të urdhëroni shërbimin si një kositje të barit.
Çfarë shërbimesh të tjera të terrenit mund të urdhëroj nëpërmjet Wilio?
Ju mund të porositni të gjitha llojet e lëndëve të lidhura me Wilio. Pas uljes së lëndinë tuaj, ju mund të punësoni një profesionist për t'u kujdesur për lëndinë për t'u siguruar që lëndinë juaj po rritet mirë dhe se ajo është ruajtur dhe e shëndetshme. Ne gjithashtu kemi skocuar ekspertë të peizazhit në rast se dëshironi të bëni ndryshime më të mëdha ose të shtoni në kopsht ose oborr një belveder të ri, pellg, trotuar ose elemente të tjera.
Çfarë përfshin shërbimet e spërkatjes së lëndinë?
Duke kërkuar ndihmë me selinë e një lëndinë të re? Ekspertët tanë të llakut të lëndinë do të kujdesen për gjithçka, për shembull, me heqjen e barit të vjetër, duke mbjellë një lëndinë të re dhe duke ofruar këshilla për mirëmbajtjen e saj afatgjatë. Nuk ka rëndësi nëse planifikoni të vendosni një lëndinë plastike ose bimore të vërtetë. Pavarësisht nga periudha vjetore, ekspertët tanë mund të punojnë me lehtësi me ju të gjitha kërkesat tuaja të lëndinë.
Shërbime
Duke marrë një lëndinë qilim
Është një keqkuptim se lëndinë qilim të hedhur gjatë dimrit është e pasaktë. Përkundrazi, ka shumë përfitime në këtë vit më të freskët. Lëndinë juaj ka mjaft kohë për të zgjidhur dhe rrënjosur para ardhjes. Pyetja e lëndinë me bar gjatë dimrit gjithashtu do të thotë që ju nuk do të duhet të punoni aq shpesh, kështu që do të lehtësojë mirëmbajtjen e saj. Një i aftë në art së pari do të masë zonën e lëndinë tuaj dhe përgatit tokën për një lëndinë të re. Është barazimi i terrenit duke përdorur lojërat e fatit dhe heq me kujdes farë e keqe, gurët, rrënjët dhe mbetjet e tjera. Pastaj ai fillon të kalojë pjesët individuale të lëndinë në mënyrë që çdo fund sa më gjerësisht të jetë e mundur. Hapi i fundit përfshin kontrollin nëse të gjithë lëndinë është hedhur siç duhet dhe pa hapësira të panevojshme midis lëndinë.
Tapiceri lëndinë
Lëndinë mund të mbillet në thelb nga pranvera në vjeshtë. Eksperti i parë përgatit tokën duke hequr qëndrimin e vjetër, balancimin dhe lëvizjen, pastaj kamionët mbjellë mbjellin farë. Fara pastaj është inkorporuar imët në tokën e lavdive dhe pastaj duke trajtuar tërësisht nga dy drejtime. Zona e lëndinës pastaj është e lëmuar tërësisht me spërkatësin në mënyrë që pikat e mëdha të mos bënin farë. Muaji i parë pas mbjelljes është e nevojshme për të ruajtur lagështi të tokës. Dy javët e para duhet të paguhen 1 deri në 2 herë në ditë dhe pas dy javësh secila ose çdo ditë tjetër. Kur bari rritet deri në 7 cm, është e nevojshme të kosit atë, por vetëm max. 2.5 cm. I pari 4 herë lëndinë nuk duhet të jetë i frikësuar në gjatësi më pak. Lawn i ri është në gjendje të fillojë të përdorë pas 3 muajve nga mbjellja.
Instalimi i lëndinës artificiale
Nëse preferoni instalimin e markave specifike të barit artificial, ju gjithashtu mund të merrni ndihmë nga instalimi ynë artificial i barit. Hapi i parë, i ngjashëm me vendosjen e një lëndinë qilimi, qëndron në matjen e zonës së lëndinë tuaj dhe heqjen pasuese të sipërfaqes ekzistuese. Nëse ka një lëndinë të vogël, është e mundur të bëni këtë detyrë manualisht. Për hapësira më të mëdha është më e mira për të përdorur prestarin e lëndinë. Pastaj eksperti mbulon shtresën e sipërme të tokës me rërë ose substrate guri para se të kompaktohet nga cilindri ose pjatë vibruese. Pastaj bari juaj artificial do të zhvillohet me kujdes drejt shtëpisë tuaj për të fituar më shumë pamje natyrore. Ajo përfundimisht heq të gjithë bar të tepërt dhe pastron të gjithë lëndinë për të përfunduar instalimin e një lëndinë artificiale.