Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Materiale per dyshemese

Po kërkoni një montues mbulesë dyshemeje? Ne kemi 25,223 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,712 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Materiale per dyshemese

Keni nevojë për një shërbim të mbulimit të dyshemesë? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për rilevimin, heqjen e dyshemesë origjinale, nivelimin e sipërfaqes, shtrimin e një dyshemeje të re. Çmimi i shtrimit dhe pllakave të dyshemesë zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: nivelim, ngjitës, copë litari, kallëpe dhe vegla të ofruara nga një prej shtruesve tanë 25,223 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,712 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Mbulesa në dysheme. LVT - tjegulla luksoze vinyl Përfitime LVT u bë një nga zgjedhjet më të njohura për shtëpinë e dyshemeve, dhe për shumë arsye të mira. Është i papërshkueshëm nga uji, mirëmbajtje e lehtë, e qëndrueshme dhe është gjithashtu një nga opsionet më të favorshme të buxhetit. Për më tepër, për mjeshtrat vendas që preferojnë instalimin tonë, ata janë në dispozicion thjesht pjesë të aplikueshme që përshtaten në to dhe në sajë të së cilës instalimi është i shpejtë dhe i lehtë. Menuja gjithashtu injektohet për pamjen më të natyrshme të pllakave, është një lloj më i fortë i pllakave gëlqerore dhe vinyl. Shumë njerëz e duan faktin se është rezistent ndaj rënies dhe të prekjes natyrisht më të nxehtë se qeramika. Megjithatë, ky lloj nuk është menduar për zona jashtëzakonisht të lagura të tilla si dushe në të cilat pllaka qeramike punojnë në mënyrë të përkryer. Pllaka qeramike dhe Duracramic shpesh përdoren së bashku - për shembull, disa mund të zgjedhin Dureamic në dysheme në banjo dhe pllaka qeramike në dush. Disavantazhet Megjithëse shumica e produkteve LVT duken po aq autentikisht si druri, guri ose qeramika që imitojnë disa njerëz ende preferojnë pamjen natyrore të materialeve origjinale. Kujdesi i katit LVT Ju lehtë mund të rregulloni ose të grumbulloni LVT për të hequr pluhurin dhe papastërtinë e tjera. Nëse kati i LVT-së është ngjitur, është e nevojshme që shpejt të pastroni të gjithë lëngun ose derdhjen për të parandaluar rrëshqitjen dhe dëmtimin e ngjitësit - shumica e prodhuesve paralajmërojnë para se të përdorni mjete pastrimi ose lustrim. Përveç kësaj, ju kurrë nuk duhet të përdorni një pastrues me avull për produktet vinyl, sepse ajo mund të dëmtojë bordet ose të shkaktojë lirimin ngjitës që i mban ato. Shumica e pastrimit të mjeteve që janë bërë në mënyrë specifike në katet LVT nuk do t'i dëmtojnë ato, por nëse nuk jeni të sigurt që së pari mund të provoni të pastroni një zonë të vogël ose të holloni agjentin e pastrimit me ujë. Dru i fortë Përfitime Një tjetër opsion popullor është një dysheme moderne drurë që është në dispozicion në ekzekutimin masiv dhe teknik. Dritat e modifikuara përbëhen nga shtresa - shtresa e sipërme dhe e poshtme është drurë e vërtetë që fsheh një shtresë të mesme, të palosur, të tilla si një kompensatë. Ky version zakonisht është më i lirë se i fortë dhe i qëndrueshëm ndaj gërvishtjeve, që është e mrekullueshme nëse keni fëmijë ose kafshë shtëpiake. Ju mund të dorëzoni edhe më shumë textures nga drurë artificiale duke shkuar për të zeroja atë, e cila është një proces në të cilin sondazhet dhe gjurmët e natyrshme janë futur në dru. Nëse jeni të interesuar në dru masiv, një nga përfitimet kryesore është se ju mund ta rregulloni atë në çdo kohë dhe të përmirësoni pamjen e shtëpisë tuaj. Kjo është e madhe për këdo që i pëlqen të ndryshojë rregullisht pamjen e shtëpisë tuaj. Disavantazhet Një disavantazh i drurit masiv është se lagështia shkakton zgjerimin e saj dhe zvogëlimin dhe krijimin e hapësirave në mes të pllakave. Megjithatë, drurë artificiale ka fleksibilitet për t'i rezistuar këtyre luhatjeve. Një tjetër disavantazh i drurit, djathtas ose artificial është se ngjyrat e errëta janë më të prirura për të krijuar poshtër dhe gërvishtje. Ata zakonisht rekomandohen hije të lehta. Kujdes për drurë Ashtu si në rastin e LVT, edhe në rastin e drurit, është e nevojshme të pastrohen lëngjet për t'u derdhur dhe për të mos lejuar që uji të qëndrojë në sipërfaqen e pridl. Ju mund të përdorni një leckë të lagur ose përgatitjen e pastrimit të prodhuar posaçërisht për drurë për të pastruar njollat. Drurë mund të thahet duke përdorur një dorë ose fshesë me korrent të zakonshëm me një furçë të butë për të parandaluar gërvishtjet. Nëse keni kafshë shtëpiake, ata rregullisht rregullojnë thonjtë e tyre, ndihmojnë në parandalimin e gërvishtjeve. Qilim Përfitime Një nga avantazhet më të mëdha të qilimit është se ka më shumë ngjyra dhe textures si çdo lloj tjetër dyshemeje. Aktualisht përdoret zakonisht në dhomat e gjumit, në metro të dytë të shtëpisë ose të mbivendosen shkallët. Krahasuar me një sipërfaqe të fortë, qilimi është i butë dhe më i këndshëm pas tij. Shumica e qilima janë copë të lyer, që do të thotë se bojë është inkorporuar vetëm në shtresën e lartë. Pra, nëse diskutohet diçka në qilim - për shembull verë e kuqe, fund, shtresa e pakontrolluar. Disa lloje të qilima kanë një fije të tërë me ngjyrë, kështu që njollat ​​nuk duhet të rrinë. Këto lloje të qilima janë të mëdha nëse keni fëmijë ose kafshë shtëpiake. Disavantazhet Nëse nuk zgjidhni një produkt rezistent ndaj njollës, ju do të duhet të kujdeseni për qilim rregullisht - pastrimi i qilimave mund të jetë i bezdisshëm. Alergjimet gjithashtu mund të konsiderojnë qilimin për problemin sepse fibrat e saj mund të përmbajnë alergen. Kujdes për qilima Në një vakum të rregullt, mbani qilimin të pastër dhe sigurohuni që ju jeni duke derdhur lëngun sa më shpejt të jetë e mundur për të kapur një peshqir të lagur dhe shumë absorbues. Sa më gjatë derdhjet e lëngjeve të ulen në qilim, aq më e vështirë pastron dhe mund të thithë deri në pad, respektivisht. substrate e saj. Me kaq shumë opsione të ndryshme, stilet dhe ngjyrat mund të jenë të vështira për të zgjedhur qilimin e duhur për shtëpinë tuaj të re. Prandaj, ne gjithmonë rekomandojmë klientët për të hequr mostrat e qilimave dhe dyshemetë me ta në shtëpi për të bërë vendimin e tyre pak më të lehtë - si duket si një mostër e dyshemesë në dyqan mund të ndryshojë shumë nga mënyra se si do të duket në shtëpinë tuaj kombinim me muret e mureve dhe mobiljeve ose nën ndriçimin tuaj. Mos harroni-magazinat mund të mos jenë të njëjta në çdo dhomë. Ekspertët tanë duan t'ju ndihmojnë të krijoni një kombinim të përsosur të dyshemeve për ju dhe shtëpinë tuaj. Pllaka prej porcelani Trotuare prej porcelani me dru Pllaka prej porcelani që duken si dru? Mund të tingëllojë tepër, por është kështu, ju jeni duke ofruar edhe pllaka druri. Dizajni i pllakave prej druri është shumë bindës, kështu që ju mund t'i gaboni me gabime me dru të vërtetë dhe të shijoni përfitimet - mos i pengoni ato ose të rrezikoni gërvishtjet. Në përgjithësi, ne regjistrojmë rritje të interesit në katet e modifikuara teknikisht të bëra prej druri natyror, veçanërisht sepse ato janë më të lehta për t'u mbajtur dhe janë elegante të ngjashme me dru të vërtetë. Pllaka prej porcelani me pamje mermeri Pllaka prej porcelani që duken si mermeri janë një tjetër prirje bashkëkohore në zonën e dyshemesë. Ato duken jashtëzakonisht realisht në krahasim me kolegët e tyre origjinalë, kështu që është e vështirë të dallosh ato - ashtu si një vështrim i bukur në to në një pjesë të çmimit. Pjatë vinyl papërshkueshëm nga uji Dyshemetë vinyl papërshkueshëm nga uji janë kryer në popullaritetin në dysheme që mbulon parket laminat. Si dhe laminat, madje edhe vinyl mund të ketë një pamje prej druri dhe ka çmim të krahasueshëm, por më rezistent. Dhe ndërsa është gjithashtu e papërshkueshme nga uji, është e mundur për ta instaluar atë në kuzhina dhe banjo, ndërsa më të qëndrueshme se petëzuar. Betoni i zërit. Betoni qelqi me njolla është i përshtatshëm për shtëpitë që janë dizajn modern, industrial dhe të pastër minimalist. Betoni zakonisht përzihet, derdh dhe lustrim. Nowzo. Gjithashtu, tani kati është përsëri popullor. Terrazzo është bërë prej mbeturinave prej guri, qelqi të grimcuar, predha ose materiale të tjera organike të ngulitura në beton dhe të lëmuar në qetësi. Ky kat ishte shumë popullor si një kat i madh në ndërtesat moderne në mes të shekullit të kaluar, dhe ndër të tjera, është një material shumë i përgjegjshëm për mjedisin. Pllaka të formatit të madh Pronarët e shtëpive dhe projektuesit vlerësojnë një gamë të larmishme të pllakave të mëdha, ndërsa formati minimizon numrin e linjave të injektimit, gjë që e bën pastrimin dhe mirëmbajtjen lehtëson. Porcelani është një material popullor, por shumë popullor janë pllaka qeramike dhe guri. Tjegull e zezë dhe të bardhë Pllaka të zeza dhe të bardha shfaqen në stile të ndryshme të brendshme. Ata ofrojnë një pamje interesante dhe të guximshme dhe mund të kombinohen me pothuajse me çdo stil, duke lejuar pamjen e përsosur të shtëpisë. Kat Sidomos për gjeneratat e vjetra, është e rëndësishme të kemi një dysheme të sigurt dhe pajisje në shtëpi dhe për këtë arsye projektet krijohen për të përmirësuar familjet, duke përfshirë montimin e dyshemeve anti-shqip. Rënia është shkaku kryesor i lëndimeve në të rriturit e moshuar, si dhe tek fëmijët. Kati anti-shqip është furnizuar shpesh nga materiale më të lira si vinyl ose linoleum, duke e bërë atë projekt me kosto efektive. Druri i ndërtuar Dru i projektuar ose i ndërtuar me një bërthamë kompensatë është zgjidhja më e mirë për pronarët e shtëpive familjare. Këto kate janë të forta dhe kanë shumë përfundime të rimeso, me përjashtim të drurit duke përdorur një mënyrë shumë ekonomike dhe të qëndrueshme të kundërt me dysheme klasike prej druri. Lisi, sofër dhe hiri janë përfundime më të thella, sepse ato janë të vështira dhe më pak të theksuara se druri të tjera, që do të thotë se ata zgjasin më gjatë. Materialet ekologjike, të qëndrueshme dhe natyrore Meqenëse pronarët e shtëpive po kujdesen gjithnjë e më shumë për mjedisin, ata po bëhen më të popullarizuar me dysheme druri natyrore. Më shumë pronarë të shtëpive po kërkojnë kate të certifikuara natyrore të drurit, standardet e të cilave vendosen nga pyjet dhe dyshemet përgjegjëse që janë të trajtuara me sipërfaqe me dylli ose vaj jo toksike. Përdorimi i përfundimeve jo toksike kontribuon në pastrimin e ajrit shtëpiak dhe gjithashtu për shëndetin e të gjithë familjes.