Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Marangoz, punues mobiljesh

Jeni duke kërkuar për një marangoz? Ne kemi 28,884 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
33,327 profesionistë të regjistruar
90,178 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Marangoz, punues mobiljesh

Keni nevojë për një shërbim zdrukthtari? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në dollapët e integruar, montimin e mobiljeve, rinovimin e kuzhinës, mobiljet e kopshtit. Çmimi i një mjeshtri zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: orientimi i mobiljeve, lidhja e pajisjes, puna e përfundimit të ofruar nga një prej marangozëve tanë të 28,884 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
33,327 profesionistë të regjistruar
90,178 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pyetjet e bëra shpesh
Pse kërko stolla në Wilio?
Jo mbi punën e dorës të aftë. Pavarësisht nga numri i materialeve moderne të tilla si metali, lëkura, apo edhe plastike, produktet e drurit janë ende një pjesë e rëndësishme e jetës sonë të përditshme. Sot më shumë mobilje prodhohet në linjat automatike, por një shkop i zgjuar mund ta bëjë atë një pjesë autentike të përshtatura që do t'i përshtaten nevojave, ideve dhe stilit tuaj. Duke përdorur mjete të specializuara për YoBar të bërë nga ndonjë gjë nga njësia e kuzhinës, përmes një gardërobë të qepur, deri në origjinalet unike të tilla si një dru i ngurtë ose driftwood. Mobilje të kualifikuara mund të gjenden shpejt dhe me lehtësi me Wilio. Thjesht shkruani atë që keni nevojë për kërkesën tuaj dhe ne do t'ju lidhim me tavolina nga mjedisi që kanë të gjitha aftësitë e nevojshme. Pastaj vetëm shikoni profilet e tyre dhe lexoni komente të konsumatorëve për të zgjedhur të drejtën!
Çfarë është një stoler bërë për mua?
Një qëndrim prodhon produkte të ndryshme të tilla si linjat e kuzhinës, wardrobes, biblioteka, kabinete të lira, kabinete të integruara, tavolina, karrige, tavolina kafeje, shtretër, zemra, rafte, elemente dekorative dhe çdo mobilje prej druri, chipboards ose materiale të tjera.
Çfarë aftësish ka Stolander?
Një standard duhet të jetë teknikisht i kualifikuar, i durueshëm dhe jashtëzakonisht i saktë për të prodhuar mobilje sipas specifikimeve të sakta. Stolls kombinojnë kreativitetin me të menduarit praktik dhe aftësitë manuale për të bërë linjat e kuzhinës, wardrobes, biblioteka, kabineti, kabinete të integruara, tavolina, karrige, konferencë dhe tavolina natën, shtretër, zemrat, policia dhe mobilje të tjera.
Sa është një vlerë tregtare?
Çmimi i punës do të varet nga sa pjesë të mobiljeve do të prodhohen dhe nga fakti nëse është një mobilje më e thjeshtë si një tabelë ose elemente më komplekse si linjat e kuzhinës. Nëse një stolar bën më shumë pjesë të mobiljeve do të kërkojë më shumë materiale dhe madje edhe kohë për të punuar. Çmimi do të ndikohet ndjeshëm nga materiali i përdorur, për shembull, nëse chipboard është përdorur, ose është një produkt i masiv prej druri. Ajo gjithashtu vendos se çfarë lloj druri do të përdoret. Çmimi mund të ndikojë nëse një zdrukthëtar është afër, ose mobiljet e përfunduara duhet të lejohen për një distancë më të madhe.
Pse duhet të punësoj një stoll të prodhimit të mobiljeve?
Kur një qëndrueshmëri prodhon një pjesë të mobiljeve me duart e veta, ai i kushton atij një dozë të madhe vëmendjeje. Çdo një produkt është karta e tij e biznesit, prandaj varet nga cilësia dhe kënaqësia e klientit. Mobilje të bëra në linjën e montimit, nuk është i dedikuar për një nivel të tillë të kujdesit dhe kontrollit të cilësisë Avantazhet e mobiljeve të paqes: • Cilësia • Produkte unike dhe origjinale • Përfundimisht plotëson kërkesat dhe stilin e funksionalitetit tuaj • Ju do të përcaktoni vetë materialin, ngjyrën dhe dimensionet
Si mund të gjej një bashkim të mirë?
Në Wilio ju thjesht gjeni një stakë të dobishëm dhe të gatshëm nga rrethinat tuaja. Vetëm të futni kërkesën, përgjigjuni disa pyetjeve në lidhje me atë që do të duhet të bëhet dhe të presësh për oferta nga nyjet me përvojë.
Cilat janë përfitimet e cilësisë, mobiljeve të punuar me dorë?
Për shkak se është prodhuar nga nyellë me përvojë, mobiljet e qepur është shumë i përshtatshëm për kërkesat specifike të klientit. Kjo ju lejon të keni mobilje të dizajnuara pikërisht në stilin, dimensionet dhe materialet e zgjedhjes suaj. Mobilje masive është bërë nga druri më i lartë Woody. Përfundimet e sipërfaqes janë gjithashtu cilësi më të lartë. Pjesët e mobiljeve të prodhuara me dorë janë gjithashtu shpesh të përjetshme.
A mund të më çliroj?
Në shumicën e rasteve, tabela do të përdorë materialin tuaj. Në raste të jashtëzakonshme, makina mund të përdorë materialin e furnizuar nga klienti, për shembull, për të prodhuar një tavolinë të fortë druri, nga një copë druri të caktuar. Në këtë rast, tabela do të ketë nevojë për material për të parë në mënyrë që të sigurohet që është e përshtatshme për një punë të caktuar.
Cili është dallimi në mes Stollar dhe një zdrukthëtar?
Ndryshe nga stakarët, marangozët përqëndrohen në projekte dhe ndërtesa të mëdha strukturore të tilla si trungjet, kabina, strehëzat e garazheve, belveder druri, portat, portat, gardhe, ose shkallët dhe formwork. Stolls prodhojnë zejtari të shërbimeve, nga karriget më të thjeshta me tre këmbë në produkte të plotë të mobiljeve të tilla si linjat e kuzhinës ose wardrobes dhe të tjerët, mobilje kryesisht të brendshme.
Cilat janë teknikat e specializuara të mobiljeve dekorative?
Gdhendje
Përpunimin e drurit nga mjetet për të eksploruar personazhet dhe motive të tjera dhe gdhendjen e dekoratave të objektit prej druri.
Bending druri
Bending druri është një formë e përpunimit të drurit të përdorur për të krijuar objekte prej druri në torno. Ky lloj i përpunimit të drurit ndryshon nga shumica e të tjerëve se druri lëviz ndërsa mjeti i palëvizshëm përdoret për të prerë dhe duke formuar. Shumë forma dhe modele komplekse mund të krijohen duke u përkulur.
Pyrografia (djegia e drurit)
Pyrografia, djegia e drurit ose pirrárava është arti i drurit ujdisje duke pjekur motivet duke përdorur një objekt të nxehtë.
Intarzia (mozaikë druri)
Intarzia është një formë e drurit ujdisje në të cilën pjesët e rimeso janë prerë në forma dhe futen në një rimeso tjetër, e cila më pas quhet në sipërfaqe, për shembull, në gjoks ose në një pjesë të tjera të mobiljeve. Është një dizajn mozaik që përdor forma, madhësi dhe lloje të ndryshme druri, të cilat së bashku krijojnë tema dhe forma.
Çfarë mobilieri mund të urdhëroj?
Prodhimi i bishtit të kuzhinës
Prodhimi i linjave të kuzhinës është i përkushtuar për stollarë me përvojë të cilët mund t'i kushtojnë vëmendje të madhe detajeve. Është e rëndësishme që linja e kuzhinës jo vetëm që dukej e bukur, por të jetë funksionale dhe kishte një jetë të gjatë.
Mobilje për Paqe.
Shtëpia nuk është në shtëpi pa elemente personale. Disa pjesë të rrobave të mobiljeve për të ofruar hapësirën atmosferë. Nëse keni nevojë për karrige, tavolinë ose raft të këpucëve, Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni dikë që mund t'ju ndihmojë të realizoni ëndrrat tuaja.
Llojet e materialeve
Druri masiv (djathtas) Dy lloje të drurit të djathtë përdoren në prodhimin e mobiljeve: dru i fortë dhe i butë. Përshkrimi i tyre është renditur më poshtë: Drurë përdorur për të bërë mobilje Lëndë drusore vjen nga pemë qumeshtit që zakonisht rriten më ngadalë. Në cilësi të lartë mobilje masive shpesh përdoren me pyjet nga një familje drurë: lisi, arrë, dru tik, panje, ahu, sofër. Dru i butë përdoret për të bërë mobilje Dru i butë që përdoret për të prodhuar mobilje zakonisht vjen nga pemë halore (ose jo-ujë) që rriten më shpejt. Boodwoods zakonshme të përdorura në prodhimin e mobiljeve përfshijnë bredh, pisha dhe bredh. Materiale të tjera Kompensatë: Është prodhuar nga 3-5 shkurtime të hollë të drurit që janë bashkuar me ngjitës. Chipboard: Gjithashtu i quajtur një pjatë e tërhequr nga druri, është bërë nga zinxhirët me dru të mbytur që janë ngjitur së bashku. Ngjitur druri: Është prodhuar nga lidhjet e drurit të ngurta.
Këshilla dhe Këshilla
Caktimi i mirë është baza Cooker për ju mund të prodhoni linja kuzhine, wardrobes, biblioteka, kabinete të lirshme, kabinete të integruara, tavolina, karrige, tavolina kafeje, shtretër, zemra, rafte, dhe elemente të ndryshme dekorative. Shkruani për të futur përshkrimin më të saktë të detyrës të bëjë që qëndrueshmëria të dinte me saktësi se çfarë është ideja juaj. Kontrolloni për realizim Për të qenë të sigurt që të gjitha punët janë bërë të cilësisë, kontrolloni punën gjatë kursit të saj, si dhe pasi ta përfundoni atë. Buxheti dhe koha Mos harroni të shtoni kërkesat tuaja për përfundimin e zbatimit. Nëse keni një buxhet të caktuar që duhet të ndiqet, ju lutem vini re se ofruesi i shërbimit është tashmë në fillim.
DemonstrimDemonstratat e realizimeve të ofruesve tanë
profile image
Marangoz, punues mobiljesh
Bujar  Z.
profile image
Marangoz, punues mobiljesh
Flamur P.
profile image
Marangoz, punues mobiljesh
Admir V.
profile image
Marangoz, punues mobiljesh
Genti K.
profile image
Marangoz, punues mobiljesh
Fitore  Y.
profile image
Marangoz, punues mobiljesh
Albi P.