Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Marangoz ndertimi

Jeni duke kërkuar për një marangoz ndërtimi për zdrukthtari ndërtimi? Ne kemi 24,050 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Marangoz ndertimi

Keni nevojë për shërbim në fushën e zdrukthtarisë së ndërtimit? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në prodhimin e bazamenteve, drurit të rrafshuar dhe prizmave. Çmimi i mobiljeve të bëra me porosi zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: marrja me qira e pajisjeve, sharrat dhe kostot e transportit të ofruara nga një prej marangozëve tanë 24,050 në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Mobilieri Në këtë artikull, ju do të mësoni informacionin dhe këshillat praktike për ndërtimin e mobilierisë, ne do t'i përgjigjemi pyetjeve tuaja më të shpeshta dhe ne do t'ju konvertojmë në marrjen e elementeve të dëshiruara në ndërtesë. Sipas llojit të prodhimit, ne dallojmë dy lloje themelore të mobilierisë: Ndërtimi i mobilierisë - kjo është një lloj mobilieri që merret me, për shembull, prodhimin e dritareve, dyerve, dyerve ose pllakave. Ky lloj mobilieri përdoret nga njerëzimi dhe evolucioni i njeriut dhe shoqërisë është gjithashtu i lidhur me zhvillimin e kësaj zeje. Në kohët e sotme ne kemi një gamë të gjerë të mënyrës për të planifikuar një ndërtim, dhe nga cilat materiale mund të përbëhen. Prandaj, mobilieri i ndërtimit shtrin mundësitë dhe produktet e saj që janë në dispozicion për ne. Prodhimi i mobiljeve - kjo është një lloj mobilieri të dedikuar për prodhimin e pjesëve individuale të mobiljeve të tilla si karrige, tavolina, rafte, stola, dhe shumë më tepër. Është gjithashtu një zanat me një histori të gjatë dhe të ndershme, e cila gjithashtu do të zhvillohet falë teknikave të reja dhe po zhvillohet vazhdimisht. Sa i përket prodhimit dhe në aspektin e ujdisjes dhe dizajnit, ajo vazhdon të përparojë dhe jep një gamë të gjerë opsionesh për klientin si ju mund të organizoni hapësirën tuaj. Punimet e ndërtimit përfshijnë crushes bërë me porosi, fasadat prej druri, mure, hapësira papafingo, dysheme lundruese, krahun e çatisë dhe shumë më tepër. Produkte tipike dhe punë Ndërtimi i mobilierisë është procesi i punës me nyjet, duke përfshirë sipërfaqet e përbashkëta të dyerve, dritareve, shkurreve dhe elementeve të tjerë. Kjo është një zonë në të cilën ne nuk rekomandojmë prodhimin dhe aplikimin vetë-ndihmë - për këtë "bukuri" predispozicion me të vërtetë nuk mjafton! Ju do të bëni më së miri nëse largoheni nga tërë procesi në një kompani të përzgjedhur. Ju kursen sasinë e kohës, energjisë dhe të fundit, por jo më pak dhe para. Nëse e njihni materialin për shkak të një çmimi të përshtatshëm për të siguruar aksin tuaj, merrni në konsideratë paraprakisht të gjitha rreziqet dhe kredibilitetin e burimit tuaj. Nasil shpëtuar çdo qindarkë në një material që do të mbajë një pjesë ose edhe të gjithë vendbanimin tuaj nuk është i ndjeshëm. Nëse keni një burim të verifikuar dhe çmimi është me të vërtetë fitimprurës, sigurisht, sigurisht, në përputhje me këta faktorë. Shumë herë kompania ju ju jepni një propozim dhe ju gjithashtu do të urdhërojë zbatimin, gjithashtu mund të japë një çmim të mirë për materialin si. Krovy. Shkurre është një strukturë e ngarkesës së çatisë që është ngarkesa kontabël nga shkallët e veta, si dhe elementë të tjerë të strukturës së përgjithshme. Gjithashtu mbron nga ndikimet e jashtme si bora, era dhe të tjerët. Një avantazh i madh për të çati me shkurret është se ju merrni një hapësirë ​​të re banimi. Në Sllovaki, materiali i pemëve halore është përdorur më së shpeshti, sidomos nga bredh, pisha dhe bredhi. Gjithashtu përdoret nga pemë qumeshtit, këtu është lisi kryesor i yllit. Dere Meqenëse druri është një material natyral, SHBA na ofrojnë një gamë të gjerë përfitimesh, qoftë pas një vendi funksional, por edhe pas vizualit. Nga pikëpamja estetike, dyert prej druri janë zgjedhje të shkëlqyera për shumicën e llojeve të brendshme, pavarësisht nëse është një stil klasik ose modern. Oferta e variacioneve dhe hijeve të ngjyrosura është e pafundme, zgjedh me të vërtetë të gjithë. Nga një pikëpamje praktike është një zgjidhje e mrekullueshme sepse druri ka vetitë e përsosur termike dhe gjithashtu vetitë izoluese të zërit. Kur ndryshimet në temperaturën ose temperaturat e larta, dera e materialit prej druri është aleatët tanë besnikë sepse nuk e thyejnë ose ndryshojnë formën e tyre. Dritaret Ashtu si me derën, kushtet e ngjashme dhe avantazhet e materialit të drurit paguhen në dritare. Megjithë përparimin në kohën tonë moderne, kur materialet e reja filluan të përdorin, dritaret prej druri ende kanë vendin e saj të qëndrueshëm dhe gëzojnë popullaritet të lartë. Si një kohë moderne, materialet e reja konkurruese kanë bërë gjithashtu një kuti strukturore prej druri për t'u bërë më e mirë dhe më elastike. Këshilla për zgjedhjen e dyerve dhe dritareve prej druri Përzgjedhja e Dreviny. Mos lejoni që përzgjedhja e drurit të mos jetë e rastësishme dhe të ndalet me këtë hap! Është faza e procesit nga i cili do të varet shumë dhe do t'ju lajmërojë pas disa vitesh. Vlerësoni faktorë të shumtë dhe kushte përreth. Në përgjithësi, pyjet më të vështira, sa më gjatë zgjat. Konsideroni në çfarë mjedisi është ndërtesa e vendosur në të cilën ekspozohen kushtet klimatike dhe gjithashtu përshtatin përzgjedhjen e xhamit. Nëse zgjidhni zhurmën, reflektimin ose sigurinë, mendoni për vendbanimin tuaj si një e tërë dhe merrni parasysh elementët individualë me njëri-tjetrin. Zgjedhja e sipërfaqes Kur zgjedhni sipërfaqen, ju keni një zgjedhje të disa varianteve, për shembull: pikturë, dekor, rimeso, laminat dhe masiv. Lakova Dera e lacquered ofrohet përmes një procesi kërkues të siguruar nga disa shtresa të bojës që është ngurtësuar kundër rrezatimit UV. Kjo e bën sipërfaqen e tyre jashtëzakonisht cilësore dhe mat e butë. Dekor Këto dyer janë të përbërë nga një sipërfaqe që përbëhet nga një shtresë e petëzuar me efekt 3D. Përshtatet të gjitha fushat e përdorimit ku dera duhet të durojë diçka. Ky lloj i sipërfaqes është thjesht ruajtur, kështu që është me të vërtetë praktike. Rimeso Nëse vendosni për këtë lloj sipërfaqe, ju merrni derë në të vërtetë të zgjedhur cilësi! Dyert janë të mbrojtura dhe të kafshuara nga shtresa të shumëfishta të llaquesë akriluese ekologjike që është ngurtësuar kundër rrezatimit UV Petëzuar. Falë veshjes së laminave, dera është veçanërisht e mbrojtur dhe rezistente ndaj ndikimit, kruarje ose konsum. Nga pikëpamja e dizajnit, si shumica e dyerve prej druri, ata veprojnë shumë mirë dhe elegante. Masiv Për përpunim masiv shumë varet nga cilësia e trajtimit të sipërfaqes. Këto dyer janë jashtëzakonisht të fuqishme dhe në sajë të përbërjes ekskluziv të materialeve. Fqs Në këtë seksion ne ju sjellim një përmbledhje të pyetjeve tuaja të shpeshta që ju kemi përgjigjem dhe u përpoqëm të plotësojmë pyetje të tjera të lidhura. Çfarë mirëmbajtje keni nevojë për dyer dhe dritare druri? Lloji dhe frekuenca e mirëmbajtjes varet nga faktorë të shumtë: lloji i drurit, materiali, ndikimet e jashtme të tilla si moti, sidomos kushtet e motit, anën botërore, gome dhe më shumë. Kontrolloni dritaret dhe dyert duhet të kryhen parandaluese dhe statusi i tyre kontrolloni me sy. Definitivisht nuk pastroni sipërfaqet prej druri me kimikate agresive! Metoda më e mirë e mirëmbajtjes varet nga një lloj i veçantë i drurit dhe mund të informohet në kompaninë që ju ka siguruar për produktin ose instaluar. Ekspertët lokalë janë më të sigurt në një përbërje të veçantë të materialit dhe llakëve, prandaj do të jetë në gjendje të rekomandojë materialin më të përshtatshëm të mirëmbajtjes dhe ndoshta trajtimin. Nëse vëreni derën ose dritaret tuaja ndonjë parregullsi ose shkelje, mos e vendosni më vonë dhe rënien drejt në buzë. Do të jetë më shpejt, më efikase dhe më e lirë, pasi çdo dëm nuk do të zgjerohet. Pse të zgjidhni dritaret prej druri ose dyert prej druri? Dru është materiali me historinë më të gjatë dhe prandaj është me të vërtetë me të vërtetë me vlerë të besuar. Dritaret dhe dyert nga ky material janë të sigurt, të ngrohtë, ekologjik, të përjetshëm, dizajn të pagabueshëm dhe gjithashtu të natyrshëm. Krahasuar me materialet e tjera kanë shumë përfitime. Vetitë e lartpërmendura janë avantazhet e tyre të mëdha që shumë materiale të tjera nuk e bëjnë. Ka gjithashtu rezistencë të rëndësishme të zjarrit dhe ndryshim të rëndësishëm në pasojat toksike. Ky material mund të duket financiarisht më sfidues, por të jetë i vetëdijshëm për investimet fillestare dhe investimet në mirëmbajtje dhe riparime në të ardhmen. Qëndrueshmëria dhe dritaret dhe dyert afatgjata prej druri do t'ju kthehen në të ardhmen në formën e parave të ruajtura, që është një ndryshim i madh në krahasim me materialet e tjera që kushtojnë më pak në fillim. Zgjedhja e dritareve prej druri dhe dyerve ju gjithashtu do të kënaqeni nga koha dhe sasia e pastrimit. Meqenëse dritaret prej druri dhe dyert janë elektrostatike që nuk akuzohen, kjo do të thotë se ata nuk tërheqin papastërti si dritaret plastike ose dyert. Koha që kaloni gjatë pastrimit dhe larjes është shumë më e vogël. Kur të montoni produktet e ndërtimit-mobilieri? Për dyert e brendshme, ne rekomandojmë montimin në dysheme dhe reduktim të plotë. Staircases materiale prej druri duhet të montohen pas vendosjes së dyshemeve. Euro është i përshtatshëm për t'u ngritur pasi të përfundoni me "proceset e lagura". Çfarë del rrëshirë nga dritarja apo dera? Eshtë e panevojshme për të bërë panik, derdhja e rrëshirës është një proces natyral, veçanërisht në konifers. Sigurisht, ne po flasim për sasi të vogla që mund të shkaktojnë gjurmët minimale në objekt. Pastaj ju pastroni këto shishe dhe dyer ose dritare për t'u trajtuar me një balsam të përshtatshëm. Sa do të marrin dritaret ose dyert nga fokusimi? Është individualisht, varet nga prodhuesi dhe pjesa e sezonit, kjo kohë është nga katër deri në tetë javë. Cilat janë kriteret më të rëndësishme kur zgjedhni dritaret ose dyert prej druri? Para së gjithash, duhet të jeni të interesuar në përzgjedhjen e materialit dhe karakteristikat e tij. Nuk ka dru si druri! Në treg do të gjeni një numër druri të lirë që mund të ketë një strukturë të dëmtuar, të sulmohen nga dëmtuesit ose kalb dhe lloje të tjera të dhimbshme të dëmtimit. Sigurohuni që cilësia e strukturës dhe lidhjet individuale - mbron të gjithë objektin dhe varet prej tyre dhe gjendja e ardhshme e mjedisit dhe jeta e vetë ndërtimit. Një faktor tjetër i rëndësishëm që duhet të vlerësohet paraprakisht është lloji i trajtimit të sipërfaqes. Mos harroni të përforconi kërkesat tuaja, pritjet, opsionet financiare dhe kohore në kohë. Për më tepër, bëni një studim të drejtë të kompanive në treg dhe në mënyrë ideale vizitoni disa nga të preferuarat tuaja - ju mund të bëni aq më afër informoni dhe bëni sytë tuaj për të bindur punën e tyre.