Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Lemim dhe bluarje

Jeni duke kërkuar për një lëmues dhe lëmues? Ne kemi 22,063 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,706 profesionistë të regjistruar
87,688 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Lemim dhe bluarje

Keni nevojë për një shërbim spërkatjeje dhe bluarjeje? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në heqjen mekanike të shtresës së sipërme të kontaminuar, duke ashpërsuar sipërfaqen e materialit. Çmimi i shpërthimit dhe lustrimit të sipërfaqes së drurit dhe metaleve zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: produkte pastrimi, furça, kompresorë me qira, të cilat do të ofrohen nga një prej specialistëve tanë të 22,063 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,706 profesionistë të regjistruar
87,688 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Shërbime
Vegla të bluarjes së kopshtit.
Ne do të ju lidhim me ekspertë të cilët mund të bulk ndonjë vegël kopsht, duke përfshirë blades, gërshërë, dlati, thika kositëse në bar dhe sharrë motorike. Faleminderit Wilio ju mund të shikoni përpara për punë më të shpejtë dhe më të sigurt në kopsht. Përdorimi i pajisjeve të tilla si skedari ose mulli, mjetet e kopshtit mund të punojnë si të reja! Ju gjithashtu mund të përdorni shërbime të riparimit kositës në Wilio.
Mjetet e bluarjes së kuzhinës
Thikat e mprehta janë vendimtare për përgatitjen efektive të ushqimit, nëse jeni duke gatuar në shtëpi ose për të operuar një restorant. A ju shkatërron një përvojë gatim me thikë të hapur? Bluarja e thikave do të rivendosë thikat tuaja dhe gatimi do të ndodhë përsëri. Me blades të mprehtë, përgatitja e ushqimit do të jetë efektive dhe pa ndërprerje. Ofruesit tanë mund të bluaj thika standarde prerja, thika tavolinë, gdhendje thika, thika të lidhura dhe shumë lloje të tjera të veglave të prerjes.
Duke mprehur mjetet e punëtorisë.
Ofruesit tanë mund të pagëzojnë të gjitha llojet e mjeteve në një seminar nga sharrat motorike, pa blades për të dëbuar. Ju mund të kërkoni edhe Wilio për të mprehur AX ose shpatën. Pajisje speciale është e nevojshme për të mprehur mjetin e seminarit si një mulli, skedar, mulli band ose gur i rëndë. Është e rëndësishme që mjetet e punëtorisë të jenë profesionistë të ashpër. Duart e papërvojë mund të shkaktojnë që mjetet tuaja të humbasin më shumë metal gjatë zhvendosjes sipas nevojës. Nuk mund të ndodhë me ekspertin. A keni nevojë për ndihmë për përmirësimin ose ndërtimin e një shtëpie? Gjeni gjithçka që ju nevojitet me shërbimet tona në ndërtimin e rindërtimit, instalimit të instalimeve të ujit, dritareve dhe dyerve.
Gërshërë të mprehta.
Ofruesit tanë bluaj të gjitha llojet e gërshërë për përdorim në shtëpi, shkollë, zyrë ose parukeri dhe ju mund të shijoni prerje të saktë dhe të lehtë. Mos i hidhni paratë për blerjen e gërshërëve të rinj sa herë që ata janë dërgesa. Falë profesionistëve të mprehta, gërshërë të mëdha do të priten si të reja. Nëse është e mundur, gjithmonë zgjidhni ofruesin me përvojë të veçantë të gërshërëve, pasi metoda e gabuar e millit mund të shkaktojë dëmtime të vogla ose të rëndësishme të gërshërëve.
Pyetjet e bëra shpesh
Pse i urdhëroni mjetet përmes Wilio?
Puna me mjete të mprehta është e lodhshme dhe joefikase dhe e pacaktuar ose gërshërë të mëdha janë makthi për të gjithë kuturet. Ju gjithashtu përballeni me rrezikun e aksidenteve të pakënaqur kur punoni me ta. Mos e humbni shpresën Wilio do t'ju ndihmojë. Shkruani porosinë tuaj dhe ne do t'ju lidhim me ofruesit e shërbimeve të besueshme dhe të përballueshme në afërsinë tuaj. Në Wilio ju do të gjeni komente të konsumatorëve për shërbime gërryese për të ndihmuar në gjetjen e ofruesit që duart dhe preferojnë klientët. Kur rezervoni mjetet tuaja përmes Wilio, vendndodhja juaj nuk është e rëndësishme. Ne do t'ju ndihmojmë të gjeni një qendër të besueshme të shërbimit më të afërt me ju kudo që të jeni. Wilio Portal ofron të gjitha llojet e shërbimeve Streare. Lini mjetet tuaja - duke përfshirë mjetet e kopshtit, thikat, gërshërët dhe mjetet e përpunimit të drurit. Filloni duke klikuar "Shkruani kërkesën" dhe ju do të merrni një kuotim nga të vlerësuara duke u fokusuar në ju pranë një kohe të shkurtër.
Ku janë shërbimet e drejtuar?
Mjetet e fokusit mund të bëhen në shtëpi, në ose në një seminar profesional. Në Wilio ju do të gjeni fokusuesit në mjedisin tuaj që vijnë direkt tek ju. Ofruesit në zonë zakonisht ngarkojnë më pak para për shpenzimet e transportit. Nëse ofruesi nuk mund të përqëndrohet tek ju, nuk ka problem! Mjetet nga ju për të marrë në punëtorinë tuaj dhe do t'i sjellë ata përsëri tek ju.
Pse nevojat e mprehta të mjeteve?
Mjetet e bluarjes rrit efikasitetin dhe sigurinë me ta. Puna me një mjet të hapur është lodhja dhe më e lodhshme. Me një thikë të hapur të kuzhinës do të dështonte për të punuar ose gërshërët më të zhurmshëm të botës dhe gërshërët e kopshtit të hapur mund të dëmtojnë gjelbërimin tuaj në vend të ndihmës. Puna me mjete të tilla është e pakëndshme dhe lëndimi ju kërcënon para veglave të mprehta. Për të shmangur problemet e mundshme, për të urdhëruar mjetet e mjeteve sot.
A ka ndonjë kufi, sa mjete mund të rrahin ofruesin?
Jo, me Wilio janë shërbime fleksibël dhe të përshtatura për ju. Numri varet nga kërkesa që hyni. Në një guaskë, lloje të ndryshme mjetesh mund të jenë të mprehta. Nëse është e mundur, ju lutemi tregoni numrin dhe llojin e mjeteve që duhet të përqendroheni në çdo kërkesë. Me këtë informacion, ofruesit mund të propozojnë oferta më të sakta dhe orar të caktuar të punës.
A përfshin edhe shërbimet e janarit mjetet e ndryshkur?
Po, ofruesit e bluarjes mund të ofrojnë shërbime të restaurimit të mjeteve të ndryshkur. Një mënyrë për të rivendosur një mjet të tillë është heqja e ndryshkut duke përdorur furçë të veçantë, leshi çeliku ose alumini i ngrirë. Mjetet e ndryshkur gjithashtu mund të ngjyhet në një zgjidhje që rusts. Pas heqjes, blades mund të bulk dhe mjetet më parë të shurdhër të ndryshkur do të duken si të reja pas një kohe.
A mund të siguroj pajisje për ofruesin tim të shërbimit?
Po nëse keni një mjet për t'u fokusuar, mos hezitoni dhe mos lejoni që ofruesi t'i përdorë ato në shërbimin e pranverës. Në disa situata, ju mund të minimizoni shpenzimet. Lidhni pajisjet tuaja në dispozicion kur zbuloni kërkesën. Kështu, ofruesit mund të zbulojnë nëse keni mjetet e duhura të shërbimit në dispozicion. Përndryshe, ajo do të sigurojë instrumentet e tyre në një ofrues të arsyeshëm të çmimeve.
Sa kohë zhvillohet shërbimi i instrumentit?
Mjeti i rëndë mund të marrë nga 10 në 30 minuta. Koha e punës varet nga gamën e detyrës, mjetet shumë të hapura kërkojnë më shumë kohë për të mprehur. Për të pasur mjete të mprehta sa më shpejt që të jetë e mundur, zgjidhja më e mirë është të urdhërosh një ofrues me përvojë dhe të renditur përmes Wilio. Platforma jonë ju lejon të kontrolloni me lehtësi reputacionin e specialistëve para se të pranoni një ofertë.
Çfarë përfshin mjetet e mjeteve?
Shërbimet në fushën e mjeteve për të kënaqur nevojat e konsumatorëve në shtëpi dhe në vendin e punës. Ekspertët e hapit mund të rivendosin mjetet e përdorura gjatë gatimit, hortikulturës, drurit, flokëve dhe kështu me radhë. Të gjitha shërbimet janë në dispozicion me ne! Na tregoni se çfarë keni nevojë për të mprehur - nga mjetet e kopshtit, thika për sharra motorike - dhe ne do t'ju gjejmë një ekspert. Mjetet e mprehta lejojnë punën më të shpejtë dhe më të sigurt. Shërbimet e mprehta të instrumenteve gjithashtu rrisin jetën e tyre. Para se të shpenzoni para për mjete të reja, përdorni fokusin. Këtu janë shembuj të vetes në dispozicion për Wilio.
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Bluarje vs prish: metoda e drejtë për dysheme Makinë prishëse A doni të nxjerrni maksimumin ose të përdorni një bojë të re epoxy ose uretani nga hapësira juaj e punës? Por nëse dyshemeja nuk është e përgatitur paraprakisht, ky lloj përmirësimi nuk ka kuptim. Më parë, vetë sipërfaqja e betonit duhet të vendoset në cilën metodë do të përdorni. Bluarje ose prishje. Cili është ndryshimi në këto procedura? Hundë Broky shpërthim është kryesisht pikërisht ashtu siç e imagjinoni. Makina zjarret plumbat e çelikut në sipërfaqen e dyshemesë, heq të gjitha veshjet dhe shtresat e larta të ngërçit të betonit. Në të njëjtën kohë, pajisja ka sistemin e vet të kapjes së skorjeve që ju lejon të mbledhni shumicën e brokeve për përdorim të mëtejshëm. Pro dhe kundër të shpërthimit Shpërthimi është i lirë nga kimikatet, vetëm pluhuri i rrezikshëm është krijuar, i cili mund të jetë lehtësisht i disponueshëm lehtë. Lëndë gërryese të përdorura mund të përdoren, gjë që është një mjet efektiv për përgatitjen e dyshemeve konkrete në mjediset e brendshme dhe të jashtme. Ky është një proces relativisht i shpejtë që ju mund të shkundni dyshemenë për një kohë më të shkurtër. Mendoni se nxehtësia e gjeneruar nga hunda mund të shkaktojë ngjitësin e disa sipërfaqeve. Heqja prej 2 deri në 3 mm të masës ose 1 mm epoksi është efektive. Diamantet e bluarjes Me anë të pads ose disqe të diamanteve të cilësisë industriale, grinders mund të bluaj sipërfaqet e betonit për të hequr shtresat e betonit dhe të poshtër. Profesionistët do të kenë sisteme të kapjes së pluhurit pas duar ose të përdorin makinat e kapjes së pluhurit të integruar për të përpunuar procesin si më të pastër. Avantazhet dhe disavantazhet e diamantit të rëndë Diamond bluarje mund të heqë shtresat më të trashë më komplekse se shpërthimi. Rezultati është një mjedis i pastër dhe cilësi e shkëlqyeshme e dyshemeve të betonit ose mermerit. Megjithatë, kërkohet kohë më e gjatë për të arritur efektin, i cili mund të jetë i kushtueshëm. Për shtresa të ashpra, pllaka dhe disqe mund të veshin dhe t'i zëvendësojë ato. Grinders Diamond gjithashtu mund të korruptuar nëse ata vijnë në kontakt me vida metalike ose nyje të ndërtuara në beton.