Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Kurbet

Po kërkoni një specialist të frenimit? Ne kemi 22,200 dysheme në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Kurbet

Keni nevojë për një shërbim në fushën e bordurave? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në përgatitjen e sipërfaqes, vendosjen e bordurave, përfundimin e sipërfaqes. Çmimi i blloqeve të gurit që ndajnë trotuarin nga rruga zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shikoni më shumë informacion mbi shërbimet: pastrimi, mirëmbajtja, riparimi i kufirit, kostot e transportit të ofruara nga një nga dyshemetë tona 22,200 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Një pjesë integrale e çdo kopshti dhe oborr është një vendkalim që është shumëfunksional në sajë të praktikës dhe estezitetit të tyre. Praktika e tij është që ju mund ta përdorni atë për të arritur ose për të parkuar makina dhe në të njëjtën kohë paraqet me shije dhe kontribuon në zbukurimin e mjedisit të shtëpive tona. Megjithatë, asnjë trotuar apo rrugë nuk ndodh pa një frenim të trotuareve, detyra e të cilit është të sigurohet që trotuari të ngrihet dhe të mos bjerë nën presion ose ndikim të motit ose në vetë punën e tokës. Qarqet gjithashtu ofrojnë skajet e estetikës dhe sipërfaqet nga shtrimi i betonit dhe pllakat e tarracës dhe prandaj janë gjithashtu një pjesë integrale e secilës zonë konkrete, duke garantuar stabilitetin dhe ndarjen e saj nga sipërfaqet me bar. Kështu, stabiliteti i shtrimit të mbylljes ndikon jo vetëm cilësinë e thesarit të saj, por edhe frenat e betonit të saktë, të cilat do të sigurojnë që trotimi të mos ndodhë. Kështu, frenat mund të përdoren jo vetëm para shtëpisë, por edhe në kopsht. Si dhe karakteristika të tjera të ndërtimit, dhe frenat janë bërë nga materiale të ndryshme të tilla si guri, druri ose betoni. Kur zgjedhni materialin, është e nevojshme të merrni parasysh jo vetëm shijen dhe kostot tuaja, por edhe një mënyrë për të përshtatur frenën dhe jetën e saj. Eshtë e panevojshme të harrosh, për shembull, që frenon nga disa materiale (dru p.sh.) kërkojnë mirëmbajtje të rregullt. Prandaj, betoni nga të gjitha materialet është alternativa më e përshtatshme, në sajë të rezistencës dhe qëndrueshmërisë së saj të lartë. Ne dallojmë disa lloje të qarqeve të betonit, në varësi të përdorimit ose formimit të tyre. Qarqet konkrete gjithashtu mund të trajtojnë trafikun shumë të kërkuar në hapësirat publike, në mënyrë të barabartë zgjedhja gjithnjë e më e popullarizuar për shtëpitë dhe kopshtet familjare, parqet dhe për vende të tjera ku jo vetëm ndarja funksionale por edhe estetike e fushave të ndryshme nga njëri-tjetri. Qerdhjet janë një mënyrë efektive për të ndarë një rrugë të tillë në shtëpinë tuaj nga komunikimet publike nëse do të ndani trotuaret nga bari në kopshtin tuaj. Por kjo nuk është larg nga asgjë. The frenuar në kopsht jo vetëm ju se pjesa e këndimit ajo kufijtë e frenuar mund të jetë paksa tejkalon terrenin. Pastrimi, mirëmbajtja dhe riparimi i frenimit të betonit Si dhe elemente të tjera të ndërtimit nga betoni dhe frenon, ata nuk janë vetëm gri. Në rastin e një parku / trotuari, ju mund të zgjidhni nga versione të shumta të ngjyrave të tilla si rërë, të kuqe, kafe ose kombinime të tjera elegant. Të dyja frenat e betonit do të jenë të përsosur për shtëpinë tuaj dhe kopshtin tuaj pa pasur nevojë të bëjnë kompromise. Siç e kemi përmendur tashmë, edhe pse betoni është shumë i qëndrueshëm dhe material i qëndrueshëm, kërkon disa kujdes, sidomos pastrimin. Nëse betoni gjithashtu duhet të duket mirë pas viteve, është e nevojshme për të pastruar atë të paktën një herë në kohë. Pastrimi i shtrimit të betonit dhe qarqet në mënyrë të barabartë nga papastërtitë e zakonshme duhet të kryhen të paktën dy herë në vit, ideale për pranverë dhe në vjeshtë, kur nuk ka ngrirëse tokësore. Për pastrim, ju mund të përdorni metoda të ndryshme, ne ju rekomandojmë që të përfshini përgatitjet e veçanta për pastrimin e shtrimit të betonit që garantojnë efikasitet të lartë dhe kursim. Ju nuk duhet të harroni heqjen e myshk ose farë e keqe para se të pastroni veten. Kur Machy dhe Weeds ndodhin vetëm në mënyrë sporadike, ju gjithashtu mund të dilni me një skedar ose furçë të rregullt dhe hiqni ato me dorë. Në rastin e kullotjes më të madhe, është përsëri e mundur të aplikohet një mbartës kimik i projektuar për këtë qëllim. Megjithatë, para aplikimit të parë, ne e rekomandojmë përdorimin e saj në një vend më pak të dukshëm për t'u siguruar që rrënimi ose tiled nuk do të dëmtojë. Për të pastruar trotuarin e betonit dhe ujit nga papastërtitë e zakonshme, ujin, përgatitjen e pastrimit për shtrimin e betonit dhe furçën. Sa i përket përgatitjeve të pastrimit, ne nuk rekomandojmë përdorimin e pastruesve të kuzhinës dhe acideve që mund të dëmtojnë betonin. Shumë njerëz gjithashtu përdorin pastrues të presionit të lartë kur pastrohen. Megjithatë, në këtë mënyrë, shpesh është përdorimi i pasaktë i pastruesit kur rrjedha e ujit është shumë e fortë dhe nën kënd të gabuar. Nëse doni të pastroni trotuarin dhe të frenoni lehtëson, është mirë të mendoni përpara. Ju mund të aplikoni një impregnim të veçantë nano në elementet konkrete që mbrojnë sipërfaqen nga uji dhe ndotja dhe krijon një shtresë mbrojtëse të padukshme (edhe para rrezatimit UV). Me impregnim, sipërfaqja e trajtuar mund të jetë më e lehtë për të pastruar dhe trotuare konkrete dhe frenat do të duken si të reja. Por çfarë ndodh nëse ato ndodhin mushkëritë dhe dëmtimet e shkaktuara nga ngarkesa të paarsyeshme? Çarje të tilla kërkojnë rehabilitimin e tyre të menjëhershëm. Për sa kohë që të çara janë të vogla, ju mund të merrni veten me riparimin e tyre, me një përzierje të ujit dhe çimentos dhe të aplikoni këtë shpatull në vendin e dëmtuar. Mos harroni të lagni betonin e vjetër të plasaritjes për disa orë para se të shtoni një përzierje, por uji nuk duhet të mbetet në sipërfaqe për të qëndruar! Pas ngarkimit të veshjes, mbuloni pjesën e ventilatorit të filmit për disa orë derisa të mos thahet plotësisht. Gjatë pesë ditëve të ardhshme rregullisht moistur sipërfaqen e riparimit plas dhe mbani mend atë gjithmonë klikoni atë. Kampionët më të aftë mund të trajtojnë të çara më të mëdha në beton, për ata më pak të aftë, ne rekomandojmë kërkimin për një ekspert në Wilio. Sot, ju nuk duhet të zgjidhni vetëm nga oferta e katalogut të prodhuesit - trotuare betoni, si dhe marrjen e qarqeve të përshtatura me çmime të volitshme janë zgjidhja më e mirë për ju. Pyetje dhe pergjigje Pse i gjeni shitësit të Wilio për të ndërtuar frenimin. Gjeni furnizuesit e punës së ndërtimit, si dhe prerja e qarqeve përmes Wilio është e thjeshtë. Vetëm të hyni në kërkesën që ju do të përshkruani se çfarë shërbimi jeni të interesuar, ju do të përgjigjeni disa pyetje themelore që lidhen me vendin e frenimit ose idetë tuaja për të bërë dhe kohën e dorëzimit. Merret nga furnizuesit që merrni brenda disa minutave dhe do të zgjidhni nga oferta e çmimeve ose rishikimet e atyre furnizuesve që ju kanë arritur. A është e nevojshme të përdorni frenon në sipërfaqet e shtruara? Qepeshët shërbejnë si një element përforcues - duke i paraparë shtrimin e shtrimit në faqe. Përveç kësaj, frenat mund të përdoren si një ndarje dhe element kufizues, por edhe si një aksesor praktik. Bari nga hips kështu që nuk rritet në shtrimin, e cila është aq e ndarë nga zona përreth. Aplikoni në kopshtin e frenave plastike, ose preferoni të qëndroni në frenat konvencionale nga betoni? Gjithmonë varet nga situata. Bërthamat e betonit përdoren kudo që dëshironi të parandaloni barin e mbingarkuar në zonë pas së cilës do të ngasëni një makinë të pasagjerëve. Një frenim më i fuqishëm dhe më elastik i betonit është më i besueshëm në këtë rast, sepse mund të mbajë më shumë ngarkesë (nëse dalin me goma). Plastikat e padukshme të frenimit të një makine në shumicën e rasteve edhe të fundit, por ato nuk janë aq masive. Prandaj, nëse ngarkesat e frenimit kryhen rregullisht, frenim të lirë të betonit. Por nëse keni nevojë të jepni formën e lulëzimit të kopshtit tuaj, atëherë frenat plastike janë më të përshtatshme që do të marrin më pak vend në kopsht. Cili është çmimi i qarqeve dhe çfarë përfshin? Çmimi i pozicionit të frenimit varion nga 4 euro për bm (metër të zakonshëm). Çmimi nga 11 në 25m2 furnizuesi gjithashtu mund t'ju japë një shtrat dhe retrofitting. Çmimi total i punëve të qarqeve prek shumë faktorë. Nëse dimensionet, materiali, por edhe frenat, në të njëjtën kohë. Gjithashtu duhet të llogaritet me punën e mundshme të gërmimit të dorës, sharrim ose material importues. Prandaj, është mirë të ktheheni në vetë ndërtimin që është e lehtë për të llogaritur gamën e çmimeve.