Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Kangjella xhami

Po kërkoni një ndërtues për parmakë xhami? Ne kemi 16,140 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,803 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Kangjella xhami

Keni nevojë për shërbim në fushën e kangjellave prej xhami? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në prodhimin dhe instalimin e kangjellave të qelqit të ankoruar në profil dhe në doreza, ballkone franceze dhe kangjella postare. Çmimi i kangjellave prej xhami zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: vizualizimi dhe shërbimi pas garancisë i ofruar nga një prej xhamave tanë 16,140 në kategorinë e dhënë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,803 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini

Radio Nëse jeni duke kërkuar për një pamje efektive dhe të sofistikuar të shkallëve të shtëpisë ose të biznesit tuaj, ju ka të ngjarë të hasni frymëzim në dizajn që karakterizohet nga radhët e stilit të preferuar të qelqit. Vizuali është i mrekullueshëm, por ju lejon të mendoni: "A janë shkallët e kangjellave të qelqit të sigurt?" Nëse ju pëlqen pamja e një kangjella të qëndrueshme xhami, ju do të jeni entuziazëm kur mësoni se railings qelqi janë po aq të sigurta ose edhe më të sigurta se llojet e tjera të railings shkallë - kur montuar në mënyrë profesionale! Lexoni më shumë dhe mësoni më shumë rreth hekurudhave të shkallëve të qelqit, duke përfshirë mënyrën se si ata përmirësojnë pamjen dhe funksionalitetin e shkallëve, dhe karakteristikat që i bëjnë ato në mënyrë të sigurt. Railings shkallë qelqi ngrenë dizajnin e çdo strehimi ose hapësirë ​​komerciale. Edhe pse shumë dizajne të ndryshme janë në dispozicion, opsionet e personalizimit ju lejojnë të ëndërroni pothuajse çdo konfigurim që dëshironi. Glass bukurie është se ajo punon me çdo lloj dhome dhe të plotësojë një gamë të gjerë të stileve arkitekturore dhe skemave të ngjyrave. Xhami është e qartë, kështu që ju nuk duhet të shqetësoheni që ju do të fitoni hijen e pasaktë të kangjella në hapësirën tuaj. Ajo gjithashtu ka mirëmbajtje të ulët dhe jetë të gjatë, gjë që e bën atë një investim të zgjuar. Ndryshe nga llojet e tjera të xhamit kangjella nuk e ndan hapësirën horizontalisht në dy pjesë. Në vend të kangjellave të qelqit lehtëson rrjedhjen e pa penguar të dritës në të gjithë dhomën ose në shkallët. Rezultati është një hapësirë ​​që duket më e madhe se sa është. Edhe tavanet duken më të larta se ata shikuar në kangjella tradicionale. Çfarë bën shina qelqi me zgjedhje të sigurt? Kur ju kujtohet një gotë prej qelqi, ju mund ta krahasoni atë me brishtësinë e filxhanit të pijeve. Shumë pronarë të shtëpive dhe kompanitë janë të shqetësuar se qelqi nuk do të jetë në gjendje të mbajë peshë të mjaftueshme ose se forca e rastësishme e hapur mund të thyhet. Në fakt, radhët e qelqit janë të fiksuara në mënyrë të barabartë si materiale të tjera nëse kangjella e tyre kangjella ose shkopi i qelqit vjen nga një burim me reputacion dhe janë instaluar sipas praktikave më të mira. Ja pse: Railings qelqi janë bërë nga qelqi të ngurtë sigurie. Glass Hard Safety është nxehtësia e trajtuar për të rritur forcën sipërfaqësore dhe për të ndryshuar modelin e thyerjes. Është përafërsisht katër herë më e fortë se një xham tipik dhe nuk thyejnë patate të skuqura të rrezikshme të mprehta. Në vend të kësaj, një xhami e rëndë për kube të vogla, relativisht të padëmshme është thyer në raste të rralla. Ata nuk kanë hapësira të vogla ku fëmijët ose kafshët shtëpiake janë të mbërthyer ose të mbingarkuar. Ndryshe nga shumë opsione të tjera të parmakëve nuk kanë hekurudha qelqi nuk ka vrima, slats ose shufra përmes të cilave fëmija ose kafshët mund të bien ose të mbërthyer në to. Fëmijët nuk mund të ngjiten në railings qelqi, sepse nuk ka vend për të vendosur këmbë. Janë të lirë nga kalbja dhe pa prishje Xhami nuk lëviz ose shpërndaj; Ai ruan integritetin e saj dhe mbetet në vend. Railings shkallë qelqi janë bërë zakonisht prej metali që reziston kalb dhe dekompozim. Elementet e lidhjes me cilësi të lartë rrisin stabilitetin dhe sigurinë, dhe gjithashtu të rrisë kapacitetin e ngarkesës së kangjellit të qelqit. Nëse kangjella nuk është montuar siç duhet, të gjitha përfitimet e sigurisë për fat të keq janë kundërshtuar. Pa instalim profesional, nuk ka gjasa që kangjella të jetë mirë. Railings qelqi në shkallë Kits kangjella të skenës së qelqit janë në dispozicion. Këto doreza janë të dizajnuara për përdorim rezidencial ose komercial dhe për të korresponduar me standardet e sigurisë industriale dhe të sigurisë. Bashkëpunoni me profesionistët për të gjetur nëse një grup komercialisht i disponueshëm i kangjellit të stilit të qelqit është i përshtatshëm për nevojat tuaja. Hartoni hekurudhat tuaja të shkallëve të qelqit që do të kënaqin nevojat tuaja! Ndoshta ju dëshironi të përfshini kalimin e shkallëve të qelqit ose keni kërkesa specifike. Çfarëdo që të preferoni ndonjë gjë, ne do të dizajnojmë me ju një koncept të përshtatur të kangjellave të stilit të qelqit që dëshironi për shtëpinë ose biznesin tuaj. Opsionet e personalizimit të njohura përfshijnë: Laminated Finish: Bën railings nga qelqi i ngurtë edhe më të fortë. Glass me ngjyrë të përshtatur: për të arritur dizajnin e kangjellave që keni në mendje. Glass tinted ose model: strukturat e mbështetjes me porosi dhe madje edhe arna qelqi të markës ofrojnë një kangjell të qelqit të një pamjeje të veçantë ose të markës. Cilat lloje qelqi duhet të përdoren në railings qelqi Tre lloje qelqi përdoren për railings qelqi: Xham Xham me brindle Qelqi i shtruar nga nxehtësia Gotë Xham Xhami i sheshtë është prodhuar fillimisht si xhami noton. Kjo metodë ofron një trashësi uniforme fletë dhe sipërfaqe shumë të sheshtë. Ky proces i prodhimit ka zhvilluar një prodhues të qelqit Pilkington në vitet 1950, e cila ishte një pioniere e kësaj teknike. Prandaj, zakonisht njihet si një proces pilkington. Xham me brindle Annealing është procesi i xhamit të ngadaltë të ftohjes për lirimin e tensionit të brendshëm pasi të jetë formuar. Nëse nuk është ftohur ngadalë, ekziston një tension i brendshëm që mbetet (stresi) që shkakton paqëndrueshmëri dhe dëm. Procesi kryhet në një furrë me një temperaturë të rregulluar të njohur si Lehr. Syzet që nuk ishin annealed mund të shpërthejnë ose të thyejnë ose të thyejnë me ndryshime të vogla të temperaturës ose ndikim mekanik. Xhami me brindle gjendet zakonisht në dritare. Nuk merret parasysh për xhamin e sigurisë. Kur thyejnë atë do të rezultojë në copëza me skajet dhe spikes të mprehta që mund të rezultojnë në lëndime të rënda. Qelqi i shtruar termik dhe qelqi i zbutur Ato prodhohen duke përdorur të njëjtën objekt përpunimi. Xhami është ndezur në 1,200 gradë Fahrenheit. Pastaj cool për të formuar një compression sipërfaqe dhe skajet. Xhami është nxehtësia e trajtuar për dy arsye: Unë, rrit forcën për t'i rezistuar stresit të jashtëm II për t'iu përshtatur kërkesave të lustrimit të sigurisë. Me xhamin e përforcuar të nxehtësisë është procesi i ftohjes më i ngadalshëm. Kjo do të thotë se presioni i presionit është më i ulët se qelqi i ngurtë. Xhami i shtruar termik është përafërsisht dy herë më i fortë si një grindle ose qelqi i patrajtuar. Xhami i shkrirë është katër herë deri në pesë herë më të fortë se brindja e qelqit. Qelqi i shtruar nga nxehtësia Xhami i shtruar i nxehtësisë nuk konsiderohet të jetë qelqi i sigurisë sepse modeli i tehut do të jetë si një xhami e pjekur. Glass pushon në kurthe të rrezikshme. Gotë Në xhami të ngurtë, procesi i ftohjes përshpejton për të formuar kompresimin e sipërfaqes së lartë dhe / ose compression buzë në xhami. Është temperatura e ftohjes së ajrit, vëllimi dhe variablat e tjerë që krijojnë një kompresim sipërfaqësor prej të paktën 4536 kg për inç katror. Ky është një proces që e bën xhamin e rrëmbyer katër herë në pesë herë më të fortë se xhami me brindle ose të patrajtuar (dy herë më të forta si qelqi termikisht i shtruar). Si rezultat, rezultati ka më pak gjasa të ketë një ndërprerje termike të qelqit të ngurtë. Prishjen spontane të qelqit Për të thyer xhamin mund të ndodhë pa një shkak të qartë. Mund të jetë për shkak të: Dëmtim ose buza qelqi ndikim Dëmtimi i sipërfaqes dhe lustrim që pastaj dobëson qelqin në erë të fortë Vandalizëm. Përfshirja brenda xhamit Ka më shumë se 50 përfshirje në xhamin e notave. Më e diskutuar është një gur sulfuri nikeli. Gjatë prodhimit të xhamit noton, gurë sulfide nikel mund të ndodhë për shkak të kontaminimit. Mund të përfundojë në zonën e tensionit të qendrës së qelqit të ngurtë. Pas instalimit dhe ekspozimit të xhamit nga temperatura të ndryshme, kjo guralecë e vogël mund të rrisë dhe të shkaktojë që ajo të thyhet. Ndarja spontane e shkaktuar nga përfshirjet e nikelit të sulfurit ndodh vetëm për xhamin e ngurtë. Asnjë teknologji e njohur për përjashtim të plotë të gurëve nikel-sulfide në një xhami noton. Dhe për shkak se ata janë kaq të vegjël, nuk ka mënyrë praktike për t'i kontrolluar ato. Shumica e prodhuesve të xhamit kanë kontrolle kontrolli që parandalojnë formimin e nikelit të sulfide. Ngrohja e njomjes pas prodhimit mund të shkatërrojë disa panele qelqi të dëmtuara. Por ngrohja e njomur nuk mund të garantojë 100% eliminimin e përfshirjes së sulfideve të nikelit. Thithja e nxehtësisë Testimi i thithjes termike është një provë shkatërruese për përfshirjen e sulfidit të nikelit. Xhami i shkrirë është futur në një furre të nxehtë zhytjeje, sjell në 555 gradë Fahrenheit dhe mban dy orë në të. Pjesa më e madhe e xhamit që përmban nikel është thyer gjatë këtij procesi dhe do të përjashtohen nga projekti i xhamit. Por ngrohja e njomur nuk mund të garantojë 100% eliminimin e përfshirjes së sulfideve të nikelit. Span dhe qëndrueshmëri Për shembull, një fletë xhami e mpiksur që është 11 inç i gjerë dhe 16 inç i gjatë dhe 3/16 inç i trashë me një këmbë midis mbështetësve mund të strehojë rreth 104 kg. Asnjëherë mos u përpiqni të ngarkoni një tavolinë qelqi ose raft me një peshë më të madhe si ajo rrëmbyer. Pyetjet e shpeshta përfshijnë, për shembull: Çfarë është kangjella qelqi? Railings qelqi janë railings shkallë të dizajnuara për të siguruar një hapësirë ​​të brendshme ose të jashtme me një pamje të mrekullueshme të hapur estetike. Railings qelqi përdorin një kombinim të aluminit me jetë të gjatë, duke lejuar postimet ose panelet ose lidhjen për të mbajtur një panel qelqi. A janë të sigurta railings qelqi? Railings qelqi është më i sigurt në shumë mënyra sesa sistemet tradicionale të kangjellave. Këto railings dhe elementet e saj të fiksimit të çelik inox nuk do të humbasin kurrë integritetin e saj strukturor. Janë shumë më të sigurta me kalimin e kohës. Procesi i instalimit të hekurave të qelqit është gjithashtu shumë i sigurt. Çfarë është xhami e Balustradës? Një kangjella me xham ose kangjella qelqi është një balustradë mbushëse qelqi. Në këtë lloj, xhami është transportuesi. Ndryshon nga Balustradat me Balustram dhe një mbushës xhami ku ata janë balusters që thithin forcën. Çfarë lartësie kërkohet Balustradad? Lartësia e kangjella ose pengesa nuk duhet të jetë më e vogël se: 1 m mbi katin e çdo rruge hyrëse, ballkon, pozicionet ku nuk kufizohet nga muri, dhe niveli i saj mbi sipërfaqen është 1 m ose më shumë se 4 metra ku personi është në gjendje të bjerë përmes dritares së hapur. Sa e gjerë mund të jetë paneli i qelqit? Në përgjithësi, mund të thuhet se gjerësia më e përballueshme (dhe më ekonomike) është 60 "ose më pak sepse mund të trajtohet termikisht në furre me shpejtësi të lartë. Gjerësia nga 60" në 84 "janë në dispozicion nga shumë prodhues nga të cilët disa Widths deri në 96 ". Cila lartësi duhet të jetë një balustradë? Sinqerisht duhet të jetë lartësia e balustradës nga pika kur dikush qëndron poshtë në krye të balustrave, të paktën 0.9 m. Kjo lartësi duhet të ruhet gjatë gjithë kohës rreth parmakut të sipërm. E jashtme kjo shumë ndryshohet. Balustrade duhet të jetë 1.1 m nga zero në krye. Sa hapa mund të bëni pa një kangjella? Rregulloret nuk i referohen jashtme në hapa, por shtetet e ambientit - nga dyshemeja ose platforma e përfunduar pas një faze të përfunduar më të madhe se 30 "kërkon kangjella. Në brendësi, shkallët me më shumë se 3 ngritës (2 hapa) do të kërkojë kangjella. A janë hekurudha qelqi të shtrenjta? Çmimi mesatar i sistemit të kangjellave të qelqit varion nga 116 në 224 euro për gjurmë lineare - çmimi ndryshon në varësi të llojit të sistemit të xhamit që zgjidhni. Megjithëse kangjella e qelqit mund të jetë e shtrenjtë në shikim të parë, shpesh mund të jetë më e lirë se llojet e tjera të parëndësishme në afat të gjatë. Sa larg nga muri duhet të jetë kangjella? Projektimi nga muri përshkruan se sa larg ka një kangjella nga muri në të cilin është e bashkangjitur. Buzë e kangjella që është më e largët nga muri në të cilën është e bashkangjitur nuk duhet të zgjasë më shumë se 4 1/2 inç nga muri. Çfarë madhësie duhet të jetë paraja? Railings nuk duhet të jetë më pak se 34 inç mbi shkallët ose devijimin dhe më lart se 38 inç më lart. Kur punoni me pajisje të ndryshme ose me shkallët e anijeve, duhet të matet mbi kopetë e shkeljes. Doreza duhet të jetë midis 30 - 34 inç më lart. Sa bruto duhet të jetë një xhami ballkon? Ku shumica e ballkoneve ose sistemeve të Balustradës mund të përdorin xhami 10mm të zbutur, kërkojnë që Balustradat nga një panel shumë më i fortë i qelqit. Gjithashtu në shtëpitë e banimit (shtëpitë familjare) duhet të përdoren pllaka nga qelqi i rrëmbyer me një trashësi minimale prej 15 mm.