Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Kangjella metalike

Po kërkoni një ndërtues për kangjella inox? Ne kemi 15,910 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,788 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Kangjella metalike

Keni nevojë për një shërbim në fushën e kangjellave inox? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në projektimin, prodhimin, instalimin dhe shërbimin e kangjellave prej çeliku inox. Çmimi i një kangjella prej çeliku inox zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: kostot e transportit, përfshirja e ndryshimeve, shërbimi pas garancisë i ofruar nga një prej zotërinjve tanë të 15,910 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,788 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Zgjedhja e materialit të saktë për sistemet e kangjella Edhe pse shumë materiale, shumica e arkitektëve kanë gjetur se railings çeliku është e vështirë për të kapërcyer estetikën, performancën funksionale dhe vlerën. Sistemet e kangjellave të çelikut mund të duken elegante dhe moderne ose formale dhe tradicionale. Çeliku ka një jetë të gjatë dhe është hekurudhor jashtëzakonisht rezistent - çeliku ofrojnë vlerë të madhe në aspektin e kostove afatgjata të pronësisë. Steel është shpesh një material përzgjedhës për sistemet e kangjellave, sepse ka forcë dhe rezistencë të shkëlqyeshme në krahasim me aluminin. Të marra estetikisht, çeliku ofron avantazhe të qarta: Shtresa e oksidimit mbrojtës e aluminit ka një ngjyrë të bardhë dhe nganjëherë puset. Falë butësisë së saj, alumini është i ndjeshëm ndaj gërvishtjeve sipërfaqësore dhe votimit, duke e bërë të vështirë pastrimin dhe mirëmbajtjen. Nga pikëpamja e kangjellit të aluminit kërkon më shumë mbështetje se çeliku, i cili krijon kufizime ndërtimi dhe teknike. Megjithëse çeliku është qartë zgjedhja më e mirë e sistemeve të kangjella, dallimet dramatike midis llojeve të ndryshme të çelikut mund të jenë të habitshme. Zgjedhja e llojit të saktë të çelikut për projektin tuaj të dorës është jetik për një dizajn të sistemit që siguron tërheqje estetike, siguri dhe performancë që ju dëshironi ju dhe klientin tuaj. Ja se çfarë duhet të dini kur përcaktoni materialet më të mira për sistemin e kangjellit tuaj të projektit. Kur dizajnohen dhe prodhojnë sisteme kangjella, tre lloje të çelikut janë të dominuara: çeliku i karbonit, çelik inox dhe çelik inox. Kangjella e prodhuar nga secila prej këtyre tre llojeve ofrojnë të ndryshme dhe dobësi të ndryshme. Kuptimi i opsioneve tuaja dhe cilat aplikacione janë të përshtatshme për secilën prej tyre, është thelbësore për specifikimin e sistemit të ri të kangjella të çelikut. Railings çeliku të karbonit Avantazhet: të forta, të qëndrueshme, të lira Disavantazhet: Rezistenca e ulët e korrozionit Më e mira përdoret për: kangjella të mbuluara Mirëmbajtja: bojë e vogël e bojës Çeliku i karbonit përmban deri në dy për qind të karbonit, i cili krijon çeliku më të fortë dhe më të fortë. Çeliku i karbonit është të paktën i kushtueshëm nga tre lloje kryesore të çelikut të përdorur në railings dhe është më i përshtatshëm për përdorim në brendësi me ekspozim minimal ndaj ndotësve mjedisorë. Ndryshe nga çelik inox do të thotë çeliku i karbonit për shkak të domosdoshmërisë së ulët të rezistencës ndaj korrozionit shtresë mbrojtëse. Metoda më e popullarizuar e mbrojtjes është veshja me pluhur që parandalon korrozionin dhe është në dispozicion në sasinë e panumërueshme të ekzekutimit me ngjyrë. Megjithëse çeliku i karbonit është një zgjedhje e lirë, ajo kërkon mirëmbajtje të rregullt për të parë më të mirën. Kujdesi i sistemit të kanaleve të çelikut të karbonit duhet të përfshijë kontrollin e veshin e shpeshtë, veçanërisht në zonat e trafikut të lartë, si dhe heqjen e krimit nga objektet e tjera metalike (p.sh., unaza dhe shikon). Këto njolla mund të hiqen lehtësisht duke përdorur ngjyrën e riparimit. Mos lejoni që çeliku i karbonit të zbulohet sepse çeliku i karbonit mund të ndryshojë shpejt dhe të korrodojë pa mirëmbajtjen e duhur. Railingët e çelikut të karbonit të mirëmbajtura në mënyrë të dobët kërkon riparim të kushtueshëm ose ri-veshje, e cila duhet të shmanget. Një sapun dhe ujë do të jenë të mjaftueshme për pastrim të përgjithshëm. Railings çelik inox Avantazhet: ndryshk aktual dhe rezistente ndaj korrozionit Disavantazhet: mund të prishet në një mjedis të klorinuar ose të kripur përdoret më së miri për: kangjella të brendshme ose të mbrojtura Mirëmbajtja: pastrimi i rregullt me ​​sapun dhe ujë Steel Stainless mbahen më të lehta dhe nuk kërkon një shtresë mbrojtëse, por zakonisht është më e kushtueshme se alternativa me karbon. Nëse do të konsiderohet si çelik inox, ajo duhet të jetë 10.5% e kromit (ose më shumë). Duke shtuar një krom në një përzierje, çeliku që është shumë rezistent ndaj temës dhe korrozionit. Shumë lidhje të tjera mund të jenë gjithashtu të pranishëm, secili duke prodhuar një klasë të caktuar çeliku të formuar për qëllime specifike. Ndërsa sot është më shumë se 50 lloje të çelikut inox, sistemet profesionale të kangjellave të cilësisë zakonisht përdorin klasat 304 ose 316. Steel çelik i klasës 304 është i njohur edhe si "çelik inox 18-8", në lidhje me përbërjen e kromit 18% dhe 8 % nikel. Ky lloj i çelikut çelik shpesh përdoret në brendësi. Megjithëse veshja me ngjyra ose pluhur mund të pranohen lehtë nëse kërkohet ngjyra, nuk kërkohet asnjë shtresë mbrojtëse për çelik. Në vend të kësaj, rregullimet e sipërfaqes saten janë në dispozicion për përfundimet finer, duke përfshirë një sipërfaqe pasqyrë. Përveç kësaj, këto përfundime kanë gjithashtu një qëllim praktik: për shembull, përfundimet saten janë të mirëmbajtura, ndërsa pasqyra përfundon siguron rezistencën më të lartë të korrozionit. Përveç aplikacioneve të brendshme, çelik inox 304 janë të përshtatshme për mjedisin e jashtëm, ku ato nuk janë shumë të përafërt ose jashtëzakonisht të kushteve ose ku sistemi i kangjellave mbrohet nga mjedisi. Mirëmbajtja e sistemit të kanaleve të çelikut prej çeliku inox 304 është më i thjeshtë se sistemet e çelikut të karbonit. Thjesht fshij rregullisht me sapun dhe ujë për të mbajtur pamjen e tij. Megjithëse çeliku inox 304 kushton më shumë se çeliku i karbonit kërkon mirëmbajtje shumë më të vogël. Klasa 304 është ideale për aplikacionet e brendshme ku kërkohet një paraqitje e mirë dhe mirëmbajtje e ulët. Railings e jashtme të çelikut Avantazhet: Rezistenca më e lartë e korrozionit Disavantazhet: më e shtrenjtë, mund të dëmtohet me kalimin e kohës Përdoret më së miri për: mjedisin e jashtëm ose ekstrem, përdorimin industrial Mirëmbajtja: pothuajse asnjë mirëmbajtje Pavarësisht nga lloji i çelikut çelik reziston korrozioni kur përmbajtja e saj e kromit ndërvepron me ajër përreth. Oksidizon në një shtresë të hollë, jashtëzakonisht të qëndrueshme të atomeve mbrojtëse që parandalojnë oksidimin ose ndryshkun e mëtejshëm. Nëse materiali është gërvishtur në asnjë mënyrë, përmbajtja e kromit përsëri është oksiduar - në thelb vetë riparimi para se të mund të ndodhë korrozioni. Kjo nuk do të thotë se çeliku inox është i padepërtueshëm për ndryshk dhe korrozioni. Kur përdoret në zona shumë të kloruara, për shembull në pishina ose në bregdet, ku sistemi është i ekspozuar ndaj ujit të kripur në ajër, kromi nuk mund të krijojë gjithmonë një shtresë mbrojtëse. Steel Stainless 316 kundërshton një mjedis të ashpër me një përmbajtje pak më të lartë të nikelit dhe dy përqind molibden për të forcuar më tej rezistencën e saj korrozioni. Këto lidhje të shtuara përsëri e bëjnë zgjedhjen ideale të klasës 316 për aplikimet e jashtme ose ku faktorët e përafërt të mjedisit kërkojnë materiale më të qëndrueshme. Ashtu si me çelik inox të klasës 304, nuk nevojitet pallto mbrojtëse dhe përfundime të ndryshme janë në dispozicion për të arritur paraqitjen e saktë për çdo aplikim. Steel 316 është zgjedhja më e popullarizuar për aplikimet e jashtme dhe industriale në sajë të performancës së tyre më të mirë të praktikuar. Megjithëse asnjë material nuk është absolutisht i padepërtueshëm ndaj korrozionit, çelik inox i klasës 316 do të zgjasë në mirëmbajtjen korrekte të viteve të abuzimit. Faktorët që duhet të merren parasysh në përzgjedhjen e materialeve kangjella Nëse ju zgjidhni karbon ose çelik inox për sistemin tuaj të kangjellave, duke marrë parasysh aplikimin tuaj dhe kostot e përgjithshme të pronësisë kur vendosni se cili material. Ekspertët shpesh fillojnë biseda me këto çështje: Çfarë mjedisi do të vendoset sistemi i kangjellave? Çfarë niveli trafiku do të ekspozohet railings? Çfarë niveli i mirëmbajtjes pritet? Cili është buxheti i projektit? Përgjigjet për këto pyetje janë të rëndësishme kur specifikoni sistemin e parmakëve. Vendndodhja dhe mjedisi A do të jetë sistemi i kangjellave brenda ose jashtë - ose të dyja? Mjedisi i instalimit është një faktor vendimtar në përcaktimin e materialit më të mirë për sistemin tuaj të ri të kangjellave. Mos harroni se kangjella e brendshme është më e prekur nga vëllimi dhe lloji i trafikut në një vend të caktuar. Mos supozoni se çeliku i lirë i karbonit është zgjidhja më e mirë për përdorim të brendshëm. Ndërsa sistemi i çelikut të karbonit mund të funksionojë mirë në një mjedis të ulët të trafikut, aplikacione të brendshme të trafikut të lartë - siç janë aeroportet, qendrat e biznesit, objektet mjekësore ose institucionet arsimore - shpesh kërkojnë materiale më të vështira që janë më të lehta për tu ruajtur. Në zonat ku shumë duar mund të rrëshqasë në baza të rregullta, konsideroni përdorimin e çelikut prej çeliku inox 304. Stainless Steel 304 mund të jetë zgjidhja më e mirë për sistemin e kangjellave të dizajnuara për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm - veçanërisht nëse aplikacioni juaj është larg bimëve të mëdha të ujë të kripur dhe nuk do të ekspozohen ndaj kushteve ekstreme. Ndërsa çelik inox 304 përdoret zakonisht për aplikacionet e brendshme, është gjithashtu i përshtatshëm për aplikimet e jashtme të mbrojtura. Nëse klienti juaj dëshiron një sistem të gatishmërisë pa probleme, çelik inox 304 ofron një gamë të gjerë të modifikimeve sipërfaqësore që nuk kërkojnë mirëmbajtje të rregullt. Për aplikimet e jashtme ose për aplikime me temperatura ekstreme, mbajtjen në burim ose ujë të kripur, zakonisht është zgjedhja më e mirë e çelikut inox 316. Për shembull, sistemi i kangjellave për plazhin në plazh nuk do të kërkonte asgjë më pak se çelikut të çelikut 316 për të rezistuar duke kërkuar kushte mjedisore. Mirëmbajtje Nëse klienti juaj është në kërkim të materialit të ulët të mirëmbajtjes, çelik inox nuk mund të mundë. Uji i ngrohtë dhe rroba e butë heq shumicën e papastërtive ose shenjat e gishtave. Spote të qëndrueshme mund të hiqen nga një tretës organik nëse nuk përmban klor. Kangjella çelik inox është e sigurt për të përdorur aceton ose shpirtrat mineral. Në rastin e aplikacioneve të larta të trafikut, sipërfaqja e grurit të ulët (për shembull saten) maskon shumicën e njollave të përditshme. Çeliku i karbonit kërkon më shumë vëmendje për të parë dhe ka shërbyer performancën tuaj më të mirë. Ekipet e mirëmbajtjes do të duan të shpejtojnë gërvishtjet me llak për të shmangur korrozionin. Një plan afatgjatë i mirëmbajtjes që përfshin prostakun e rregullt ose shkëmbimin e një veshjeje mbrojtëse është pothuajse thelbësore, por ia vlen. Mirëmbajtja korrekte e veshjes së jashtme mbrojtëse siguron shumë vite të sistemit të kanaleve të çelikut të karbonit. Buxheti. Çmimi është shpesh një faktor që duhet të merret parasysh kur zgjedhni materialin e duhur të dorës për projektin tuaj. Gjatë planifikimit të një buxheti të projektit, është e arsyeshme të merret parasysh kostot fillestare të instalimit, si dhe kostoja e përgjithshme e pronësisë. Zgjedhja e një materiali më të lirë ose trajtim sipërfaqësor mund të kursejë para paraprakisht, por mund të bëhet i kushtueshëm për kohë të gjatë pas instalimit. Kur zgjedhni një material që është më i miri për aplikimin tuaj, merrni parasysh kostot e instalimit dhe merrni parasysh kostot e mirëmbajtjes, pastrimit, pikturës dhe mirëmbajtjes së ardhshme. Ju mund të gjeni se përqendrimi për material më të mirë çon në uljen e kostos së përgjithshme të pronësisë. Nuk jam i sigurt se ku të filloni? Kur zgjedhni materialin më të mirë të dorës për projektin tuaj të ardhshëm, shumë faktorë duhet të merren parasysh. Zgjidhni qasjen e saktë dhe ju jeni një hero; Zgjedhja e materialit të gabuar mund të jetë një gabim i dashur që çon në klientin e pafat. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë aksesi është i përshtatshëm për aplikimin tuaj, është e rëndësishme të punoni me një partner të kualifikuar dhe me përvojë që do të shpjegojë mundësitë tuaja dhe do të sugjerojë një sistem që i përshtatet nevojave tuaja për vitet e ardhshme. Këtu mund të ndihmojë ekspertin nga Wilio. Kjo do t'ju ndihmojë të gjeni zgjidhjen e duhur për projektin tuaj - pavarësisht nga madhësia, buxheti ose aplikacioni. Ekspertët tanë janë të gatshëm për t'ju ndihmuar të përcaktoni se cili material dhe përfundoni është më i përshtatshmi për sistemin tuaj të kangjellave.