Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Hidroizolim i catise se sheshte

Jeni duke kërkuar për një çati të sheshtë? Ne kemi 22,466 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,708 profesionistë të regjistruar
87,691 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Hidroizolim i catise se sheshte

Keni nevojë për një shërbim në fushën e hidroizolimit të çatisë së sheshtë? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në aplikimin e depërtimit, ngjitjes së hidroizolimit. Çmimi i izolimit të çatisë nga lagështia zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: ngjitës silikoni, llaç fugash, ngjitës mbushës, të cilat do të ofrohen nga një prej ndërtuesve tanë 22,466 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,708 profesionistë të regjistruar
87,691 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
A mund të kem një çati për të rregulluar ose nevojë për një të re të re? Me të vërtetë varet nga mosha e çatisë dhe dëmtimi i tij i përgjithshëm. Nëse vetëm pak dhe rrjedhjet në shtëpi nuk janë të mëdha, ajo nuk mund të domosdoshmërisht të ketë nevojë për zëvendësim të plotë të çatisë. Falë produkteve moderne të sotme, këto riparime të vogla janë të disponueshme për shumicën e pronarëve të shtëpive. Edhe riparime të tilla të vogla janë cilësore, të qëndrueshme dhe të paktën ata do të përfundojnë derisa të vendosni se çfarë saktësisht si dhe cilat materiale ju jepni për të bërë riparimin e përgjithshëm. Riparim Megjithëse ju duhet të korrigjoni të gjithë sipërfaqen që kërkon hidroizolim, disa nga produktet më të larta të cilësisë janë të lehta për t'u aplikuar dhe janë konceptuar si një zgjidhje afatgjatë. Disa produkte mund të pikturohen praktikisht në çdo sipërfaqe të një çati të sheshtë dhe gjithashtu janë rezistente dhe cilësia që mbulohet nga periudha e garancisë pesëmbëdhjetë vjeçare. Çatia e sheshtë - izolim Pra, kur do të keni nevojë për një çati të re? Për të përmirësuar vetitë izoluese të çatisë tuaj të sheshtë, ju mund të dëshironi të merrni në konsideratë ri-mbulim. Izolim shtesë do të mbrojë dhomën e brendshme nga kondensimi i lagështirës dhe mund të zvogëlojë llogaritë tuaja të ngrohjes në afat të gjatë. Megjithatë, nëse doni të ndryshoni përdorimin e çatisë së saj të sheshtë, për shembull me transformimin e saj në një kopsht ballkon ose çati, deri në rregullimin e përgjithshëm të kulmit duke përdorur një strukturë të re mund të bëjë një çati mjaft të fortë për të ruajtur peshën e mysafirëve tuaj në pritje i pjekur në skarë ose partitë në çati. Si e gjeni se ku janë një çati i sheshtë. Nëse ju duhet të jepni një kovë sa herë që bie shi, në një vend krejtësisht të barabartë, ju do të dëshironi të kuptoni se ku është dëmtuar çatia. Gjeni një burim të depërtimit të ujit përmes një çati të sheshtë mund të jetë i zellshëm. Ju shpesh nuk keni sukses, prandaj është gjithashtu e nevojshme për të bërë një studim brenda shtëpisë. Përdorni matjen e metrosë së distancës nga hapësira e pezullimit në tavan në murin më të afërt. Pastaj ngjitni çatinë dhe matni të njëjtën distancë. Kjo duhet të të çojë drejtpërdrejt në vendin e problemit. Si të kontrolloni çatinë e sheshtë? Nëse dyshoni për çatinë tuaj të sheshtë (dhe, natyrisht, ju gjithashtu keni një problem me hidroizolim, ju do të keni për të dalë për çati vetë. Por çfarë do të kishit vëmendje? Ndiqni këto këshilla për të ditur se çfarë duhet të përqendroheni. 1. Jini të sigurt Sigurohuni që është plotësisht e sigurt para çdo kontrolli të çatisë së sheshtë. Ju lutemi telefononi një ekspert nëse nuk jeni të sigurt. Nëse keni nevojë të përdorni një shkallë, sigurohuni që është e fiksuar mirë dhe në rast të ndonjë dyshimi për shtetin e saj mos e hyni edhe në çati vetë. Nëse çatia aktualisht nuk ka një sipërfaqe jo-shqip, mos harroni se mund të jetë gjithashtu shumë e rrëshqitshme dhe mund të ketë nevojë të përdorë bordet e përkohshme për të ecur. 2. Ndiqni atë të drejtë Kryeni një çati të sheshtë pas shiut. Kjo do t'ju ndihmojë të shihni të gjitha zonat problematike. Shënoni dhe nxjerr në pah vendet që mendoni se ju shkaktoni (ose mund të shkaktoni mospërputhje në të ardhmen). 3. Kontrolloni sistemin e pikave Ndonjëherë duket si një çati i sheshtë në fakt një problem që lidhet me qepallat, kështu që ju duhet të kontrolloni nëse ulluqet tuaja, kullon dhe të gjithë sistemin e kullimit pa fëlliqur. 4. Jini të vetëdijshëm për cilat probleme duhet të jenë të kujdesshme Pas kontrollimit të qepëve, është koha për të parë sipërfaqen e një çati të sheshtë. Vlen të shikosh për flluska, pellgje të ujit ose dëmtime të dukshme. Ju mund të gjeni se veshja plasaritur dhe krijoi një model që duket si lëkura alligator. Është një kusht i zakonshëm i shkaktuar nga ekspozimi ndaj diellit dhe lagështirës së tepruar. Nëse ky shtet është pothuajse i prishur, kjo mund të rezultojë në një thyerje të tërë hidroizolimit, në këtë mënyrë probleme serioze. Këshilla për të shmangur shkatërrimin e një çati të sheshtë Kur është fjala për kulmet e sheshta, parandalimi është gjithmonë më i mirë se një riparim i mëvonshëm. Kështu, ju jeni duke trajtuar pak probleme para se të kthehen të mëdha dhe të shtrenjta. Mundohuni të kontrolloni çatinë tuaj dy herë në vit. Muaj më të mirë për të kontrolluar dhe mbajtur janë mars dhe nëntor. Para dimrit edhe pas saj. Nëse kulmi juaj nuk është i dizajnuar në mënyrë që të mund të ecni rregullisht në të, të kufizoni qasjen në të vetëm për kohën e nevojshme. Nëse keni nevojë të ecni pas tij, përdorni tabela të përkohshme. Regjistro madhësinë dhe pozicionin e çdo flluska ose pellgje për të ditur nëse ndonjë nga këto probleme përkeqësohet. Ju do të kontrolloni edhe detajet më të vogla, vini re nyjet dhe të eksploroni nëse çati juaj nuk vendos dhe nuk e bën. Dhe përfundimisht mbani të pastër çatinë tuaj. Çdo akumulim i myshk ose papastërtitë e tjera mund të kontribuojë në paraburgimin e lagështisë që mund të çojë në dëmtimin e membranës së papërshkueshëm nga uji dhe izolimin e tërë. Si e kuptoni se çfarë shkakton një problem? A keni parë diçka në çatinë tuaj të sheshtë dhe nuk e dini se çfarë është? Ne do t'ju ndihmojmë të identifikoni disa vende të përbashkëta të problemeve dhe t'ju ofrojë këshilla për të bërë. Flluska. A keni vënë re flluska ajrore në çatinë tuaj të sheshtë? Megjithatë, pavarësisht nga pamja e tyre, është me të vërtetë më e mira për t'i lënë ata në dhomë. Veçanërisht nëse ato janë ende të paprekura. Nëse ata godasin aksidentalisht, prerë pjesë të materialit të dëmtuar në skajet. Pastroni vendin, merrni shiritin e hidroizolimit, merrni mirë, aplikoni për vendndodhjen e prekur dhe pluhuri djeg mirë ose rul. Përndryshe, ju gjithashtu mund të përdorni izolimin e lëngjeve. Sigurohuni që zona e dëmtuar është e mbuluar mirë. MLAK. Ekziston ky problem i zakonshëm me kulmet e sheshta. Asgjë nuk mund të thotë asgjë, por koha mund të shkaktojë stres të membranës dhe të çojë në dështimin e saj dhe lagështinë e ndërhyrjes dhe rrjedhjen në shtëpi. Për të shmangur këtë, mbani qepallat të pastra në mënyrë që uji të rrjedhë shpejt. Supë. Nëse çatia juaj e sheshtë fillon të duket si alligator i lëkurës, veshja e bitumit për shkak të lagështirës, ​​ngrohjes, dimrit, papastërtisë, rrezet e diellit dhe të gjitha faktorët e mundshëm të plasaritur. Së fundi, të gjithë të korruptuar, të copëtuar dhe thyerjen e sipërfaqes së plasaritur dhe në brendësi depërton lagështi. Nëse ju vendosni të korrigjoni ose përgjithësisht shkëmbimin e hidroizolimit ose të barabartë me të gjithë çatinë, mendoni se kjo punë duhet të kryhet nga profesionistët. Izolimi i cilësisë do t'ju ofrojë strehim në një shtëpi të thatë dhe të pastër pa myk dhe njollat ​​e panevojshme në çati, duke ju mbrojtur vetëm ju, por edhe pronën tuaj.