Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Hekurosje

Jeni duke kërkuar për një ofrues hekurosjeje? Ne kemi 9,734 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Hekurosje

Keni nevojë për një shërbim hekurosjeje? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në hekurosjen e rrobave, hekurosjen e gjërave të fëmijëve, hekurosjen e këmishave, linjat e krevatit, peshqirët. Çmimi i shërbimeve të hekurosjes zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shikoni më shumë informacion rreth shërbimeve: hekurosje e shpejtë, kostot e transportit, impregnimi, niseshteja e ofruar nga një prej ekspertëve tanë të 9,734 në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Si të hekurosura siç duhet Për veshje të flladit të hekurt është një pamje e këndshme: është e pastër, e freskët dhe e modifikuar. Hekurimi është një gjë e mrekullueshme, por shumë njerëz nuk e lindin këtë aktivitet, ose e vendos sa më shpejt që të jetë e mundur. Pse? E veshtire per tu thene. Mërzitje? Apo frika nga shkatërrimi i rrobave të preferuara? Dore dhe supet në një hekurosje më të gjatë? Ndoshta nga çdo shpejtësi e pak. Ne do të përshkruajmë shembujt më të lehtë dhe më të zakonshëm të hekurosjes këtu. Ndihma bazë - përveç pranga, natyrisht - është bordi hekurosje. Teorikisht mund të jetë e fortë e barabartë me një sipërfaqe jo të ndezshme, por është vetëm një zgjidhje emergjente. Bordet hekurosje janë bërë posaçërisht për të lehtësuar hekurosjen, shtesë janë të veshura me një substancë specifike (p.sh. me një sipërfaqe teflon), e cila mban ngrohje dhe është breathable, kështu që ngrohja mund të depërtojë gjithashtu në veshje. Basiani i hekurosjes është më i shpejtë dhe më i lehtë sesa mund të duket në shikim të parë. Në procedurën e duhur, këmisha duhet të zgjasë për tre minuta. Është mirë që të filloni me sleeves, sepse gjatë kohës që keni përfunduar pjesën tjetër të këmishës (bust), ata do të jenë të ftohtë të varen në anët e bordit të hekurosjes. Në procedurën e kundërt mund të ndodhë që pjesët e këmishave që tashmë po mbështeten janë pak a shumë të shtrënguara. Mos harroni të goditni pullat në pranga. Kjo është një gjë që shumë njerëz nënvlerësojnë ose injorojnë. Nëse ju braktisni prangat dhe shpërndani ato tek ata "në një banesë", ju më mirë jo vetëm pranga, por gjithë mëngë. E njëjta vlen edhe për jakë këmishë. Duhet të hapet dhe të kërkohet "në një banesë". Pas hekurosjes së të gjithë këmishës, le të varet për disa minuta për të ftohur plotësisht. Hekurosja do të ngrohë substancën në një temperaturë relative shumë të lartë, zbutjen e substancës dhe pastaj "shkëmbejnë" gjatë ftohjes. Ajo do të parandalojë që substanca të ngrihet në rrobat e para, dhe të gjithë punën tuaj do të dilnin Nazram. Parimi themelor është të vendosë temperaturën e duhur për një lloj të caktuar të substancës. Fabrics si mëndafshi ose poliestër nuk mund të ekspozojnë temperatura të larta. Për valë dhe mëndafsh artificial, përdorni një mjedis mesatar, duke ruajtur një temperaturë të lartë për pambuk dhe liri. Nëse nuk jeni të sigurt se lloji i substancës që do të hekurosh hapat më poshtë. Nëse nuk e prerë korrigjimin, provoni kalimin e hekurit në një shkallë pak më të lartë. Kontrolloni rregullimin e temperaturës së hekurit para çdo hekuri. Por kjo mund të ndodhë që hekuri që nuk keni një çrregullim. Po pastaj? Në këtë rast, ka disa truket që mund të përballoni. Ndihma e parë është përdorimi i dusheve. Megjithatë, kjo tingëllon për argëtimin e parë të dëgjimit kur varet nga rrobat direkt pas varësit të dushit ose në ujë të nxehtë të rrjedhshëm, pjesërisht anulojë korrigjimin. Por rreziku është se rrobat mund të thithin lehtë me një spërkatje të gabuar dhe folds që ishin qëllimisht në veshje mund të zhduket. Opsioni i dytë është spërkatës. Por keni nevojë për një objekt të sheshtë më të rëndë, të tillë si një libër i përafërt. Ju llakni pak ujë në vendin e copëtuar, butësisht në pëlhurën tuaj, ju e përhapni në një sipërfaqe të barabartë dhe ngarkoni atë me librin e përmendur tashmë. Megjithatë, mos e shtyni shumë kohë për të mos krijuar një korrigjim diku tjetër. Mashtrimi i tretë në rregull është një tharëse. Thith pëlhurën e copëtuar dhe futni në tharëse. Veshje që zgjidhni ndërsa është e nxehtë dhe duhet të varni menjëherë. Në këtë mënyrë, të gjitha korrigjimet mund të hiqen nga pëlhura. Këshilla të mira: Në vend të marrjes së zhytur me ujë, ju mund të përshtateni me kube akulli.