Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Grila te jashtme me rul

Po kërkoni një blind për blinds të jashtëm? Ne kemi 17,212 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Grila te jashtme me rul

Keni nevojë për një shërbim nga zona e blindave të jashtme? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në instalimin e preparateve elektrike për blindat e jashtme, instalimin e blindave, konsultimin. Çmimi i hijeve të jashtme zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: telekomandë e blindave, shërbimi dhe mirëmbajtja e rregullt, ofruar nga një nga ekspertët tanë të 17,212 në kategorinë e dhënë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
5 këshilla për të zgjedhur blinds të saktë të jashtëm për verandë Kur përfundon dimri, ne duam të shpenzojmë më shumë kohë në verandë. Gjeth, rrezet e diellit dhe shoqëri mahnitëse e gjërave të gjalla rreth jush e bëjnë atë strehim ideal për ju dhe familjen tuaj. Filxhan çaj, duke lexuar një gazetë ose thjesht të gëzojnë relaksim dhe të kalojnë kohë vetëm. Dhe nëse keni lumturi të keni një verandë është koha e duhur për të ndryshuar dhomën tuaj për privatësinë nga sytë kurioz të njerëzve. Nëse është shumë e nxehtë ose duket se fqinjët tuaj janë mjaft të afërt për të anashkaluar nëpër kangjella me portik dhe tërheqin ato një hamburger nga skarë, rollers jashtme për verandë mund të jetë një zgjidhje. Krijimi i privatësisë nuk do të thotë që ju duhet të ndërtoni muret e njëri-tjetrit dhe fqinjët tuaj. Bëni oazën tuaj private me gamën tonë të gjerë të ofertave nga portiku juaj. Ata janë një investim i mirë dhe një opsion relaksues për një buxhet nëse doni të shijoni verën këtë sezon nga luksin e shtëpisë tuaj. Hije e jashtme në Windows Ashtu si perde të brendshme në dritare ose dyer, këto blinds janë gjithashtu të pezulluara rreth verandës për të siguruar hijen dhe komoditetin e dhomës së gjallë të zgjeruar. Këto rrotull janë bërë nga një material shumë më rezistent ndaj forcave natyrore. Mund të kontrollohen me dorë ose në mënyrë motorike. Para përzgjedhjes së blinds të drejtë, ne rekomandojmë që të kujtojmë këto 3 gjëra: • Vendimi për përdorimin aktual të verandës do të ndihmonte shumë. Nëse dëshironi që ajo të jetë një hapësirë ​​private, ta mbroni nga faktorë të tillë si rrezet e drejtpërdrejta UV, shiu ose era. Ose nëse dëshironi ta përdorni atë si një hapësirë ​​për argëtim me miqtë dhe familjen, mund të keni pikëpamje të ndryshme. Është shumë ndihmon në zgjedhjen e blinds të drejtë në natyrë për verandën tuaj. • Ekziston një ndryshim i madh në cilësinë e materialeve të përdorura për verbon e verandës së jashtme. Këto janë produkte që do të përballen me kushte klimatike të pafavorshme dhe gjithçka që mund të bëjë me ta, kështu që shpenzimet për tani po instaloni një produkt me cilësi të lartë, ata kursen kohë dhe para në afat të gjatë. Askush nuk nuk e ka keqardhje kurrë cilësinë dhe nuk ka më në rastin e blinds të jashtëm. Zgjedhja e saktë sjell përfitime. • Kini kujdes kur instaloni. Nëse dëshironi që blinds tuaj të jashtëm për verandën e instaluar siç duhet, në një mënyrë që do të duket e mirë për një kohë të gjatë, mos harroni për punën e cilësisë. Përpunimi i cilësisë gjatë instalimit është thelbësor dhe zgjerimi i jetës suaj të produktit. Personalizimi i paraqitjes së shtëpisë tuaj mund të jetë kënaqësi. Koordinimi i dekorimit të dhomës mund të vazhdojë me tendencat e fundit nga një këndvështrim artistik. Designers në mbarë botën janë ende duke shpikur truket e reja për të ndryshuar pamjen e hapësirës tuaj të jetesës. Dhe nëse jeni duke kërkuar mënyra për të zgjeruar dhomën tuaj të jetesës jashtë në verandë, atëherë ka 5 këshilla, si të vazhdoni me zgjedhjen e blinds të jashtëm të duhur për verandën tuaj. Qelq Glass me brymë furnizon blinds të jashtëm të nuancës elegante prej porche që plotësojnë tonet e drurit. Dera e shurdhër qelqi është e dukshme në exteriors e shtëpisë më moderne dhe të mbajë një prirje me sot. Xham i zakonshëm Xhami transparente është një zgjedhje ideale nëse nuk e mbuloni plotësisht pamjen nga dhoma juaj në verandë. Këto mbulesa me derë qelqi kanë për qëllim të sigurojnë që perdet tuaja të përputhen me sukses këto dyer. Më së miri i përshtatet shtëpive ku ju duhet të shikoni për fëmijët e vegjël që po luajnë në shtëpinë e jashtme. Këto syze janë gjithashtu të butë që ju mund t'i hyni me lehtësi ose të shihni se ato ekzistojnë. Ata përshtaten çdo dekoratë dhe janë ende në modë. Dyert rrëshqitëse të lëmuara por funksionale janë gjithmonë në trend. Dyert rrëshqitëse janë mënyra estetike dhe e këndshme për të sjellë një shumë të dritës natyrore në dhomë dhe si të merrni qasje jashtë. Megjithatë, sa të mahnitshme janë rrëshqitje dyert e qelqit, ju mund të gjeni blinds për dyert rrëshqitëse që nuk e pengojnë dobinë e tyre, mjaft sfidë. Së fundi, cilat janë blinds të mirë me dyert rrëshqitëse nëse kufizojnë sasinë e diellit që merr në dhomën tuaj, ose ankohen përdorimin aktual të derës? Blinds rrëshqitje derë kanë një gamë të gjerë të modeleve, stileve dhe ngjyrave. Nëse do të zgjidhni diçka që përshtatet në dhomën tuaj, atëherë hije neutrale janë më të mirat. Por nëse doni të theksoni dhomën tuaj, ju arrini këto ngjyra që dalin jashtë. Blinds vertikale ose hije janë zgjedhja më e popullarizuar, sepse ato ofrojnë kontroll të plotë mbi tepricat e lehta dhe nuk kërkojnë buxhetin. Instaloni dhe mbani lehtësisht dhe janë ideale për verandat. Kontrolloni filtrimin e dritës së diellit përmes verandës suaj duke përdorur hije dritaresh Sa i përket shëndetit të ju dhe familjes suaj ne ofrojmë hapjen më të mirë të dritareve të dritareve, me stile dhe modele të ndryshme. Blinds artificiale druri japin të njëjtën veprim estetik dhe të nxehtë si druri aktual dhe janë të qëndrueshme dhe rezistente ndaj pluhurit dhe lagështisë. Zgjidhje moderne të oborreve që japin elegancën tuaj të verandës Pamja tropikale e sfondit kërkon një masë që do të bëjë punën tuaj duke kontrolluar shkëlqim, por që nuk mbulon pikëpamjen. Edhe pse hije ose perde transparente mund të mos jenë zgjidhja më e mirë kur duam privatësinë, ata bllokojnë dritën dhe mbrojnë pamjen nga dhoma e jetesës. Së bashku me trajtimin dhe mirëmbajtjen seamless janë në trend dhe ngjyra të gjalla. Personalizimi i ngjyrave që i përshtaten verandës suaj është gjithashtu e lehtë si dëgjimi i një pista popullore. Pra, lind pyetja: A e përdorni plotësisht pamjen e dhomës suaj? Nëse nuk e dini përgjigjen për këtë pyetje, ne kemi një zgjidhje: të zëvendësojë blinds tuaj të rregullt për motor. Çfarë saktësisht mund të bëjë hije motorike për strehimin tuaj? Për më tepër, ne japim tre arsye pse është një shtojcë dinjitoze për strehimin tuaj. 1) Sigurimi i rehati më të lartë Dora duke tërhequr blinds lart dhe poshtë mund të jetë një problem - dhe kohë konsumon. Pse të mos keni mundësi të kontrolloni hapjen tuaj duke shtypur një buton të vetëm? Menjëherë pas shtypjes së një butoni në mur në mur, ekran me prekje, në distancë ose madje edhe në një smartphone ose tabletë, blinds tuaj janë ngritur ose palosur në sekonda. Ju do të merrni qasje të lehtë në pikëpamjet tuaja të preferuara nga dhoma pa nevojën për të vendosur manualisht blinds. Ju mund të lidhni edhe hije tuaj të motorizuar në sistemin sensor ose të automatizimit për të shkarkuar në momentin kur rrezet e diellit të drejtpërdrejtë depërtojnë rrezet e drejtpërdrejtë të diellit. Megjithëse blinds tuaj janë tërhequr, ju mund të zgjidhni një pëlhurë hije që ende lejon pamje të qytetit. 2) Mbrojtja e pronës suaj Kjo ide vendos në aspekte të automatizimit të blinds motorizuar që biseduam më lart. Si mund të mbroheni nga rrezet e diellit ose rrezet e dëmshme të UV që mund të dëmtojnë vepra arti dhe mobilje të shtrenjta? Sensorët e drejtpërdrejtë të diellit mund të punojnë me blinds tuaj të dritareve të motorizuara në mënyrë që të fillojë automatikisht pa shtypur butonin. Jo vetëm që mund të mbani gjërat e sigurta, por gjithashtu mund të keni një dhomë gjatë gjithë ditës. Për shembull, nëse dhoma juaj kthehet në perëndim, ju mund të shijoni një pamje të horizontit gjatë rutinës në mëngjes. Megjithatë, kur të vini në shtëpi pasdite, ju mund të përballeni me rrezet e diellit direkte. Me dritare të motorizuara, kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për blinds çdo ditë. Sistemi i automatizuar ju lejon të përdorni gjithmonë pikëpamjen tuaj - dhe të kurseni gjërat tuaja të preferuara. 3) Menaxhimi i energjisë Edhe pse blinds motorizuar me siguri do të rrisë estetikën e vendbanimit tuaj, ata gjithashtu ofrojnë përfitime reale në kursimin e energjisë. Për shembull, në dimër, ju mund të përdorni honeycombs në sistemin e automatizuar që do të shkarkoni pas largimit dhe pas mbërritjes në shtëpi do të marr për të shijuar pikëpamjen tuaj. Megjithëse këto hije nuk lejojnë për pikëpamjet e jashtme janë jashtëzakonisht efektive kur izolimi i nxehtësisë që përpiqet të shpëtojë nga dritaret. Kjo është se si ju nuk do të duhet të shpenzoni aq shumë për të izoluar vendbanimin tuaj në një sezon të ftohtë. Kur temperaturat përsëri rriten, ju mund të kaloni në modalitetin që lejon pamjen në pjesën e jashtme edhe kur ato janë tërhequr. Megjithatë, me një substrate argjendi, këto blinds mund të pasqyrojnë dritën e diellit që është duke u përpjekur për të thyer në dhomë kështu që strehimi juaj do të qëndrojë cool pa marrë parasysh se çfarë është jashtë.