Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Grila te brendshme

Jeni duke kërkuar për perde të brendshme? Ne kemi 17,224 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Grila te brendshme

Keni nevojë për një shërbim në fushën e blindave të brendshme? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për shënjestrimin, projektimin, instalimin, riparimin. Çmimi i blindave dhe grilave të brendshme zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: kostot e transportit, shërbimi pas garancisë dhe pjesët e këmbimit të ofruara nga një prej specialistëve tanë 17,224 në këtë kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini

Blinds janë një nga llojet më të njohura të mbulesave të dritareve që bazohen jo vetëm nga burimet historike, por edhe nga sondazhi ynë në vazhdim. Po, njerëzit duket se preferojnë një lloj të tillë të hijes së dritareve para perdeve - ndërsa 58% e njerëzve që kemi adresuar, preferojnë blinds e të gjitha mundësive të mbrojtjes nga drita e dritareve (750 persona morën pjesë në anketë). Kjo nuk është një numër i habitshëm. Blinds janë shumë funksionale, të gjithanshëm dhe ata gjithashtu mund të duken bukur dhe elegant! Nëse ju vendosni të endura hije druri ose për një estetikë finer dhe vendas të pëlhurave të verbër; Ju nuk mund ta mohoni se ky lloj i mbulesës së dritares duket në çdo kornizë dritare me kujdes, të pastër dhe estetikisht! Edhe pse kapakët janë të vështirë për të pastruar copëzimin, avantazhet e tyre mbizotërojnë qartë mbi problemet e pastrimit. Nëse jeni duke kërkuar për diçka për të trajtuar dritare - Blinds mund të jetë mënyra më e lehtë për të ndryshuar brendësinë (dhe të jashtme) të shtëpisë tuaj! Por jo të gjitha verbërit duken sikur nuk veprojnë edhe. Për të filluar pazar, ju do të duhet të dini më shumë për lloje të ndryshme të blinds. Ne patjetër mund t'ju ndihmojmë me udhëzuesin tonë të blerjes. Magjistar për të blerë Blerja e plotë e magjistarit për blinds dhe hije për dritaret tuaja. Ne u përpoqëm ta bëjmë këtë udhëzues si më të plotë për t'ju ndihmuar të mësoni gjithçka për lloje të ndryshme të blinds dhe të bëni një vendim të informuar të blerjes. Megjithatë, para hapjes së këtij manuali mund të jetë e dobishme për të bërë disa pyetje - dhe për të marrë disa vendime të mëdha. Për shembull, si do të jetë qëllimi kryesor i blinds tuaj? A do të jetë verbime dekorative ose më të zhurmshme që parandalojnë dritën e diellit? A preferoni blinds vertikale apo blinds horizontale? A keni nevojë për blinds manual të tilla si blinds ose mburoja romake, apo do të ju përshtateni më shumë blinds motorizuar? A. Kuptimi i mënyrave të ndryshme të dritareve mbrojtëse Termi "blinds" është më shpesh i shqetësuar me blinds dhe hije e tyre. Ndërsa të gjitha llojet e ndryshme të blinds dhe hije shërbejnë të njëjtin funksion themelor, ka një ndryshim të rëndësishëm që i ndan ato. Siç po shkojmë më tej, sigurohuni që ne të kuptojmë se çfarë janë të ndryshme. 1. Blinds Blinds furnizohen në lloje, materiale dhe madhësi të ndryshme. Të gjithë blinds kanë slats individuale që janë ngritur dhe poshtë. Blinds gjithashtu mund të jenë të përkulur nga ana në anën tjetër, duke lejuar të kontrollojë sasinë e dritës që hyjnë në dhomë. Për shumicën e blinds lejon që kordoni të vendoset në njërën anë të blinds të përshtatur blinds e blinds lart e poshtë. Shufra e vendosur në anën tjetër të blinds kontrollon prirjen e blinds dhe ju lejon të hapni ose të mbyllni slats. Rollers 2 Rollers gjithashtu vijnë në shumë lloje, materiale dhe madhësi. Ndryshe nga blinds, ata janë bërë nga një pjesë e materialit në vend të lamella individuale. Për këtë arsye, mund të vendoset lart e poshtë, por jo nga njëra anë në tjetrën B. Llojet e ndryshme të blinds 1. Blinds vertikale Blinds vertikale kanë slats individuale që çojnë përgjatë pistës në krye të blinds. Sipas stilit, blinds vertikale hapen ose nga njëra anë në tjetrën ose hapen në mes. Këto blinds janë një zgjedhje popullore për dyert dhe dritaret e tarracës nga tavani. Megjithatë, ata ende mund të përdoren për dritaret më të vogla. 2. Blinds Benetian Blinds veneciane janë stilet më të njohura të blinds. Ata kanë binarë horizontale që kontrollohen nga kordoni ose rripat e substancës të njohur si kaseta. Kur blinds ngrihen, bar i poshtëm është shtyrë në binarët mbi të. 3. Blinds mini Blinds mini janë shumë të ngjashme me blinds. Por ata kanë lamellat më të vogla gjerësi si blinds tradicionale. Lamellat zakonisht janë bruto rreth 2-3cm. 4. Blinds mikro Blinds mikro janë edhe me versione finer të mini roll. Këto lloje të blinds kanë hekurudha të trasha 1.5cm. 5. Blinds Panel Blinds panel janë një tjetër zgjedhje popullore për dyert e tarracës dhe dritare shumë të mëdha. Blindjet e paneleve përmbajnë seksione që lëvizin pas shiritit të udhëzimeve u lejon atyre të hapen dhe mbyllen. 6. Blinds palosur Blindet e grumbulluara përbëhen nga një pjesë e materialit që është palosur, kështu që hije krijon një model harmonik që mund të hiqet ose të fillojë. Këto blinds kanë pamje të ngjashme si blinds dhe në të njëjtën kohë "zbutur" pamjen e dritares. Megjithatë, ata nuk mund të vendosen nga njëra anë në tjetrën si blinds. Blinds palosur zakonisht janë bërë nga një substancë ose letër. 7. Blinds Cell Blinds qelizash, të njohura edhe si blinds honeycomb duken të ngjashme me blinds broshur dhe janë bërë edhe nga materiale të ngjashme. Megjithatë, ndryshe nga hije e palosur, megjithatë, hije qelizore janë bërë nga dy pjesë të ndryshme të materialit. Pjesa e përparme dhe e prapme e mburojës së qelizave hapen në mes të hapur, e cila krijon një pjesë të izolimit. Hijet e qelizave janë në dispozicion në madhësi të ndryshme të qelizave që i përshtaten nevojave të dritareve të ndryshme. Këto blinds janë një mënyrë e shkëlqyer për të ndihmuar shtëpinë tuaj për të qëndruar në verë të ftohtë dhe në dimër të ngrohtë. Këto lloje të blinds gjithashtu ofrojnë izolim të shëndoshë. 8. Blinds romake Blinds romake (të njohura edhe si blinds romakë) janë një mbulesë shumë tradicionale e dritave të bëra nga substanca ose materiale si një bari jute ose deti. Ka disa stile të ndryshme të blinds romak, por të gjithë kanë një tipar të përbashkët: kur hije romake është ngritur, ajo rrëshqet në njëri-tjetrin, si ajo punon në të verbër. Për shkak se hija romake ende është e mbushur në vetvete, mund të jetë një grumbull substancash relativisht e madhe pas krijimit të një rritje të plotë në pjesën e sipërme. Megjithëse blinds romakë ofrojnë një pamje të bukur dhe të përjetshme, pas heqjes së pjesës së hapësirës së dukshme të dritares suaj. Blinds romake janë në dispozicion me rreshtim ose pa rreshtim për t'iu përshtatur nevojave të ndryshme. Rreshtim shpesh ofrojnë karakteristika të tjera, të tilla si ndërprerje dhe rreshtim termik. 9. Blinds Roller Një tjetër mundësi e preferuar e blinds janë blinds. Blinds roller zakonisht janë bërë nga indet sintetike ose natyrore dhe mund të qajnë ose të palosur sipas nevojës. Blinds rul janë në dispozicion në disa stile të ndryshme që janë montuar në dritare në mënyra të ndryshme. Blinds më ekonomike janë të pajisura me një sistem të jashtëm që ju lejon të shihni të gjithë mekanizmat e ndryshëm dhe një sistem në rritje të hijes (e cila gjithashtu mund të ndihmojë në rast të tangling!) Nëse doni diçka pak premium, ka edhe hije elegant hije me drapers, lavditë ose fashiami që fshehin të gjitha komponentët e hijes dhe sigurojnë një pamje polake. Ashtu si blinds romak, blinds anijes janë në dispozicion në një gamë të gjerë të substancave natyrore dhe sintetike. Shpesh ato kanë veçori të tjera të tilla si rreshtimi termik ose i zi (në mënyrë efektive formojnë një hije të zezë) dhe gjithashtu mund të ketë formën e rrotullimeve të dyfishta - të cilat janë në thelb dy blinds të instaluara në të njëjtën kllapa. 10. Shadows Tie-up Hijet e lidhjes janë diçka si një kryq në mes të dritareve dhe perdes. Hijet e lidhjes janë në dispozicion në një gamë të gjerë materialesh. Këto hije janë bërë nga një pjesë e substancës të karakterizuar nga pjesë të një substance që tejkalon pjesën e poshtme të hijes. Ju mund të hiqni hijen dhe pastaj duke e detyruar hijen në vend. Ky stil hije ofron një vështrim rastësor ose rural që blends pa probleme me shumë stil dekoratë. 11. Sun Celon Blinds diellore janë shumë të ngjashme me ato hije. Qëllimi i tyre është të zvogëlojë sasinë e dritës së diellit, rrezet UV dhe ngrohja që hyjnë në dhomë nga jashtë duke ruajtur pamjen e dritares. Nëse privilegji juaj kryesor është të kufizoni efektet e dritës së diellit është zgjidhja më e mirë e vizorit të diellit. 12. Blinds të jashtëm Blinds të jashtëm zakonisht bëhen nga materialet rezistente ndaj motit dhe janë të vendosura jashtë dritareve (ose dyerve të qelqit) që mbulojnë. Blinds e jashtme shpesh përdoren në derën ose dritaret e tarracës për të zvogëluar sasinë e dritës së diellit dhe ngrohjes që hyn në dhomat, edhe pse në këto qëllime shpesh përdoren në blinds të brendshëm si visor diellor ose blinds në skylights (ose blinds në kopshtin e dimrit) . 13. Hije Svetlík Timerët e skylights janë në dispozicion në shumë stile të ndryshme duke përfshirë rul, ngjitur dhe celulare. Këto blinds kanë për qëllim të mbulojnë të vështirë në skylights. Rollers në kopshte dimërore gjithashtu mund të përmbajnë hije strehimi (shërbejnë për të mbuluar dhe izoluar kulmet xhami të kopshteve të dimrit). Hije poroze janë të njohura për skylights për shkak të vetive të tyre izoluese. Timerët e skylights zakonisht janë të pajisura me një bar të lëvizshëm të shumicës që përdoret për të hequr, për të filluar ose përshtatur hije. Shades Snower nganjëherë ngrihen ose shkaktohen duke përdorur trajton në vend të një shufre. Versionet automatike janë gjithashtu në dispozicion. 14. Blinds inteligjente Ata ende mund të shfaqen diçka nga filmat sci-fi, por blinds inteligjente po bëhen gjithnjë e më të zakonshme në sajë të teknologjisë së zgjuar familjare. Blinds inteligjente dhe blinds janë në dispozicion në shumë stilet tradicionale dhe stilet e reja të teknologjisë së lartë. Blinds zgjuar sinkronizohen me aplikimin e smartphone dhe mund të kontrollohen të gjithë së bashku ose veçmas. Ata gjithashtu mund të programohen për hapjen dhe mbylljen në pika të caktuara gjatë ditës. Blinds inteligjente jo vetëm që janë vizualisht më tërheqëse në treg, por gjithashtu mund t'ju ndihmojnë të kurseni në kostot e energjisë. Nëse jeni të interesuar për blinds zgjuar, por ju nuk dëshironi të shpenzoni para për pajisje shtesë të shtëpive të tyre, drejtuesit inteligjentë janë në dispozicion. Këta shoferët e zgjuar ju lejojnë të pajisni blinds tuaj ekzistues me të njëjtin lloj të teknologjisë inteligjente pasi përdorin blinds të shtrenjta inteligjente. C. ROLLETS. Jo vetëm që janë blinds dhe hije në dispozicion në një gamë të gjerë të llojeve të ndryshme, por ka edhe një gamë të gjerë materialesh nga të cilat mund të ndërtohet. Në varësi të dhomës ju instaloni mbulesa të dritareve, dhe sipas shijes tuaj personale, ndoshta do të jetë një material i rëndësishëm për ju nga e cila mbulohen mbulesat e dritareve. 1. Dru Blinds druri janë një zgjedhje popullore për shumicën e aplikacioneve. Ata ofrojnë bukuri natyrore dhe ngrohje druri dhe janë në dispozicion në shumë miniera të ndryshme, llojet e drurit dhe ngjyrave. Blinds druri janë një zgjedhje e madhe për shumicën e dhomave shtëpiake. Megjithatë në dhomat ose lokalet ku lagështia nuk është zgjidhja më e mirë. Sepse druri është një material natyral që mund të zgjerohet me kalimin e kohës dhe shkarkimit, blinds druri të prirur për të deformuar, copëz, plasaritje ose thyerje. Druri është gjithashtu një material që ju zgjidhni kur është fjala për instalimin e mbulesave më të përhershme të dritareve të tilla si shutters që janë një kategori e veçantë (ka shumë stile - nga okey në të gjithë lartësinë në planet elegant në plantacion). 2. Druri artificial Rollers bërë nga druri artificiale ofrojnë po aq të bukur duket si dru i vërtetë. Megjithatë, ato prodhohen nga materiale sintetike, duke i bërë ata një blinds të drurit artificial më ekonomik sesa blinds druri. Për shkak se ata nuk janë bërë prej druri natyror, ato mund të përdoren në ambiente dhe dhoma me lagështi të lartë, të tilla si banjo. Për shkak se blinds druri janë gjithashtu rezistente dhe të përballueshme, ata u bënë një zgjedhje shumë e popullarizuar për çdo aplikim. 3. plastike Blinds plastike janë më ekonomike të të gjitha materialeve. Janë në dispozicion në shumë ngjyra dhe madhësi të ndryshme. Ato janë të përshtatshme për të gjitha aplikacionet, veçanërisht për zonat ku blinds pëlhure nuk janë të përshtatshme (për shembull, dritarja e banjës). Megjithatë, ata nuk ofrojnë një vështrim të tillë luksoz që ju shihni për materiale të tjera të tilla si blinds druri të drejtë. Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se produktet mjedisore duhet të merren kur zgjedhin produkte plastike - kështu që nëse keni parasysh mjedisin, zgjidhni me prej druri. Mos harroni se kapakët plastikë janë një term i gjerë dhe mund të përfshijnë lloje të tjera të blinds që janë bërë prej plastike - për shembull blinds vinyl. 4. Metal Blinds metalike ofrojnë pamje të ngjashme si blinds plastike dhe janë në dispozicion në një gamë edhe më të madhe të trajtimit sipërfaqësor. Ata janë rezistente ndaj lagështisë, duke e bërë atë një zgjedhje të madhe në mjediset e banjës dhe të lagësht. Blindet metalike shpesh janë në dispozicion në dimensione të ndryshme. Matësi më i vogël, lamellat janë më të trasha dhe më rezistente. Për shkak se ato janë prej metali, këto blinds kanë tendencë të jenë zgjedhja më e butë në treg që mund të pengojnë disa njerëz. 5. Letër Blinds letre janë zgjedhje popullore dhe ekonomike për shumë stile të ndryshme të stilit dekor. Blinds letre janë më të shpeshta në hije të zbukuruara. Hijet e letrës zakonisht janë ngjyrë të vetme, por ndonjëherë ato përmbajnë motive të mrekullueshme dekorative, imazhe ose imazhe. Shades grafike janë veçanërisht të njohura në Azi dhe mund të jenë një plotësim i bukur dhe unik në shtëpinë tuaj. 6. Pëlhura natyrore Fabrics natyrore janë një material popullor që përdoret për të prodhuar rrotullime. Megjithatë, disponueshmëria e substancave të ndryshme sintetike ka ulur pjesën e tyre të tregut. Substancat më të zakonshme të përdorura që do të shihni janë pambuku, jute dhe bar detar. Këto substanca zakonisht janë në dispozicion si lidhës, rul ose blinds romak. Blindet e indeve natyrore janë relativisht të lehta për t'u pastruar dhe janë rezistente. Megjithatë, ata nuk janë rezistente ndaj venitjeve dhe kohës ato mund të jenë një rreze me diell. 7. Fabrics sintetike Fabrics sintetike janë materiali më popullor që përdoret për të bërë lloje të caktuara të hijeve të tilla si ato rrotullues ose blinds romakë. Ashtu si pëlhura natyrore janë të qëndrueshme dhe të lehta për t'u pastruar. Por pëlhura sintetike zakonisht janë shumë rezistente ndaj venitjeve dhe priren të mbajnë bukurinë e tyre më të gjatë, në krahasim me hije të indeve natyrore. D. Metoda e prodhimit Kështu prodhohen të verbërit ose blindët, ndoshta do të jenë merideli kryesor në kërkim të një mbulimi të përsosur të dritares. Në varësi të buxhetit dhe kohës që keni në dispozicion, do të duhet të zgjidhni midis dritareve të përshtatura dhe opsioneve të përfunduara. 1. Gati. Blinds përfunduar dhe blinds janë prodhuar në madhësi më të njohura të dritareve. Ata zakonisht mund t'i rregullojnë ato që i përshtaten dritareve tuaja më të përshtatura për dritaret tuaja. Fabrika e blinds prodhuar është shumë më e lirë dhe në shumicën e rasteve mund t'i dorëzojë ato në të njëjtën ditë kur ju urdhëroni ato. Zakonisht këto blinds janë instaluar nga konsumatorët në shtëpi. Megjithëse blinds përfunduar ofrojnë një gamë relativisht të gjerë opsionesh dhe stilesh, ju nuk do të jeni në gjendje të përshtateni plotësisht pamjen e rregullimeve tuaja të dritareve në një mënyrë që është e mundur në blinds ose rrotullim. 2. Made i përshtatur Blinds paqe janë të përshtatura për prodhuesit e klientit. Falë kapakëve të paqes, klienti mund të personalizojë çdo aspekt të mbulesës së dritares së saj, duke përfshirë ngjyrën, trajtimin e sipërfaqes, materialin, konfigurimin e sistemit dhe veçoritë e tjera. Ka shumë avantazhe të ndryshme të zgjedhjes së mbulimit të dritares për të qepur. Aftësitë e prodhimit të paqes janë më të mirat për klientët që kërkojnë një zgjedhje të përsosur për shtëpinë tuaj, pa kompromise që zakonisht do të detyroheni të bëni me opsionet e përfunduara. Ata janë gjithashtu zgjidhja më e mirë për familjet me dritare specifike të formës që nuk janë lehtësisht të arritshme në madhësi të zakonshme. Në varësi të nivelit të rregullimit të dëshiruar, javët e blinds mund të marrin një javë ose më shumë. Kur prodhuesi shton blinds, ata zakonisht instalojnë prodhuesit ose ekspertin e trajnuar. Siç mund ta imagjinoni, blinds dhe hijet e bëra për të qepur janë dukshëm më të shtrenjta se fabrika e përfunduar e prodhuar. E. Karakteristikat e blinds Të gjitha blinds dhe blinds shërbejnë për të siguruar privatësinë dhe kufizimin e sasisë së dritës natyrore që hyn në dhomë. Disa mbulesa të dritareve kanë karakteristika të tjera që rrisin shkathtësinë dhe dobinë e tyre. 1. Blackout Një nga tiparet plotësuese më të njohura të hijeve të ndryshme është pëlhura e errët. Me këtë leckë, drita e jashtme është pothuajse plotësisht e bllokuar nga hije. Ky funksion është një plotësim popullor i hijeve të përdorura në dhomat e gjumit, si dhe në dhomat ku privatësia është më e rëndësishmja. 2. termike Një tjetër tipar popullor që mund të gjeni në shumë shutters është pëlhurë termike ose pouches izolues ngrohjes. Substanca termike zakonisht është e qepur në pjesën e prapme të substancës dekorative. Në disa raste, rreshtimi termik ose material shkumë është brenda të verbërve. Kjo shtresë tjetër ndihmon për të izoluar një dritare, duke ndihmuar në mbajtjen e dhomës të ftohtë në verë dhe dimrit më të ngrohtë. 3. Transparenca Pëlhura transparente mund të shtohen në blinds që ofrojnë produktin një nivel tjetër të funksionalitetit. Blinds transparente shërbejnë të njëjtin qëllim si blinds të tjera, por karakterizohen me mbulesa si blinds që mund të rregullohen për të rritur ose zvogëluar sasinë e dritës që hyjnë në dhomë. Blinds të qarta ofrojnë një pamje të mirë të hijeve duke ofruar një nivel tjetër të funksionalitetit që zakonisht rezervohet për blinds. 4. Wireless Kjo pronë është veçanërisht e popullarizuar në familjet me fëmijë të vegjël, sepse nuk ka kabllo që mund të thyejë ose të dëmtojë fëmijët. Me blinds dhe hije pa tel, kordoni është eliminuar plotësisht, duke lejuar përshtatjen e dritares që mbulon duke prekur dorën, ndryshe nga kordoni. Duke hequr litarët, blinds janë gjithashtu shumë më të lehtë për t'u kontrolluar. Sepse, le të themi të drejtën, dikush me të vërtetë e di se si të punojë me litarët e drejtë? 5. Top poshtë nga poshtë lart Shtimi i funksionit të lartë poshtë-lart është një mënyrë e shkëlqyer për të shtuar interes vizual dhe për të rritur shkathtësinë e blinds tuaj. Këto sisteme mund të hiqen ose të shkaktohen nga lart e poshtë, e cila ofron edhe më shumë kontroll të lehtë dhe mundësi të privatësisë. Blinds nga lart poshtë lart janë veçanërisht të dobishme në dhomat me shumë dritare sepse mund të redaktohen në mënyrë individuale për të krijuar konfigurime interesante dhe vizualisht të nxehta. Përkundër faktit se hije të sipërme nga poshtë lart kanë një dizajn më të komplikuar, instalimi dhe mirëmbajtja e tyre është në të vërtetë tepër e thjeshtë. Ii. Më shumë detaje 1. Çmimi Meqenëse ka shumë blinds dhe rrotullime të ndryshme në dispozicion, ka edhe një gamë relativisht të gjerë të çmimeve. Disa faktorë vendosin kur përcaktojnë mbulimin e dritares. Këta faktorë përfshijnë, për shembull, stil, materiale dhe karakteristika të tjera që kanë mbulim dritare. Një faktor tjetër që ndikon në çmimin e mbulesave të dritareve është një mënyrë për të funksionuar. Blinds dhe hije të dorës janë shumë më të lira se sisteme plotësisht automatike. Faktori i fundit i çmimit është më në fund ndërtimi i blinds. Blinds që janë përfunduar dhe në dispozicion janë dukshëm më të lirë se blinds që janë bërë nga rrobaqepësi për nevojat tuaja individuale. 2. Matni dy herë, një herë të prerë Masa e proverbave dy herë Meraj, dikur shkurtimet është veçanërisht e rëndësishme në lidhje me blinds, veçanërisht nëse do të manipuloni instalimin ose nëse blini blinds në normën online. Me blinds përfunduar, do të jetë e nevojshme për të matur saktësisht se ju mund të arrini një pamje të përsosur përfunduar pas instalimit të mbulesave të dritareve. Nëse urdhëroni në internet për të porositur, matjet janë ndoshta edhe më të rëndësishme. Për shkak se prodhuesi do të prodhojë mbulesat e dritareve bazuar në dimensionet e sakta që ju ofroni, kyç do të jetë saktësia që do të sigurojë përshtatje të përsosur në shtëpinë tuaj. Nëse jeni të shqetësuar për idenë e bërjes së matjeve tuaja, ndoshta do të ishte mirë të këshilloheni me mbulesat tuaja të dritareve në lagjen tuaj. Kështu, stafi i tyre i trajnuar do t'ju udhëheqë të gjitha aspektet e procesit dhe gjithashtu mund të trajtojë matjet. 3. Stili Falë të njëjtit numër të llojeve të ndryshme të mbulimit, ju nuk do të keni një problem me saktësi për të përcaktuar llojet e blinds që do të duken më të mirët në shtëpinë tuaj. Megjithatë, nëse jeni duke kërkuar për blinds të reja në Windows pak të mbingarkuar nga opsione të ndryshme, shihni këto këshilla të dizajnit të brendshëm ose kërkoni frymëzim në Pinterest.