Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Gardhe plastike

Po kërkoni një ndërtues për gardhe plastike? Ne kemi 23,938 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,806 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Gardhe plastike

Keni nevojë për shërbim në fushën e gardheve plastike? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në fushën e ndërtimit, prodhimin e gardheve, instalimin e gardheve, lyerjen. Çmimi i rrethimeve plastike zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: llak, bojë, furçë, punë gërmimi, të cilat do të ofrohen nga një prej ndërtuesve tanë 23,938 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,806 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini

Gardhe plastike Edhe pse ende mund të shihni shumë shtëpi me një skermë tradicionale prej druri në kopshte, skerma plastike është ende një alternativë shumë popullore. Dhe pse jo, gardhe plastike janë cilësi të lartë dhe pa mirëmbajtje. Ne jemi këtu për t'ju ndihmuar të ndërtoni një qark të përsosur për shtëpinë dhe kopshtin tuaj. Megjithatë, është kaq shumë familje zgjedhin PVC gardh para drurit tradicional? A është me kosto efektive? A ka mbrojtja e dëshiruar? Sa e lehtë është të mbash një gardh plastike? Para se të mendoni për llojin e skermës që ju nevojitet ose dëshironi ose dëshironi ose dëshironi opsionin që është i përballueshëm dhe nuk kërkon mirëmbajtje. Pse blej skermë plastike? Ky lloj i skermës ka qenë atje për një kohë të gjatë. Nga fundi i viteve 1970, familjet në mbarë botën nga druri në plastikë, dhe për arsye të mirë. Këtu janë disa nga përfitimet fantastike që vëreni menjëherë. Skerma plastike është pothuajse pa mirëmbajtje Ata janë padyshim një nga më të rëndësishmet që mund të gjeni në treg. Nëse nuk ndërtoni një qark metalik rreth kopshtit tuaj, gardhin e plastikës do të jetë moti i fundit dhe vitet e përdorimit. Pas instalimit ka për aq kohë sa të doni. Gardhe plastike moderne janë gjithashtu më të forta se një herë. Këto nuk janë filma plastike chat! Fencimi i PVC nuk do të dëmtojë Problemi kryesor i një gardh druri është se mund të jetë shumë e lehtë për të prishur motin. Siç është përmendur tashmë, gardh plastike nuk thyhet me kalimin e kohës. Megjithëse ju mund të pikturoheni dhe të mbroni, të gjithë ju pëlqen të mos keni vite të fundit pasi ajo e bën një sistem të fuqishëm të skermës plastike. Plastike është me kosto efektive Këtu është një pjesë tjetër interesante që është qartësisht pozitive për ne. Në fakt, gardhe plastike kursejnë para në vitet e ardhshme! Sistemet e tjera të gardhit do të kërkojnë mirëmbajtje të rregullt, trajtim sipërfaqësor dhe edhe shkëmbime. Sepse gardhetë tona janë pothuajse pa mirëmbajtje, ju nuk do të duhet të paguani për riparime. Vlen çmimi i instalimit - të marrë atë nga ne! Ka një shumëllojshmëri të madhe Gardhetë tona plastike vijnë në një gamë të madhe ngjyrash, stilesh dhe përshtatje. Ne punojmë me përfundime të ndryshme profesionale, kështu që ne mund t'u ofrojmë të gjithë konsumatorëve për paqe. Pavarësisht nga stili, ngjyra ose forma, ne do t'ju ndihmojmë të gjeni pamjen e duhur të kopshtit tuaj. Pas të gjitha, ju do të dëshironi një gardh që jo vetëm që merr një punë të madhe, por që gjithashtu duket fantastike çdo sezon. Gardh plastike fluturon Disa kanë frikë se gardhe plastike mund të duken pak të lirë. Gardhe të fuqishme, moderne janë projektuar në mënyrë profesionale dhe janë instaluar me kujdes dhe vëmendje maksimale. Një sistem i përballueshëm i skermës me jetë të gjatë gjithashtu të përkryer blinks me kopshtin tuaj. A është vinyl duke e bërë atë të drejtë për ju? A po shqyrtoni alternativat ndaj skermës tradicionale prej druri? Pastaj një gardh vinyl mund të jetë një përgjigje për ju. Strencing vinyl ka disa avantazhe dhe disavantazhe. Ky material me bazë plastike të bërë nga kloruri polivinil (PVC) është përgjithësisht mirëmbajtje e thjeshtë dhe as nuk shtrihet si dru. Blerësit si ajo nuk lëviz, nuk ka probleme të insekteve ose se nuk ka nevojë për të përfunduar shpesh. Përveç kësaj, ajo ka disa ngjyra dhe stile, nga gardhe të shkurtra në gardhe të larta. Mund të strukturohet edhe për shfaqjen e drurit të ngjashëm. Megjithatë, kostot fillestare të instalimit mund të jenë të larta dhe jashtëzakonisht moti mund të deformohen ose të dëmtohen ndryshe. Megjithatë, për shumë njerëz përfitimet e këtij materiali mbizotërojnë mbi negative. Përfitimet në Shorterption: Mirëmbajtje e ulët Vinyl me cilësi të lartë mund të ngjajnë dru tradicionale Nuk e përzënë dhe nuk luan Lehtë për t'u pastruar Konsiderat me pak fjalë: Moti ekstrem mund të dëmtojë materialin Nuk ka materiale natyrore Shpenzime të larta fillestare Alga dhe kërpudhat mund të shkaktojnë njollë Kostoja e gardhit vinyl Kostoja mesatare e gardhit vinyl është rreth 3000 euro. Për rreth 15 euro për metër katror ju mund të merrni një stil me cilësi të lartë gardh. Dhe për rreth 31 euro për metër katror ju mund të ndërtoni një gardh të lartë të privatësisë. Shpenzimet e pagave janë mesatarisht prej 29 deri në 40 euro në orë. Për krahasim, shpenzimet mesatare të gardhit prej druri variojnë rreth 2330 euro, me materiale dhe fuqi punëtore varion nga 12 në 37 euro për gjurmë lineare. Disa pajisje që do të rrisin çmimin, përfshijnë kapele të kolonës së gardhit, teksteve, efekteve të rrjetit dhe portave. Plus, vetë trashësia materiale do të ndikojë në çmimin. Gardhe të lira vinyl janë zakonisht të holla dhe mund të jenë lehtësisht të shpuar ose të dëmtuara ndryshe. Si rregull vlen të investojmë në një vinyl më të trashë për të arritur një gardh të qëndrueshëm që kërkon kohë më pak të mirëmbajtjes. Nëse doni të kurseni para, kaloni nëpër rrugën e dizajnit më të thjeshtë për të zgjedhur një material të veçantë. Mirëmbajtja dhe riparimi Gardhe vinyl zakonisht ruhen shumë lehtë. Ata kurrë nuk kërkojnë pikturë ose pickling, sipërfaqja e tyre është e lehtë për të gërvishtur dhe të lehtë për t'u pastruar. Vinyl është jo-poroz, kështu që nëse gardhit tuaj është i heshtur, ju lehtë mund të llak çorape dhe të pastroni sipërfaqen. Është gjithashtu një produkt i shkëlqyer nëse keni kafshe ose fëmijë, sepse nuk do të duhet të shqetësoheni për patate të skuqura si ju bëni me një gardh prej druri. Në pjatën e vinyl herë pas here fillojnë algat në rritje ose kërpudhat, veçanërisht nëse keni një gardh pranë spërkatësve që e mban zonën me lagështi. Megjithatë, megjithatë, nuk është e vështirë për të pastruar këtë ngjyrë. Thjesht shpëlarje gardh për të pastruar shumicën e njollave, dhe pastaj të ventiloni me ujë dhe zgjidhje sapuni. Shpëlaj gardhin me një çorape dhe njollë duhet të zhduket. Riparimet mund të jenë pak të vështira në një tregues vinyl edhe nëse nuk duhet të jetë e zakonshme me këtë material të fuqishëm. Nëse një pjesë e gardhit ndonjëherë është thyer, ju mund të keni nevojë të zëvendësoni të gjithë panelin e gardhit në varësi të asaj se si pjesët individuale përshtaten në veten tuaj. Me një gardh prej druri, zakonisht mund të zëvendësoni vetëm një bord ose kolonë të thyer në vend të të gjithë panelit. Shpenzimet e riparimit ndryshojnë shumë në varësi të asaj që është dëmtuar. Për shembull, një píket mund të qëndrojë vetëm rreth 4 euro, por një inovacion i kushtueshëm në të cilin të gjithë panelet duhet të korrigjohen, mund të jenë me vlerë 215-660 euro për materiale dhe punë. Dizajn Gardhe vinyl kanë shumë dizajne. Ju mund të merrni gardhe të larta për të mbrojtur privatësinë me lamellat afër vetes për të parandaluar perspektivat. Ka edhe lloje të ndryshme të stileve të pic me lamellat që janë më të largëta nga njëri-tjetri. Ju gjithashtu mund të shtoni në pah, të tilla si një rrjet në krye të gardhit, kapakët e sipërm të thurur ose dekorative në postimet. Ka edhe gardhet vinyl që duken si gardhe dekorative të hekurit me lamellat e ngushta të rrumbullakosura që kanë majat më të larta. Shumica e njerëzve vendosin për një gardh në rangun prej 4 deri në 6 këmbë, edhe nëse janë gjithashtu të larta dhe më të shkurtra. Përveç kësaj, skerma vinyl ka disa mishërime me ngjyrë. Ka ngjyra neutrale të tilla si të bardhë, të butë, kafe, gri dhe të zeza. Disa stile kanë një ngjyrë më të theksuar, të tilla si jeshile, blu dhe të kuqe. Përveç kësaj, vinyl shpesh mund të strukturohet për të parë si materiale të tjera, duke përfshirë druri natyral dhe zhavorr. Fencing vinyl mund të instalohet kudo që ju duhet të ndani një pjesë të oborrit. Për shembull, mund të përdorni një gardh të lartë për të siguruar dhe privatësi rreth oborrit ose të tjera për siguri për të vendosur rreth pishinës. Përveç kësaj, ju mund të përdorni skermë të shkurtër vinyl rreth restoranteve të kopshtit ose pjesëve të tjera të lëndinë që dëshironi të theksoni. Instalimi i një gardh vinyl Është e mundur të instaloni një erë të gardhit të vinyl zakonisht kërkon një nivel mesatar të aftësive. Fencing vinyl zakonisht furnizohet në copa bllokohet. Gardhe të shkurtra janë të instaluara më të lehta se gardhe të larta. Në këtë lloj të gardheve, zakonisht duhet të bllokoni tubacionet e ankorimit në tokë, mbi tubat për të shtuar kolonat e gardhit dhe pastaj për të rregulluar binarët dhe kunjat. Për një instalim më të lartë, keni nevojë për një qese të veçantë dhe shpejt duke grumbulluar çimento që mban postimet në një vend të caktuar. Kjo punë shpesh është më e mira për t'u larguar për kompanitë e gardhit profesional. Sepse ju do të gërmoni në tokë, nuk është një projekt që duhet të bëhet kur toka është e ngrirë. Në përgjithësi, projekti duhet të marrë një deri në dy ditë, në varësi të zonës që jeni skermë. Sigurohuni që keni fituar lejet e duhura dhe për të shënuar së pari mjetet e nevojshme. Një nga sfidat më të mëdha në strukturën e gardhit është shmangia e rrjeteve inxhinierike dhe strukturave të tjera ekzistuese, duke përfshirë pemët. Prandaj, është e rëndësishme para se të filloni, hartë vijën e saktë të garës suaj do të bëjë. Nuk ka shkurtore ose instalimi i një gardh vinyl. Ju do të jeni më efektiv nëse bëni kohë dhe rishikoni nëse përfshihen të gjithë komponentët dhe pastaj ndiqni udhëzimet. Kur përmirësoni me materiale ju mund të merrni në telashe dhe të shkaktoni një gardh të paqëndrueshëm. A është vinyl të njëjtën gjë si PVC? Vinyl dhe PVC shpesh mund të ngatërrohen me njëri-tjetrin, por e vërteta është se këto dy materiale nuk janë të njëjta. Vinyl është një radikal Ethane që i referohet shumë komponimeve të ndryshme të etilenit, dhe PVC është një klorur polivinil dhe klorur polimer vinyl. PVC është një lloj vinyl dhe është një nga materialet më të njohura të ndërtimit në treg. PVC është një shkurtim për klorur polivinil dhe është relativisht i lirë. Ju mund të gjeni një gardh vinyl edhe në vendet e botës së tretë për shkak të çmimeve në dispozicion. PVC është një furnizues popullor sepse është e lehtë për të punuar me të dhe është rezistente ndaj çrregullimeve biologjike dhe kimike. Kur instaloni një gardh vinyl, vinyl i vetëm i përdorur PVC zakonisht quhet skermë vinyl. PVC u krijua aksidentalisht kur bankat e klorurit vinyl u ekspozuan ndaj rrezet e diellit direkte. PVC aktualisht është prodhuar në një laborator të quajtur polimerizim. Polimerizimi përfshin shumë reagime kimike komplekse. Llojet e tjera të vinyls përfshijnë klorur polyvinliden, acetat polyvinyl dhe alkool polivinil. Vinyl dhe gardhet e PVC zakonisht janë më të njohura se skerma prej druri, sepse ato mbahen lehtësisht dhe janë rezistente. Gardhi gjithashtu mund të bëhet për të parë si dru, por nuk bie si një dru. PVC dhe skermë vinyl mund të pikturohen, ajo kërkon ngjyrë në bazën epoxy. Para blerjes është e rëndësishme për të kryer hulumtime të të gjitha llojeve të materialeve të përdorura. Ju mund të supozoni se vinyl në të vërtetë do të thotë PVC, por për të bërë gardh tuaj në 100% të sigurisë, ju do të duhet të verifikoni prodhuesit për detaje. Nëse doni të nxjerrni maksimumin tim dhe të keni një prezantim të bukur për oborrin e përparmë ose të pasme, zgjedhja e gardhit të vinyl PVC duhet të jetë një prioritet Vinyl garat e garës me skermë druri ka qenë më shumë se 20 vjet. Shumica e gardheve të PVC ose vinyl zakonisht janë në të bardhë, sepse është mënyra më e lehtë për të prodhuar. Lloji i gardhit të vinyl premium që nuk kërkon pastrim të madh, quhet një gardh Virgin Vinyl. Investimet në gardh Vinyl ose PVC është një hap i mençur, sepse zgjat shumë, ndryshe nga gardhe prej druri që kërkojnë mirëmbajtje të vazhdueshme dhe mund të rrotullohen me kalimin e kohës. Ata që zgjedhin një gardh PVC vinyl gjejnë se ata kanë një zgjidhje rezistente që gjithashtu duket shumë tërheqëse.