Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Gardhe metali

Jeni duke kerkuar nje hekurpunues per gardhe metalike? Ne kemi 24,016 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,724 profesionistë të regjistruar
87,721 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Gardhe metali

Keni nevojë për shërbim në fushën e gardheve metalike? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në shënjestrimin, prodhimin, montimin, shërbimin. Çmimi i gardhit metalik zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: kostot e transportit, shërbimi pas garancisë i ofruar nga një prej ekspertëve tanë të 24,016 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,724 profesionistë të regjistruar
87,721 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Të gjitha në lidhje me gardhe metalike Aktualisht, panelet metalike dhe kolonat e kornizave të kornizave kanë më shumë gjasa prej alumini ose çeliku që ngjallin pamjen e hekurit të punuar. Në rreshtat e mëposhtme do të gjeni gjithçka që ju duhet të dini kur zgjedhni gardhet metalike. Historia e gardhit metalik Në kohët koloniale, vetëm ato më të pasura mund të përballonin për të importuar pajisje të forta me dorë për shtëpitë e tyre delikate dhe gurin e gurëve. Megjithatë, në fillim të shekullit të 18-të, kur një falsifikim është rritur në tregun e brendshëm, hekuri dekorativ filloi të dekoroj stilet e ndryshme të shtëpisë. Produktet e njohura metalike arritën në krye gjatë epokës viktoriane kur ata filluan të hedhin dhe pjesa më e madhe për të prodhuar gropa të ridizajnuara, kolona dhe detaje murine. Në ditët e sotme kanë gardhe metalike për të kombinuar hekurin tradicional duke përdorur çeliku më të përballueshëm ose rezistente ndaj motit të aluminit, zakonisht me shufra të uritur të bëra për të ngjajnë bare katrore të ngurta. Panele të lehta zakonisht lidhen me fasteners, gjë që e bën instalimin më të lehtë. Ngjyra klasike e zezë e zezë e hekurit të falsifikuar është përmirësuar nga një proces i shtresës me pluhur me shumë faza me jetë më të gjatë, gjë që redukton ndjeshëm mirëmbajtjen. Nëse projektet e rinovimit kërkojnë hekur të farkëtuar, zejtarët duhet të mbështeten në materialin e shpëtuar që mund të shkrihet dhe të cilat mund të trajtohen, duke e bërë skermin e duhur të hekurit të punuar në mënyrë disproporcionale. Ajo që shitet sot si hekuri i punuar është shpesh një çelik masiv (gjithashtu mund të gjendet alumini masiv) që është zbukuruar me rrotullime të bëra nga makina dhe detaje të hedhura, për shembull rosettes. Prodhuesi i klientit mund të kombinojë metodat e materialeve dhe prodhimit në varësi të buxhetit dhe detajet e hekurit të çiftëzuara me shufra çeliku të uritur, duke kursyer kostot materiale. Disa prodhues të lartë përdorin forma në panelet e gardhit të hedhura të hedhura që karakterizohen nga forma që gjenden në katalogët dekorativë të përshtatshëm nga epoka e Viktorias. Gjeni se cili lloj dhe stili i gardhit do të jetë më mirë për të kënaqur shtëpinë tuaj në mënyrë që ajo nuk është shumë e kushtueshme, por në të njëjtën kohë në mënyrë që ju do të përmirësoni pikëpamjet e tokës tuaj nga rrënja. Linja e thjeshtë e kësaj gardhit nga çeliku i ngurtë pasqyron stilin e nënvlerësuar të shtëpisë së Rreshtit të Masonerisë. Balls hekuri i hedhur miraton çdo kolonë të uritur, ndërsa detajet e shpërndara të hedhjes ofrojnë një pamje të këndshme të shufrave të ngjitura në hekurudhor përgjatë krye dhe në fund. Materiali: Alumini me tuba Formuar si skermë çeliku në panele ose pjesë të para-montuar për kits përpilueshme për kafshët shtëpiake me piketa që janë të dehur në binarët. Avantazhet: kurrë kërcell dhe është rreth katër herë më e lehtë se çeliku. Disavantazhet: Elementet e dukshme të lidhjes që hapin nëpër çdo shufër. Në mënyrë tipike, kokat e vidave janë të dukshme nga rruga. Një kllapa e pakuptimtë në panele që lidhen me anën e postës ose në binarët që futen brenda postës. Ashtu si çeliku, këshilla fikse e slats duken më të mirën. Metal janë më rezistente sesa versionet plastike me klip. Elementet si unaza dhe harqet ndihmojnë në dallimin e dizajnit bazë. Materiali: çeliku masiv Pjesët janë machined dhe pastaj ngjitur. Binarët janë të bashkangjitur në një kolonë duke përdorur consoles, trajton ose saldime. Avantazhet: Mund të përmbajë kthesa të ngurta dhe rrotullime, litarë si folds dhe majat e theksuara që imitojnë hekurin e punuar. Modele më komplekse janë në dispozicion sesa me skermë tuba. Si rregull, ata janë gjithashtu më të fortë dhe më të sigurt se çeliku tubular. Disavantazhet: Trajtimi sipërfaqësor nuk mund të përmbajë shtresë galvanizuar, e cila kërkon më shumë mirëmbajtje. Opsionet e blerjes së gardhit metalik 1. Blerja e paneleve të përfunduara nga qendra në shtëpi 2. Panelet e përgatitura për Kuvendin 3. Humbje një profesionist për të kryer të gjithë punën 1. Panelet: Qendrat në shtëpi dhe gardhe Furnizuesit kanë 6 metra të gjatë për panelet e aluminit tuba që janë vida të lidhura. Qendrat në shtëpi të përshtatshme për kampionët në shtëpi zakonisht ofrojnë çmime më të mira, por një numër të kufizuar të dizenjove. Vidhat që lidhin këmbët hekurudhore, ju lejojnë të "dele" sipas oborrit. Panelet e çelikut të uritur janë ngjitur në njëri-tjetrin ose me kosto efektive. Meqenëse çeliku është më i fortë, vjen në panele, gjë që e bën të vështirë për dërgesën, por do t'ju lejojë të instaloni më pak kolona. 2. Gati për Kuvendin: Prodhimi i paneleve të aluminit nga një kuti e vendosur nga vidhosja e kunjat në hekurudhë zvogëlon çmimin e panelit. Por këto panele janë të disponueshme vetëm në stilet më themelore. Megjithëse është transportimi i kohës, kutitë janë të lehta për t'u transportuar me makinën mesatare të pasagjerëve. Çeliku është më sfidues më sfidues si i moderuar. 3. Produkti profesional: shpesh është zgjidhja më e mirë nga çeliku i ngurtë, i cili kërkon mekanizma të rëndë për ta hequr atë. Nëse keni një pasuri të patundshme të fuqishme, ju mund të dëshironi panelet profesionale të aluminit ose panelet e çelikut për të kompletuar prirjen vazhdimisht. Mund të jetë e vështirë për ta bërë atë në mënyrë që të mbeteni hapësirë ​​të mjaftueshme për të prerë bari nën gardh. Shtëpia mesatare ka nevojë për një gardh për 70 metra të gjatë. Nëse nuk doni të gërmoni pothuajse 40 vrima kolone të nevojshme për të instaluar një gardh tuba alumini, mos gëzoni një profesionist. Si të fusim në trotuare konkrete Për instalim të ri, postimet e rendit me pllaka metalike të ngjitura në pjesën e poshtme - vida në murature mbajnë pllakën në beton. Një mbajtës i montuar shtesë që punon me të njëjtat vida mund të përdoret për të zhvendosur kolonën dhe pastaj mbulon rreshtimin. Si të Anchore në Masoneri Kombinimi i një paneli prej çeliku ose alumini me një mur me tulla ose midis kolonave të muratorit kërkon një tastierë fikse me vida të pikturuara për çdo shufër. Përdorni skeda të rregullueshme që nuk janë sheshe, por kanë, për shembull, një formë tetë të rrezikut. Eliminimi i ndryshkur. Për momentin, është shkelur bojë ose llak hekuri, është vetëm një çështje kohe kur ndryshku është formuar. Si të shmangni këtë situatë? Merrni maskë antiquide, doreza dhe syze dhe zgjidhni gërryes tuaj: letër shkrimi bruto ose furçë teli në një zonë të vogël ose stërvitje të pajisur me një disk lamella për vende më të mëdha. Hiqni ndryshkun për të zhveshur metalin dhe përdorni letrën e bluar me grurë të mirë, të cilat do të largojnë skajet e ngjyrës së mbetur rreth perimetrit. Lani me sapun dhe ujë, pastaj pije dhe lejoni të thatë. Vendosni zonat rreth dëmtimit të llakut të kasetës. Dhimbje pjesën e rëndë nga një shtresë metalike që pengon ndryshkun. Nëse pjesë është shumë mirë, plotësoni boshllëqet me veshje me bazë gërryese. Në shtresën bazë, llak Veshje me shkëlqim të lartë që korrespondon me ngjyrën tuaj ekzistuese të gardhit - vështirë se ngjyra të disponueshme të përpiqen në kërkim në dyqan rezervë. Dekoroni shtretërit e luleve të oborrit me gardhin e lehtë të instalueshëm, 30 deri në 48 inç të lartë, të ngurta. Pushini çdo panel në tokë dhe mbani në një pozicion vertikal duke përdorur kunjat në të dy skajet. Lidhni panelet për të zgjatur drejtimin ose kthimin e kthesës.