Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Gardhe me thurje

Po kërkoni një ndërtues për gardhe thurje? Ne kemi 23,671 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,717 profesionistë të regjistruar
87,710 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Gardhe me thurje

Keni nevojë për shërbim nga zona e gardheve të thurura? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në fokusin, prodhimin dhe instalimin e gardheve prej thurjeje. Çmimi i rrethimit me thurje zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: prodhimi i gardhit me thurje me porosi dhe kostot e transportit të ofruara nga një prej specialistëve tanë të 23,671 në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,717 profesionistë të regjistruar
87,710 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Gardhe Gardhe të endura janë ndërtuar për mijëra vjet, nga Neolita, si një mënyrë për të shënuar tokën dhe kulturat kufitare dhe bagëti. Kohët e fundit, kjo formë e jashtëzakonshme natyrore e rëndë e skermës është gjithashtu e njohur me dizajnerët e kopshtit. Estetika dhe aftësia për t'u përshtatur në pothuajse çdo hapësirë ​​janë vetitë e shkëlqyera. Fencing e endur mund të ndahet kryesisht në dy lloje, të cilat janë panele të luajtshme që mund të futen në tokë dhe pastaj të kombinohen me barriera të tjera, ose skermë të vazhdueshme të endura që, siç sugjeron emri, është instaluar në çdo dimension. Cilat janë gardhe të thurura? Gardhi i thurur nga panelet ose si një lidhje e vazhdueshme përbëhet nga kolona vertikale që janë ngulitur thellë në tokë, dhe rripa horizontale që pastaj endura nëpër postet. Pamja e përfunduar është kryesisht e varur nga materialet në gardhin tuaj. Cilat materiale janë më të mirat për gardhe të thurura? Shelg ose kallam: ata janë të butë dhe mund të jenë të paketuara dendur për të punuar më pak ajër dhe janë pak më të nxehtë dhe më të shpejtë. Fencimi i endur ka horizontale të bëra nga shufra të ndara që punojnë më shumë bobin dhe kanë një ton pak më të freskët. Secili është i përditësuar me kalimin e kohës dhe motit. Ngjyra materiale gjithashtu mund të ndryshojnë në fusha të ndryshme. Bamboo: Gjithashtu mund të përdoret për panele të endura skermë. Shkopinj bambu janë të fuqishme dhe kanë një jetë të gjatë. Si e instaloni skermë të endura? Çdokush mund të instalojë pengesa që kanë madhësi të ndryshme, nga barrierat mini për skajet e buzë ose katet e ngritura, deri në 6 x 6 metra madhësi. Ashtu si panelet e zakonshme të skermës, ato janë gjithashtu të pajisura me kolona të përhershme që zakonisht janë nga materiali i njëjtë, por gjithashtu mund të jenë nga gështenja ose metali. Fencimi i vazhdueshëm i endur instalon specialistin dhe është bukuria e vërtetë e kësaj zeje; Prodhuesi pengues mund të krijojë një gardh të vazhdueshëm në çdo lartësi dhe pothuajse çdo formë. Ajo mund të kurbë dhe të valë atë që është shumë e përshtatshme në kopsht ku mund të jenë elementët e paluajtshëm. Lartësia e gardhit gjithashtu mund të rritet dhe të bjerë, dhe të krijojë forma kaq të mrekullueshme dinamike që nuk do të arriheshin në çdo gardh konvencional. Bond mund të përdoret gjithashtu për të krijuar modele interesante si Fishbone. Fencing e endur mund të përdoret për shtretër lule olemating në kopshte kuzhine mund të sigurojë një gardh në tarracë ose mund të krijojë shumë struktura të tjera të kopshtit. Në përfundimin e përsosur të gardhit, skajet dhe kreshtën e sipërme janë të lidhura me kujdes pas përfundimit të gardhit. Pas instalimit të një gardh koherent të endur, një strukturë tepër të ngurtë që mbijeton stuhitë më të forta. Nëse jeni në gjendje të (dhe bekimin biceps) ju mund të krijoni edhe pengesat tuaja; Bare dhe shufra të hazelit janë të disponueshme nga furnizuesit e pyjeve. A ka kopshti im një gardh thurje? Gardhi i vazhdueshëm i endur është një mënyrë e shkëlqyer për të bazuar elemente të shëmtuara ose zona nga perspektiva - shporta, hapësira të shërbimeve, tanke të naftës dhe gazit mund të fshihen elegante. Seksionet e pengesave mund të përdoren gjithashtu si një shqyrtim i përkohshëm, sepse lehtë mund të heqin dhe lëvizin. Pengesat mund të përdoren gjithashtu si një pengesë efektive e erës për vendet e ekspozuara. Pse janë gardhet më të gjelbër? Nëse përdorni një zanat lokal për të bërë gardh, ose vetë materiali do të rritet në muajt e dimrit, kështu që materialet janë shumë më të qëndrueshme (lobi mund të mbillet çdo shtatë vjet) dhe zakonisht materialet nuk mund të udhëtojnë nga larg. Gjithashtu është dhënë për të mbështetur artizanat tradicionale, si dhe duke caktuar një operacion të endur të gardhit. Çfarë rezistente është një gardh thurje? Për sa kohë zgjat gardhit tuaj do të varet nga situata. Gardhi në një vend shumë të ekspozuar ose të lagësht nuk mund të durojë për aq kohë sa në një mjedis të thatë, por ju mund të prisni që gardhin e endur të fundit 10 deri në 15 vjet. Ju gjithashtu mund të zgjasni qëndrueshmërinë e saj, për shembull me anë të binarëve me një mbulesë të gështenjës ose barrierave për të rregulluar preservativët për të mbajtur gardhin për aq kohë sa të jetë e mundur. A mund të mbyllni ose mbi një gardh të thurur? Gardhe të endura duken bukur sa janë, por ato gjithashtu ofrojnë një sfond të bukur për bimët dhe shkurret. Ata gjithashtu ofrojnë një kornizë të përsosur për hardhinë, me një qumësht në kohë nën bimët e prezantuara. Sa kushton një gardh me thurje? Çmimet janë shumë të ndryshme, por ju mund të prisni që për një gardh të endur të vazhdueshëm në shelg ose të likuidoni ju do të paguani asgjë nga 4 në 14 euro për këmbë katrore. Gardhe themelore janë në fund të shkallës, ndërsa modelet e kockave të peshkut kompleks janë në fund të fundit. Ju duhet të mbani mend se kur ndërtoni pengesa, të gjitha materialet duhet të jenë "të gjelbra" ose të prerë fllad. Materiali i gjelbër trajton stresin e përkuljes në drejtime të ndryshme. Pesha e materialeve të gjelbra do të reduktohet pas pengesave përmes verës së ngrohtë të tharë tërësisht. Ju do të keni një panel të fuqishëm, por të lehtë të pengesës. Sa kohë mund të mbeten panelet funksionale ose më të mira, vlen koha e nevojshme për prodhimin e tyre? Shumë pengesa me transferimin e shufrave kërkojnë vetëm riparime të vogla. Karakteri i vetëm i dallueshëm që vjen me kalimin e kohës është rënia e koreve. Si hap pas hapi për të bërë rrethim Përdorni çdo gjë që keni, e cila është degë e dukshme dhe e gjelbërta e çdo peme (e cila krijon një lidhje të mrekullueshme fshatar). Së pari, mblidhni një armë të madhe të materialeve lokale dhe bëni dy shtylla. Një grumbull raundesh duhet të jetë e gjitha me një diametër prej 1/2 "ose më të madh. Një grumbull i wickers duhet të jetë 1 "ose më pak. Pas ndarjes në grumbuj të gjatë 3'-4 metra, vendosni një fund më të vogël në vice. Ne përdorim një larje me dorë të pajisur me 1 "stërvitje për të goditur butësisht fundin e vogël të pin. Tani tërhiqni tavolinën e konit dhe lëreni sa më shumë që të jetë e mundur nga linja e referencës. Merrni pako tuaj të këmbëve të tapered në një përgatitje pengese të bërë nga çdo gjë që qëndron përreth. (p.sh. logs, 2 × 4, 4 × 4, drurë skrap). Ka thonjtë ose vida në të dy skajet e përgatitjes për të qenë stabilitet kur krijojnë barriera. Stërvitni 1/2 "vrima që janë rreth 16" deri në 18 "nga njëri-tjetri. Distanca është, duhet të varet plotësisht nga madhësia e materialit që ju përdorni në shkopin. Sa më i madh është material, aq më shumë do të duhet të jetë çdo xhiro. Grab kunjat zgjuar dhe në mënyrë të vendosur në përgatitjen për të qëndruar në tuajat. Mos harroni se të gjithë materiali natyral është ngushtuar nga më të trashë në pjesën e poshtme pas hollë në krye. Për këtë arsye, mos harroni të alternoni thurje kur krijoni lidhjen. Tani, për një pjesë të këndshme, zbrazni materialin e gjelbër të thurur përreth. Ne ndalojmë endje rreth 4 "nga maja e bastit. Ata veprojnë si një dorezë kur vjen koha për të lëvizur pengesat. E rëndësishme! Të sigurojë pengesa për të gozhduar ose vidhosur pjesën e sipërme dhe të poshtme të pengesës. Më e rëndësishmja është që të vidhosni mbulesat në depozitën e parë dhe të fundit për të mos shkuar kudo. Ju jeni gati dhe prerë binarët që drejtojnë 3 "rreth basteve të fundit. Së fundi, prerë pengesën nga përgatitja duke prerë një fund të tapered të kunjat dhe të lënë një bar barrierës fund të sheshtë. Tani ju e dini se si hap pas hapi të bëjë skermë të wick! Ne e përdorëm atë në kopshtet e tyre si një gardh mbrojtje për privatësinë për hapësirën tonë të jetesës në natyrë dhe sigurisht për kafshët.