Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Gardhe druri

Jeni duke kerkuar nje ndertues per gardhe druri? Ne kemi 25,304 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Gardhe druri

Keni nevojë për shërbim nga zona e gardheve prej druri? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në rilevimin e vendit, projektimin e gardhit prej druri, ndërtimin dhe instalimin e gardhit. Çmimi i rrethimeve prej druri zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: pajisje themeli, lëmues, llak druri të ofruara nga një prej marangozëve tanë 25,304 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Estetika, qëndrueshmëria, funksionaliteti dhe simbiozë natyrore me natyrën janë të lidhura në një gardh prej druri. Gardhi prej druri është një investim afatgjatë që do t'ju gëzojë dhe do të jetë plotësisht natyrshëm. Pse të zgjidhni një gardh prej druri? Gardhe prej druri i përkasin rastësisë më të popullarizuar dhe jo. Ata krijojnë simbiozë të përsosur midis njeriut dhe natyrës. Në të njëjtën kohë, ata janë të bukur, në sajë të veshjes ju mund të merrni një strukturë druri natyrore ju zgjidhni ngjyrën e preferuar. Megjithëse gardhi i drurit do të zgjasë, por në rast të dëmtimit, pjesët individuale mund të zëvendësohen lehtësisht. Kush do të më bëjë një gardh prej druri? Gardh prej druri në një farë mase mund të ndërtojë çdo person të kualifikuar. Megjithatë, është e nevojshme që të ketë prizma të përpunuara me cilësi të disponueshme, t'i kapni ato siç duhet, të ndiqni shkurtimet e rregullta dhe boshllëqet, anchorage gardh të mjaftueshëm. Prandaj, është e këshillueshme që të bastni në një ekspert që krijon gardhe të përshtatura dhe ka përvojë të mjaftueshme me ndërtimin e tyre. Nëse dëshironi një gardh prej druri, ju patjetër do të kujdeseni për një zdrukthëtar dhe mobilieri të mirë. Sepse cilësia e gardhit vetë varet nga funksioni i përgjithshëm, jeta dhe estetika. Si mund të gjej një profesionist prej druri të cilësisë? Një zgjedhje shumë e përshtatshme në përzgjedhjen e prodhuesit dhe gardhet e prodhuesit është bast në referencë. Ju mund t'i merrni nga të njohurit ose në internet. Eshtë e panevojshme të frikësohem ose të pyesni pronarët e gardhit prej druri që ju pëlqen që e bëri atë. Referencat janë shumë më të rëndësishme sesa sloganet e reklamave. Ju mund të gjeni shumën e referencave në internet në Wilio. A mund të kem një gardh prej druri në çelësin? Cilësia Stolar do të vlerësojë komplotin e përshtatur. Komunikimi është i rëndësishëm. Një makinë duhet të vijë vetëm të përqendrojë dimensionet e gardhit dhe pastaj të prodhojë të gjitha komponentët prej druri për t'i shërbyer gardhit për shumë vite. Gardh prej druri duhet të shqetësohet? Nëse keni një gardh prej druri të shtruar, të jetës së saj llogaritet për dhjetëra. Kujdesi është i thjeshtë. Megjithatë, druri është një material i gjallë në të cilin ndikon në kohë të punës dhe për këtë arsye është e nevojshme të kujdeset për kohën për kohën. Nuk është asgjë e komplikuar. Është inspektim i mjaftueshëm vizual që bordet janë të dëmtuara, atëherë është e nevojshme për të hequr një shtresë të vjetër, pastruar druri, aplikoni një llak të pangjyrë ose pallto të tjera dhe keni më shumë vite pa shqetësime. Cila është jeta e një gardh druri? Ne mund të përcaktojmë vetëm jetën për një gardh prej druri. Është e lidhur me mënyrën se si do të kujdesesh dhe do të bëhet cilësia dhe çfarë lloj druri. Gardhi klasik prej druri, për shembull, kujdesi pa kujdes, mund të dëmtohet në 4 deri në 5 vjet. Nëse jeni të kujdesshëm për gardhin, edhe me të dhjetat më pak të cilësisë mund të durojnë dhjetëra. Nëse zgjidhni cilësinë e drurit dhe kujdesit të kohës, gardhit prej druri do të zgjasë një të bukur dhe të katërtën e shekullit. Çfarë lloj pune bën një stallë përveç një gardh druri? Tabela mund të ndërtojë një gardh të plotë prej druri të përshtatur, por nuk përfundon. Për shembull, një mbulesë druri, railings druri, por edhe mobilje paqeje ose një linjë kuzhine, ose një gardërobë të integruar. Pse kam kërkuar stoll mbi Wilio Në platformën tonë ju do të gjeni stakare të provuara dhe marangozët që kanë një numër referencash. Falë tyre, ju mund të orientoni veten në ofertën dhe cilësinë e punës së tyre. Dhe jo vetëm atë. Wilio Adresa e përshtatshme edhe nëse nuk keni një ide të saktë se çfarë një gardh druri për të zgjedhur. Ekziston edhe një numër i frymëzimeve që mund t'ju arrijnë nga menyja e mobilierëve. Unë kam një mobilier, por materialet dhe pajisjet duhet të sigurohen ose do të sjellin tuajin? Cilësia Stolar dhe Carpenter do të sigurojë të gjitha mjetet duke përfshirë materiale. Konsumatori jep lloje të shumta druri nga të cilat mund të ketë një gardh të bërë. Ka një ndryshim nëse ndërtoni një fetus prej druri nga pemët e brendshme ose ekzotike. Nëse bastni në dru të butë ose më të vështirë. E gjitha vendos për çmimin dhe estetikën e gardhit. Sa kushton një gardh prej druri? Çmimet ndryshojnë nga skerma, pavarësisht nëse është një gardh i jashtëm ose i brendshëm dhe, sigurisht, gjithashtu varet nga cilësia dhe çmimet e drurit. Në kulmin e një gardh një metër lëviz çmimin prapa metër normal të një gardh druri në 40 - 100 euro. Megjithatë, duhet të theksohet se kur zgjedhni cilësinë dhe çmimet është një gardh prej druri një nga mënyrat më të lira dhe në të njëjtën kohë më të afërt të skermës. Ju mund të krahasoni kuotat individuale për të zbatuar një gardh prej druri duke përdorur portalin Wilio. Si të gjeni një ekspert të gardhit prej druri duke përdorur Wilio? Gjeni një zdrukthtari të dobishëm dhe mobilieri pranë jush janë të thjeshta. Vetëm të hyni në kërkesë. Wilio pastaj informon ekspertët të cilët janë të vendosur në vendin tuaj, kanë aftësitë e nevojshme dhe ata mund të bëjnë punën në kohën e dëshiruar. Pastaj vetëm të mjaftueshme për të zgjedhur nga menyja që merrni. Me Wiliom ju jeni të sigurt se ju merrni shërbime cilësore me një çmim të arsyeshëm. Ju mund të bindni veten për cilësinë e karpentjerëve individualë dhe të bashkangjitëve në mënyrë që të shikoni komentet e klientëve dhe rishikimet e tyre. Ju paguani vetëm për shërbimin e kryer dhe pas përfundimit të tij. Punë / Shërbime tipike Zdrukthëtar ose një qëndrueshmëri nuk përqendrohet vetëm për krijimin e gardheve prej druri Ekziston edhe një trillim i pllakave prej druri në brendësi ose të jashtme brenda profesionit të tabelës. Nëse ju mungon kopshti i belveder, ju mund të kontaktoni stollën në këtë çështje. Megjithatë, kompetenca e Stoll po bëhet gjithnjë e më popullore me nevojat e njerëzve modernë që nuk duan të humbin hapësirën. Prandaj, arrijnë në tryezë edhe nëse jeni duke kërkuar për mobilje të përshtatura. Tabela mund t'ju bëjë një karrige druri, kabinete, një shtrat të përshtatur në aneks kuzhine dhe një dhomë gjumi. Avantazhi është se mobiljet prej druri do të keni saktësisht në dimensionet e brendshme tuaj. Edhe në rastin e formës atipike. Ju gjithashtu mund të gëzoni të gjithë brendësinë e rregulluar në mënyrë të përshtatshme në një stil njëjës. Materiale Ju mund të zgjidhni disa materiale për të ndërtuar një gardh. Gardhe prej druri mund të ndahen në gardhe të buta dhe të vështira të pemëve. Woods butë - ne ofrojmë për shembull bredh ose pisha. Kjo është shtëpia e pyjeve që janë të lira dhe lehtësisht të arritshme. Megjithatë, duhet të llogaritet se druri i butë është më i prirur ndaj zhvlerësimit. Jeta e gardheve të tilla llogaritet në pjesën e jashtme për 5-10 vjet. Gardhe të ashpra druri - ato kryesisht perceptohen me pyje ekzotike. Janë natyrisht më rezistente ndaj lagështisë dhe kërpudhave dhe dëmtuesve. Jeta e tyre llogaritet normalisht për më shumë dhjetëra vjet. Në kujdesin e mirë nuk ka asnjë problem për të mbajtur gardhin me 20 - 25 vjet si të reja. Këto janë dru nga Amerika e Jugut dhe Afrika si një Kumar ose Padouk. Nëse jeni duke zvarritur mbi pyjet tona drurore, ndër më të besueshme dhe më të vështira këshillon lisi. Megjithatë, është gjithmonë e nevojshme për të lidhur estetikën e strehimit me estetikën e skermës. Nëse jeni duke kërkuar për skermë, për shembull, në një kabinën tradicionale të regjistrit, ajo do të jetë më e hedhur për rrethimin e drurit sllovak. Pyjet ekzotike nuk kanë nevojë të shqetësohen, për shembull, për një bungalow modern. Ne te kunderten. Pamja e tyre unike jep karakterin e ndërtimit të përsosmërisë. Qasja: Nëse doni një komplot prej druri për të përpiluar vetë-ndihmë, ju gjithashtu do të keni nevojë për dërrasa prej druri të cilësisë për ndërtimin e saj. Në fillim ju do të stërvitni vrimat që ju shuplakë dhe të hyni në postimet e mbështetjes. Kolona qepëse me ekuilibër dhe ju mund të rregulloni Latics. Më së shpeshti vertikalisht ose në mënyrë të pjerrët. Kur të keni përfunduar një gardh, është e nevojshme ta trajtoni atë kundër dëmtuesve, të ngopjes dhe të bojës, ose të aplikoni veshjen. Por një kardier i mirë do të shpëtoj nga të gjitha shqetësimet dhe krijon një gardh të bukur që do të jeni krenarë pa punë. Ndërtimi i një gardh druri është më pak sfiduese, por kërkon aftësi teknike, si dhe siguri të konsiderueshme teknike. Këshilla dhe Këshilla Lartësia më e përdorur gjerësisht e gardhit është 120 - 150 centimetra. Një gardh i tillë do të garantojë privatësinë e mjaftueshme dhe në të njëjtën kohë të veprojë si një pjesë jo e modifikuar e mjedisit. Një avantazh i madh është nëse bordet në gardh ruhen në mënyrë të pjerrët. Si rezultat, uji do të rrjedhë poshtë pas tyre, dhe bordet janë shumë më pak të dëmshme për ujin. Nëse jeni një gardh për të mbrojtur rroje, është një zgjedhje e mirë, por mos harroni midis kishës së mbuluar dhe mos lejoni një hendek të mjaftueshëm të ventilimit të ujit. Ndërsa zgjedhin dru, jo vetëm që të jetë estetikë, por edhe kushtet që jetoni. Nëse jetoni në një rajon të thatë, dilni me trezvin më të butë. Përkundrazi, më shumë reshje, ose dru rezistent ndaj ujit kërkon dru më rezistent. Kur zgjedh, duhet të të këshillosh një stolk vetë se gardh është bërë. Dëmtimi i drurit përpiqet të trajtohen nga më të hershme. Mbërthimi, llak i dëmshëm ose copëzoni ju mund të rregulloni relativisht në gardh prej druri. Vetëm një gome hapësirë ​​të dëmtuar, aplikoni llak dhe një në diell. Kështu, ju do të shmangeni nga një problem tjetër që spot i dëmtuar do të sulmonte dëmtuesit ose kërpudhat dhe do të zhvlerësonte pjesën më të madhe të bordit.