Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Garazhe te parafabrikuara

Kërkoni një ndërtues për garazhe parafabrikate? Ne kemi 23,541 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Garazhe te parafabrikuara

Keni nevojë për shërbim në zonën e një garazhi të parafabrikuar? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në projektimin, vizualizimin, prodhimin e moduleve individuale, montimin dhe shërbimin e pjesëve. Çmimi i garazheve modulare zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shikoni më shumë informacion mbi shërbimet: kostot e transportit, lejen e ndërtimit, lidhjen me rrjetin e ofruar nga një nga ekspertët tanë 23,541 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Garazhe të parafabrikuara Ju ndoshta i dini fjalët si "modulare", "portative" ose "panel" të përdorura në përshkrimin e garazhit. Termat "modulare" dhe "portative" përdoren për shkak të një përshkrimi të llojeve të garazheve të parafabrikuara. Nëse garazhi i parafabrikuar quhet "modular", shpesh do të thotë se është më e madhe dhe arrin në formën e disa "moduleve" të parafabrikuara që kërkojnë asamble përfundimtare pas dorëzimit. Mund të jetë një kat, papafingo, garazh të dyfishtë ose diçka më të madhe. Garazhe "portative" zakonisht janë mbledhur plotësisht. Ata thjesht vendosen në vendin e dëshiruar kur dorëzohen. Nëse është e nevojshme, ata më vonë mund të ngarkohen dhe të zhvendosen në një vend tjetër. Garazhe "modulare" dhe garazhe "portative" zakonisht vendosen në një bazë të gatshme, për shembull në një zhavorr të kompaktuar. Nëse hasni "portativ", "modular" ose "panel" ose "panel" gjatë gjetjes së garazhit të duhur, mund të jeni të sigurt se të tre për ju jeni mundësi interesante për të marrë një garazh të mirë dhe cilësor. Në këtë kontribut të blogut, ne do të shpjegojmë të gjitha paqartësitë rreth pyetjes "Çfarë është një garazh i parafabrikuar" dhe ne ju ofrojmë 5 opsione për garazhe të parafabrikuara për krahasim. Cila është garazhi i parafabrikuar? Garazhi i parafabrikuar ishte tërësisht ose pjesërisht i mbledhur nga prodhuesi para se të transportohej. Në varësi të madhësisë së tij, garazhi është ndërtuar dhe transportuar në pjesë, duke lejuar vendosjen e shpejtë dhe të lehtë në vend. Me pak fjalë, garazhe të parafabrikuara janë struktura të para-ndërtuar, portative që lejojnë shpërndarjen e lehtë dhe të lehtë në vend. Cilat janë përfitimet e një garazhi të pajisur? Në vitet e fundit, garazhet e parafabrikuara janë bërë një nga zgjidhjet më të njohura të garazhit për mijëra njerëz në të gjithë Sllovakinë. Garazhe modulare janë të dobishme për ata njerëz shtëpitë e të cilëve nuk kanë një garazh ose hapësirë ​​të shtuar të magazinimit. Këtu janë disa nga përfitimet që udhëheqin pronarët e shtëpive për të mbajtur një garazh të montuar për të siguruar dhe le të shkojnë në shtëpi. Disponueshmëria e çmimeve Garazhe të parafabrikuara ju kursejnë shumë para, veçanërisht nëse vendosni për një garazh në rritje. Garazhe modulare kërkojnë më pak para në krahasim me kostot e nevojshme për ndërtimin e një garazhi tradicional. Adaptim Këto garazhe janë në dispozicion në shumë stile dhe materiale të ndryshme. Ju keni një zgjedhje. Ju mund të keni garazhin tuaj të thjeshtë ose të ridizajnuar. (Shënim: Më shumë përshtatje, aq më shumë do të rrisë kostot tuaja përfundimtare). Efikasitet kohor Në vend që të prisni për muaj për të ndërtuar garazhin tuaj, ju mund të merrni një garazh të parafabrikuar për të arritur shtëpinë brenda pak ditësh. Mirëdashësi mjedisore Garazhe të parafabrikuara janë një zgjedhje më e gjelbër, sepse një sasi më e vogël e mbeturinave është krijuar - materialet e mbetura nga një garazh mund të përdoren për më shumë. Tani le të shqyrtojmë disa nga garazhin e montimit që keni në dispozicion. Mos harroni se qëndrueshmëria dhe cilësia janë faktorë kyç që janë thelbësore për të gjetur garazhin më të mirë të parafabrikuar. Llojet e garazheve të parafabrikuara. Një garazh të ndërtuar plotësisht për një makinë Ky garazh i parafabrikuar, i paracaktuar është një klasik. Garazh i parafabrikuar për një makinë është projektuar për të përshtatur pjesën e poshtme të çdo automjeti ose një automjet të kushtueshëm me madhësi të zakonshme. Ka një dysheme që është projektuar për ngarkesa të larta. Kati i fortë i përshtatur për ngarkesat e mëdha siguron vite të qëndrueshmërisë duke reduktuar koston totale të garazhit - për të shmangur bazat e shtrenjta. Nëse keni nevojë të keni një hapësirë ​​të vogël për ruajtje, merrni parasysh garazhin e montuar për një makinë. Garazh të dyfishtë të furnizuar si dy pjesë Garazhe të parafabrikuara ofrojnë shumë opsione! Nëse dikush është i pamjaftueshëm ose nëse keni më shumë se një automjet, ekziston një garazh i dyfishtë me zgjedhjen e duhur. Ky lloj i garazhit të parafabrikuar është mjaftueshëm për të marrë më shumë automjete. Është bërë nga dy copa që pastaj kombinohen në vend. Përveç ruajtjes së automjetit, ky dizajn garazh sovran është ideal për përdorim si punëtori ose hapësirë ​​të organizuar të magazinimit. Garazhe të gjera të dyfishta gjithashtu kanë një dysheme të nivelit të lartë dhe trarëve të shtypur. Grupi i grumbulluar metalik Kjo garazh montuar është DIY (nga Angl. Bëni veten), që do të thotë se të gjitha pjesët janë dorëzuar tek ju dhe pastaj garazhi janë projektuar vetë. Garazhet e parafabrikuara metalike gjithashtu mund të urdhërohen plotësisht të preferuara. Garazhe të parafabrikuara metalike mund të ndërtohen lehtësisht nëse vendosni për asamblenë e vetë-ndihmës. Sfida mund të jetë çdo fazë montimi. Ju gjithashtu do të duhet të merrni parasysh kohën e shtuar të nevojshme për të ndërtuar një garazh. Këto garazhe janë një nga opsionet më të lira dhe janë të njohur me rezistencën e zjarrit. Ato ofrojnë një hapësirë ​​të fortë dhe praktike për automjetin dhe ruajtjen tuaj. Ndërtesa e garazhit nga trarëve prej druri Fillimisht, do të ishit trarëve të drurit me garazhe ndoshta nuk fle. Mos lejoni që të jeni të dekurajuar. Druri dhe garazh trarëve i përkasin të njëjtit familje strukturore. Këto garazhe të parafabrikuara janë gjithashtu të improvueshme. Garazhe nga trarët e paraqitjes së tyre i ngjan një derdhje. Mbështetja e ndërtimit të kolonave prej druri që duhet të ankorohen në themelet. Porta më e popullarizuar për këto garazhe është metal, por mundësitë shtesë janë gjithashtu në dispozicion. Dyshemetë janë shpesh konkrete. Garazh i pajisur për tre makina Nëse ata nuk janë të mjaftueshëm, provoni tre! Garazhe modulare vijnë në shumë madhësi. Garazh i parafabrikuar për tre makina ju ofron hapësirë ​​për automjetet tuaja, traktor, motor dhe më shumë! Ashtu si një garazh i dyfishtë, garazhi i parafabrikuar për tre makina do të transportoheshin në tre pjesë dhe të lidhura në vend. Ata gjithashtu vijnë me një dysheme të qëndrueshme të mjaftueshme për të bashkuar automjetet tuaja, një kositës ose motor. Garazhe të parafabrikuara furnizohen në një gamë të gjerë madhësish (madje edhe një garazh për katër makina). Dy kërkesa për garazhin tuaj në rritje Në investimin në një ndërtesë të re të magazinimit në natyrë - një garazh parafabrikuar, është e nevojshme që garazhi të plotësojë dy kërkesa themelore. 1. Ju do të gjeni elasticitet. A do të jetë garazhi juaj mjaft i fortë për të qenë automjetet tuaja dhe gjëra të tjera të sigurta? 2.Chelete për të bërë garazhin tuaj të parafabrikuar është ndërtuar mirë. A do të provoni garën time modulare me kohë? Disa gjëra duhet të merren parasysh kur punojnë në propozim: 1 - Ndjekja e automjeteve: Sa automjete po planifikoni të kurseni në garazh? Mund të duket e qartë në fillim - nëse keni 2 makina, atëherë doni 2 hapësira parkimi që? Një tjetër gjë që duhet të merret në konsideratë është pajisje të tjera përveç automjeteve. Kjo mund të përfshijë kositëse, karroca, quads ose furnizime të tjera kopsht. Por është e gabuar që shumë njerëz blejnë garazhe pa menduar se sa automjete duan ta shpëtojnë atë në të. 2 - Dhoma Hobbies: Sa hapësirë ​​doni të keni në garazh pas parkimit? Shumë njerëz do të paraqesin një garazh si një vend me një tavolinë të madhe pune, me hapësirë ​​të mjaftueshme në mjetet në kabinete ose në mur. Nëse Workbench është i nevojshëm dhe doni ta keni atë në garazhin tuaj, ju duhet ta merrni këtë dhomë në llogari gjatë procesit të dizajnit. Çfarë ndodh nëse nuk planifikoni këtë hapësirë? Imagjinoni të planifikoni të parkoni makinën tuaj në garazh, por ju nuk shtoni hapësirë ​​për workbench. Papritmas ju do të gjeni se mjet juaj është i rrezikshëm afër makinës suaj dhe ju nuk keni pothuajse asnjë hapësirë ​​për të kaluar ose punë të vërtetë! Për të mësuar më shumë rreth optimizimit të garazhit, lexoni artikullin tonë në garazh të parafabrikuar të dyfishtë për makinat me papafingo. 3 - Magazinimi: Nevojë për një anë tjetër apo hapësirë ​​papafingo? Është e ngjashme me rastin e një tavoline ose mjeti pune. Hapësira e magazinimit në garazh është një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur papafingo të garazhit ose zonave të tjera të vogla. 4 - Dimensionet: Sa hapësirë ​​keni nevojë? Për makinat mesatare, minivans dhe SUV-të ndjekin këto udhëzime: 1 makinë: gjerësia e garazhit 3.5 - 4 m 2 makina: gjerësia 8 - 10 m 3 makina: gjerë 10-12 m Nëse planifikoni të parkoni pickup ose një automjet më të madh garazh, duhet të shtoni më shumë 0.5 m në çdo seksion. Këto matje do të lejojnë parkimin standard të automjetit të mjaftueshëm, duke hapur derën, etj, por nuk lejojnë vendosjen e shumë aksesorëve.