Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Garazhe metalike

Po kërkoni një ndërtues për garazhe llamarine? Ne kemi 23,715 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,800 profesionistë të regjistruar
87,876 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Garazhe metalike

Keni nevojë për një shërbim garazhi kallaji? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në përgatitjen e bazave për garazhin e kallajit, prodhimin, montimin dhe shërbimin e garazhit të kallajit. Çmimi i një garazhi prej fletë metalike zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: kostot e transportit, leja e ndërtimit, lidhja me rrjetin e ofruar nga një prej ndërtuesve tanë 23,715 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,800 profesionistë të regjistruar
87,876 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Garazhe me fletë A janë garazhe metalike të mira? Krahasuar me prej druri tradicionale kanë shumë përfitime. Ju duhet të dini historinë para se të blini. Një nga projektet e para të ndërtimit të mëdha në të cilat metali u përdor si materiali kryesor i ndërtimit, ishin stacioni i trenit. Pasi përdorimi i çelikut ka provuar të jetë fitimprurës dhe i qëndrueshëm, ndërtuesit filluan të përdorin çelikun në kisha dhe shumë ndërtesa të tjera. Ndërtesat e para tregtare dhe rrokaqiejt me strukturën e çelikut u shfaqën në fund të shekullit të 19-të. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, magazinat e naftës dhe strehimet ushtarake u prodhuan nga çeliku. Ndërtimi përfaqëson më shumë se 50 për qind të prodhimit të çelikut botëror. Kjo është për shkak se metali është rezistent dhe i fortë. Përveç kësaj, nëse kujdeseni, mund të durojë gjatë. Kështu, garazhet metalike kanë përfitime të shumëfishta. Jo vetëm që janë të përballueshme, por janë gjithashtu më të sigurta dhe më të vështira. Garazhet metalike janë gjithnjë e më popullore në sajë të përshtatjes dhe diversitetit që ata ofrojnë. Garazh me dy dyer Ka grupe të garazhit metalikë që mund të bëni vetëm për sa kohë që keni tokë të mjaftueshme. Por edhe nëse do të shijoni një profesionist që do t'i bëjë ata, do të jetë më e lirë se të punësosh dikë që do të ndërtojë prej druri. Është shumë më e lehtë për të ndërtuar një garazh metalik në shtëpinë tuaj tashmë ekzistuese, për ta plotësuar atë me një port prej druri. Kërkon më pak mirëmbajtje dhe kujdes Garazh metalik - objekte çeliku Garazh janë bërë të jenë rezistente ndaj motit. Në rastin e strukturave prej druri, duhet të shqetësoheni për plasaritje, kalbje, infektim të insekteve, zjarrit, mykut dhe shumë faktorëve të tjerë potencialisht të dëmshëm. Ju nuk duhet të shqetësoheni për ndonjë nga këto probleme për objektet metalike. Përveç kësaj, garazhet e çelikut pastrohen shumë më lehtë se druri. Me një pastrues presioni dhe një zgjidhje të shkëlqyer sapuni, ju mund të lani garazhin tuaj të metalit për të parë krejtësisht të reja përsëri. Megjithëse garazhi i drurit mund të pastrohet me një pastrues presioni, por koha e tharjes është më e gjatë. Përveç kësaj, kur struktura e drurit është larë, duhet të siguroheni se brendësia ka një sealant të veçantë që parandalon dëmtimin e ujit. Garazh prej druri kërkon pikturë ndërsa çeliku nr. Prodhuesit ju japin me ngjyrë dhe cilësi, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për këtë mirëmbajtje. Miqësore me mjedisin Në të gjithë botën Steelers do të përmirësojnë zgjidhjet e projektimit për ndërtesat efikase të energjisë. Këto objekte metalike zvogëlojnë ndikimin mjedisor të ndërtesave. Metal është lehtësisht i ricikluar, sidomos çeliku. Nëse jeni duke menduar për garazhin e vjetër prej druri që është tashmë në prag të jetës suaj, ka të ngjarë që shumë nga kjo dru nuk mund të ripërdoret. Megjithatë, në rastin e çelikut, është shumë më e lehtë për të shkatërruar materialet e ndërtimit dhe t'i përdorin ato në një strukturë tjetër. Përveç kësaj, çeliku është shumë më rezistent ndaj ndikimit të motit. Çeliku është universal dhe 100% i riciklueshëm. Nëse vendosni të ndërtoni një garazh të çelikut, nuk ulet domosdoshmërisht gjurmët e karbonit dhe ju lejon të rezultojë më mirë në mjedis gjatë gjithë ciklit të jetës të ndërtimit tuaj. Siguron një vlerë më të madhe Garazhe tradicionale prej druri kanë tendencë të jenë shumë më të kushtueshme se një garazh çeliku ose alumini. Përveç kësaj, është e rëndësishme të mos shikosh koston fillestare. Për shkak se strukturat prej druri kërkojnë mirëmbajtje të tilla si ri-lacquering, kontrollin e pikëllimit ose dëmtim termiti, në afat të gjatë në mënyrë të pashmangshme përveç kur blini një garazh metalik. Garazh vertikal çeliku Për shkak se garazhet e çelikut zakonisht janë të para-prodhuara, ata kanë tendencë të dalin më lirë. Përveç kësaj, rezistente çeliku është dëmtuar, zjarri dhe kalb. Dhe shumica e garazheve të çelikut do të zgjasin të paktën 20-30 vjet! Përkundrazi, garazhet prej druri do të zgjasin mesatarisht dhjetë vjet. Kujdes i saktë ndonjëherë mund të durojë deri në 25 vjet. Por kjo është e rrallë. Ne kemi përmendur ata tashmë janë më të qëndrueshëm? Ka të ngjarë që garazhi juaj i çelikut të ndërtohet nga çeliku i ricikluar, i cili është shumë më i mirë për mjedisin. Për më tepër, meqenëse industria e riciklimit është vazhdimisht në rritje, të gjitha punët që vijnë me të. Instalimi i garazheve metalike kërkon mjete të veçanta kështu që është më e mira për të punësuar ekspertë që mblidhen ato. Dhe edhe nëse e bëni këtë, duhet të jetë ende më e lirë se një garazh prej druri. Garazhe metalike janë rezistente dhe kanë një vlerë më të lartë Garazhe metalike janë të mahnitshme. Në të kaluarën ata u unpoped sepse nuk janë të këndshëm në shikim të parë. Por me strukturat moderne dhe ndërrohen garazhet metalike janë rruga e drejtë. Përveç kësaj, ata janë më të fortë se druri: zgjat më shumë, janë miqësore me mjedisin, ndërtimi i tyre kushton më pak dhe janë rezistente ndaj mykut, insekteve dhe zjarrit. Garazhe çeliku - pasqyrë Nëse jeni duke kërkuar për një garazh që është efektiv dhe i shpejtë për ndërtim, ju mund të dëshironi të konsideroni blerjen e një garazh çeliku. Garazhet e çelikut janë të shkëlqyera për përdorim në shtëpi, magazinat për bizneset e vogla dhe madje edhe për kompanitë industriale. Shumica e garazheve të çelikut janë parafabrikuara, që do të thotë se komponentët kryesorë janë bërë në fabrikë. Kur komponentët ju japin garazh për t'u mbledhur. Nëse keni përvojë me ndërtimin ose jeni veçanërisht të mençur, mund të kurseni një sasi të konsiderueshme parash duke marrë një garazh vetë. Sets Garage Steel vijnë në një shumëllojshmëri të madhësive, formave dhe konfigurimeve. Ju mund të ndërtoni një garazh për një ose dy makina, ose ju mund të kurseni kohë dhe para duke zgjedhur një strehë bazë të makinave. Grupet e garazhit mund të porositen me karakteristika të veçanta të tilla si dritaret, dyert e veçanta ose ndriçimi. Sa kushton garazhi i çelikut? Çmimet ndryshojnë në varësi të madhësisë dhe dizajnit. Ata gjithashtu ndikojnë në faktorë të tillë si materialet lokale dhe kostot e pagave. Megjithatë, çmimet për garazh nuk përfshijnë bazën ose instalimin.