Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Freze, linje per oxhak

Jeni duke kerkuar nje ndertues per frezimin, veshjen e oxhakut? Ne kemi 22,707 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,701 profesionistë të regjistruar
87,679 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Freze, linje per oxhak

Keni nevoje per sherbim ne fushen e frezimit, veshjes se oxhakut? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në rinovimin, bluarjen, veshjen dhe pastrimin e oxhaqeve. Çmimi i rreshtimit të oxhakut zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: pastrim oxhak, fshesë me korrent për hirin, pajisje mbrojtëse të ofruara nga një prej specialistëve tanë të 22,707 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,701 profesionistë të regjistruar
87,679 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Instruksioni i oxhakut Pjesa e brendshme e oxhakut të zjarrit është definuar si "balta, qeramika ose furrë metalike të vendosura brenda oxhakut për të kapur gazin e zjarrit, i drejtojnë ato në atmosferën e jashtme dhe për të mbrojtur muret e oxhakut nga nxehtësia dhe korrozioni". Megjithëse ndërtimi i rregulloreve në shtetet ose lokacionet individuale janë të ndryshme, rekomandohet instalimi i rreshtit të oxhakut që nga fillimi i këtij shekulli dhe shumica e rregullave të zjarrit aktualisht kërkojnë futje. Në 40 deri në vitet '80, shekulli i 20-të filloi të ishte oxhaqet e tullave të kontrolluara dhe të testuara nga standardet për rezistencë për shkak të shqetësimit në rritje për performancën dhe sigurinë e tyre. Testet zbuluan se oxhaqet e pakuptueshme janë gjithashtu të rrezikshme që shkencëtarët tregojnë ndërtimin e një oxhaku pa oxhak futur pothuajse deri në një krim. Tre karakteristika kryesore të futjes së oxhakut: Ata mbrojnë shtëpinë përpara se të transferohen për të ngrohur në material të ndezshëm. Në testet teknike, është gjetur se oxhaqet pa futur ngrohje që mund të jetë oxhaku u zhvendos aq shpejt sa struktura ngjitur prej druri filloi të digjen vetëm në tre orë e gjysmë. Ata mbrojnë muraturën nga produktet anësore korrozive. Kur testet, u konstatua se nëse gazi i gripit mund të lejohet të depërtojë në tulla dhe llaç, do të rezultonte gjatë jetës së prerjes. Gazet e zjarrit janë acid dhe fjalë për fjalë decompose nyjet e llaçit nga oxhaku i brendshëm. Kur nyjet e llaçit erodojnë, ngrohjes më shpejt transmeton në substancat e ndezshme pranë dhe në pjesët e banimit të shtëpisë mund t'i shpëtojnë gazeve të rrezikshme si monoksidi i karbonit. Ato sigurojnë dimensionet e sakta të gripit për efikasitet optimal të pajisjeve. Furrat moderne të drurit dhe gazit ose naftës kërkojnë një shpërthim të dimensionuar siç duhet për funksionin e duhur. Oxhaku është përgjegjës për lejimin e kalimit të djegies nga shtëpia. Insert i dimensionuar gabimisht mund të çojë në akumulimin e tepruar të spaws në dru të tiled dhe për të prodhuar karburantet konvencionale të monoksidit të karbonit. Llojet e inserteve të oxhakut: Në të kaluarën, nuk ishte shumë theks në futjen e oxhakut dhe për këtë arsye materiali që ishte vetëm një kamion, dhe shpesh nuk i zgjidhi fare fare. Aktualisht, oxhaqet dhe shitore nga zjarrit janë bërë sipas rregullave dhe standardeve të caktuara që tregojnë materiale nga të cilat duhet të bëhen këto futje. Futjet qeramike (Firecorned) dhe insters çelik inox janë përdorur aktualisht. Oxhaqet e çelik inox janë jashtëzakonisht të qëndrueshme dhe jashtëzakonisht të lehtë, dhe nuk ka një themel të fortë nga ky titull. Ato përdoren në banesa ku mund të ndërtohet një oxhak i ngushtë Ata janë kryesisht të përdorshëm për të jashtme dhe të ankoruara në fasadë. Megjithatë, në shikim të parë, një dizajn i thjeshtë mban një zgjidhje relativisht komplekse të dizajnit me tre shtresa në tërësi, kështu që është i përshtatshëm për ndërtimin e saj për të kontaktuar kompaninë që ka përvoja me të. Oxhaqet qeramike janë gjithashtu tre shtresa nëse nuk furnizohen si një e tërë. Ato përbëhen nga futja, materiali izolues dhe bllok i saktë. Ato janë të dizajnuara për lloje të ngrohjes kur djegia përdoret për të shkarkuar free. Futjet e brendshme të fireplace janë të dizajnuara si të drejtpërdrejta ose me kthesa në tym, ose me një vrimë mur në oxhak. Unë kam nevojë për një futur oxhak? Kur përdorni një oxhak, por edhe fireplace që dëshironi të siguroheni që përdorimi i tij është aq sa është e mundur. Nëse jetoni në shtëpi ju nuk keni pasur ju dhe nuk keni këtë siguri, ose nëse thjesht hezitoni, nuk ka asgjë më të lehtë se sa të bindni nëse oxhaku juaj është projektuar për të qenë të dashurit tuaj të sigurt. Linja e oxhakut mund të mos duket të jetë pjesa më themelore e oxhakut tuaj, por në fakt është jashtëzakonisht e rëndësishme dhe rrit sigurinë e firepair tuaj dhe shtëpinë. Megjithatë, prania e futur në oxhak është gjithashtu thelbësore për kompanitë e sigurimeve në rast të një ngjarje të rastësishme të siguruara. Përfitimet e futur oxhak Natyrisht, avantazhi më i madh i futur në oxhak është që rrit sigurinë e oxhakut, fireplace, familjes dhe familjes suaj. Nëse jeni duke thënë tani që ju tashmë keni një dhi pa futur dhe asgjë e keqe ka ndodhur, urime. Nuk kishte asgjë të keqe ende, por ajo që nuk mund të jetë. Ekziston gjithmonë ngjarje më e pakëndshme për të parandaluar dhe për të qenë të sigurt se sa më vonë keqardhje e lënë pas dore. Shtesat e oxhakut krijojnë një rrugë të ndritshme dhe të drejtë për tym për të lënë në mënyrë të sigurtë dhe në mënyrë efektive shtëpinë tuaj. Pa futur, muret e oxhakut janë të deperuara me kohë dhe mund të ndodhin që spaws do të jenë në gjendje të depërtojnë në të gjitha çarje ose poret e jashtme të shtresës. Nëse oxhaku juaj nuk mund të lëshojë me djegie të nënprodukteve në mënyrë efektive, rreziku i depozitimit është rritur, dhe në këtë mënyrë zjarri oxhak. Përveç kësaj, farë dhe Kreozot mund të jenë më të lehta për të formuar një mur të oxhakut si në një futur oxhak, që do të thotë që ju do të duhet të pastroni oxhakun më shpesh. Kur përdorni zjarret, monoksidi i karbonit është lëshuar dhe ju patjetër do të dëshironi atë për çdo çmim për të mbajtur jashtë shtëpisë tuaj. Në parim është një domosdoshmëri. Insert oxhak i instaluar i saktë që është në gjendje të mirë mund të sigurojë këtë pa probleme. Nëse oxhaku juaj nuk ka një astar, duke rritur kështu gjasat e një ftohjeje tymi. Nëse një tym është shumë i ftohtë, tymi mund të kthehet në banesën tënde, sepse ajri i ftohtë është më i dendur. Nëse keni një insert të izoluar të oxhakut, ky rrezik është pothuajse zero. Si të gjeni kur keni nevojë për një futur oxhak Natyrisht, pronari i shtëpive konvencionale nuk është i certifikuar me oxhak dhe profesionalisht si një mjeshtër i dhomës, kështu që mund të jetë e vështirë të diagnostikoni gjendjen e oxhakut. Është e nevojshme të respektohet dhe të regjistrohet ndryshime të papritura në performancën tuaj të oxhakut. Nëse jetoni në një shtëpi të vjetër që nuk ka një futur oxhak, është e qartë se ju duhet, ju as nuk duhet të jeni një ekspert dhe nuk keni nevojë për vëzhgime të gjata dhe të kërkuara. Nëse e keni atë, një nga tiparet më të zakonshme që tregojnë nevojën për një insert të ri të oxhakut është kur kontrolloni se muret e oxhakut do të degradojnë shumë më shpejt se sa do të përkasin dhe para se kjo degradim të manifestohet në muret e tjera. Nëse astar juaj nuk është në gjendje të mirë operative, nxehtësia ose kondensimi do të dëmtojë tulla dhe llaç në një masë shumë më të madhe. Në këtë rast, ju do të duhet të rregulloni oxhakun ose zëvendësimin e tullave për të riparuar hapësirën e dëmtuar. Nëse jeni duke lëvizur në shtëpi me Kozub, mos harroni të kontrolloni nëse oxhaku është i siguruar sipas standardeve të fundit. Në shtëpi, futja origjinale e balta shpesh do të instalohet dhe do të dëmtohet shumë herë. Një tjetër mënyrë që ju mund të gjeni se keni nevojë për një futur të ri oxhak, është situata kur vëreni një problem kondensimi. Sa herë që uji është në oxhakun tuaj, nuk është një karakter i mirë. Lagështia është oxhaku më i madh i armikut. Linja e re e oxhakut do të ndihmojë në izolimin e oxhakut dhe parandalon lagështinë larg. Ju gjithashtu mund të siguroni që ju jeni oxhak i izoluar për të rritur mbrojtjen e saj kundër lagështisë. Kur vendosni për dhi, duhet të merrni një futur të ri oxhak. Nëse jeni duke kaluar nga gazi për djegien e drurit ose anasjelltas, është e rëndësishme që ju të lejoni të kontrolloni futur oxhak për t'u siguruar që është në gjendje të mirë dhe të dimensionuar siç duhet në kullimin e duhur. Natyrisht, nëse nuk jeni të sigurt për futjen tuaj të oxhakut, le të kontrolloni oxhak sa më shpejt që të jetë e mundur në mënyrë që eksperti i certifikuar të mund të përcaktojë nëse oxhaku është i sigurt për përdorim. Nëse vëreni kondensimin në një oxhak ose dëmtim të tullave të jashtme, problemi mund të dëmtohet ose jo-ekzistues futur oxhak. Futja e oxhakut nganjëherë ndonjëherë mund të duket si e padobishme, veçanërisht nëse gjatë viteve ju jetoni në një shtëpi, asgjë nuk ndodhi. Dhe është e rëndësishme që ajo gjithashtu të mbetet. Mos e nënvlerësoni këtë pjesë të rëndësishme të pajisjeve të shtëpisë dhe të përpiqeni ta zgjidhni atë sa më shpejt që të jetë e mundur.