Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Fotografi muri

Po kërkoni një burrë një orë për të varur foto? Ne kemi 20,257 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,780 profesionistë të regjistruar
87,824 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Fotografi muri

Keni nevojë për një shërbim të varjes së imazhit? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për matjen, ngjitjen e grepave dhe dorezave, varjen. Çmimi i ngjitjes së pikturave në mur zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: një grup dorezash, grepash dhe kapëse për ngjitjen e fotografive, kornizave, çekiçit, gozhdëve, nivelit të shpirtit, të cilat do të ofrohen nga një prej mjeshtrave tanë të 20,257 në kategorinë e dhënë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,780 profesionistë të regjistruar
87,824 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
ProvidersMë shumë se 20,257 profesionistë në afërsinë tuaj

Aroldis-art

kompani
4,6
Fotografi muri

Aroldis-art - Christian Aroldi. Fotografie für Architektur, Immobilien, Innenräume und Menschen. Virtuelles Homestaging, Luftaufnahmen mit Drohne, Immobilien Videos, virtuelle 360° Rundgänge Matterport, Familienshootings, Porträtfotografie, Hochzeitsfotografie.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Luis Faustino Photography

kompani
4,6
Fotografi muri

Luis Faustino photographer videographer editing services fotojournalism weddings corporate reportage

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

FABBROFOTOGRAFIE

kompani
4,1
Fotografi muri

Wir sind FABBROFOTOGRAFIE Ihr Partner für Fotografie, Social Media Kampagnen, Image- & Werbefilme aus Luzern. Ihre Zufriedenheit hat oberste Priorität!

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Lirim Latifi Foto | Video

kompani
4,3
Fotografi muri

Lirim Latifi Foto|Video Fotografie Videografie Drohne-Aufnahmen videograf, produktvideo, fotograf hochzeit, fotograf, portraitfotograf, videograf hochzeit, produktfotografie, drohnenfotografie, eventfotograf, hochzeitsfotograf, drohnen film Lirim Latifi | Fotograf und Videograf | Fotograf Zentralschweiz | Fotograf in Zug und Umgebung. Für Privat, Business, Event, KMU, Hochzeit und Social Media | Zusammen erschaffen wir einzigartige Fotos und Filme für Sie oder Ihr Unternehmen.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Larissa Keller Fotografie | Kinder- und Familienfotografin Bern

kompani
4,2
Fotografi muri

Natürliche und lebendige Familienfotos voller Liebe. Familienfotografin für Familienshootings, Neugeborenenshootings und Babybauchshootings in Bern und Umgebung.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Brendan Rühli | photography

kompani
4,8
Fotografi muri

Buche jetzt Deinen Fototermin!

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

MerrJep.com

kompani
4,5
Fotografi muri

MerrJep.com është vendi më i madh për tregti në Kosovë. Blini artikuj që ju duhen dhe shisni artikuj që nuk ju duhen. Shpallje për punë, shërbime, automjete, telefona mobil, kompjuterë, shoping...

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Oliver Moser Fotografie

kompani
4,9
Fotografi muri

Ihr Fotograf für professionelle Bewerbungsfotos und Businessportraits, Imagebilder, Corporate, Produktaufnahmen, Familienfotos und Hochzeitsreportagen | Fotostudio in Worb bei Bern

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

iljollyfoto

kompani
5,0
Fotografi muri

fotografia stampa tela gadget cover fotocopie fax cuscino tazza calendario album batterie pile personalizzazioni servizi foto video riversamenti pellicola sviluppo b/n elaborazioni computer grafica magliette mouse pad puzzle portachiavi timbri personalizzazioni loghi radiocomandi matrimoni battesimi comunioni servizi riprese cresime avvenimenti convegni feste compleanni lauree

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Gregor Galliker Fotografie

kompani
4,7
Fotografi muri

Mein Angebot umfasst Hochzeitsfotografie, Porträts, Reportagen und Eventfotografie. In Workshops zeige ich, wie Sie mit Wissen zu besseren Bildern gelangen.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Profot Muri

kompani
4,7
Fotografi muri

Finden Sie bei uns Produkte rund um Fotografie und Video online oder in unseren Showrooms Muri (AG) und Renens.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Thomas Teske Fotografie

kompani
5,0
Fotografi muri

Photography by Thomas Teske. Nature is shown in a different way. Individual images are combined into collages.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

AMVision Fotografie & Videos

kompani
4,5
Fotografi muri

AMVision: Fotografie und Videos. Sei es für ein privates oder kommerzielles Shooting - Ihre Bedürfnisse sind so individuell wie Sie selbst. Eine umfassende Klärung zu Beginn und die kontinuierliche und offene Kommunikation sind für uns selbstverständlich und von zentraler Bedeutung.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Phylis Walting Fotografie

kompani
4,4
Fotografi muri

Bikes & Cars Fotografie pferdeFotografie Portrait fotografie Neben meinen hauptsächlichen Bereichen, bin ich  offen für alles.Bei Hochzeiten, Festivals, Tuningtreffen wie auch beim Motocross bin ich anzutreffen und buchbar. It's YOU, who inspires my photography. Phylis Walting Visit me CH Luzern

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

HomeArt Albania

kompani
4,4
Fotografi muri

Homeart Albania, dyqani më i ri online në Shqipëri. Homeart.al ofron larmishmëri produktesh për shtëpinë tuaj edhe jo vetëm.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Fredi Lienhardt Photography

kompani
4,2
Fotografi muri

Corporate Events, Business Portraits, Celebrations, Architecture, Food, Family Portraits, Documentations, Landscapes, Photography Workshops, Fotografie, Schweizer Fotograf, Portraits, Geschäftsanlässe, Dokumentation, Gruppenbilder

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Michaela Weber Photography

kompani
4,2
Fotografi muri

Professionelle Portraitfotografie für Einzelpersonen, Paare, Familien Reportage und Tiere.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Mareike Groene Photography

kompani
4,2
Fotografi muri

Eure Hochzeitsfotos ungestellt, authentisch & voller echter Emotionen in Bern, der gesamten Schweiz und europaweit.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Studiofototoni Arcuti Antonio

kompani
4,7
Fotografi muri

Antonio Arcuti, Fotograf mit Fotostudio in 5610 Wohlen in der Schweiz.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Sandro Barbieri Photography

kompani
4,0
Fotografi muri

Sandro Barbieri Fotografie

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo
Trego më shumë
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Si të varni dhe të organizoni imazhe? Procesi i varjes së një grumbullimi të ri ose koleksioni të fotografive familjare mund të shfaqet plotësisht lehtë. Edhe pse ka pjesë për t'u eksploruar, ka vetëm një mënyrë të drejtë për t'i varur ato. Ashtu si me çdo aspekt të ujdisje, ajo gjithashtu do të ndihmojë për të kuptuar parimin bazë dhe pastaj të improvizoni - marrëveshja më ideale mund të jetë që ju të prisni më pak. Së pari ju mund të përgatisni fotot që dëshironi të ulni; Mbështetni ato rreth mureve dhe shqyrtoni mundësitë tuaja. Shikoni të gjitha opsionet e arsyeshme. Le të mbajë një pjesë deri në mur ndërsa jeni duke qëndruar prapa dhe për të vlerësuar (mbulesën e parë hinged hardware me kasetë mbuluar jo kruarje mur). Nëse gruponi disa pjesë, organizoni ato dhe përdorni në dysheme derisa të gjeni përbërjen që ju pëlqen. Në shumicën e grupimeve, fibra e zakonshme do të shoqërojë copa individuale së bashku. Ndoshta fotografitë janë pjesë e kutisë ose mbledhjes; Nëse jo, mund të ketë korniza të njëjtin stil ose janë kornizat e së njëjtës ngjyrë. Grupimi nganjëherë nuk mund të kërkojë një element referencing; E vetmja temë unifikuese mund të jetë diversiteti i saj. Koleksione të tilla do të marrin pak më shumë kohë dhe të përshtaten më së miri në dhomë më pak formale. Sa i përket vendndodhjes së saktë, kështu që mençuria e vjetër sugjeron që fotografitë duhet të pezullohen në lartësinë e syrit. Kjo ide është një pikë e mirë fillestare, por vështirë se definitive. Ka shumë arsye të mira për të varur pjesë mbi ose nën lartësinë standarde. Në çfarëdo mjedise ju do të duhet për t'iu përgjigjur arkitekturës dhe mobiljeve; Ju gjithashtu do të duhet të ndiqni instinktet tuaja. Zhvendosja në një marrëveshje pezullimi me disa inç mund të ndikojë në tonin e dhomës: rrëshqitni fotot pak mbi divan ose karrige; Zona do të jetë më koherente, më komode dhe më e këndshme. Shtoni elementin e befasisë për një foto të vogël mbi derën. Theksoni kangjella e shkallëve në mënyrë që të bëni një seri fotografish të drejtë mbi të. Hang disa pjesë të vogla vetëm mbi tavolinë - do t'ju japë një pamje freskuese kur ju shikoni nga puna juaj. Mësoni të besoni. Nëse ndiheni kështu, mos kini frikë të bëni diçka pak më ndryshe. Çifti idetë për dekorimin e dhomave të vogla Matja dhe nevojat themelore Mos e lini matjet deri në kohën kur fotografitë tashmë janë të varura dhe ka vrima në mur. Ju shmangni stresin. Tërhiqeni metërin e tilting dhe jini të saktë. Për shumicën e imazheve ju do të duhet vetëm një çekiç, kaçavidë dhe një shkallë të vogël. Kur imazhi është liner në nivelin mesatar të syve, vendosni qendrën e tyre në 144 deri 152 cm nga dyshemeja. Përdorni formulën e mëposhtme: Ndani lartësinë e kornizës n; Nga ky numër, dedikoni distancën nga maja e kornizës në mur; Shto këtë numër në një numër 144, 145, 146, 146, 148, 149, 150, 151 ose 152. Kjo shumë përfundimtare paraqet lartësi (e matur nga dyshemeja) në të cilën imazhet duhet të tërhiqen në mur. Nëse shkoni instinktet, ndryshe nga niveli i syrit, ju nuk keni nevojë të jeni aq të qëndrueshëm në matje; Nëse varni në një rrjet ose një seri copash, ju do të duhet të jeni të saktë për të arritur edhe ndarjen. Kur koha do të varet krijimi juaj, përdorni një metodë që siguron stabilitetin më të madh. Më e mira zakonisht përdoret dy grepa në foto në mënyrë që fotografitë të mos zënë ose të trajtohen. Instaloni dy unaza D në pjesën e prapme të kornizës, drejtpërdrejt përballë njëri-tjetrit. Kur vendosni se ku doni të ulni një foto, bëni çdo goditje (nëse doni, në copa të kasetë të mbulimit); Përdorni nivelin e shpirtit për të siguruar që etiketat janë në të njëjtën lartësi. Nëse një dhomë ka një dysheme ose tavan pak të pjerrët, filloni të varni imazhet në nivel; Nëse ata duken të tërthortë, i drejtoni ata vetëm pak për të parë të drejtën, edhe pse jo. Në këtë rast, ju mund të dëshironi të vendosni një dirigjent foto midis unazave D; Ende varet për dy grepa, përveç nëse një foto është shumë e vogël. Hook dekorative për të varur fotot, të tilla si vintage me grepa ose shufra franceze, mund të shtoni një element tjetër të dizajnit në një imazh ose grupim. Një aspekt tjetër i rëndësishëm është motoja "më pak ndonjëherë është më shumë". Ju patjetër do të dëshironi të lini disa hapësirë ​​bosh në mur në mënyrë që syri juaj të mund të pushojë. Si të organizoni lloje të ndryshme të pikturave për të parë Celistin Elementet e padiskutueshme janë një sfidë për pezullimin në krahasim me printimet identike në korniza të ngjashme, por rezultatet mund të jenë mbresëlënëse dhe në të vërtetë krijojnë një atmosferë të këndshme. Skica, pikturat e naftës, punimet arkitektonike, portretet dhe mbajtësi i murit dekorativ mund të organizohen në grupimin asimetrik në formë të lirë, duke i dhënë sallon me sallon të rehatshëm. Kornizat janë të ndryshme, por të gjithë kanë një përshtypje të vogël formale. Nëse copat u pezulluan më lart, ata do të dukeshin sikur ata fluturojnë; Sofa, vetëm disa centimetra më poshtë, doke elegante. Para se të bëni një vrimë në mur, organizoni fotografi dhe dekorime të tjera. I pandërprerë ato në dysheme dhe me një mur ose pjesë të mobiljeve; Lëvizni ato derisa rezultatet t'ju përshtaten. Për një grumbullim të tillë, mund të mos jetë uniforme, por përpiquni të shmangni pjesët e pandërprera të hapësirës që drejtohen horizontalisht ose vertikalisht midis fotografive. Niveli i shpirtit është një mjet i domosdoshëm. Nëse jeni duke përdorur dy unaza d për të varur imazhin nga dy varet nga imazhet D, shënoni në pikat e murit për grepa dhe duke përdorur nivelet e shpirtit sigurohuni që ato të jenë uniforme; Rregulloni nëse është e nevojshme para se të futni grepa në mur. Nëse jeni duke përdorur një ose dy varëse rrobash për imazhe dhe tela të lidhur në pjesën e prapme të kornizës, varni figurën dhe me përdorimin e nivelit të shpirtit. Si të krijoni mes imazheve të simetrisë Organizimi i imazheve në mur ka të njëjtin ndikim si vetë imazhet. Grid i saktë shton pamjen grafike dhe formale; Një grup i imazheve të pezulluara në një shesh ose drejtkëndësh të caktuar ka rend, por është menjëherë joformale, ideale për një dhomë familjare ose kuzhinë. Linjat e imazhit mund të përafrohen në qendër, në krye ose në pjesën e poshtme me rezultate shumë të ndryshme. Nëse jeni duke punuar me grupimin e imazheve ose me vetëm një, vepra arti duhet të përqendrohet në përgjithësi në mënyrë horizontale midis dy pikave, duke e bërë dhomën të eksportohet. Linja e imagjinuar qendrore kombinon fotot e pranishme në kuadër të madhësive të ndryshme, të majtë. Linjat e dhëmbëzuara në rregullimin e sipërm dhe të poshtëm të nxjerrë në pah. Dy pjesë të temave të shtrirë në mes të baretarëve ofrojnë një zinxhir për thyerje uniforme. Kjo teknikë është gjithashtu e dobishme për varjen e fotografive përgjatë shkallëve: shënoni vendndodhjen e murit në të njëjtën distancë nga hapi i lartë dhe hapi i poshtëm dhe rrafshoni dantella midis këtyre pikave. Përdorni unazë d në secilën anë të kornizës për të varur imazhe të sigurta. Por mos i rezistoni matjeve; Gjithmonë përdorni metërin e duhur. Këtu, nga maja e kornizës pas unazës D përputhet me hapësirën nga udhëzuesi i vargut në vrimë në imazh. Gabimi i shpeshtë në aspektin e instalimit të artit janë pezulluar copa shumë të ulëta. Bëni atë që muzetë: mbani vepra arti në nivelin e syve. Një rregull i mirë është të ulësh imazhin në mënyrë që qendra e saj të ishte nga 57 në 60 inç nga dyshemeja. Nëse shumica e anëtarëve të familjes suaj janë të ulëta, përqendrohuni në rangun më të ulët; Në dhomat me tavane më të larta se tetë metra mund të varet me pak më shumë se 60 inç nga dyshemeja. Pasi të zgjidhni qendrën, mbani atë për shkak të qëndrueshmërisë. Për grupimin e punimeve, mbledhja thjesht imagjinoni si një vepër arti integrale. E vetmja përjashtim nga ky rregull është kur ju doni të varni mbi mobilje. Kur vendosni imazhin, për shembull, në divan ose fytyrën e shtratit duhet të mbuloni rreth dy të tretat e gjerësisë së mobiljeve. Hang imazhin në mënyrë që fundi i kornizës është 8 deri në 10 inç mbi pjesën e mobiljeve; Fotografia duhet të jetë e lidhur me vete me të, ai nuk duhet të noton shumë lart mbi të. Nëse varni punën më të vogël në një njësi të madhe, provoni të plotësoni përbërjen me piktura mur ose vepra të tjera të artit. Për artin që është më i lartë se 120 inç, harroni për rregullin e pikës së mesme; Vetëm sigurohuni që buzë fundore është rreth një gjurmë nga dyshemeja. Si të varni foton Galeria moderne, për shembull, minierat nga prirja që shton një nuancë të strukturës kur ka më shumë vepra afër 1. Vendosni strategjinë. Para se të afroheni me çekiçin, është e nevojshme të merrni parasysh peshën, madhësinë dhe formën e imazhit që kaloni, dhe materiali i mureve të tua. Mund të shpoj në tulla? Po në lidhje me pllakat? Do muret e mia të gipsit të bëjnë diçka për të mbajtur atë që unë rri atje? Nëse i përgjigjeni këtyre 4 pyetjeve, atëherë mund të filloni. 2. Mblidhni furnizime. Përveç çekiçit, rrotullimit të metrosë dhe lapsa, ju do të duhet pajisjet e mëposhtme për të varur imazhin në gips ose plasterboard (në parim më shumë materiale peshe për punët më të rënda): Për pjesë të lehta: thonjtë e vegjël Për pjesë të mesme të rënda: varëse rrobash për fotografi Për copa më të rënda: gozhdë të madhe dhe dowels ose vida që i përshtaten atyre, kaçavidë nëse imazhi mund të shihet në një pllakë ose xhami, ju do të duhet mjaft të cilësisë, ngjitës të profilit të ulët si thonjtë dhe vida, dhe nëse ata varen në baza të tullave , përdorni terminalet e tullave. 3. Varet vetëm. Po, aktualisht ekziston një studim i artit gjysmëpërçues për të arritur lartësinë e duhur të imazhit të imazhit - thuhet matja. Më konkretisht, qendra e veprave të artit të përshtatur duhet të jetë 57 inç mbi tokë (e cila është niveli mesatar i syrit të njeriut dhe sipas lartësisë së galerive dhe muzeve për të vendosur se ku varen). Etiketoni këtë laps të lartësisë, pastaj matni për të gjetur mes të murit (nga njëra anë) dhe të shënoni ku të takohen këto dy pika. Kjo është ajo ku duhet të drejtohet qendra e artit tuaj! Tani matni distancën midis mesit të pjesës dhe vendit ku gozhdoni gozhdën. Matni këtë ndryshim nga marka e qendrës së saj në mur - ka një gozhdë (ose varëse për një foto, një spirancë në mur ose pirg tulla). Nëse ju lini një imazh shumë të vështirë, gjeni probleme me motorin e kërkimit më të hershme dhe sigurohuni që të jetë në një vend logjik për të shkuar atje dhe gozhdë. Nëse gjithçka është mirë, vrisni gozhdën dhe ju jeni bërë. Nëse pin është në një vend të veçantë, përdorni metodën e dowel dhe vida: Stërvitni vrima, mos e verbër dowel plastike në të cilën pastaj vidhos vidhos dhe le të shtrihet në mënyrë që ju mund të loop tela ose të sharrë dhëmbët direkt mbi të në të njëjtën mënyrë që ju keni pasur atë me një gozhdë. Si për të arritur krye të krijimtarisë Imazhi mund të vendoset në këndin e brendshëm të qoshes. Mund të përmbajë dekorime në shtëpi, mobilje perimesh, kurbë prej druri dhe vazo Imazhi i ngjitur - Frameless - nëse nuk jeni gati për hammers dhe thonjtë, thjesht harroni ato. Mënyra më e fluturimit për të treguar një pamje të re është më e mira për të gjithë ata që kanë frikë nga vrimat e shpimit për thonjtë në mur: Ftohni Kryetarin e Bankës ose një mur ose diku në raft. (Edhe në shtëpi me një numër të imazheve të pezulluara në mure mirë duket disa pjesë të pakujdesshme të pangopura - duket me të vërtetë shumë qëllimisht!) Nëse ende keni shtëpinë tuaj ju mashtroni, merrni parasysh mundësinë e raft me foto. Nëse jeni të interesuar në të gjithë kornizën që dëshironi të mbështeteni dhe dëshironi të rregulloni zyrtarisht vendin për ekspozimin e tyre, mendoni të shtoni një raft të imazhit të cekët në një nga dhomat tuaja. Është një zgjidhje e përkryer për ata që duan të ndryshojnë vazhdimisht stilet. Ose një bar foto. Nëse jeni të interesuar për të kursyer muret tuaja të shtrenjta nga vrimat, por ju doni të keni një pamje më formale sesa thjesht piktura, e konsideroni rosque me foto: një copë hedhur që ngrihet afër tavanit nga të cilat ju mund të varni imazhet tuaja në grepa dhe lidhëse. - Pastaj ndryshoni sa herë që dëshironi një shije. Kanë disa pjesë të lënë të paprishur. Ndoshta keni mbledhur disa nga këto imazhe në korniza të vjetra nga një treg më i lirë - skajet e bukura të lëkurës dhe të gjithë - dhe ju doni të mbani diçka nga kjo magji pa paguar për një kornizë fleksibile foto. Apo mund të dëshironi të varni vizatimet e bukura të letrës? Lënia e veprave të caktuara pa kornizë është plotësisht e mirë, madje edhe opsione edhe më të mira. Ndiqni këto këshilla dhe mbani mend ato për t'i zgjidhur ato pa probleme. Thyejnë disa nga rregullat e zakonshme. Kur shqyrton shkallët dhe vendosjet dhe nëse imazhet të mbështeten ose të përshtaten në mënyrë të thellë. Këtu janë rregullat tona të preferuara për artin që na pëlqen të thyejmë. Tani shkoni për të ekspozuar të gjithë artin tuaj të akumuluar në shtëpi!