Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Fotograf, video

Po kërkoni një fotograf apo kameraman? Ne kemi 3,006 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,806 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Fotograf, video

Keni nevojë për një shërbim në fushën e fotografit, video? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në fotografinë profesionale, regjistrimin e videove, post-produksionin, montimin. Çmimi i krijuesve të fotografive dhe videove zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: kostot e transportit, përfshirja e kërkesave shtesë të ofruara nga një prej fotografëve tanë 3,006 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,806 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
ProvidersMë shumë se 3,006 profesionistë në afërsinë tuaj

Photografica Mangili

kompani
4,0
Fotograf, video

Uno studio fotografico specializzato nella fotografia di matrimonio a Bergamo, Como, Lecco, Brescia e Milano

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Raccontiamo foto e video di Matrimoni

kompani
4,6
Fotograf, video

RacconTiAmo il primo e unico studio formato da un team di fotografi, videomaker e piloti drone del Lago Maggiore e Lago D'Orta fondato da Lorenzo Pipi Fotografo e Perego Silvia Fotografa a Lesa (Novara) per matrimoni e destination wedding. Disponibili in tutta Italia.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Wedding Reel

kompani
4,6
Fotograf, video

Siamo wedding videographer, realizziamo video matrimoni unici, in stile reportage rendendo eterne le immagini del vostro giorno più importante. Sogna con noi!

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

L'Arte Della Foto

kompani
4,5
Fotograf, video

Per il tuo giorno più bello ed emozionante scegli L'Arte della Foto. Esperienza e creatività al tuo servizio!

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Diznilend foto video studio

kompani
5,0
Fotograf, video

Diznilend studio

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

GamingDuty

kompani
4,6
Fotograf, video

GameRoom a Morbio Inferiore

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Wall Screen Video

kompani
4,2
Fotograf, video

Wall Screen è una casa di produzione cinematografica Svizzera, che realizza: spot aziendali, pubblicitari, emozionali, documentari, cortometraggi. La sinergia dei nostri collaboratori sviluppa la creatività, professionalità e ispirazione che servono per la realizzazione dei propri progetti.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

FOTO VIDEO VENUS

kompani
4,6
Fotograf, video

Photography Studio u mjestu Split

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Alexanto Foto-video

kompani
4,4
Fotograf, video

Radionica za vaše drage uspomene

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

VIVARIUM CREATIVE LAB

kompani
4,2
Fotograf, video

Osserviamo il mondo, prendiamo appunti, facciamo vivere la brand experience. Sia online che offline.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

FOTO VIDEO STUDIO OGI

kompani
4,8
Fotograf, video

Photography Studio u mjestu Slavonski Brod

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Settesei: servizi foto e video per privati e aziende

kompani
4,3
Fotograf, video

Siti web a gallarate ma anche servizi foto/video per aziende e privati; e ancora studio fotografico, digitalizzazione e restauro negativi e diapositive

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Delcò Foto - Video

kompani
5,0
Fotograf, video

Servizi foto per matrimoni, servizi video, studio fotografico, fotografo matrimoni, fotografo ticino

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Kurtulaj Photography & Video

kompani
4,0
Fotograf, video

Kurtulaj photography & video. 3 429 pëlqime. Verified

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

IMS Droni - Riprese Aeree - Rilievi con Droni - Video Promozionali - Wedding - Ispezioni - Fotogrammetria

kompani
4,7
Fotograf, video

Servizi professionali con Droni. Foto, video, ispezioni di massima qualità. Per informazioni non esitare a contattarci. Consulenze con preventivi sempre gratuite.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Iris Foto & Video

kompani
4,3
Fotograf, video

Salsa Donna & Uomo Saldi Calda : Jeans & Pants,Cappotti & Giacche,Top & T-Shirts,Maglieria & Sweats,Stivaletto & Stivale,Borse & Portafogli...Consegna Gratuita Da € 60, La Crittografia SSL Di Secure.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Emme Wedding

kompani
4,6
Fotograf, video

Fotografo di matrimonio, specializzato in ritratti e nella valorizzazione dei dettagli che rendono unico il tuo momento più importante.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Ottica Foto Video scomazzon s.a.s

kompani
4,0
Fotograf, video

Apparecchi Acustici Scomazzon Ottica, Via Prospiano 29 Marnate.

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Fabrizio Nannini PHOTOGRAPHY

kompani
4,6
Fotograf, video

Architectural interiors exteriors photography - resorts and hotels photo video still life portraits fashion photographer and filmmaker Milan, Milano, Italy, drone, aerial, luxury, product

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo

Pietro Tafaro

kompani
4,7
Fotograf, video

Un nuovo sito targato WordPress

I verifikuar
I certifikuar
Top Professional
Fillo
Trego më shumë
Pyetjet e bëra shpesh
Pse të punësoni fotot përmes Wilio?
Të punësojë fotografin më të afërt komercial në Wilio është më i rehatshëm dhe më fleksibël për buxhetin tuaj. Ju mund të kurseni në kërkim të një fotograf profesionist që ju jep rezultatet më të mira kur merrni produktet tuaja. Disa nga fotografët tanë lokalë komercialë kanë portofol të gjerë, shkathtësi dhe përvojë dhe reputacion të punës së shkëlqyer. Ata madje kanë vlerësime dhe rishikime që e provojnë atë. Përveç pothuajse menjëherë ju do të siguroheni për profesionistët e cilësisë dhe të marrjes me qira, ju gjithashtu do të ruani përpjekjet tona me shfletimin e vendeve ose faqeve të shumta. Ju nuk duhet të bëni thirrje për numra të zënë ose të merrni pjesë në zyra dhe agjenci të ndryshme për të caktuar një takim. Vetëm bëni nëse publikoni kërkesën tuaj në platformën tonë. Kështu, ju jepni një pasqyrë të produkteve tuaja, një afat kohor dhe buxheti, numri i imazheve që ju nevojiten, madhësia, cilësia dhe zgjidhja, vendosjet dhe të gjitha detajet e tjera të rëndësishme. Fotografët mund t'ju japin një kuotim të lirë për shërbimet e tyre. Sapo të pajtohemi me çmimin, mund të filloni me bashkëpunimin. Rezervoni fotografin tuaj sot dhe të jeni gati për të gjitha dritat, kamerën dhe veprimin!
Cilat avantazhe sjell kur jeni fotograf Wilio Najme në një foto komerciale?
Qiraja e fotografëve komercial nga Wilio ofron shumë përfitime. Për fillestarët është më e rehatshme dhe mund ta kurseni kohë dhe para. Nëse doni të gjeni fotografin e duhur ju nuk keni për të anashkaluar qytetin ose shfletoni nga disa faqe interneti. Dërgo një kërkesë dhe fotografë profesionistë lokalë për ju vetëm. Ju mund të zgjidhni nga një grup fotografësh me përvojë të cilët janë verifikuar dhe besueshëm shumë markave dhe individë krijues.
A duhet të siguroj mjetet ose pajisjet e mia për fotografin tuaj komercial?
Jo, nuk ju kërkohet të dorëzoni instrumente ose pajisje. Dëgjimi i një fotografi kanë kamerat e tyre digjitale DSLR, lentet, dritat dhe gjëra të tjera që njohin mirë dhe janë të gatshëm për përdorim. Ju mund të keni nevojë për një prizë elektrike për të ngarkuar bateritë, laptopë dhe kamera. Megjithatë, duhet të njoftoni se jeni dakord që produktet për xhirimin ose fotografimin, props, objektet në veshjet dhe modelet do të përdoren ekskluzivisht për fotografinë ose të shtënat.
Sa kohë duhet një fotografi komerciale?
Praktika standarde është për të marrë fotografi të një gjatë gjithë ditës. Nëse ka një fotografim në natyrë ose për të arritur kushte specifike të dritës, nevojiten më shumë ditë. Edhe fotografia më e dukshme komerciale merr një ditë, dhe nëse kërkoni një retouch ose redaktim, puna shtrihet gjatë ditës. Konsideroni se cilat janë shërbimet që ju nevojiten dhe sa imazhe doni, sepse do të ndikojë në numrin e ditëve të fotografisë ose të shtënave.
A mund të më ndihmojë edhe me fotografinë time komerciale?
A mund të më ndihmojë edhe me fotografinë time komerciale? Disa fotografë profesionistë mund të bien dakord të punojnë si asistentë tuaj. Vini re, megjithatë, se mund të mos jetë fitimprurëse për ju për shkak të shkallës që zakonisht ngarkojnë. Gjithashtu mund të jetë e vështirë për fotografët me vite përvojë që ka punuar shumë për të ndërtuar portofolin tuaj të fotografisë komerciale për të shqyrtuar këtë lloj pune.
A mund të më ndihmojë një fotograf nga Wilio me redaktimin dhe retouching fotot?
Spells mund të ndodhë në redaktimin e fotografive, por nëse nuk jeni profesionist, mund të konsumoni kohë. Photo Editor mund të ndihmojë me fotot në pension nga fotografia juaj, zbukuroni fotot tuaja të familjes me Photoshop ose bëni një zotërim të kryeveprës duke përdorur rregullimet e sakta të ndriçimit. Fotografët profesionistë përdorin programe të tilla si Photoshop dhe Lightroom për të bërë fotografi të fotografisë suaj edhe më të përmirësuar.
Shërbime
Çfarë përfshijnë shërbimet e fotografive komerciale?
Ato mund të përfshijnë një shumëllojshmëri të shërbimeve për fushatat e marketingut, duke përfshirë të shtënat e ushqimit, fotografët e modës, redaktimin dhe retushimin e fotografive, fotografë të produktit, fotografë dhe shërbime model.
Fotografia e ushqimit
Bizneset e suksesshme të ushqimit përdorin fotot e nxehta të ushqimeve të tyre për menunë, fletëpalosje, uebfaqe ose ushqime. Ashtu si imazhe cilësore ju gjithashtu mund të keni për biznesin tuaj të ushqimit me një fotograf Wilio! Fotograf juaj Wilio mund të marrë një pamje të ushqimit tuaj në kënd të drejtë, përdorni truket për ndriçim dhe stilin e ushqimit për të dalë jashtë dhe të duken të shijshme. Trajtojeni menunë, faqet e internetit, dyqanin elektronik, fletëpalosjen, reklamat e shtypura ose ndonjë përmirësim tjetër për aplikim për ushqimet që shije dhe pamje të mrekullueshme.
Fotografia e modës
Nëse jeni student i modës, fillimi i projektuesit ose fillimi i markës në modë ose veshja e shitësit elektronik, do t'ju duhet të shtëna të shkëlqyera të dizenjove dhe produkteve përfundimtare. Zjarri një fotograf të modës të kalitur, e cila kap më të mirën e produkteve tuaja të modës në detajet më të vogla, pavarësisht nëse është linja juaj e veshjeve, bizhuteri ose aksesorë të modës. Fotografia jonë e modës sheh fotografitë më të mira të dizenjove dhe produkteve të modës, kështu që mund të kesh imazhe të bukura që e meritojnë përhapjen e redaksisë, portofolet e dizajnit, katalogët, faqet e internetit të përmbajtjes së e-commerce, faqet e internetit të blogeve të përmbajtjes dhe më shumë.
Redaktimi, Returs dhe fotografët Trajtimi
Detaje të vogla ose gabime mund të prishin shtënë e përsosur. Ju mund të shihni njollën nga pluhuri në xhevahir tuaj të bukur. Ngjyrat e produktit tuaj nuk mund të dalin për shkak të përdorimit të filtrit të gabuar. Kjo është një situatë ku ata vijnë në një sërë retushimi, redaktimi dhe trajtimi i fotografive. Si një shërbim i pavarur nga fotografët profesionistë, retunicat, redaktorët dhe ekspertët në softuerin e redaktimit të fotografive mund të ndryshojnë ose të manipulojnë fotot dhe të korrigjojnë dhe të redaktojnë ato sipas nevojave tuaja.
Fotografë të produktit
Fotograf i produktit profesional mund të nxjerrë në pah elementet vizuale në mënyrë që produktet tuaja të dalin jashtë. Produktet e fotografive e dinë të gjejnë kënde më të mira dhe ndriçojnë produktet tuaja në mënyrë që ata të duken më tërheqës. Lëreni gurët e shkëlqimit tuaj të bizhuterive. Trajtojeni makinën tuaj të shkëlqejë. Theksoni mirësinë e mishit të hamburgerit tuaj. Ne mund të ju lidhim me shumë ekspertë në Wilio, duke përfshirë specialistë në makinë komerciale ose foto komerciale të bizhuteri.
Modele.
Nëse doni që produkti juaj të ketë një element njerëzor, ju gjithashtu mund të punësoni modele dhe modele së bashku me një fotografi komerciale. Avantazhi i kësaj procedure përmes Wilio është se ju nuk duhet të humbni kohën e kontaktimit të kohës ose organizimin e intervistave me një zgjedhje të modeleve të përshtatshme.
Xhirimi në raste të veçanta
Fotografia profesionale është gjithashtu mjaft e mirë për mundësi të veçanta si dasma, partitë dhe ngjarjet. Fotograf Ju zgjidhni me ju paraprakisht diskuton inputet dhe rezultatet e ngjarjes tuaj për t'u siguruar që ata janë në vendin e duhur në kohën e duhur. Ata do të përgatiten para se mysafirët të mbërrijnë dhe të kapin të gjitha momentet e rëndësishme që ju do të jeni në gjendje të shijoni ditën tuaj.
Portret Foto
A keni nevojë për të gjetur një fotograf familjar ose fëmijëri në afërsi? Portretet mund të bëhen kujtime të rralla që tregojnë se si njerëzit ndryshuan me kalimin e kohës dhe u rritën - dhe mund të krijojnë dhurata të mrekullueshme familjare. Ju mund të gjeni edhe një fotograf të kafshëve me përvojë që kap portrete të kafshëve tuaja ose përfshin ato në një foto familjare. Fotograf juaj portret do të sigurojë që ata të gjithë të paraqesin dhe të duken qartë dhe pastaj do të bëjnë të shtëna profesionale.
Modës dhe fotografisë së produktit
Fotograf të specializuara të modës ose fotografin e produktit mund të ndihmojnë me ndriçimin e duhur, kamerën dhe njohuritë. Kjo do të ndihmojë në redaktimin e fotografive për të dalë nga turma, zgjeroni ndjekjen dhe shitur më shumë produkte.
Xhirimi duke përdorur drones.
Fotografia ajrore ka sjellë një revolucion në fotografinë dhe regjistrimet video - këto ditë ju mund të merrni fotografi të mahnitshme të grupit, të shtëna të pasurive të paluajtshme dhe imazhe ajrore pothuajse gjithçka. Nëse jeni në pasuri të paluajtshme, ndërtim ose turizëm ose planifikoni një martesë, një fotograf profesionist përdor një aparat fotografik me cilësi të lartë Drona për kapjen profesionale të shtënë të përsosur ajror.