Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Fasada me ventilim

Kerkoni suvatore per fasada te ajrosura? Ne kemi 23,243 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Fasada me ventilim

Keni nevojë për shërbim nga zona e fasadës së ajrosur? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në projektimin, vizualizimin, prodhimin, instalimin dhe shërbimin e një fasade të ventiluar. Çmimi i veshjes së fasadave të ventiluara zakonisht varet nga qëllimi i shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: materiali i fasadës, izolimi dhe konstruksioni prej alumini të ofruara nga një prej ndërtuesve tanë 23,243 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Si funksionojnë fasadat e besnikërisë Fasadat e rrethuara janë një zgjidhje e një guaskë të jashtme të ndërtesës që mund të përdoret në ndërtesa të reja, si dhe për ndërtesat e rinovuara. Për shumë arsye, është veçanërisht interesante për arkitektët - për shembull, për shkak të izolimit të përmirësuar termik. Ata gjithashtu përmirësojnë sipërfaqen e vazhdueshme të fasadës dhe bonus është gjithashtu instalim dhe pastrim më i shpejtë. Fasadat e ventiluara lejojnë qarkullimin e ajrit midis murit të transportuesit dhe tjegullave, të tilla si mermer, pllaka qeramike, panele metalike etj. Në këtë mënyrë, muri zgarë është i mbrojtur nga të ftohtit dhe ngrohjes, duke çuar në kursimet e energjisë. Elementet e fasadës së vetmuar Fasadat e rrethuara përbëhen nga këto elemente: Muri i transportuesit - Ky është çdo lloj zorrë fasadë që mund të përdoret si një mbështetje për të bashkëngjitur fasadën e ventiluar. Mund të jetë një mur betoni ose qeramik me tulla. Izolimi termik - është një material që siguron izolim termik dhe të shëndoshë. Ky rregullim duhet të jetë i vazhdueshëm për të shmangur tejkalimin termik. Opsionet më të përdorura përfshijnë izolimin e lidhur ose ngjitës të lidhur me llaç. Metoda e lidhjes - Këto lloje të fasadave mund të bashkëngjiten nga ndonjë nga metodat e mëposhtme: Pikat e fiksimit me spirancë rrëshirë dhe shufra e ndërprerë. Profilet - Këto janë një seri trajtimi të bashkangjitur në murin e transportuesit dhe pikat e ankorimit që mbajnë rreshtimin e bashkangjitur në një profil të para-instaluar. Dhoma e ajrit të ventiluar - hapësirë ​​midis murit të transportuesit dhe pllakave. Në verë mbron murin e transportuesit duke lejuar ventilimin dhe parandalon përçueshmërinë e nxehtësisë, ndërsa në dimër parandalon transmetimin e lagështirës në murin e transportuesit. Rreshtim nga guri natyror - instalimi i veshjes është hapi i fundit në procesin e zbatimit të fasadës së ventiluar. Një nga materialet më të përshtatshme për fasadat e ventiluara janë pllaka të trasha 3 cm nga guri natyror që lejojnë lidhjen e saktë nga një nga metodat e përshkruara më sipër. Asnjë madhësi specifike nuk është e nevojshme për këtë lloj të façadit. Nga ana tjetër, përdorimi i sipërfaqeve të papërpunuara të papërpunuara dhe të lëmuara nga një gur natyror duhet të shmanget. Pas një liste të gurëve natyrorë që kanë provuar në këtë sistem ndërtimi me performancën e saj: mermer Crema Marfil, gëlqeror Capri Marbella Niwal Yellow. Sa fasadat e distiluara punojnë Në varësi të temperaturës së jashtme, fasadat e ventiluara janë shumë të ndryshme në stinët individuale. Gjatë verës, dhomat e ajrit veprojnë në parimin e oxhakut, domethënë rrezet e diellit kthehet në fasadë dhe ngroh një mantel të tillë, si dhe dhomën. Ky ajër i nxehtë pastaj ngrihet dhe krijon një dhomë për ajër të ftohtë për të ftohur dhomën dhe për të ruajtur komoditetin e familjes. Në dritën e diellit të dimrit nuk është aq e fortë për të lejuar këtë efekt të oxhakut. Megjithatë, ajri brenda dhomës mbetet më i nxehtë se i jashtëm dhe dhoma vepron si një akumulator i ngrohjes që mban stabilitetin termik të sistemit së bashku me një izolim termik të bashkangjitur në murin e transportuesit. Avantazhet e fasadave të ventiluara Tani që ju e dini sistemin e fasadës së ajrosur dhe elementët e saj, ne do t'ju prezantojmë disa nga përfitimet e instalimit të shtresës së fasadës Ulma në çdo lloj të ndërtesës. Ruajtja e energjisë - avantazhet më të rëndësishme të fasadave të ventiluara përfshijnë përmirësimin e efikasitetit të energjisë të ndërtesës dhe kursimeve të mëdha financiare të arritura në sajë të dhomës së ventrikulave. Izolimi i përmirësuar termik dhe i zërit - ky sistem siguron jo vetëm kursimet e energjisë, por gjithashtu ka përmirësuar izolimin akustik dhe termik, duke rezultuar në lehtësi më të madhe brenda ndërtesës. Mjedisi më i shëndetshëm - Përveç rritjes së rehatisë së përdoruesit, sistemi plotëson kërkesat thelbësore për higjienën, shëndetin dhe mbrojtjen e mjedisit. Rezistenca teknike - Ky sistem parandalon ndikimin e rrezatimit të drejtpërdrejtë dhe motit të keq për muret dhe strukturën e dyshemesë dhe i mbron ata nga sëmundjet që prekin ndërtesat e ndërtuara me sisteme tradicionale. Llojet e fasadave të ventiluara Nëse duhet të klasifikojmë llojet e fasadave, ne mund t'i dallojmë ato me llojin e materialit të përdorur, sipas fushave të ndryshme në të njëjtën fasadë, sipas teksteve, sistemeve etj. Çdo kompani përdor kategoritë e veta, edhe pse në përgjithësi dhe brenda udhëzimeve themelore do të ishte të flisnin për sa vijon: Lloji i trajtimit të sipërfaqes Fasadat qeramike: Ne e dimë lloje të ndryshme - pllaka terrakote dhe porcelani që janë shumë më rezistente. Fasada e gurit: mermer, propozoj, granit ... Fasadë Metal: Alumini i lëmuar, zink ... Fasadat nga materiali i përbërë: polimere, plastikë, dru ... Fasadat e qelqit. Fasadat prej druri Një klasifikim tjetër bazohet në trajtimin e sipërfaqes Ngjyra të vetme ose natyrore: E gjithë pjesa është bërë në të njëjtën ngjyrë dhe sipërfaqja nuk trajton veshjen e smaltit. Ngjyrat e emaluara: Në çdo pjesë, smalt aplikohet para se të digjet, të cilat mund të jenë efekte të matura, të shndritshme ose speciale. Patcaktuar: duke përdorur teknologjinë e printimit digjital në një copë gur imitues, dru dhe në mënyrë të ngjashme vlen më shumë modele. Sipërfaqja e lëmuar: Cilësi dhe zgjatjet krijohen në copa individuale për shumëllojshmëri më të madhe të propozimeve të ndërtimit.