Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Fasada, izolim shtepie

Jeni ne kerkim te suvates per fasadat e banesave, izolimin e shtepise? Ne kemi 27,998 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
33,325 profesionistë të regjistruar
90,154 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Fasada, izolim shtepie

Keni nevojë për shërbim në fushën e fasadave të shtëpive, izolimin e shtëpive? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për izolimin, ngjitjen e pllakave izoluese, mbushjen e fugave, lëmimin dhe ankorimin, montimin e profileve, aplikimin e bojës depërtuese dhe suvasë së fasadës. Çmimi i izolimit të fasadës së ndërtesave varet kryesisht nga gama e shërbimeve. Shikoni më shumë informacion rreth shërbimeve: marrja me qira e skelave, shpatullave, rrotullave, shkallëve, të cilat do të ofrohen nga një prej ndërtuesve tanë 27,998 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
33,325 profesionistë të regjistruar
90,154 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
A mund ta instaloj pllakat e fasadës? Nëse Vinyl / PVC është një tjegull fasadë instaluar dhe mirëmbajtur siç duhet, mund të durojë deri në 40 vjet. Instalimi i shumëfishtë mund të duket si një projekt relativisht i lehtë që mund të bëni vetë-ndihmë. Shumica e pronarëve të shtëpive nuk kanë shumë përvojë me instalimin e pllakave vinyl / PVC. Prandaj, prandaj është e rëndësishme të punësosh një ekspert për pllakat e fasadës nëpërmjet Wilio për një numër arsyesh. Sa i përket instalimit të tjegullave, siguria mund të jetë një problem i madh. Kur e kuptoni një projekt të tillë, duhet të jeni të përgatitur për përdorimin e mjeteve të fuqisë së rëndë kur balanconi skelën. Profesional do të ketë pajisje të përshtatshme. Një i aftë në art do të pajtohet me praktikat më të mira për të mbrojtur sigurinë tuaj. Profesionale do të dijë se si të instaloni pllaka vinyl / PVC në mënyrë që të zgjasë për aq kohë sa të jetë e mundur. Nëse po investoni në pllaka të reja të fasadës, është e rëndësishme të shqyrtoni në një afat të gjatë. Furnizuesi i pllakave me përvojë të mjaftueshme mund të marrë një punë në një kohë të arsyeshme. Pronarët e shtëpive që punojnë në instalimin e pllakave gjatë mbrëmjeve dhe fundjavave mund të zgjasin një projekt shumë më të gjatë se një profesionist. Është logjike të punësosh me një ekspert për të bërë instalimin e projektit të pllakave të ekzekutuara në mënyrë korrekte, të sigurtë dhe me kohë. Cila është fasada më e lehtë Shkëmbimi i pllakave të fasadës është një mënyrë e shkëlqyer për të rritur atraktivitetin e shtëpisë tuaj. Ndër llojet e ndryshme të veshjes në treg, instalimi i pllakave vinyl / PVC mund të jetë më e lehtë. Megjithatë, instalimi i artikullit të vinilit kërkon përgatitje të veçantë. Nëse nuk jeni të panjohur për përgatitjen e duhur për instalimin e pllakave tuaja, duhet të konsideroni punësimin e një eksperti nëpërmjet Wilio. Pllakat e fasadës së ekspertëve të PVC do të kenë skelën më të mirë dhe pajisjet për të instaluar në mënyrë të sigurtë pllakat tuaja. Ajo gjithashtu do të jetë në gjendje të heqë dhe të disponojë pllakat e vjetra / origjinale. Eksperti i fasadës mund t'ju ndihmojë të shmangni shumë lures të lidhura duke zbatuar fasadat si një projekt i vetë-ndihmës i brendshëm. Eksperti i pajisur pllaka fasade në mënyrë që sipërfaqja e tyre të jetë e barabartë me të. Kontraktuesi do të jetë në gjendje të ofrojë udhëzime për mbajtjen e vinyl tuaj të ri për të arritur jetën afatgjatë dhe kthimin më të mirë në investimin tuaj. Cili lloj i cloud fasadës është më i miri? Kur sistemi juaj origjinal i fasadës fillon të deformojë ose të kalbet / shkërmoqet, mund të jetë koha për të instaluar pllaka të reja. Pronarët e shtëpive kanë shumë mundësi për të zgjedhur një fasadë në fasadë. Disa ekspertë besojnë se tulla është tjegulla më e mirë për familjen. Ajo mban shtëpi më të ftohtë në krahasim me pllakat e tjera dhe kërkon mirëmbajtje të vogël. Një tjetër opsion është një tjegull vinyl / përbërë që është instaluar relativisht lehtë dhe është relativisht i lirë. Vinyl është bërë prej plastike dhe u bë popullor në vitet 1950 si një zëvendësim për pllakat tradicionale të aluminit. Vinyl kërkon disa mirëmbajtje sepse ata mund të formojnë kërpudhat. Ekziston edhe një tjegull prej druri (fasadë prej druri), e cila është e qëndrueshme dhe universale. Profilet e fasadës së fasadës prej druri janë bërë me materiale të ngurta me cilësi të lartë (p.sh. pisha pyjore që vijnë nga pyjet finlandeze), e cila është e rregulluar nga nxehtësia. Nëse zgjidhni një lloj druri që është i përshtatshëm për klimën tuaj, dhe ju do të gjeni dru që i reziston procesit të kalbur, mund të jetë një zgjedhje e mirë për tjegullën e fasadës. Instalimi i një varieteti të ri fasadë është një investim i rëndësishëm në shtëpinë tuaj. Për të zgjedhur llojin më të mirë të pllakave për nevojat e tyre, mund të jetë e rëndësishme të këshillohet me ekspertë me përvojë në pllakat e fasadës pranë jush, të cilat mund të gjenden në Wilio. Cili veshja e fasadës është më e rëndësishmja? Ka disa lloje të shtëpive të shtëpisë të fasadës që janë relativisht të qëndrueshme. Mos harroni, megjithatë, se përveç rezistencës, zgjedhja juaj e pllakave do të varet edhe nga madhësia e shtëpisë tuaj, klima lokale, kostoja dhe preferencat tuaja estetike. Kur zgjedhni pllaka për shtëpinë tuaj, mund të jetë e rëndësishme të këshilloheni me ekspertët në pllakat e fasadës. Një i aftë në art mund të ndihmojë në gjetjen e veshjes më të largët që do t'i përshtatet më së miri nevojave të shtëpisë tuaj të veçantë. Ndër llojet më të qarta të pllakave të strehimit kanë jetën më të gjatë të tullave dhe gurit. Guri artificial dhe druri janë gjithashtu relativisht rezistente, si dhe çimento fibroze dhe përbërë. Pllakat e aluminit dhe çelikut janë gjithashtu relativisht rezistente. Megjithatë, çdo zgjedhje ka një çmim tjetër dhe secili përfaqëson problemet e tij specifike të mirëmbajtjes. Disa nga këto lloje të pllakave rezistente mund të jenë më të përshtatshme për nevojat tuaja specifike. Një ekspert i kualifikuar për pllakat e fasadës nga Wilio do t'ju angazhojë me zgjedhje të ndryshme për shtëpinë tuaj. Cili fasadë tjegull është më e lirë? Pllaka vinyl / përbërë janë pallto më pak të kushtueshme. Së bashku me atë që janë opsioni më i lirë, instalimi i tyre është relativisht i thjeshtë, duke ndihmuar në ruajtjen e kostos së ulët. Pllaka vinyl ofrojnë opsione të ndryshme elegant dhe ngjyra. Ata janë rezistente ndaj lagështisë dhe insekteve dhe kanë rezistencë të mirë të zjarrit (vini re se vinyl është ngrohje ngrohtësisht, edhe nëse mund të lëshojë substanca të dëmshme). Vinyl kërkon disa mirëmbajtje për të mos formuar kërpudhat dhe papastërtitë, por mirëmbajtja e saj nuk konsiderohet e vështirë. Nga ana tjetër, pllakat vinyl gjithashtu kanë disa disavantazhe. Ndërsa tjegulla vinyl në stilin e panelit janë të lirë, pllaka vinyl në stilin e zingle kanë një çmim më të lartë. Materiali nuk krijon një ndjenjë të një dizajni luksoz të shtëpisë, gjithashtu vepron me çmim të ulët në shtëpinë e dashur. Nëse vinyl është instaluar gabimisht, ajo mund të thyejnë dhe të plas. Vinyl është kapaku i brishtë. Nëse vendosni se çfarë lloj bojë doni të instaloni në shtëpinë tuaj, mund të jetë e rëndësishme të këshilloni me ekspertë të fasadës. Një ekspert mund t'ju sjellë në vendimin e duhur për të gjetur zgjedhjen më të mirë për shtëpinë tuaj. Si mund ta di kur duhet të zëvendësoj veshjen e fasadës? Nëse tjegulla e shtëpisë tuaj duket e freskët, është e lehtë për të ruajtur dhe jo ose nuk tregon një problem me vulën, ndoshta nuk ka nevojë të ndryshoni veshjen e fasadës. Megjithatë, si papritmas veshja juaj ka disa nga personazhet e përmendura, mund të jetë koha për të instaluar një leckë të re të fasadës. Nëse shtëpia juaj duhet të vendoset shpesh për të mbajtur një pamje të freskët / të këndshme, mund të jetë një bug veshur veshje. Nëse llogaritë tuaja të ngrohjes duket të jenë më të larta se zakonisht, mund të ndodhë rrjedhja e energjisë. Në mënyrë të ngjashme, një pllakë jo e ngurtë mund të jetë për shkak të lirimit të profileve të fasadës. Nëse veshja juaj është plasaritur, e lirë ose e mykur, mund të jeni këshilla për ekspertin dhe të vendosni nëse sistemi i fasadës duhet të korrigjohet ose të shkëmbehet. Një ekspert i fasadave të fasadës së kualifikuar mund të ofrojë një vlerësim të detajuar të fasadës suaj të shtëpisë. Kjo do t'ju ndihmojë të vendosni nëse është koha për të zëvendësuar tjegullën tuaj të shtëpisë dhe t'ju ndihmojë të gjeni mundësitë më të mira për shtëpinë tuaj.