Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Faqje e internetit

Po kërkoni një zhvillues uebi për ueb? Ne kemi 6,166 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,713 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Faqje e internetit

Keni nevojë për një shërbim në internet? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në dizajn, grafikë, dizajn të personalizuar të uebit dhe përditësime të përditësimeve. Çmimi i një faqe interneti zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: administrimi i uebit dhe pritja e ofruar nga një prej zhvilluesve tanë të uebit të 6,166 në kategorinë e caktuar

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,713 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Shërbime
Çfarë përfshin shërbimet e zhvillimit të aplikacioneve në internet?
Shumica e shërbimeve të internetit fokusohen në dizajnin (dizajnin), zhvillimin dhe mirëmbajtjen e faqeve të internetit. Në varësi të projektit tuaj, mund të keni nevojë vetëm për një lloj të veçantë të ekspertëve të uebit ose do të duhet të përpiloni specialistët e ekipit me specializime dhe aftësi të ndryshme për të bashkëpunuar. Këtu vendosim disa nga shërbimet dhe opsionet më të zakonshme të internetit që mund të prisni:
Dizajnimi dhe zhvillimi i faqes
Duke kërkuar për një projektuesi ose zhvillues të internetit profesional? Profesioni juaj i pavarur i saj i saj do të ndihmojë në ringjalljen e vizionit të faqes suaj. Do të kuptohet duke kuptuar qëllimin e faqes suaj, atë që duhet të bëni dhe të përmbajtni që duhet të përmbajë. Pastaj dizajni i dizajnit. Pas miratimit të dizajnit tuaj, Sistemi i Menaxhimit të Kodit ose Përmbajtjes (CMS) përdor për të krijuar një dizajn dhe funksionalitetin e tij të plotë në desktops (desktops, laptopë, laptopë) dhe pajisje të lëvizshme (celularët, tableta). Ata do të ngarkojnë të gjithë me përmbajtje (duke përfshirë imazhet dhe kopjet) dhe për ta drejtuar atë në miratimin tuaj përfundimtar. Projektuesi juaj profesional web do të përfundojë atë në mënyrë që ajo të ngarkojë faqen tuaj në platformën tuaj të zgjedhur web hosting (www) dhe pastaj faqja juaj do të provojë nëse nuk përmban ndonjë gabim.
Vendet WordPress
WordPress është sistemi më i popullarizuar i menaxhimit të përmbajtjes (CMS) për faqen e internetit të fuqishme pothuajse çdo madhësi. Nëse dëshironi dizajnin tuaj të WordPress, ju duhet të punësoni një zhvillues të pavarur të WordPress që krijon temën tuaj me WordPress të integruar. Ju mund të shtoni edhe veçoritë e e-commerce në ekzekutivin tuaj Woocommerce. Zhvilluesi juaj WordPress do të jetë në përputhje me temën tuaj, të fillojë testimin për të siguruar funksionimin seamless dhe para se ta listoni atë në web hosting tuaj, sigurohuni që keni nevojë për ndonjë ndryshim dhe modifikim.
Sistemet e tjera të menaxhimit të përmbajtjes
Përveç WordPress, ju mund të punësoni një sërë zhvilluesish CMS që mbulojnë platforma të tilla si me forcë, Wix, Joomla dhe Squarespace. Secila nga këto platforma ka cilësime specifike në lidhje me atë që mund të rregulloje dhe si mund të integroni kodet dhe veçoritë e ndryshme. Prandaj, prandaj është më mirë të kërkoni për një projektuesi profesional ose zhvillues të internetit që është e specializuar në sistemin tuaj të menaxhimit të përmbajtjes.
E-dyqan (dyqan online web)
A keni nevojë për të krijuar një ueb për dyqanin tuaj në internet (e-shop)? Ju do të gjeni zhvilluesit e TI që specializohen në dyqanet elektronike dhe të gjitha platformat më të njohura për dyqan online, duke përfshirë Shopify, Woocommerce, Magento dhe Opencart. Secila nga këto platforma është e rëndësishme për të punësuar një zhvillues me përvojë. Ecommerce ka shumë pjesë lëvizëse, duke përfshirë dizajnin tuaj të zgjedhur, portofolin e produktit, detajet e produktit, bazat e të dhënave, numrat e inventarit, detajet e kontaktit të klientit dhe sistemet e pagesave. Zhvilluesi juaj do të bëjë testime të gjera para se të përfundojë projektin. Me zhvillimin, ndoshta do të punoni së bashku pasi të filloni një e-dyqan në mirëmbajtjen e saj në mënyrë që dyqani juaj në internet të mbetet i lirë nga gabimet.
Kodim dhe bazat e të dhënave
Ka kaq shumë gjuhë programimi dhe kodet që përbëjnë uebin. Kodet më të zakonshme që mund të gjeni në zhvilluesit e specializuar përfshijnë HTML, Java, JavaScript, PHP, CMS, CSS dhe jQuery. Shumë zhvillues gjithashtu specializohen në zhvillimin e bazës së të dhënave, duke përfshirë bazat e të dhënave MySQL dhe SQL. Nëse nuk jeni të sigurt për llojin e ekspertizës së uebit dhe kodit që ju nevojitet për projektin tuaj është në rregull të ktheheni dhe të kërkoni zhvilluesin bazuar në përvojën e tij, e cila rekomandohet.
Pyetjet e bëra shpesh
Najmosta besoi ekspertët e saj në zhvillimin e faqes duke përdorur Wilio
Në ditët e sotme, unë mendoj nuk është një biznes pa praninë në internet - dhe për të gjitha synimet dhe qëllimet. Njerëzit bëhen aq të varur nga interneti që nuk keni një ueb madje edhe nëse jeni një restorant lokal ose dyqan i qoshes, ju kushton mundësinë për të marrë para klientëve tuaj të panumërt të mundshëm. Web është një interpretim dixhital i biznesit tuaj. Ashtu si një tregtar i mirë siguron që pjesa e përparme e dyqanit është me madhësi të mirë dhe të pastër, në mënyrë të barabartë faqja juaj duhet të duket joshëse dhe e qartë nëse duhet të arrijë klientët potencialë që shpresonit. Por zhvillimi i faqes së internetit të cilësisë kërkon aftësi shumë specifike - gjithashtu që zotëron disa prej nesh. Për fat të mirë, ka ekspertë të IT për të zhvilluar aplikacione Web të cilët janë duke pritur për ju. Të gjithë ju duhet të bëni është të kërkoni ndihmë përmes Wilio! Nëse jeni të interesuar për përdorimin më të mirë të të gjitha mundësive që ofron interneti, thjesht shkoni te Wilio, futni kërkesën tuaj dhe merrni oferta falas sot! Transferoni biznesin tuaj në shekullin e 21-të. Zjarri sot në Wilio më të mirë të vlerësuarat dhe profesionale IT Website Developer!
Çfarë kuptojmë nën web design?
Web Design (Dizajn) përfshin aspekte të ndryshme të krijimit të faqeve të internetit të tilla si faqet e internetit, dizajnin grafik dhe krijimin e përmbajtjes, të tilla si artikuj në bloget, seksionet e produktit, fotogaleri, etj. Faqet e internetit zakonisht krijohen në një gjuhë të quajtur HTML. Projektuesit e internetit krijojnë një faqe interneti me shenja HTML që përshkruajnë meta të dhëna dhe përmbajtje. Marrëveshja dhe pamja e elementeve në faqen e internetit është zakonisht stile CSS ose Cascading. Detyra e tyre është të krijojë një bazë për mënyrën se si shikojnë dhe punojnë faqet e internetit.
Si mund të ndihmojë biznesin tim?
Dizajni i uebit është jashtëzakonisht i rëndësishëm, veçanërisht nëse keni një dyqan në internet. Zakonisht merr 30 sekonda për njerëzit që të vendosin nëse faqja është mjaft tërheqëse. Nëse faqja juaj nuk duket aq mirë në celular si një kompjuter portativ ose kompjuter, klientët potencialë nuk do të shqetësohen me shfletim. Nëse rrjeti juaj po ngarkon shumë ngadalë, njerëzit e lënë atë dhe biznesi juaj nuk do ta vërejë atë.
Si mund të zgjedh një projektuesi të internetit?
Dardhni atë që keni nevojë dhe publikoni në detaje në Wilio. Vendosni sa faqe në faqen tuaj ju doni çfarë lloj përmbajtjeje që dëshironi në të dhe të thoni nëse doni që projektuesi i uebit të ofrojë disa përmbajtje. Ju gjithashtu mund të pyesni nëse keni nevojë për të ftuar faqet e internetit dhe / ose ndihmë me menaxhimin e përmbajtjes nëse nuk e keni bërë tashmë. Siguroni një buxhet dhe definitivisht sa shpejt dëshironi që faqja juaj të publikohet.
Cilat janë përfitimet e marrjes me qira të një web designer përmes Wilio?
Projektuesi i punësimit përmes Wilio ka shumë përfitime. Është veçanërisht më e shpejtë dhe më e rehatshme. Për të gjetur një dizajner të mirë të internetit, ju nuk duhet të humbni kohën duke kërkuar në dhjetra faqe kërkimi. Ju vetëm duhet të publikoni punën me detaje themelore në lidhje me kërkesat tuaja. Pastaj dizajnerët lokalë të kualifikuar dhe ndërhyrës do t'ju drejtojnë. Pas shikimit të referencave dhe çmimeve të tyre, ju mund të zgjidhni se cili projektues web do të punojë në faqen tuaj.
A duhet të ofroj disa mjete ose pajisje për sugjerimin tuaj të internetit?
Nuk ju kërkohet të siguroni asnjë nga mjetet ose pajisjet për dizajnin tuaj të internetit, si laptopë ose kompjutera tavoline. Është standard që projektuesi i uebit ka pajisjet e veta dhe dizajnerët tanë janë profesionistë që kanë njohuri dhe pajisje. Ju mund t'u jepni atyre inputeve të përmbajtjes që dëshironi të vendosni në faqen tuaj, siç janë imazhet e produkteve tuaja, informacionin e produktit, videot e mostrës, informacionin e kompanisë dhe përmbajtje të tjera të ngjashme.
Sa kohë merr dizajni i faqes?
Koha e nevojshme për të krijuar një ueb të madh duhet të zgjasë rreth 3 deri në 4 muaj. Në varësi të asaj që ju dëshironi të keni një faqe, mund të marrë nga fillimi i projektit për të filluar atë në internet dhe 6 muaj ose më shumë. Ju mund të gjeni një dizajner web që mund ta trajtojë atë për një kohë më të shkurtër, por mos harroni se kjo kornizë kohore bazohet në standardet e TI.