Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dysheme me vinyl

Jeni duke kërkuar për një shtrues dyshemeje vinili? Ne kemi 26,076 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,712 profesionistë të regjistruar
87,704 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dysheme me vinyl

Keni nevojë për një shërbim nga zona e dyshemeve vinyl? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në përgatitjen dhe nivelimin e sipërfaqeve, nivelimin e dyshemesë, prodhimin dhe instalimin e dyshemeve vinyl. Çmimi i një dyshemeje vinili zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion në lidhje me shërbimet: kallëpe, fletë dhe vegla të ofruara nga një prej dyshemeve tona 26,076 në kategorinë e dhënë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,712 profesionistë të regjistruar
87,704 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Vinyl kati Çfarë është një kati vinyl? Dallimet kryesore midis vinyl dhe petëzuar Çfarë është një kati vinyl? Kati i vinyl është një material sintetik kati që është i qëndrueshëm, i përballueshëm dhe i instaluar lehtë. Vinyl është i hutuar zakonisht me lloje të tjera të dyshemeve të tilla si linoleum dhe parket laminat. Pllaka luksoze vinyl dhe bordet janë gjithnjë e më popullore, në sajë të shkathtësisë së saj, aftësinë për të duruar në mjedise të lagësht dhe pamje realiste të bordeve prej druri dhe pllakave të gurit. Pra, cila është më e mira për shtëpinë tuaj? Nëse doni t'i përgjigjeni kësaj pyetjeje, duhet së pari të kuptoni dallimet midis këtyre opsioneve të njohura. Cili është dallimi në mes të laminave dhe katit vinyl? Ndryshe nga kati vinyl që është bërë nga materiale sintetike, dyshemeja e petëzuar përmban disa dru. Kjo është arsyeja kryesore që katet e laminuara janë të ndjeshme ndaj lagështirës. Kati i petëzuar përmban një bazë të pllakave me dru me një kokërr prej druri, të vulosur nën një shtresë transparente mbrojtëse. Të gjitha këto shtresa janë të laminuara për të siguruar një material më të fortë dhe më realist. Dyshemetë e petëzuara zakonisht shiten në bordet që grupojnë njëri-tjetrin për shkak të pamjes dhe përshtypjes së kateve të vështira. Cili është ndryshimi midis vinyl dhe linoleum? Ndryshe nga kati vinyl, kati linoleum është bërë nga materiale natyrore. Linoleum është një mbulesë ekologjike që përdoret për pothuajse 150 vjet. Mund të jetë arsyeja pse mbart stereotipin "Obsolete". Megjithatë, kjo është një zgjedhje e madhe për ata që kërkojnë diçka të qëndrueshme, ekologjike dhe të përballueshme. Linoleum nuk është si rezistente ndaj ujit se vinyl, por mund të durojë shumë më gjatë kur kujdesen e duhur. Ndërsa vinyl është më së shumti pa mirëmbajtje, përveç pastrimit të përgjithshëm dhe fshirje, linoleum kërkon shtresën vjetore mbrojtëse dhe depilim dhe për këtë arsye zgjat më gjatë. Është pak më e shtrenjtë se vinyl dhe zakonisht përdoret në hapësirat komerciale. Përfitimet e katit vinyl Njerëzit duan dysheme vinyl për shumë arsye. Është e përballueshme, dysheme e qëndrueshme dhe e papërshkueshme nga uji. Ka edhe shumë textures, ngjyra dhe stile tërheqëse që do të hedhin pothuajse në çdo dhomë. Kate vinyl furnizohen në gjethe, pllaka dhe bordet, duke lejuar instalimin e lehtë për të matur. Është gjithashtu një zgjedhje e madhe e dyshemesë për banjo ose lavanderi, sepse nuk është toract dhe zgjidhja e mirë. Disavantazhet e katit vinyl Kati i vinilit ka disa disavantazhe. Për prodhimin e saj, përdoren kimikate toksike. Disa dysheme vinyl mund të shkarkohen pas instalimit VOC. Është gjithashtu e vështirë për tu ndrequr nëse diçka prodhon ose gërvishtje në dysheme. Pronarët e shtëpive nuk duhet të presin që ata t'i kthejnë ato në investimet e tyre në Vinyl Podláh nëse planifikojnë të shesin. Së fundi, katet vinyl mund të duken me të vërtetë në sajë të teknologjive moderne, por në të njëjtën kohë është shumë e vështirë për të arritur një përshtypje "reale" të drurit ose propozoj me dysheme vinyl që këto lloje të trajtimit sipërfaqësor imitojnë. Pro dhe kundër të katit vinyl Klady. Kati i vinilit është bërë prej 100 për qind plastike. Kjo përbërje i jep atij rezistencë të shkëlqyeshme të lagështisë. Kur uji "ulet" në katet vinyl, as sipërfaqja nuk dëmtojnë sipërfaqen për një kohë të gjatë. Në sajë të rezistencës ndaj ujit, vinyl është një zgjedhje e shkëlqyer për dhomat e prirur për lagështi, për shembull për kuzhina, banjo, lavanderi dhe bodrume. Disa lloje të dyshemeve vinyl janë të papërshkueshëm nga uji. Për shembull, vinyl e Woodroplast dhe Composite polimer (WPC) është i papërshkueshëm nga uji. Kjo është për shkak të përbërjes së thermoplastics, miell druri dhe karbonat kalciumi. Mund të instalohet në lagështinë e nivelit të lartë. Mundësi të tjera të dyshemeve vinyl të papërshkueshëm nga uji përfshijnë një vinyl plastike prej guri (SPC) të bërë nga pluhur natyror gëlqeror, klorur polivinil dhe stabilizues. Gjithashtu njihet si një vinyl thelbësor i ngurtë. Ju mund ta instaloni në shumë lloje të dyshemeve si lundrues në dysheme. Kur e konsiderojmë ekspozimin e lagështirës, ​​në diskutimin vinyl vs. Laminat është një fitues i ndritshëm i vinilit. Historikisht shumë njerëz e konsideronin vinyl për estetikisht më të ulët se petëzuar. Por tani vinyl ka kaluar një rrugë të gjatë në aspektin e përzgjedhjes së stilit. Ju do të gjeni dysheme vinyl që imitojnë pamjen dhe përshtypjen e gurit, tjegull ose madje edhe dysheme druri me saktësi realiste. Ndërmjet Vinyl ka një jetë më të gjatë dhe jetë më të mirë të përgjithshme si një petëzuar. Megjithatë, mos harroni të merrni parasysh buxhetin tuaj. Kati i vinilit mund të jetë më i shtrenjtë se një dysheme laminate, veçanërisht nëse zgjidhni një kat luksoz vinyl. Edhe pse mund të durojë dy herë më shumë se petëzuar, dyshemetë vinyl mund të kërkojnë investime më të mëdha fillestare. Vinyl vs laminat: ngjashmëri Kur e përmbledhim atë, vinyl është një zgjedhje më e mirë kur ju nevojitet i papërshkueshëm nga uji, jeta dhe qëndrueshmëria e katit tuaj. Ndërkohë, petëzimi është më i përshtatshëm nëse doni të keni një vështrim më elegant, kosto më të ulëta dhe ndjeheni të rehatshëm nën këmbët tuaja. Pavarësisht dallimeve të tyre, petëzuar dhe vinyl janë të ngjashme në shumë mënyra, duke përfshirë si në vijim: Instalim i lehtë: Nëse keni nevojë për një jastëk stilolaps për një petëzuar ose vendosni të instaloni fletë vinyl, ju mund të duhet të instaloni ekspertë. Megjithatë, petëzimi dhe vinyl janë furnizuar në bordet që kombinojnë njëri-tjetrin si një dysheme lundruese ose pothuajse çdo lloj substrate, duke ju dhënë mundësinë për të instaluar lehtë me çdo lloj dyshemeje. Mirëmbajtja: Vinyl dhe laminat janë të lehta për të ruajtur të pastër. Thjesht pastroni sipas nevojës, vakumit ose shkëputjes. Ju nuk keni nevojë për agjentë të veçantë pastrimi ose makineri për të ruajtur gjendjen e mirë të këtyre kateve. Miqësimi i mjedisit: Të dy llojet e kateve kanë mundësi të blerjes miqësore me mjedisin. Çmimi: petëzimi ndonjëherë shitet me çmime më të ulta në krahasim me vinyl. Kjo varet nga lloji i stilit dhe karakteristikave që kërkoni. Me vinyl dhe petëzuar, çmimi është relativisht i krahasueshëm. Të dyja konsiderohen dy nga mbulesat më të përshtatshme për buxhetin. Kur bleni një dysheme të re, ju krijoni kryesisht kriteret tuaja kryesore. A është më e rëndësishme të sigurohet një dysheme e papërshkueshme nga uji apo diçka që duket si dru i vërtetë? A ju intereson më shumë në ndjenjën nën këmbët tuaja apo jetën e kateve tuaja të reja? Zgjidhni midis dyshemeve vinyl nga gjethet, pllakat dhe fotot Ndryshimi i dyshemesë mund të ndryshojë në mënyrë dramatike pamjen dhe përshtypjen e dhomës - dhe parket vinyl janë një zgjedhje e shkëlqyer për dhomat në të cilat është lëvizja më e madhe. Përfitimet e shtresave të vinyl janë: - Lehtë për të ruajtur dhe lehtë për t'u pastruar - në dispozicion në stile të ndryshme, trashësi dhe textures për t'iu përshtatur të gjithëve në lidhje - i papërshkueshëm nga uji - mund të përdoret në kuzhinë, banjo ose dhomë teknike ku splashes, derdhje dhe lagështi - Instalim i lehtë - të përshtatshme për familjet me kafshët shtëpiake dhe / ose alergjike për shkak të polenit, pluhurit dhe flokëve të kafshëve mund të pastrohen lehtë - më të butë, më të nxehtë dhe terri më poshtë këmbëve si pllaka dyshemeje - në dispozicion në lloje që nuk kërkojnë substrate - Ofrohet me lloje të caktuara të pajtueshme me ngrohje nën dysheme Le të imagjinojmë opsione individuale për t'ju ndihmuar të zgjidhni katin e duhur të vinyl për shtëpinë tuaj. Llojet e vinyl podláh. Dyshemetë vinyl fletë ofrojnë një shumëllojshmëri të shkëlqyer të ndryshme të pamjes. Imitoni pamjen e materialeve të tjera të tilla si druri, guri ose pllaka qeramike. Dhe eksploroni modele interesante, duke përfshirë shahun (foto), parket dhe tulla - të gjitha pa shqetësime të panevojshme me krijimin e këtyre modeleve komplekse nga zero. Ju mund të merrni vinyl ose paraprakisht prerë në një madhësi standarde ose të prerë në gjatësinë tuaj të zgjedhur në dyqan, i cili mund të mbulojë shumicën e dhomave në një copë seamless. Kjo krijon një rezultat tërheqës pa një lidhje, edhe pse dhomat më të mëdha mund të kërkojnë dy ose tre rripa dhe pak kujdes kur hedhjen. Vinyl Film është në përputhje me ngrohjen underfloor, por jo kur kaseta e dyanshme vinyl është përdorur gjatë procesit të hedhjes. Pllaka vinyl vetë-ngjitëse Pllakat vinyl vetë-ngjitëse janë të përsosur nëse doni të përzënë kreativitetin tuaj - mund të vendosen me një ngjyrë ose të kombinuar me ngjyra të kundërta dhe ju mund të krijoni dizajnin tuaj unik. Si dhe fletë vinyl, edhe pllaka vetë-ngjitëse ofrojnë një përzgjedhje të gjerë të pamjes dhe modeleve. Pllakat vinyl vetë ngjitëse nuk kanë nevojë për ngjitës, sepse ato janë ngjitur direkt në dysheme dhe për këtë arsye mund të jenë në çdo dhomë, me përjashtim të dhomave të ngrohjes në dysheme. Bordi Vinyl vetë-ngjitës Pllakat vinyl vetë-ngjitëse janë në dispozicion në disa efekte prej druri që japin nxehtësinë e çdo dhome. Zgjidhni nga hije paler si një pishe, deri në ton më të shpejtë dhe më të errët si një lisi ose hije fshatar. Ashtu si pllakat vinyl, pllakat vinyl janë instaluar lehtësisht dhe mund të veprojnë në shumicën e dhomave. Ata janë vetë-ngjitës kështu që nuk ka zam, por nuk punojnë me ngrohje nën dysheme. Kati luksoz i vinilit Emri i referohet një sistemi të fiksuar pa gluten dhe të lehta duke klikuar që i ngjan sistemit të përdorur për dysheme të laminuara. Kjo e bën instalimin e thjeshtë dhe të thjeshtë. Përsëri ka një gamë të gjerë stilesh nga të cilat mund të zgjidhni. Artikuj të preferuar të preferuar si druri merr rregullim modern me përfundime të larë dhe të stimuluara, ndërsa materiale të tjera si gur gëlqeror, propozoj dhe travertin. Kati krenohet me shtresën e rezistente poliuretani (PU) për rezistencë më të madhe dhe është në përputhje me ngrohjen underfloor. Disa funksione duhet të merren parasysh gjatë ekzaminimit të opsioneve të dyshemeve vinyl: Rezistenca për rrëshqitje Një nga pronat më të mira të Vinyl Podláh është se ky produkt artificial është rezistent ndaj ujit. Kjo e bën atë ideal për kuzhina, banjo dhe dhoma teknike ku ka një rrezik të lartë të derdhjes ose splashing. Kjo gjithashtu do të thotë që çdo ujë sipërfaqësor mund të shkaktojë rrëshqitje. Shumica e fletëve të vinyl është e pajisur me një sipërfaqe anti-shqip, e cila e bën atë një zgjedhje të shkëlqyer nëse jeni duke kërkuar për mundësi më pak të rrëshqitshme. Përndryshe, shtoni qilim ose jastëk. Trashësi Cilado qoftë dysheme vinyl tuaj, finer dhe hotter do të jetë nën këmbë - sidomos në krahasim me materialet si guri. Zgjedhja jonë lëviz nga një trashësi prej 1.1 milimetër (mm) në 5 mm. Një dysheme më e fortë do të thotë gjithashtu izolim më të mirë dhe veshin më të vogël - kështu që është një zgjedhje e mrekullueshme për një dhomë për fëmijë, sepse ajo zbut tingujt e lojës me zë të lartë. Pragjet e dyshemesë dhe mbyllja e barit Pragu i katit ose barin e mbylljes mund të jenë të nevojshme për të përfunduar punën tuaj të vinilit. Ato ndihmojnë në krijimin e një tranzicioni të pastër dhe të sigurt nga dyshemeja e një dhome në tjetrën dhe disa pragjet janë të dizajnuara për të ndihmuar në balancimin e katit fqinj të lartësive të ndryshme. E disponueshme në ngjyra të ndryshme dhe përfundon që shtoni katin tuaj, kërkojnë instalim të ndryshëm në varësi të substratit nën të. Zam në dysheme dhe kasetë Shumica e mundësive tona për dysheme vinyl janë vetë-ngjitëse, kështu që ata nuk kërkojnë ndonjë zam shtesë. Nëse keni zgjedhur një vinyl fletë për një dhomë më të madhe ose kërkoni për ndonjë siguri tjetër, të eksploroni ofertën tonë ngjitëse në dysheme dhe kaseta të dyfishtë të vinilit. Të dyja siguron që dyshemeja juaj të mbetet e sigurt. Docodes Shumica e dyshemeve vinyl nuk kanë nevojë për një jastëk. Nëse sipërfaqja ju vendosni të drejtë dhe të butë, duhet të jetë një vend i mbushur me vinyl në vetë gjobë. Kati luksoz vinyl është hedhur si dhe një teknikë petëzuar, sepse ajo është hedhur lirshëm dhe krijon një "dysheme lundrues". Prandaj, mund të lindin probleme nëse dyshemeja themelore nuk është e balancuar. Për këtë arsye, ne rekomandojmë shtimin e një rondele dhe ne ofrojmë pads projektuar posaçërisht për këtë opsion parket vinyl. Pastrimi Podláh. Kate vinyl janë të lehta dhe të lehta për t'u pastruar dhe për të mbajtur - vetëm të pamundur ose spastrim. Dhe nëse keni nevojë për një pastrues të pastër të vinyl, ka mjete pastrimi. Investoni në GLEP ose kërkoni mjete për pastrimin e sipërfaqeve të shumta që ose të shtetit vinyl si një nga katet e përshtatshme, ose janë të dizajnuara posaçërisht për pastrimin e dyshemeve vinyl. Dorms, qilima dhe trajton qilim Shtimi i një qilim ose mat në katin tuaj të ri vinyl është një mënyrë e mirë për të parandaluar rrëshqitjen dhe të përfundojë pamjen e dhomës. Ne ofrojmë një sërë madhësish, ngjyrash dhe modelesh që do të punojnë pavarësisht nga stili juaj. Të vendosë për diçka komode dhe të rehatshme në dhomën e gjumit ose në dhomën e ndenjes; Dhe të eksplorojnë vrapuesit tanë të pakta dhe të qëndrueshëm që janë ideale për zonat me trafik të lartë si kuzhina dhe korridoret. Nëse qilimi i zgjedhur nuk ka fund anti-shqip, thjesht mbani atë për ta mbajtur atë në mënyrë të sigurtë dhe në vend.