Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dysheme linoleumi

Kerkoni murator per punime murature? Ne kemi 23,284 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,780 profesionistë të regjistruar
87,824 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dysheme linoleumi

Keni nevojë për një shërbim në fushën e linoleumit? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në përgatitjen e sipërfaqeve, shtrimin e linoleumit, përfundimin e sipërfaqes. Çmimi i farës së lirit natyral zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: kallëpe, fletë metalike dhe vegla të ofruara nga një nga dyshemetë tona 23,284 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,780 profesionistë të regjistruar
87,824 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Nën emrin linoleum shumica prej nesh e di një lloj shumë të njohur të mbulimit të dyshemesë, e cila është e njohur që nga fundi i shekullit të 19-të. Titulli u krijua me përbërjen e dy fjalëve lating, linum dhe oleum, të cilat në përkthim do të thotë liri dhe vaj. Falë funksionalitetit të lartë dhe mënyrës së thjeshtë të pastrimit, linoleumi është shumë popullor kur mbulon kate, jo vetëm në familje, por edhe në objekte të ndryshme si restorantet e shkollës, kopshtet, objektet mjekësore apo edhe zyra. Nëse jeni duke kërkuar për një mbulesë dyshemeje që do të jetë e butë, e papërshkueshme nga uji dhe zhurma izoluese dhe nxehtësia, linoleum do të jetë e drejtë për ju. Është gjithashtu i përshtatshëm për lokalet ku lëvizet alergjike sepse ka vetitë antiallergjike shumë të dukshme, duke parandaluar kafshimin e pluhurit dhe përhapjen e mikroorganizmave. Falë pronave të mëdha higjienike, është e përshtatshme për objekte të ndryshme mjekësore, por edhe për familjet. Çfarë është Linoleum i përbërë nga? Nëse flasim për linoleum të pastër, mund të themi se është një produkt thjesht natyral që është plotësisht i biodegradueshëm, duke e bërë atë maksimum miqësor për mjedisin. Ai përbëhet nga një tapë, ose një vakt prej druri, vaj gome ose liri, kolofoni ose rrëshirë dhe pëlhurë jute. Ju më së shumti gjeni një linoleum në një dizajn me një ngjyrë ose me kabllo. Linoleumi i tapës është paksa më i butë falë përdorimit të tapës dhe kështu më fleksibël. Megjithatë, është më pak rezistente veshin. Ushqimi prej druri në linoleum sigurohet me rezistencë më të madhe, por ky fakt është i balancuar me forcë më të lartë dhe kështu fortësi kur pedaling. Linoleum është përgjithësisht shumë fleksibël dhe reziston Oder. Çmimi i një linoleumi të vërtetë varion nga 19 € për m2. Për linoleum dhe të kërkojë profesionalisht, të punojë për shpërndarjen dhe vendosjen e një minimum prej 5-10 € për m2. Diferenca midis linoleumit dhe PVC Linoleum shpesh është i hutuar me PVC dhe kështu dysheme të klorideve të polivilit. Është një variant i lirë i linolea që ka përfitime të shumta, por edhe disavantazhet e tyre. PVC është më e trashë, kështu edhe më e butë, por mund të kujtohet më shumë për gome. PVC përdoret përafërsisht nga mesi i shekullit të 20-të më shpesh sesa linoleumi origjinal dhe do të thotë pothuajse sinonim në fjalorin e zakonshëm. PVC është shumë më e lehtë për prodhimin në krahasim me linoleumin origjinal dhe për këtë arsye është më i lirë. Është gjithashtu më pak e ndezshme dhe jo aq e vështirë sa linoleumi. Falë teknologjisë së përparuar të prodhimit, PVC është e mundur të shtypet forma dhe dizajne të ndryshme, kështu që shpesh është shumë e vështirë të dallosh nga dysheme druri, guri ose brumë. Linoleumi natyral duhet të trajtohet rregullisht me ngjitje ose depilim dhe kështu me polimerizim. Kjo ndodh që të mos e oksidohet sipërfaqja e saj, nuk thahet dhe humbi shkëlqimin. Dyshemetë PVC nuk duhet të trajtohen. PVC karakterizohet nga mirëmbajtje shumë e thjeshtë dhe prandaj është një zgjedhje më e shpeshtë për konsumatorët. Megjithatë, ne mund të shënojmë një linoleum natyral jo vetëm për pak më të mirë, por kryesisht shumë më të butë për mjedisin tonë. Nëse e ekspozoni një linoleum nga rrezet e diellit direkte, për shkak të rezistencës së saj të ulët ndaj rrezatimit UV, kohës zožně dhe errësohet. Prandaj, nuk rekomandohet ta vendosësh në vendet ku rregullisht rrezet e diellit. Linoleum është deri në disa dekada, por duhet të jetë i vendosur dhe trajtohet siç duhet. Pyetje dhe pergjigje Pse të kërkoni për dorëzim dhe shtresë Linolea në Wilio? Gjeni furnizuesit ose ofruesit e shërbimeve në Wilio është e thjeshtë. Vetëm nëse hyni në kërkesë, ju do të përshkruani se çfarë shërbimi jeni të interesuar, do t'ju përgjigjeni disa çështjeve themelore që lidhen me vendin e shpërndarjes ose hedhjen dhe kohën e dorëzimit. Furnizuesit ofrojnë brenda disa minutave. Ju mund të zgjidhni sipas një oferte, preferencat tuaja ose furnizuesit e furnizuesve që ju kanë arritur. A është përfshirë linoleumi në çmimin e përfshirë? E gjitha varet nga furnizuesi i përzgjedhur dhe marrëveshja juaj e ndërsjellë. Shumica e furnizuesve mund t'ju pyesin gjithashtu linoleum, por ky shërbim kryesisht i atribuohet. Nëse doni të gjeni një çmim të vërtetë të shpërndarjes dhe hedhjen paraprakisht tek furnizuesi. Sa kushton? Dorëzimi i linoleum merr një mesatare prej 2 deri në 10 ditë në varësi të inventarit të një furnizuesi të veçantë. Nëse dëshironi të keni një linoleum të disponueshëm për një ditë të caktuar, është e nevojshme të pajtoheni me furnizuesin paraprakisht. Nëse jeni të interesuar edhe për hedhjen e dyshemesë, mos harroni të informoni për një shtesë paraprake. Sa ka Linolea? Linoleum gënjyer vetëm ka një kohëzgjatje në varësi të asaj që shkon linoleum. Profesionistët mund të linoleum të vendosen në disa orë ose ditë në varësi të asaj se sa e madhe është desktopi. Nëse është një linoleum me një sistem klikimi, ju mund ta bëni vetë dhe puna do të largohet. Megjithatë, mos harroni të bëni të gjitha redaktimin e nevojshëm të substratit për të përcaktuar nëse substrati është i tharë në mënyrë të mjaftueshme, zgjidhni ngjitësin e duhur dhe natyrisht për të menduar për gjithçka në mënyrë që linoleumi në dysheme të drejtë të ulen. Nëse nuk luftoni për këtë punë, është e përshtatshme që të besoni në duart e profesionistëve që janë në shtëpi në shtëpi dhe mund të vendosin linoleum në disa orë ose ditë. A mund të jetë nën ngrohje në dysheme të Linolea? Kjo varet nga ajo lloj linoleum që zgjidhni. Nëse zgjidhni linoleum me vetitë izoluese termike, linoleum mund të parandalojë depërtimin e nxehtësisë në hapësirë. Prandaj, kur zgjedhni ngrohje dhe linoleum, konsulent me ekspertë të kualifikuar dhe furnizues të cilët i njohin produktet e tyre në mënyrë të përkryer.