Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dysheme laminati

Jeni duke kërkuar për një shtrues dyshemeje të petëzuar? Ne kemi 25,945 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,791 profesionistë të regjistruar
87,853 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dysheme laminati

Keni nevojë për një shërbim në fushën e parketeve të laminuara? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në fokusin, prodhimin dhe instalimin e parketeve të laminuara. Çmimi i një dyshemeje lundruese zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shikoni më shumë informacion mbi shërbimet: kostot e transportit, llak, veglat e instalimit të ofruara nga një nga dyshemetë tona 25,945 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,791 profesionistë të regjistruar
87,853 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Vinyl dhe dysheme të petëzuara Nëse jeni duke kërkuar për kapacitetet që mbulojnë dysheme që janë të indeksuara në buxhet, vinyl dhe petëzuar janë shpesh dy sugjerimet e para që merrni. Megjithëse këto dy lloje të dyshemeve kanë shumë të zakonshme, ata gjithashtu kanë një numër të dallimeve të mëdha. Dhe këto dallime duhet të merren parasysh kur vendosin se cilat prej materialeve do të instaloni në familje. Nëse nuk jeni të sigurt nëse do të zgjidhni një vinyl ose petëzuar, ky udhëzues do t'ju ndihmojë të merrni vendimin e duhur sipas nevojave tuaja. Katet vinyl Kati vinyl është bërë prej 100% plastike. Kjo përbërje i jep rezistencë të shkëlqyeshme të lagështirës. Megjithëse uji mbetet në katin e vinilit për një kohë të gjatë, nuk do të dëmtojë sipërfaqen e saj. Falë ujit të saj të ujit, vinyl është një zgjedhje e shkëlqyer për dhomat e prirur për lagështi të tilla si kuzhina, banjo, lavanderi dhe bodrume. Llojet kryesore të dyshemeve vinyl • Dyshemeja vinyl e Woodroplast dhe polimer Composite WPC • Vinyl plastike guri (SPC) Disa lloje të dyshemeve vinyl janë të papërshkueshëm nga uji. Për shembull, vinyl e Woodroplast dhe Composite polimer (WPC) është i papërshkueshëm nga uji. Kjo është për shkak të përbërjes së thermoplastics, miell druri dhe karbonat kalciumi. Mund të instalohet në lagështinë e nivelit të lartë. Mundësi të tjera të dyshemeve vinyl të papërshkueshëm nga uji përfshijnë një vinyl plastike prej guri (SPC) të bërë nga pluhur natyror gëlqeror, klorur polivinil dhe stabilizues. Gjithashtu njihet si një vinyl thelbësor i ngurtë. Ju mund ta instaloni në shumë lloje të dyshemeve si lundrues në dysheme. Nëse flasim për lagështi, në Dueti Vinyl Vs. Laminat është një fitues i ndritshëm i vinilit. Në të kaluarën shumë njerëz e konsideronin vinyl për estetikisht më pak tërheqëse se petëzuar. Megjithatë, vinyl kaloi për atë kohë një rrugë të gjatë në aspektin e stilit dhe estetikës. Ne jemi duke gjetur një dysheme vinyl që me saktësi realiste imitojnë pamjen e gurit, tjegull ose madje edhe dysheme druri. Vinyl ka një jetë të plotë dhe më të gjatë si një petëzuar. Megjithatë, mos harroni të merrni parasysh buxhetin tuaj. Kati vinyl mund të jetë më i shtrenjtë se petëzuar, veçanërisht nëse zgjidhni dizajnin e saj luksoz. Edhe pse jeta e saj mund të jetë deri në dy herë për aq kohë sa jeta e laminuar, katet vinyl mund të kërkojnë investime më të mëdha fillestare. Vinyl kundrejt petëzuar. Kur e përmbledhim atë, vinyl është një zgjedhje më e mirë nëse jeni duke kërkuar për papërfytshmërinë, qëndrueshmërinë e jetës dhe dyshemesë. Laminat është më i përshtatshëm nëse jeni duke kërkuar për një vështrim më elegant, kosto më të ulëta dhe ndjenjë të rehatshme nën këmbët tuaja. Dysheme të laminuara të përballueshme krijojnë pamje autentike të drurit. Pavarësisht dallimeve të tyre, petëzuar dhe vinyl janë të ngjashme në shumë mënyra, duke përfshirë pikat e mëposhtme. Instalim i lehtë: Nëse keni nevojë për një shtresë shkumë ose vendosni të instaloni fletë vinyl poshtë petëzuar, ju do të duhet për të ndihmuar ekspertët. Megjithatë, laminat dhe vinyl janë furnizuar në bordet që kombinojnë njëri-tjetrin si një dysheme lundruese që ju jep mundësinë për të instaluar lehtë DIY me çdo lloj dyshemeje. Mirëmbajtja: Vinyl dhe laminat janë të lehta për tu pastruar. Ju lutemi thjesht pastroni ato sipas nevojës, ju impononi ose marshoni. Ju nuk keni nevojë për agjentë të veçantë pastrimi ose makineri për të ruajtur gjendjen e mirë të këtyre kateve. Ekonomi Ekologjike: Të dy llojet e kateve kanë versione që janë miqësore me mjedisin. Nëse dëshironi të jeni më të gjelbër, kërkoni një etiketim vinyl LEED EQ4.3 ose petëzuar me LEED MR4C 4.1 - 4.2 (përmbajtja e ricikluar). Çmimi: Laminat nganjëherë lëvizin në seanca më të ulëta të çmimeve në krahasim me Vinyl. Kjo varet nga lloji i stilit dhe karakteristikave që kërkoni. Çmimi i petëzuar dhe vinyl është relativisht i krahasueshëm. Të dy materialet konsiderohen të jenë dy më të lira në mesin e mbulesave në dysheme. Së pari dhe më kryesorja, vendosni kriteret kryesore për zgjedhjen e një dyshemeje të re. A është më e rëndësishme për të marrë një dysheme të papërshkueshme nga uji apo diçka që duket si dru i vërtetë? A ju intereson më shumë në një ndjenjë të këndshme nën këmbët tuaja apo jetën e kateve tuaja të reja? Ky udhëzues do t'ju ndihmojë të konsideroni pro dhe kundër për zgjedhjen midis vinyl dhe dysheme petëzuese. Këto këshilla duhet t'ju ndihmojnë të merrni vendimin e duhur dhe të përmirësoni pamjen dhe komoditetin e shtëpisë tuaj. Dysheme të laminuara Dyshemetë e petëzuara janë të bukura dhe të qëndrueshme dhe janë një zgjedhje universale për familjet e zënë. Ky material imiton me besnikëri pamjen elegante të drurit, por për konsumatorin është në dispozicion për një pjesë të çmimit. Pamja e ujit është një zgjedhje e mrekullueshme për dyshemetë, veçanërisht nëse planifikoni ta instaloni në kuzhinë dhe në banjo. Ky lloj unik i dyshemesë përbëhet nga shtresa të ndryshme materiale duke përfshirë lidhësit që e mbajnë atë të fortë. Kur zgjidhni një shtresë ose dizajn për laminat, dizajni është shtypur dhe godet në të gjithë gjatësinë e materialit. Ndryshe nga vinyl, petëzuar ka një jetë më të gjatë sepse është projektuar për të shfaqur ngjyrat dhe modelet në të gjithë dysheme, jo vetëm në sipërfaqe. Pas prodhimit, petëzimi është i mbuluar me një shtresë të qartë mbrojtëse. Kjo shtresë ndihmon në parandalimin e venitjeve të dyshemesë dhe dëmtimit të madh të ujit. Dyshemetë e petëzuar furnizohen në disa trashësi të ndryshme që mund të përcaktojnë koston totale dhe jetën e katit. Një petëzuar më e fortë është më rezistente, por është gjithashtu pak më e shtrenjtë se opsionet më të hollë. Shumica e laminave i rezistojnë shtrembërimit dhe të tmerrshëm që shkaktojnë tronditje, që do të thotë se ky kat është mjaft i krahasueshëm me drurët në aspektin e qëndrueshmërisë totale. Instalimi është i thjeshtë dhe shumica e laminatave mund të instalohen përafërsisht një ditë. Këshilla për mirëmbajtje. Ashtu si çdo gjë tjetër në shtëpinë tuaj, duhet gjithashtu të kujdeseni për katet e laminuara për të zgjatur jetën e tyre. Dyshemetë janë një investim i madh, prandaj është e rëndësishme që ju të jeni për shkak të tyre kur pastroni dhe mirëmbajtja. Meqenëse petëzimi ka një shtresë të hollë dhe transparente, është vendimtare të përdorësh detergjentet që nuk e thyejnë këtë shtresë mbrojtëse. Mos përdorni amoniak dhe uthull për dysheme të laminuara. Këto substanca janë acidike, që do të thotë se ata mund të zgjerojnë një shtresë të rëndësishme mbrojtëse. Nëse përdorni MOP për të pastruar dyshemetë e petëzuar, sigurohuni që është me lagështirë dhe jo e lagur. Uji që qëndron në një petëzim mund të shkaktojë që dyshemeja të jetë e nënkromanduar ose shtrembëruar nëse nuk thahet shpejt. Është gjithashtu e rëndësishme për të mbajtur thonjtë e manarit tuaj të rregulluar mirë për të mos e zeroja veshjen mbrojtëse. Nëse një gozhdë e mprehtë ose objekte të tjera do të depërtonte në shtresën e lartë, nuk mund të kodonte lagështinë dhe të shkaktonte dëmtimin e tyre. Gjithmonë hiqni mbetjet dhe papastërtitë nga katet duke përdorur fshesën dhe blades. Furçë e butë në fshesë me korrent do t'ju ndihmojë të hyni në një zonë të vështirë pa u shqetësuar nga kruarja e dyshemesë. Mos përdorni një furçë ngrohjeje kur vakumoni dysheme të laminuara që mund të shkaktojnë gërvishtje dhe dëmtime të tjera. Në vend të kësaj, përdorni fshesë me korrent vetëm kur është hedhur në një kat të vështirë për të lënë gjurmët. Sa do të zgjasë kati i petëzuar? Në varësi të cilësisë së dyshemesë, dyshemetë e petëzuar mund të durojnë mesatarisht 15 deri në 25 vjet, por edhe më gjatë. Kur zgjedhni katin e duhur për shtëpinë tuaj nuk është vetëm estetikë, por edhe për qëndrueshmëri dhe forcë. Nëse ju keni kërkuar ndonjëherë - sa kohë zgjat dysheme laminat? - Përgjigja mund të jetë e befasuar, veçanërisht produktet e reja që prodhohen sot. Lexoni më shumë dhe mësoni më shumë për dyshemetë e petëzuar dhe sa kohë duhet të prisni që të zgjasni në shtëpinë tuaj. Nëse zgjidhni laminat me cilësi të lartë nga një prodhues i besuar, katet tuaja të reja duhet të durojnë të paktën 10 vjet. Sigurohuni që kati juaj nuk ka një garanci që mund të përfshijë riparime për dëmtime. Cilat janë dyshemetën tuaj të petëzuar, aq më gjatë mund të prisni për të kaluar. Gjithashtu varet nga cilësia e instalimit tuaj. Nëse dyshemeja nuk është instaluar siç duhet, mund të shkaktojë petëzuar për t'u shtrembëruar me kohë ose fryrje. Është gjithashtu shumë e rëndësishme që të mbroni dyshemetë e petëzuar. Nëse është e mundur, shtoni qilima në zonën nën këmbët e sofas dhe tavolina dhe vendosni këmbët e mobiljeve. Pastrimi i rregullt i dyshemeve të laminuara gjithashtu zgjat jetën e tyre. Kati i ri i petëzuar duhet të durojë së paku tetë vjet. Megjithatë, shumica e laminatave mund të durojnë në gjendje të mirë dhe dekadë, veçanërisht nëse kujdeseni për to dhe mbrojeni ato. Jeta e kateve të laminuara mund të varet gjithashtu se sa e lartë është lëvizja e rëndë në një dhomë të caktuar. Për shembull, nëse keni një familje të zënë të mbushur me kafshë shtëpiake dhe fëmijë, katet e laminuara mund të durojnë vetëm dhjetë vjet. Por dhomat e gjumit kanë tendencë të tregojnë veshin më të vogël si një dhomë të zënë - si një dhomë të gjallë ose kuzhinë. Nëse jetoni vetëm ose me gjysmën tuaj, katet e laminuara mund të durojnë deri në 25 vjet. Me të vërtetë varet nga cilësia e petëzimit, kujdesit dhe mirëmbajtjes që ai merr, dhe sa veshin ata të fundit. Investime në shtëpinë tuaj që duhet të durojë Megjithëse pyetja - cila jetë e gjatë ka dysheme të laminuara - në të vërtetë ka një përgjigje të saktë, mund të presësh një dysheme të laminuar që të zgjasë në përshtatje të mirë për një minimum prej dhjetë vjetësh. Kujdesuni mirë për dyshemenë tuaj të petëzuar dhe për një kohë të gjatë për një kohë të gjatë. Gjithmonë zgjidhni një dysheme të petëzuar të mbuluar nga garancia dhe e cila është bërë nga një prodhues i besueshëm. Falë procesit të saktë të instalimit dhe kujdesit të mirë, ju do të shijoni katet tuaja të reja për shumë vite.