Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dysheme industriale

Jeni duke kerkuar nje shtrues per dysheme industriale? Ne kemi 24,321 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,799 profesionistë të regjistruar
87,874 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dysheme industriale

Keni nevojë për një shërbim për dysheme industriale? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në aplikimin e depërtimit të thellë, veshjeve për ngarkesa mekanike mesatare dhe pabarazisë niveluese. Çmimi i dyshemeve të derdhura nga epoksi dhe poliuretani zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: marrja me qira e makinerive prerëse dhe përpunimit të betonit, makinerive bluarëse dhe mistria të ofruara nga një nga dyshemetë tona 24,322 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,799 profesionistë të regjistruar
87,874 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Kate industriale - çfarë mund të imagjinojmë nën ta? Termi dysheme industriale i referohet dyshemeve të betonit seamless që përdoren në zonat industriale. Kati klasik i betonit industrial karakterizohet nga rezistenca e lartë, rezistenca ndaj konsumit, qartë një ngarkesë, por pamja e saj nuk është shumë përfaqësuese. Kur një stil industrial popullor është bërë, katet me pamjen industriale, që i ngjan një kat klasik industrial filluan të prodhohen. Megjithatë, ka disa dallime në mes tyre, duke përfshirë aplikimin e tyre dhe karakteristikat teknike - dyshemetë e dizajnit industrial janë shumë të hollë, kështu që ata mund të mbulojnë çdo lloj sipërfaqe pa nyje të dukshme. Ku të përdorni katin industrial Dyshemetë industriale janë të dizajnuara për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, zona të vogla dhe të mëdha - ata gjetën aplikimin e tyre si kompani industriale dhe zona të jetesës. Cila është trashësia minimale e katit industrial? Kërkesat për trashësinë minimale të dyshemesë industriale varen nga faktorë të shumtë. Kati klasik i betonit industrial arrin një trashësi prej 5 deri në 10 mm. Ai përbëhet nga një pllakë betoni të përforcuar, ndërsa sipërfaqja e saj rregullohet në varësi të kërkesave të saj. Meqenëse është një sipërfaqe e përafërt, e pabarabartë, është e nevojshme të përdoren nyje zgjerimi që ndihmojnë në reduktimin e efekteve negative kur ndryshojnë strukturën dhe ngarkesën e dyshemesë. Prandaj, duhet të vlerësojë saktë trashësinë dhe llojin e betonit në varësi të përdorimit të katit të planifikuar. Llojet më të përdorura të dyshemeve industriale Kate betoni industrial Kati i betonit industrial i takon dyshemesë më të zakonshme në botë. Përdoret në ndërtimin e parkingut shumëkatëshe, rrugëve dhe shtigjeve. Ajo karakterizohet nga rezistencë të lartë dhe aftësi për të duruar presion të vazhdueshëm. Ky lloj i dyshemesë është i ndërtuar drejtpërdrejt në një pjatë bazë ose në një sistem të pezullimit që përbëhet nga stolisje metalike, të cilat përfaqësojnë fletët e valëzuara me një strukturë çeliku të mbajtjes. Kat nga betoni i lëmuar Në vitet e fundit, dyshemeja e betonit të lëmuar bëhet gjithnjë e më popullor jo vetëm për shkak të qëndrueshmërisë dhe jetës së saj të shkëlqyer, por edhe pamjes. Me këtë lloj dyshemeje, ju do të takoheni kryesisht në restorante, galeri artistike dhe pasuri të tjera komerciale të patundshme. Ajo ofron një gamë të gjerë të përdorimit, pamja e saj mund të përshtatet lehtë me ndihmën e përdorimit të acideve, kështu që mund të formohen modele të ndryshme. Gjithashtu përdoret në pasuri të patundshme rezidenciale. Beton komercial Betoni komercial është një zgjedhje tipike për shumicën e pasurive të patundshme komerciale, duke përfshirë restorante, dyqane dhe magazina. Është shumë e qëndrueshme, kërkon mirëmbajtje të vogël dhe mund të përshtatet lehtësisht me nevojat tuaja. Kate betoni komercial zakonisht plotësohen me agregat anti-shqip. Sipërfaqja e saj gjithashtu mund të trajtohet me acid, formojnë emblema të ndryshme në të. Dysheme epoxy Ato përdoren më së shpeshti në vendet e punës industriale, janë të njohura për shkathtësinë dhe qëndrueshmërinë e tyre. Mos gaboni kati epoxy me pallto epoxy. Kati epoxy është një kombinim i shtresave të shumëfishta epoxy, ndërsa pallto epoxy është vetëm një shtresë epoxy. Kjo është arsyeja pse katet epoxy janë të afta të përballojnë ngarkesën e vazhdueshme dhe të shpeshtë. Mund të pastrohet dhe mirëmbahet lehtë se çfarë e bën llojin ideal të dyshemesë për çdo lloj ndërtese. Vinyl kati Kate vinyl ende nuk janë përdorur si kate industriale, por ky trend po ndryshon shpejt, duke filluar nga pjesa më e madhe për të prodhuar në mbarë botën. Ata janë një zgjidhje e shkëlqyer për ata që kanë një buxhet të kufizuar që përfaqësojnë zgjedhjen më të favorshme për ta. Kostoja e prodhimit të saj është minimale që reflektohet në çmimin e saj më të ulët. Është shumë e lehtë për të ruajtur, është e kundërta dhe siguron rehati gjatë ecjes.