Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dysheme epoksi

Po kërkoni një shtrues për dysheme epokside? Ne kemi 24,213 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,712 profesionistë të regjistruar
87,704 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dysheme epoksi

Keni nevojë për një shërbim dyshemeje epoksi? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për të synuar dhe llogaritur materialin e kërkuar, përgatitjen e sipërfaqes, derdhjen e dyshemesë epokside. Çmimi i një dyshemeje rrëshirë zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: rul depërtues, kruajtëse me doreza të dhëmbëzuara, doreza gozhdash për këpucë, pajisje mbrojtëse të ofruara nga një nga dyshemetë tona 24,213 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,712 profesionistë të regjistruar
87,704 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Avantazhet dhe disavantazhet e dyshemeve epoxy Dyshemetë epoxy përfaqësojnë një mënyrë krijuese për të mbuluar dyshemenë dhe krijimin e një hapësire të sigurt, të qëndrueshme dhe tërheqëse. Kate epoksi gjithnjë e më shumë fiton popullaritet dhe është e lehtë për të kuptuar pse. Instalimi i dyshemeve epoxy në familjen tuaj ka shumë avantazhe, dhe kjo është për shkak të këtyre dyshemeve. Çfarë ju duhet të dini: Ata janë të lehtë për të mbajtur të pastër. Përafërsisht tipari më i mirë i dyshemeve epoxy është se sa e thjeshtë është mirëmbajtja e tyre. Ata njihen nga lehtë për t'u pastruar. Garbage thjesht vendos dhe ndoshta të derdhur lëngje pa përpjekje për të shkundur pëlhurën për ta bërë këtë. Pak është më e lehtë! Kate epoxy janë më të njohura në garazh dhe nuk është një problem shpejt dhe tërësisht heqjen e naftës dhe lëngjeve të automobilave. Jashtëzakonisht rezistente - këto kate janë të njohura edhe për qëndrueshmërinë e saj dhe për të duruar çdo lloj. Ju mund të ngasin ato, të parkoni mbi to, të ruani pajisjet e rënda ose të shpërndani mjetet tuaja dhe të punoni në një projekt të madh pa dëmtuar dyshemenë. Për të dëmtuar këtë material të fuqishëm që zgjat shumë, ju do të duhet të përdorni një mjet me të vërtetë të mprehtë ose të rëndë. Jashtëzakonisht i sigurt - Epoxy është një material i mbuluar shumë i sigurt për katet e tua të vështira. Është një anti-shqip, ndikim rezistent dhe jo zbulon si beton dhe lloje të tjera të dyshemeve industriale. Ai gjithashtu i reziston ujit dhe të mbrojë dyshemenë tuaj për të derdhur ndonjë gjë duke përfshirë kimikatet agresive që do të dëmtonin llojet e tjera të dyshemeve. Përveç kësaj, ai kundërshton ngrohjen deri në 200 gradë, duke udhëhequr kështu shumicën e llojeve të tjera të dyshemeve nga rezistenca ndaj zjarrit. Lëkurë e lëmuar, e pastër - dysheme epoxy janë në thelb seamless dhe karakterizohen të qetë dhe uniforme me respekt. Për më tepër, sipërfaqja me shkëlqim funksionon një përshtypje profesionale dhe të pastër. Nga garazhi ose magazina mund të bëjë një sallë ekspozite dhe hapësirë ​​të ndryshimeve të llojit në portin e shtëpisë tuaj. Disa pronarë të shtëpive madje zgjedhin në dysheme epoxy në kuzhinat, banjat ose kudo tjetër. Mbaro shton një pamje moderne dhe shtesë ka shumë përfitime të tjera. Ngjyrosje - Si Bonus është Epoxy në dispozicion në një gamë të gjerë të ngjyrave ose kombinimeve të ngjyrave. Përdorni një uniformë me ngjyrë gri ose ngjyrë bezhë për të siguruar një vështrim uniform, ose zgjidhni një kombinim emocionues me ngjyra ose ngjyrë të ekipit tuaj të preferuar sportiv dhe të krijoni hapësirën tuaj. Disavantazhi i dyshemeve epoxy është instalimi i tyre i kërkuar. Ky është një DIY e konsumueshme dhe shumë e komplikuar (e bën veten) projektin. Edhe farë e veteranëve DIY shpesh e refuzojnë IDE të një projekti personal dhe kompania do të marrë kompaninë të jetë në instalimin e epoxy. Megjithëse kutitë e mjeshtrave të brendshëm janë në dispozicion në shumicën e mjeteve me mjete dhe mjete, shpesh ofrojnë materiale me cilësi të ulët që nuk sjellin rezultate të kënaqshme. Instalimi i katit epoxy kërkon shumë punë përgatitore. Para aplikimit të ngjyrës epoksi, substrati duhet të jetë i privuar në mënyrë të përkryer nga të gjitha tretësve, yndyrat, vajrat dhe papastërtitë e tjera. Në shumë raste ju gjithashtu do të duhet të investoni në materiale dhe pajisje të specializuara të pastrimit. Ju gjithashtu do të duhet të merrni me qira një mulli dhe përafërt sipërfaqen e betonit në mënyrë që epoksidi të respektohet siç duhet dhe të krijohet një zonë e qetë. Ka shumë projekte artizanale argëtuese dhe të kënaqshme, por instalimi i katit epoxy nuk rrjedh me të vërtetë. Edhe ky është vetëm një problem i rëndësishëm i katit epoxy ka një zgjidhje - gjeni një kompani cilësore për të instaluar dysheme epoxy që do të bëjnë të gjithë punën për ju! Ne ndjekim formulën më të avancuar të cilësisë komerciale dhe metodave të instalimit më të mirë për të siguruar që katet tuaja epoxy do të duken të shkëlqyera dhe të rezistojnë dëm të mundshëm. Ne kryejmë punë intensive përgatitore, duke përfshirë pastrimin e plotë të sipërfaqes dhe përgatitjen e saj me bluarje dhe etching për të qetësuar dhe përsosur bashkimin e resins epoxy. Shtresa e shtresës është e instaluar nga një shtresë epokside e dendur dhe fragmente me ngjyrë dhe cleats të ndjekura nga një shtresë sipërfaqësore me shkëlqim që është një garanci për një dysheme me cilësi të caktuar dhe afatgjatë. Ajo merr vetëm një ose dy ditë, atëherë dyshemeja për të nesërmen ose dy do të thahet dhe të shërojë dhe të jetë gati për përdorim. Gjeni se pse pronarët në shtëpi të Wilio kthehen me projekte të brendshme dhe të jashtme të pikturës, përfundon vilë, duke instaluar dysheme epoxy dhe çdo shërbim tjetër që sigurojnë mbrojtje dhe pamje të madhe të shtëpisë së tyre! Sa kushton dysheme epoxy? Epoksidi mund të përdoret për sipërfaqet e drurit, çimentos, betonit ose metalit ose si një shtresë mbështetëse nën dysheme të tjera. Gjeni se sa u kushton një dysheme epoxy. A jeni gati për ta përdorur atë në garazhin tuaj, në një vend biznesi ose si një dysheme në bodrum? Pa marrë parasysh se ku jeni, ju jeni duke marrë një vendim të madh - ky lloj i dyshemesë është i njohur për rezistencën, mirëmbajtjen e lehtë dhe pastrimin e dritës. Megjithatë, ka një kosto të kostos dhe nëse aplikacioni epoxy është e vlefshme. Lexoni më shumë dhe mësoni gjithçka rreth dyshemeve epoxy dhe kostove mbi to!