Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dysheme druri

Po kërkoni një ofrues për dysheme druri? Ne kemi 23,018 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,788 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dysheme druri

Keni nevojë për shërbim në fushën e dyshemeve prej druri? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për heqjen e dyshemeve të vjetra, nivelimin e nënshtresës, rrafshimin, sipërfaqen, llogaritjen e materialit dhe shtrimin e një dysheme druri. Çmimi i një dysheme druri zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: material nivelues, çekiç gome, stuko, kallëpe, sharrë, të cilat do të ofrohen nga një nga dyshemetë tona 23,018 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,788 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Përfitimet e dyshemeve prej druri Në ditët e sotme, ne gjejmë mbulesa të panumërta nga materiale të ndryshme, shumë herë të materialeve sintetike. Megjithatë, një dashnor i vërtetë i drurit e di se as imitimi më i pasaktë nuk do të zëvendësojë bukurinë e plotë të këtij materiali tradicional. Druri karakterizohet nga një sasi e pronave të jashtëzakonshme. Rezistenca dhe qëndrueshmëria e dyshemeve prej druri është verifikuar nga shumë breza. Trajtimi dhe përfundon sot, këto avantazhe të drurit ende rriten dhe lejojnë aplikimin e dyshemeve prej druri dhe lokaleve të tilla si kuzhina apo edhe banjo. Falë pronave të shkëlqyera izoluese termike të këtij materiali natyror, dysheme druri janë gjithmonë të këndshme për të prekur. Përveç kësaj, ato janë zgjedhja ideale për alergjitë, pasi ata nuk mbledhin pluhur dhe alergen të tjerë. Ata janë gjithashtu ekologjike dhe plotësisht të riciklueshme. Pamja e fundit, por jo më e rëndësishme, pamja e natyrshme autentike është gjithashtu një pjesë e popullaritetit të tyre - druri nuk është subjekt i trendit, është një zgjedhje ideale që dallon si në brendësinë tradicionale dhe moderne. Llojet e dyshemeve prej druri Ne kemi një numër të madh të dyshemeve prej druri për të zgjedhur. Pamja e tyre, pronat dhe, natyrisht, çmimi shpërbëhet nga lloji i drurit, një metodë për prodhimin ose ruajtjen dhe trajtimin sipërfaqësor. Çfarë druri zgjedh? Një gamë e gjerë e pemëve të brendshme dhe të huaja përdoret për të prodhuar dysheme druri. Dyshemetë e lisit dhe ahut janë klasike joekale, ofrojnë pamje neutrale, të mirë dhe lejojnë të dalin nga elemente të tjera të veçanta të brendshme. Ne do të njohim dyshemetë e vetes sipas hijeve të ndryshme të verdhë dhe kafe. Një tjetër devino popullore e qumeshtit është një thupër, druri i të cilit i ndritshëm me sukse të dukshme punon në harmoni dhe natyrisht. Woods halore si bredh ose pisha karakterizohen nga dru të butë, por ata do të marrin një vizatim të veçantë dhe ata përshtaten në brendësi në një stil të thjeshtë ose natyral të tuned, veçanërisht në shtëpitë dhe në shtëpitë e fundjavës ku nuk janë të ekspozuar ndaj përpjekjeve të larta. Për shembull, nga pyjet ekzotike, ne do të takohemi me pyje të tilla si dru tik, Merbau, Jatoba, Walnut amerikan ose Australian Jarrah. Përveç ngjyrosjes së pazakonta, mund të ketë një forcë dhe rezistencë të jashtëzakonshme që ata drejtpërsëdrejti paracakton lokalet ku dyshemeja është subjekt i stresit të lartë. Megjithatë, ka çmime më të larta dhe çështje mjedisore në neveri të tyre. Pamja unike dhe ngjyra më në fund mund të arrijmë në dru të brendshëm dhe modifikime të tjera. Massif ose dysheme multilayer? Dysheme masive prej druri janë luks që do të shërbejnë gjatë gjithë jetës kur kujdesen e duhur. Kanë vetitë e shkëlqyera izoluese. Meqenëse çdo lamella është bërë nga një pjesë e vetme e trashësisë së drurit 14-22mm, dysheme masive të drurit lejojnë një riparim të thjeshtë të dëmtimit të sipërfaqes më të vogël thjesht duke bluar dhe tilting. Disavantazhet përfshijnë ndjeshmërinë e tyre ndaj ndryshimeve të temperaturës dhe lagështisë dhe çmimit më të lartë. Nëse një çmim i lartë i dyshemesë masive nuk ju përshtatet, por ju doni të sillni një kontakt të vërtetë në shtëpinë tuaj, dysheme me dy shtresa janë një zgjidhje e shkëlqyer. Shtresa e ulët e kësaj alternative të përballueshme është zakonisht një dru thupër, i cili është një shtresë e fortë e shkeljes nga drurë të tjerë. Ndryshe nga dysheme të tjera prej druri, katet e Bilayer janë gjithashtu të përshtatshme për ngrohje nën dysheme. Alternativa luksoze janë dysheme me tre shtresa, ku shtresa e gomës është futur në mesin e dy shtresave prej druri. Avantazhi i tyre mbi katet masive nuk është vetëm një çmim më i ulët, por edhe stabilitetin më të mirë të formës. Dysheme druri sipas mënyrës së Kuvendit Lloji më i trajnuar i dyshemeve janë kuvertë që përdoren ende në cottages ose në idetë. Pllakat e planifikuara janë të lidhura me njëri-tjetrin me stilolaps dhe katin e përfunduar ka një karakter të thjeshtë. Një tjetër lloj klasik i kateve nga druri masiv, i cili përsëri lejon popullaritetin, janë parket friezous. Ato karakterizohen nga formate më të vogla dhe mulliri pas të katër skajeve, duke bërë të mundur krijimin e modeleve të ndryshme, nga peshku tradicional në pemë të njohura ose ruajtje të parregullta. Dyshemetë e formateve më të mëdha zakonisht ruhen në një dysheme lundruese, shpesh duke përdorur një bllok "kliko". Gjithashtu mund të ngjitet në substrate, por pastaj dyshemeja nuk diskutohet më. Trajtim sipërfaqësor Dyshemetë prej druri pothuajse gjithmonë trajtohen me trajtim sipërfaqësor për të ruajtur pamjen e dëshiruar dhe zgjerimin e jetës. Trajtimi më i shpeshtë sipërfaqësor është vajosje dhe bojë. Dyshemetë Multilayer kalojnë përmes përfundimit tashmë në prodhim, ndërsa parket masiv ose sfidat në kuvertë zakonisht trajtohen pas instalimit. Avantazhi i vajosjes është një korrigjim i thjeshtë i dëmeve të vogla, të tilla si gërvishtjet dhe pantofla. Për dysheme të pikturuara, korrigjime të tilla janë më të dukshme dhe një zgjidhje më e mirë është bluarja dhe shlyerja e të gjithë zonës. Pyetje dhe pergjigje Pse të kërkoni për profesionistët e dyshemeve prej druri në Wilio? Gjeni profesionistët Wilio është e thjeshtë. Vetëm nëse futni kërkesën, përshkruani se çfarë shërbimi jeni të interesuar, do t'ju përgjigjeni disa pyetjeve themelore që lidhen me projektin tuaj. Marrëveshjet nga zejtarët mund të arrihet brenda pak minutash dhe ju do të zgjidhni sipas ofertës së çmimeve ose furnizuesve të furnizuesve që ju kanë arritur. Çfarë do t'ju japin ekspertët tanë? Përveç vetë paraqitjes, instalimi i dyshemeve prej druri mund të përfshijë gjithashtu shërbime të tjera. Jashtëzakonisht e rëndësishme është përgatitja e substratit. Kur rindërtohet, ju mund të të ndihmoni me heqjen e katit origjinal dhe balancimin e mëvonshëm dhe depërtimin e substratit. Ju mund të mbështeteni në asamblenë e shpejtë dhe cilësore të dyshemeve prej druri të çdo lloji. Shërbime të tjera janë instalimi i kafkës dhe pragjeve, por edhe mirëmbajtjes, bluarjes, naftës dhe bojës. Ju gjithmonë do të gjeni një profesionist të aftë në Wilio që thyen jetën e re në frymë. Cili është çmimi mesatar i dyshemeve prej druri? Duke pasur parasysh një gamë të gjerë të dyshemeve dhe shërbimeve prej druri lidhur me këtë temë, çmimet janë me të vërtetë të ndryshme. Sa për vetë produktin, çmimet për m2 shkojnë nga 20 € pas dyshemeve lundruese nga pyjet konvencionale deri në disa qindra euro për dysheme masive nga druri ekzotik. Natyrisht, është edhe për shkak të çmimit të Kuvendit, ajo fillon rreth 5-10 € / m2 për një sistem të thjeshtë të klikimit nga 10-15 € / m2 nëse vendosni për një dysheme të plotë. Ne nuk duhet të harrojmë çmimin e shërbimeve të nevojshme të lidhura si përgatitja e substratit, instalimi i një hijeshi, lidhja dhe kullimi.