Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dysheme betoni

Po kërkoni një specialist për dysheme betoni? Ne kemi 24,711 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dysheme betoni

Keni nevojë për një shërbim në fushën e dyshemeve prej betoni? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në shtrimin, zëvendësimin e dyshemesë dhe riparimin e pjesëve individuale të dëmtuara të dyshemesë. Çmimi i shtrimit të betonit zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: çekiç gome, zhavorr nivelues, fino të ofruara nga një prej betonierëve tanë 24,711 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Dysheme konkrete dhe ide të projektimit Merrni ide të reja dhe gjeni të gjitha përfitimet e dyshemeve të betonit, nga shkathtësi e pakufizuar ndaj mirëmbajtjes së dritës. Kate betoni janë krejtësisht të adaptueshme dhe ofrojnë një alternativë të madhe për dyshemetë tradicionale si linoleum, qilim, dru, tjegull, guri ose mermer. Kombinimi i mishërimeve me ngjyrë, textures, modeleve dhe përfundimeve ofron mundësi të pakufizuara të projektimit. Përveç kësaj, betoni është jashtëzakonisht rezistent, i qëndrueshëm dhe i lehtë për t'u mbajtur. Nëse shtëpia ose biznesi juaj ka dokumente ekzistuese konkrete, theksimi i tyre ose përdorimi i rregullimit dekorativ është zgjedhje e përballueshme dhe ekologjike. Përfitimet reale të dyshemeve të betonit Kati i betonit ka shumë përfitime. Krahasoni disavantazhet e renditura më poshtë me idetë tuaja dhe shikoni nëse betoni është zgjedhja e duhur për ju. Përfitimet: Mund të dizajnohen për çdo buxhet Opsionet e pakufizuara krijuese Kërkojnë mirëmbajtje të vogël Dekadat e fundit (50 dhe më shumë vite) Me vulat e duhur i rezistojnë lagështirës dhe njollave I përshtatshëm për kafshët shtëpiake Zvogëloni alergenet e shtëpisë Ata mund të nxehen nga sistemi rrezatues Nuk përmbajnë VOC (komponimet organike të paqëndrueshme) Disavantazhet: Kërkojnë ri-mbyllje të rastësishme Mund të jetë e vështirë për t'i rregulluar ato Ju mund të keni nevojë për qilima në disa zona për të arritur rehati dhe ngrohje Mund të ndodhin plas Për lagësht mund të jetë i rrëshqitshëm Ku janë përdorur dysheme konkrete? Kuzhina: Asnjë dhomë tjetër nuk ka qenë gjithashtu përdorim i shpeshtë si një kuzhinë. Prandaj, kati përdhes duhet të ketë si standard. Betoni është pastruar me një trafik të madh për këmbësorë dhe lëvizje që janë të ekspozuara ndaj sipërfaqeve të dyshemeve të kuzhinës. Në të njëjtën kohë, ajo do të sjellë mundësi të pafundme në zonën e projektimit. Përveç kësaj, nuk ka nyje ose linjat e grouting që do të kapnin papastërtitë ose derdhjet e lëngjeve, kështu që pastrimi është një lodër. Për më shumë informacion rreth dyshemeve të kuzhinës që do të gjeni këtu. Hyrja, korridori: Bëni një përshtypje të madhe të parë me hyrje elegant, katin e lirë ose dekorative të përshtatshme për hyrje nga balta. Falë kujdesit të lehtë për beton, aftësia për të trajtuar trafikun e shpeshtë dhe për të përballuar njollën, është një zgjedhje ideale për zonat ku mund të arrihet papastërtia, balta dhe uji. Banjo: Kur vendosni në banjë, shumica e njerëzve zgjedhin diçka që është elegant, të qëndrueshme, rezistente ndaj lagështirës dhe ujit dhe mirëmbajtjes së lehtë. Betoni plotëson të gjitha këto kushte. Ju mund të keni edhe një ngrohës rrezatues për të bërë dysheme të rehatshme për këmbët e zhveshur. Bodrum: Betoni është një zgjedhje jashtëzakonisht e mirë për mbulesat e dyshemesë në bodrum, veçanërisht për shkak të rezistencës së saj të lagështirës dhe lokaleve që zakonisht ekspozohen ndaj lagështirës së tokës dhe përmbytjet e mundshme. Me beton ju shmangni problemet me kërpudhat dhe duhet të grisni dhe të zëvendësoni një qilim të lagur ose dysheme druri të dëmtuar. Garazh: Kur shumë garazhe janë përdorur tashmë si një zgjerim i hapësirës jetësore, pse nuk do të bënit aq tërheqës sesa pjesa tjetër e shtëpisë. Pamja mund të variojë nga gri të lëmuar në kombinime më komplekse të ngjyrave. Shto spote ngjyrash për pamjen ose vetë dizajnin me veshje me ngjyra të ndezura epokside. Dyqani: Betoni kombinon rezistencën ndaj përdorimit të kërkuar dhe zonave me mundësi të larta të trafikut dhe rregullimit të pafund. Duke kombinuar këta dy faktorë, është një zgjedhje ideale për dyqanet e shitjes me pakicë, restorantet dhe baret, zyrat, kishat, shkollat, institutet mjekësore dhe ndërtesat industriale. Ju lejon të inkorporoni logon, ngjyrat e korporatave ose temën e kompanisë suaj direkt në dysheme. Opsionet e dizajnit. Ngjyrat: Zgjedhja më e popullarizuar e ngjyrave janë tonet neutrale gri dhe tokësore, por opsionet janë pothuajse të pakufizuara. Ngjyra mund të përzihet në beton (ngjyra integrale) ose e aplikuar në sipërfaqen e grykave, ngjyrave, veshjeve epokside, ngjitës toned ose duke kombinuar një ose më shumë nga këto metoda. Betoni mund të njollohet në mënyrë të natyrshme se ajo kombinon me elementë të tjerë në dhomë pa probleme. Dyshemetë me ngjyrë: Betoni me ngjyra është tepër popullor për shkak të tonit të ngrohtë dhe tokësor që ofron. Shfaqja e mermerit, drurit, tullave, gurëve dhe materialeve të tjera mund të arrihet në beton. Hijet e bazuara në acid janë në dispozicion në paleta tokësore dhe produktet me bazë uji ofrojnë një gamë më të gjerë të opsioneve të ngjyrave. Dysheme të lëmuara: Krijo një dysheme të përsosur që nuk është e nevojshme për dylli duke përdorur beton të lëmuar. Ky proces multi-fazë mund të arrihet nga nivele të ndryshme të shkëlqim nga saten në shkëlqim të lartë. Krijo një pamje industriale të betonit gri natyral të lëmuar ose kombinoni hije të ndryshme dhe merrni një listë të pafund të opsioneve të ngjyrave. Dizajni dhe cilësi: Përveç ngjyrave dhe përfundon ka mundësi të panumërta të dizajnit për katet tuaja. Pulla dhe ndihmat e cilësisë mund të përdoren për të bërë përfundime sipërfaqësore që i ngjajnë drurit, gurit, tullave dhe më shumë. Duke prerë me sharra, ju mund të krijoni një vështrim që i ngjan një pllake ose dizajn të printimit direkt në sipërfaqe. Logot dhe grafika mund të inkorporohen në një shabllon ose gravurë. Nëse sipërfaqja juaj ekzistuese ka gabime të vogla ose të çara, ju mund t'i ktheni ato ose të inkorporoni ose t'i përdorni ato për të rimbushur karakterin. Ngrohje rrezatuese: Kjo metodë ngrohje pa pluhur mund të instalohet në beton ose mbivendosje të sapo derdhur. Ngrohja rrezatuese është veçanërisht e dobishme për ata që vuajnë nga problemet e frymëmarrjes dhe alergjitë, sepse ajri nuk është shumë i fryrë në të gjithë shtëpinë dhe sidomos ajri i jashtëm nuk është furnizuar. Ju gjithashtu do të gëzoni një avantazh tjetër që konsiston në kursimin e parave për shpenzimet e ngrohjes. Shtresat e mbulesave dhe mikrotopimet: Nëse betoni juaj ka papërsosmëritë, spote ose plasaritje të vogla, përgjigja mund të jetë një shtresë e re sipërfaqësore ose mikrool. Mbivendosjet e duhura të aplikuara janë po aq rezistente dhe të qëndrueshme sesa betoni standard. Mbivendosjet e stampueshme ju lejojnë të aplikoni përfundime të vulosura ose të strukturuara, ngjyrat dhe hije, si dhe me beton të sapo derdhur. Ka edhe produkte që lejojnë mbulimin e sipërfaqeve vinyl, tiled ose druri. Mirëmbajtja dhe riparimi Nevoja për mirëmbajtjen e dyshemesë betoni varet nga frekuenca dhe lloji i përdorimit, por me një mirëmbajtje minimale, betoni juaj do t'ju japë dekada të përdorimit. Furnizuesi juaj mund t'ju këshillojë një plan të mirëmbajtjes që përputhet me sipërfaqen tuaj të zgjedhur dhe vendosjen. Materialet e nënshkrimit: Kur instalohen dysheme dekorative, ato duhet të jenë të ngurtë. Sealant i brendshëm i cilësisë së lartë shtrihet gjatë jetës së betonit, duke siguruar mbrojtje nga gërvishtjet dhe spote, për të parandaluar problemet e lagështisë, duke pasuruar ngjyrën dhe për të rritur shkëlqimin e dyshemesë. Furnizuesi juaj mund t'ju këshillojë sealantin më të përshtatshëm për përdorimin tuaj specifik. Dylli: Nëse dyshemeja përdoret shpesh, për shembull në një restorant ose me pakicë, dylli i dyshemesë betoni mund të përdoret herë pas here si një shtresë mbrojtëse për të ruajtur agjentin e nënshkrimit dhe për të mbrojtur integritetin e dyshemesë. Kjo shtresë e lartë heq veshin e përditshme dhe është më e lehtë për të polish dhe ri-aplikuar atë si stuko. Pastrimi i katit të detit: Për dyshemetë e duhura të mbyllura, një rutinë bazë fërkimi është rotacioni i mjaftueshëm dhe i lagësht për të qenë dyshemeja për vite në shtetin më të mirë. Përdorni ujë dhe pH të një pastruesi neutral në pastrim të rastit më të thellë. Doormat dhe qilima gjithashtu ndihmojnë në mbrojtjen e vendeve me përdorim të frekuencave të larta ose metra të shpeshta me ujë (p.sh. duke hedhur). Lexoni më shumë për katet e betonit dekorativ këtu. Katet nga betoni i lëmuar Pastrimi i kateve të lëmuara: Pluhuri fshin nga dyshemeja nga dyshemeja dhe mbrojeni sipërfaqen para se të abradoni. Për shkak të përqendrimit që ndodh në procesin e lustrimit nuk kërkon sipërfaqe të lëmuara të ngjitësit ose dyllit. Ata mund të mbajnë përdorim afatgjatë të frekuentuar, por lustrim mund të kthejë shkëlqimin origjinal. Mësoni më shumë për mirëmbajtjen e dyshemeve të lëmuara këtu. Riparimi: Një disavantazh i një dysheme betoni dekorativ është, për fat të keq, pamundësia e riparuar lehtë ose e fërkon atë. Është e nevojshme për të harmonizuar strukturën dhe trajtimin sipërfaqësor të betonit, si dhe ton dhe ton. Mund të jetë mjaft e vështirë, sepse çdo grumbull betoni prishet dhe njollos ndryshe. Megjithatë, ka mundësi të tilla si dëmtimi i patching në modelin aktual ose krijimi i një modeli të ri duke përdorur template ose gravurë. Mbulesa ose mikrokopifikimi ose si mjet i fundit mund të përdoren, mbulojnë vendndodhjen e dëmtuar duke përdorur qilim ose mobilje. Konsultohuni me një furnizues me përvojë në lidhje me opsionet tuaja. Merrni vlerësime për dysheme konkrete nga furnizuesit pranë jush në Wilio.