Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dyer te brendshme

Jeni në kërkim të një marangoz ndërtimi për dyer të brendshme? Ne kemi 18,393 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dyer te brendshme

Keni nevojë për shërbim në fushën e dyerve të brendshme? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për shënjestrimin, prodhimin, montimin dhe arrestimin, mirëmbajtjen, rinovimin. Çmimi i dyerve të brendshme zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shikoni më shumë informacion rreth shërbimeve: stuko, çelësa dhe bravë, trajtim sipërfaqësor, llak, të cilat do të ofrohen nga një prej marangozëve tanë 18,393 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Dyert e brendshme - Si t'i zgjidhni ato? Nëse jeni duke shkëmbyer derën e veshur në brendësi, keni vendosur të rindërtoni ose thjesht dëshironi të përmirësoni pamjen e shtëpisë tuaj, dyert e reja të brendshme paraqesin një ndryshim freskues që do të arrijë në shikim të parë. Nëse nuk e dini zgjedhjen tuaj, udhëzuesi ynë do t'ju ndihmojë me zgjedhjen tuaj të dyerve të brendshme të brendshme. Çfarë tjetër duhet të dini para se të blini dyer të reja? Dyert e brendshme ndryshojnë nga njëri-tjetri me stilin, përfundimin, materialin, konvertimin, madhësinë dhe pajisjet. Prandaj, ju duhet të mbani disa gjëra para se të blini ato: Lloji i derës. Ne njohim dy lloje themelore të dyerve të brendshme dhe varet dhe pjatë. Dyert e brendshme të pezullimit janë dera dhe perde që janë montuar në kornizën e derës. Dyert e pllakave janë vetëm dyert themelore që nuk përmbajnë kornizë, perde, as doreza. Madhësia e derës. Nëse e ndryshoni derën, zgjidhni në mënyrë që të ketë të njëjtën madhësi si rryma. Në menunë e prodhuesit ju do të gjeni derën e gjerë 60, 70, 80, ose 90/197. Për të brendshme, zgjidhni një minimum "tetëdhjetë" për shkak të një shkarkimi të rehatshëm të mobiljeve. Dera e gjerësisë 70 cm është e mjaftueshme për banjo ose në tualet. Majtas apo djathtas? Nëse doni të kuptoni nëse dera e brendshme do të jetë e drejtë ose e majtë, të ngrihet përpara vrimës së ndërtesës dhe të imagjinoni anën e varet. Nëse ata janë në të djathtë, dera do të jetë e drejtë. Nëse në të majtë, dera do të lihet. Në përgjithësi, dera duhet të hapet në mënyrë që të shihni një pjesë më të madhe të dhomës pas hapjes së tyre. Stilin e derës. Dyert e brendshme janë në dispozicion në stile të ndryshme dhe bëjnë të mundur përmirësimin e çdo dhome në shtëpinë tuaj. Por ajo që dikton tendencat aktuale? Nëse preferoni origjinalin në strehim, ju mund të arrijnë "derë në hambar". Është dera më shpesh në stilin e thjeshtë që japin një zanate me ndonjë hapësirë. Ato mund të pezullohen në hekurudhën e sipërme ose rrëshqitje mbi konviktin e poshtëm. Këto dyer janë gjithashtu një shumëllojshmëri e pajisjeve që i binden pamjes së tyre. Nëse keni nevojë për të kursyer hapësirë ​​në strehim, një zgjedhje e përshtatshme janë rrëshqitje dyert në strehim. Kjo është një zgjidhje ideale në banesa të vogla në të cilat nuk ka hapësirë ​​për një derë klasike. Rasti i ndërtimit i vendosur në mur përdoret për të futur të gjithë derën. Dyert rrëshqitëse mund të jenë uniforme, por gjithashtu dyfish. Dyert e dy krahut ose të dyfishtë janë të përshtatshëm për hapësira më të mëdha dhe përfaqësojnë një element të rëndësishëm të çdo strehimi. Dyert me dy mënyra mund të kenë të dy krahët të njëjtë ose secilën krahë ndryshe të mëdha. Përreth "Dera Harmonike" është e palosur pas hapjeve përgjatë hekurudhës. Ato janë të përshtatshme për familjet më të vogla ku duhet të shpenzohen hapësira. Dyert franceze janë një zgjidhje e mrekullueshme për çdo apartament apo shtëpi moderne. Karakteristikat e tyre karakteristike janë mbushje qelqi në dysheme. Ata nuk sigurojnë pothuajse asnjë privatësi, por sjellin dozën e duhur të elegancës me ju. Dyert fluturuese ofrojnë hapje për të dyja anët pa hapësirë ​​mbyllëse. Në menunë e prodhuesit do të gjeni dyert fluturuese të gjithë gjatësisë, por edhe versionin e tyre të shkurtuar që duket si një derë në një sallon perëndimor. Përfundojë dera. Mbarimi i sipërfaqes që zgjidhni për derën tuaj të re varet nga koha dhe paratë që mund të investoni. Ju mund të siguroni derën e ngjyrave bazë që është gati për redaktim të mëtejshëm. Një opsion tjetër është dyert e mirëmbajtura që nxjerrin në pah modelin e drurit natyror. Megjithatë, opsioni më i lehtë është blerja e dyerve të përfunduara nga prodhimi që janë gati drejtpërsëdrejti për instalim. Materiale. Dyert e brendshme janë prodhuar nga materiale të ndryshme. Për shembull, dyert e brendshme të laminuara janë të njohura, të dizajnuara për të qenë pamja dhe përshtypja e drurit të vërtetë. Avantazhi i tyre i madh është gjithashtu një disponueshmëri e çmimeve. Ata janë shumë rezistente dhe nuk zhduken me kalimin e kohës. Dyert prej druri janë bërë nga pemë vendase, por edhe të huaja dhe është një zgjidhje elegante për çdo strehim. Edhe pse ato janë më të shtrenjta, por më mirë. Për prodhimin, ajo zakonisht përdoret, për shembull, një dub që ka drurë, kështu që vetë dera është gjithashtu e fiksuar dhe e qëndrueshme. Por një pishë, e cila është gjithashtu e njohur me një dru të butë, por vetë dera është e lehtë dhe funksionale. Dyer nga dërrasat e MDF janë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme. Dera plastike është rezistente ndaj ujit dhe një avantazh i madh është se ato janë në dispozicion në ngjyra të ndryshme dhe ato.