Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dyer rreshqitese

Jeni në kërkim të një marangoz ndërtimi për dyer rrëshqitëse? Ne kemi 18,306 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dyer rreshqitese

Keni nevojë për një shërbim nga zona e dyerve rrëshqitëse? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në fokusin, projektimin, prodhimin dhe instalimin e dyerve rrëshqitëse. Çmimi i dyerve me sistem rrëshqitës zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: dizajni i dyerve rrëshqitëse pa prag dhe xhami rezistent ndaj gërvishtjeve të ofruara nga një prej ndërtuesve tanë 18,306 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini

Derë rrëshqitëse Tre gjëra që duhet të merren parasysh para se të blini dyert rrëshqitëse në tarracë Madhësia e dyerve tuaja rrëshqitëse në tarracë Madhësia e dyerve të tarracës suaj do të ndikojë në koston totale. Nëse doni të paktën përafërsisht sa do të qëndrojë dera juaj, ju duhet të matni vrimën e ndërtesës. Megjithatë, ne rekomandojmë që të largohemi nga ky hap tek një furnizues potencial. Ai tashmë ka përvoja dhe e di saktësisht se çfarë duhet të matet për t'ju siguruar një derë në tarracë në madhësinë e duhur, dhe kryesisht ju jep një kuotim të saktë. Materiali i kornizës suaj të tarracës Pavarësisht nga ku jetoni, dera rrëshqitëse në tarracë do të testohet nga kushtet e jashtme të motit. Nga të ftohtë dhe borë në shi dhe ngrohje ju doni një derë tarracë që mund të trajtojë motin ku jetoni. Prandaj, ne rekomandojmë dyert plastike me tarraca. Këto dyert ofrojnë një performancë të mahnitshme termike që ndihmon në uljen e llogarive të energjisë dhe t'i rezistojnë kushteve ekstreme të motit. Dhe cila është më e mira, dyert plastike kërkojnë vetëm shumë pak mirëmbajtje. Stili juaj personal Dyert franceze ose rrëshqitëse në tarracë? Cili është ndryshimi mes tyre? Koncepti i dyerve franceze u përdor për derën që është xham nga tavani në tokë dhe ato mund të hapen. Nëse ky lloj i dyerve janë të interesuar për ju duhet të siguroheni që keni hapësirë ​​të mjaftueshme për t'i hapur ato. Dyert rrëshqitëse në tarracë janë më të përshtatshme për shtëpitë që kanë hapësira të vogla. Ky është vetëm një ndryshim, të tjerët me siguri do të dëshirojnë të zmadhojnë në mbylljen e furnizuesit tuaj të përzgjedhur Ku dhe kur të konsideroni dyert rrëshqitëse të aluminit? Madhësia e vrimës suaj të ndërtimit është një nga faktorët vendimtar në përzgjedhjen e dyerve të rrëshqitshme. Ndërsa dy-copë dhe dyer rrëshqitëse le të shkojnë në shtëpinë tuaj një numër të dritës dhe ajrit, dera rrëshqitëse në tarracë do t'ju japë një mur të madh xham. Dyert rrëshqitëse gjithashtu do të kenë shumë më pak poste vertikale pas mbylljes, duke bërë më shumë panele xhami. Nëse jeni me fat që keni një hapje të madhe të paktën katër metra, dyert rrëshqitëse janë të përsosura dhe ju japin një pamje fantastike jo të shqetësuar. Edhe pse ju mund të mendoni se ju doni një derë dy krahë, mendoni për rrëshqitje. Ndoshta ai do t'ju befasojë kur të gjeni se ata janë gjithashtu të përshtatshëm për shtëpinë tuaj. Bëni dyert e rrëshqitjes së aluminit të mirë? U-vlera përfaqëson fuqinë termike të dyerve rrëshqitëse që bëjnë humbjen e pritur termike nga brendësia e shtëpisë tuaj. Vlera e u më e ulët, dera është më ekonomike. Dritaret e cilësisë së aluminit dhe dyert kanë një kornizë termike të izoluar. Meqë dyert e rrëshqitjes së aluminit përdorin një gotë shumë më tepër, ju merrni shumë më të mirë në vlerë dhe efikasitet të shkëlqyeshëm të energjisë në shtëpinë tuaj. Po rrëshqisnin dyert e aluminit praktik për përdorim? Nëse doni të sipërmarrni shtëpinë tuaj, atëherë dera rrëshqitëse mund të jetë po aq efektive sa dritaret ose dyert e krahut. Dyert rrëshqitëse ofrojnë ventilim më të kontrolluar si një krah, paneli i derës së pull-out mund të nxirret dhe të hapet pikërisht ashtu siç duhet. Kur përdorimi i përditshëm, dyert rrëshqitëse janë qartë praktike. Produktet moderne përdorin gjeneratën e fundit të komponentëve, rollers dhe travers, duke bërë të mundur me derën pa përpjekje në ndonjë madhësi ose peshë të derës. Dyert rrëshqitëse lejojnë vetëm hapjen e derës së pjesshme, e cila është ideale për ditët e ftohta ose mbrëmje pa shtëpinë tuaj të ftohtë. Kjo mund të jetë më praktike sesa dyert e hapjes së dyfishtë që shpesh kanë nevojë për të paktën një panel tërësisht të hapur. Janë dyert rrëshqitëse për shkak të një zgjedhjeje më të mirë? Dyert rrëshqitëse me dy panel kanë vetëm një post vertikal. Dyert e tre-kanë vetëm dy. Këto kolona vertikale janë më afër se llojet e tjera të dyerve, duke bërë më shumë xhami, më pak alumini dhe pikëpamje të përgjithshme. Dyert e dyfishtë (palosja) përdorin korniza më të zymta në vende ku ata po bashkohen, rrëshqasin dhe pajtohen. Rrëshqitje jo. Nëse jetoni në fshat ose shijoni pamje fantastike nga shtëpia juaj, ne mendojmë se këto do të marrin më shumë me dyert rrëshqitëse. Dyert e palosshme kanë nevojë për hapësirë ​​brenda shtëpisë tuaj ose jashtë në tarracë për të vënë veten së bashku. Panelet më të derës, përbërja më e gjerë dhe humbja e hapësirës. Dyert rrëshqitëse janë zhvendosur në hapësirën e tyre ekzistuese, e cila është ideale për tarraca të vogla ose ballkone. Dera rrëshqitëse në tarracë është zhvendosur përgjatë rrugës së tyre dhe siguron pamje më efikase, pavarësisht nëse janë të hapura ose të mbyllura. Vendimi juaj bazohet në atë se si do të përdorni derën tuaj rrëshqitëse. Nëse jetoni në një fushe më të pjekur që do të thotë se dera juaj do të mbyllet për shumicën e vitit, ju mund të përdorni pikëpamjet e bukura gjatë gjithë ditës në një gotë të madhe në terren sesa hapja e plotë për disa ditë. Është prag i ulët i mundshëm në dyert rrëshqitëse? Furnizuesi zakonisht punon ngushtë me pronarin e pronës nëse kërkon instalimin e dyerve rrëshqitëse në mënyrë që të ketë pragun më të ulët. Dyert rrëshqitëse dhe të palosshme do t'ju japin një prag të ulët. Shpesh është kryesisht për shkak të derës që ndan kopshtin e dimrit dhe ndërtesën kryesore. Dyert rrëshqitëse përdorin një marrëveshje të ndryshme të udhëtimit si një derë e palosshme, që do të thotë që ju ende mund të vendosni të ulët dhe gjithashtu me rezistencë të shkëlqyer të motit. A mund të kem dyert rrëshqitëse që takohen në qoshe? Me dyshim. Ka edhe derën me një shtyllë të caktuar ose të padukshme qoshe që ju lejon të krijoni një mur mahnitës qoshe qelqi me dyer rrëshqitëse në secilën anë. Kur ndërtimi i një shtëpie krejtësisht të re, ata madje mund të heqin dorë nga një derë e tillë nëse ata lëvizin në rastin e ndërtuar. Janë dyert rrëshqitëse më pak të kërkuara si dy krahë? Dyert rrëshqitëse të aluminit janë një nga produktet më të njohura të përmirësimit të familjes sot. Gjenerata e fundit e dyerve rrëshqitëse të aluminit është më e hollë, më e sigurt, termike më efikase dhe më e zhdërvjellët se kurrë. Në dyert rrëshqitëse të aluminit, ju duhet të mendoni pikërisht ashtu siç mendoni për dyert e dyerve të dyfishtë. Edhe atëherë nëse zgjidhni rinovimin e shtëpisë tuaj. Dyert rrëshqitëse të aluminit do t'ju ofrojnë të gjitha përfitimet si përzgjedhja e madhe e ngjyrave, siguria e lartë dhe performanca në mot të pafavorshëm. Nuk ka kompromis në shtëpinë tuaj duke instaluar dyert rrëshqitëse në shtëpinë tuaj. Nevojë për një kornizë ndihmëse të derës së derës nga drurë? Jo. Gjeneratat e vjetra të dyerve të tarracës ishin në dispozicion me kornizë ndihmëse. Dyert e sotme të rrëshqitshme ofrohen si një zëvendësim për dyert e vjetra ose janë ideale për instalim në vrima të reja. Prandaj, kur blini dyert rrëshqitëse, mos harroni se ata vijnë me qengja të thjeshta, të dyfishtë dhe të trefishtë. Disponueshmëria e opsioneve të kornizës do të thotë se dyert rrëshqitëse janë të përshtatshme për zgjerim të ri ose hapje ekzistuese. Cili është ndryshimi midis dyerve të larta të rrëshqitjes dhe heqjes së dyerve? Një ndryshim gjatë blerjes së dyerve rrëshqitëse është funksionimi i tyre. Dera më e gjatë me rrëshqitje ka një mbushës xhami të tërhequr në kornizë dhe një bar. Wing lëviz përgjatë hekurudhës paralel me kornizën para lustrim fiks. Disavantazhi është se ajo nuk ofron një qasje me rrota dhe trajtimi i krahut është më kompleks. Lift-rrëshqitje një strukturë të veçantë në të cilën krahu lëviz në një aks në kornizë në të gjithë gjerësinë e derës. Nëse e ktheni dorezën në pozicionin e hapur, krahu është ngritur, lëshimet dhe mund të lëvizni krah për krah. Ajo lëviz përgjatë hekurudhave paralele me kornizën. Ofron kontroll të thjeshtë dhe të rehatshëm. Kalimi i karrigeve me rrota për rehati maksimale është atëherë mirëpritur nga përfitimi. Çfarë është më e mirë? Dy-copë ose dyer rrëshqitëse? Të dyja llojet e dyerve përfaqësojnë përfitime në shtëpinë tuaj. Pasuri të patundshme më të mëdha me kopshte të mëdha ose pikëpamje të gjera kanë përdorim më të madh nga dyert rrëshqitëse. Shtëpitë më të vogla mund të preferojnë dyert e krahut dy copë. Dyert rrëshqitëse ju lejojnë të keni një tabelë shumë më të madhe xhami si një derë me dy krahë. Me dyer të mbyllura, opinioni juaj do të jetë më i mirë në sajë të derës rrëshqitëse se deri në dy herë, sepse korniza e aluminit është më pak e dukshme. Në verë, ata krijojnë një derë të dyfishtë të hapjes me një hapje më të madhe si një derë rrëshqitëse. Janë nivele të ulëta të pragut për dyert rrëshqitëse janë në dispozicion? Dera e pragut është gjithmonë më e ulët se rrëshqitja, që do të thotë se është më e lehtë për të arritur një nivel të sheshtë. Megjithatë, kur rrëshqitni dyert, është e mundur të jepni hekurudhën më poshtë për të arritur nivelin e katit. Megjithatë, në sajë të kontrollit të ndryshëm të dizajnit dhe derës, gjithmonë do të keni një prag më të lartë si një hapje të dyfishtë në dyert rrëshqitëse. Janë dyert rrëshqitëse të lehtë për t'u përdorur? Oferta e sotme e derës së sotme përdor rollers më të sofistikuar, hekurudhor dhe pajisje që bëjnë trajtim të lehtë. Disa panele dyerash gjithashtu mund të peshojnë më shumë se dyqind kilogramë, por mund t'i hapin vetëm me dy gishta. Cilat janë dera e hollë ose ultra-rrëshqitëse? Kur hulumtoni dyert rrëshqitëse, ju mund të shihni gjeneratën më të fundit të dyerve jashtëzakonisht të hollë rrëshqitëse me profile alumini shumë të hollë. Këto dyert përqendrohen në sigurimin e një sasi minimale prej alumini në vendet ku hasni derën në pozicionin e mbyllur. Postimet qendrore në këto dyert rrëshqitëse janë në thelb. Disa nga këto dyer të pakta janë shumë të shtrenjta dhe kërkojnë instalim të veçantë, transport dhe trajtim. Ata janë relativisht të shtrenjtë, nganjëherë ata mund të tejkalojnë buxhetin e shumë konsumatorëve. Si e rregulloni dyert rrëshqitëse? Kjo është një pyetje e zakonshme. Riparimi i dyerve rrëshqitëse nuk është një çështje e thjeshtë pasi ka një numër komponentësh në dyert rrëshqitëse që duhet të merren parasysh. Gjëja më e rëndësishme është përdorimi i komponentëve të cilësisë dhe pajisje dhe një bar me fuqi të lartë për të përballuar presionin e vazhdueshëm dhe mbylljen e derës dhe mbylljen e derës për të lidhur derën rrëshqitëse. A mund të ngrihet dhe të korrigjojë derën e aluminit të rrëshqitshëm? Dera rrëshqitëse mund të vendoset, por nëse ato janë shkatërruar, ju duhet të çmontoni dhe të zëvendësoni kushinetat mbi ta. Në fakt, korrigjimi i dyerve të xhamit të rrëshqitjes së aluminit është një nga më të zakonshmet. Shumica e dyerve rrëshqitëse janë alumini. Pesha më e madhe mbart xham dhe prandaj korniza zakonisht është bërë nga materiale të lehta si alumini. Kryesisht është e nevojshme të përqendrohemi vetëm në shkëmbimin e dyerve rrëshqitëse dhe kushinetave të rrëshqitjes dhe pastaj të ri-mbulojnë hekurudhat. Megjithatë, ju mund të dëshironi të kontrolloni derën e paprekur për t'u siguruar që ata janë ende të sigurt dhe shkaktojnë dëme të përhershme të komponentëve të brendshëm të derës dhe kornizës. Sa kushton korrigjimi i derës së rrëshqitjes? Kostot e korrigjimit të derës së rrëshqitjes varen nga shumë faktorë. Nuk mund të përgjithësohet, çdo derë është specifike. Disa dyer mund të dëmtohen aq serioze sa që ju duhet të rregulloniframe që kërkon më shumë. Herë të tjera është një detyrë e çmontimit dhe shkëmbimit të rrotave, heqjes së hekurudhave, vendosjes pasuese, zëvendësimit të plotë të pajisjeve. E gjitha varet nga fushëveprimi dhe koha e shpenzuar. Megjithatë, riparimi është gjithmonë shumë më i lirë se shkëmbimi total. Si e hiqni dyert e rrëshqitshme të xhamit? Ju duhet të keni ndihmat e duhura të sigurisë me çdo xhami që punon me xhami. Xhami mund të thyejë dhe të dëmtojë rëndë dyshemenë ose qilimin. Ju duhet të jeni të përgatitur siç duhet dhe shumë të kujdesshëm për heqjen e sigurt të dyerve të xhamit rrëshqitës. Si e rregulloni dyert rrëshqitëse në veshjet? Riparimet e dyerve rrëshqitëse në gardërobë janë një nga rregullimet tona më të zakonshme. Në parim, është e njëjtë me dyert rrëshqitëse që çojnë në tarracë. Si i instaloni binarët për dyert rrëshqitëse? Ju preferoni të thërrisni ekspertë për këtë çështje. Hekurçi duhet të jetë i instaluar pothuajse në mënyrë të përkryer pikërisht saqë dera rrëshqitëse rrëshqas pa probleme, ata nuk trokasin në dyert e tjera, duke kërcyer në anët dhe nuk janë ngrohur. Është gjithashtu arti për kompanitë që janë të përkushtuara për grumbullimin e dyerve të tilla rrëshqitëse. Si e pastroni gjurmët në binarët pas rrëshqitjes së dyerve? Asnjëherë mos përdorni vaj. Kur pastroni binarët e derës rrëshqitëse, hiqni të gjitha mbeturinat e dukshme dhe mbetjet e fëlliqura së pari me një fshesë me vakum. Pastaj ju mund t'i pastroni ato me një fshirje dhe të pastër të disponueshme. Produktet me bazë nafte nuk rekomandohen fuqimisht. Mos i përdorni ato. Ju mund të përdorni agjentë pastrimi me bazë alkooli dhe të ngjashme. Në atë kohë, do të keni hekurutin me të vërtetë dhe do të siguroni drejtimin kaq të qetë dhe të qetë të dyerve tuaja rrëshqitëse që do t'ju shërbejnë gjatë dhe mirë.