Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dyer garazhi me rrotullim

Po kërkoni një instalues ​​për dyert e garazheve të rrotulluara? Ne kemi 18,244 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,712 profesionistë të regjistruar
87,704 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dyer garazhi me rrotullim

Keni nevojë për një shërbim në zonën e një dere garazhi rrotullues? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në shënjestrimin, prodhimin, dorëzimin dhe montimin e portës. Çmimi i dyerve automatike të garazhit zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: operatorët e portës, telekomandat dhe aksesorët e ofruar nga një prej specialistëve tanë të 18,244 në kategorinë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,712 profesionistë të regjistruar
87,704 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Rolling Gates Gates Çfarë është një portë e garazhit të lëvizjes? Gates Rolling Gates janë një nga portat më të shkathët; Me hapje të butë vertikale dhe pa gjurmë të brendshme, ata punojnë shkëlqyeshëm. Dyert e rrotullimit janë bërë prej çeliku ose alumini dhe janë në thelb një perde që përbëhet nga një lamella që mund të rrokulliset në krye të hapjes së derës, dhe dyert e aluminit ofrojnë një pamje të përsosur. Përfitimet në shkurtesë. Avantazhi më i madh i garazhit të rrotullimit është se është jashtëzakonisht universale në aspektin e aplikacioneve që mund të montohen. Përveç kësaj, ka mundësi të ndryshme të cilësisë së lartë për të gjitha buxhetet, shumë ngjyra dhe komoditete të tjera. Blinds ofrojnë vetitë për të kursyer hapësirë. Kërkesat minimale hapësinore Operacioni i portave të garazhit Porta e garazhit të rulit kërkon kryesisht kërkesa të vogla në hapësirë. Hapja vertikale e të verbërve lejon pronarët të zgjedhin gjatësinë e garazhit dhe rrugës së tyre dhe të parkojë në derë pa pengesa. Mekanizmi i hapjes gjithashtu siguron që ju të mund të parkoni automjete të larta, të tilla si automjetet 4x4 drive, pranë derës pa penguar mbylljen dhe mbylljen e derës. Madhësia e vogël e derës së rulit do të thotë se dera mund të instalohet në vende që mund të kenë një hapësirë ​​të kufizuar kokë - një zgjidhje që llojet e tjera të dyerve nuk mund të ofrojnë. Nëse keni një metër të papëlqyeshëm, kuti siguresave ose dyer të brendshëm që mund të bllokojnë mekanizmat e derës së garazhit, atëherë dera e rulit mund të përgjigjet. Madhësia mesatare e perdes së rulit është mesatarisht rreth 300 mm - 350 mm, edhe pse mund të jetë më shumë, në varësi të pozitës në rritje dhe materialit të zgjedhur për varen. Shumica e dyerve të rulës janë bërë për të porositur dhe për këtë arsye mund të porositen sipas specifikimeve tuaja të sakta, pavarësisht nga madhësia e tyre. Përveç kësaj, një garazh me një anije, ndryshe nga llojet e ndryshme të portave të ndryshme, mund të montohen nga prapa, midis ose para vrimës! Llojet e dyerve të rrotullimit Portat e garazhit të rulit janë në dispozicion si alumini të izoluar të dyfishtë ose çelës me një shell jo të izoluar, si me mundësinë e kontrollit manual ose të largët elektrik. Rul i vetëm rul Derë e thjeshtë dhe praktike kombinon cilësinë dhe funksionalitetin. Falë disponueshmërisë së çmimeve dhe dizajnit tërheqës, këto dyer janë ideale për çdo lloj pronari të shtëpisë. Gates Gates me rul dyvjeçar Ulja e humbjeve termike, mbrojeni garazhin tuaj para motit dhe rritja e sigurisë. Sigurinë Çmimi i ulët garanton siguri të ulët - kur është fjala për blinds ju merrni atë që paguani. Shumica e dyerve të ruleve janë të siguruara me versione të kontrolluara me dorë që karakterizohen nga mbulesa rrëshqitëse që sigurohen brenda kanaleve anësore. Dyert e telekomandës përdorin pajisje të ndryshme mbyllëse të ndryshme që zakonisht mbahen për çelësin kryesor për të cilin është bashkangjitur perde. Në mace. Ju duhet të siguroni se nëse keni nevojë për siguri, ju e dini saktësisht se çfarë po kërkoni! Dera e rulit mund të ndryshohet Dyert me një shell dhe të izoluar janë në dispozicion në disa ngjyra standarde të përfunduara në prodhim. Nuk mund të pikturohet në vend. Ju mund të keni pothuajse çdo, por vetëm pasi të dy anët e udhëzimeve të perdes. Bordet e fundit dhe kapakët mund të përafrohen ose të kundërta. Ka edhe përfundime të veshura me vinyl të veshur me vinyl, të dizajnuara posaçërisht për t'u përshtatur me dritare rezervë dhe dyert hyrëse të përparme. Modifikimet e sipërfaqes ofrojnë një opsion tërheqës pa mirëmbajtje që do të plotësojnë stile të ndryshme të pasurive të paluajtshme. Trajtimi sipërfaqësor i drurit në dispozicion duket mbresëlënës dhe krijon trajtim të shkëlqyeshëm sipërfaqësor lehtë për mirëmbajtje. Informacion i Përgjithshëm i Përgjithshëm Dera e rulit mund të prodhohet në shumë madhësi - madje deri në 12,000 mm të gjerë dhe 8000 mm të lartë për dyert tregtare. Blindet e izoluara të aluminit në shtëpi janë në dispozicion në madhësi deri në 5400 mm dhe 4000 mm të larta. Ne gjithashtu mund të sigurojmë shumë lloje të tjera të hapësirës së rëndë komerciale të dyerve rul në madhësi deri në 12000 mm të gjerë dhe 8000 mm të lartë. Dera jonë tregtare furnizohet me pajisjet e nevojshme të sigurisë në shtëpi. Panelet e portës së garazhit me blinds janë zakonisht slats alumini me dy mure të thella 78.5 mm, me izolim dhe zhurmë të zbehur pa shkumë. Në lidhje me derën e disa dimensioneve, lloje të caktuara dhe ngjyra të lamellës mund të jenë të kufizuara. Aplikime Dera e rulit është e adaptueshme për montim në vrima të ndryshme strukturore. Garazhi i rrotullimit është më i zhdërvjellët nga portat e garazhit, sepse mund të bëhet në pothuajse çdo madhësi ose ngjyrë (vetëm disa lloje të lamellës). Për shkak se portat e garazhit të rrotullimit hiqen vertikalisht, mund të montohet për çdo formë të hapjes së ndërtesës së garazhit, të tilla si harqe etj. Një situatë tjetër kur dera e anijes do të kërkohej, për shembull, kur garazhi ka një tavan veçanërisht të lartë. Portat e garazhit të rulit mund të jenë ideale për hapje të garazhit të harkuar për të maksimizuar kalimin përmes lartësisë. Është montuar në dy garazhe të dyfishta, tre ose më shumë duke përdorur një sistem të kontrollit të largët me shumë kanale - ideale për përdorim të lehtë. Pajisur posaçërisht me kontrolle të largëta që përdorin teknologjinë më të fundit të kodit të lëvizjes - porta juaj e garazhit mund të kontrollohet vetëm nga transmetuesi juaj. Vrima Në mënyrë tipike, gjerësia maksimale dhe lartësia zakonisht arrihet, edhe nëse është e nevojshme të llogarisë humbjen e gjatësisë së garazhit. Fiksim midis vrimës Ky pozicion është mjaft i zakonshëm, por nuk siguron shumë ngarje të gjerë përmes gjerësisë ose lartësisë kur dera është hapur. Instalimi jashtë vrimës Mbulesa e plotë e mbulesës është e nevojshme për të mbrojtur të verbërit. Për të përfunduar pamjen, udhëzimet dhe pllakat e fundit do të kërkojnë shtresë pluhuri. Kini kujdes kur zgjedhni dyert scrolling! Shumë dallime të mëdha janë se disa dyert e rrotullimit "bëhen", ndërsa disa janë thjesht "të mbledhur", duke çuar në dallime të mëdha në integritetin dhe jetën e tyre të përgjithshme. Bërë dyert e rrotullimit përdoren në një fabrikë të mjedisit të kontrolluar vazhdimisht të njëjtat komponentë. Dera do të testohet dhe do të shënohet në mënyrë korrekte, madje edhe me certifikim të mëtejshëm. Dyert e mbledhura të grumbulluara thjesht janë të shpërndara nga komponentët nga burime të ndryshme që nuk do të jenë gjithmonë të njëjta. Komponentët me cilësi më të ulët të përdorura në çdo garazh të rrotulluar shpejt bëhen probleme, sepse kaq shumë pjesë të vogla lëvizëse janë të nevojshme për portën e rrotullimit për të operuar forca të konsiderueshme. Slats të përdorura gjithashtu luajnë një rol të madh në forcën dhe performancën e përgjithshme të dyerve të rrotullimit. Ndërsa shumica e dyerve të rrotullimit janë profilet e aluminit me mur të dyfishtë, ka dallime të mëdha në forcë, cilësi dhe përfundime që luajnë një rol të madh në jetën e përgjithshme të derës dhe se si duket pas një kohe. Megjithëse duket se shumica e portave të garazhit të scrolling mund të duken si kur shikojnë fotot ose broshurat në internet ose në formë të shtypur, definitivisht nuk ka! Pse mund të keni nevojë për një garazh të lëvizjes Kur është fjala për dyert e garazhit, ju keni një zgjedhje të disa alternativave. Portat sektoriale janë në dispozicion, dyert scrolling, anën rrëshqitëse, pivotting anësore, kanaçe palosshme dhe portat tilting tilting. Lloji që zgjidhni me siguri do të varet nga përdorimi i planifikuar i portës suaj të garazhit dhe gjithashtu nga vendndodhja juaj e garazhit. Për përdorim në pasuri të paluajtshme, dyert më të zakonshme sektoriale, derën me varen anësore ose dyert tilting që zakonisht mjaftojnë. Megjithatë, nuk ka zgjidhjen më të mirë për aplikime të tjera të tjera. Nëse porta juaj e garazhit do të përdoret në një fabrikë biznesi ose me pakicë ose në zonën ku mbrojtja është prioriteti më i lartë, zgjidhja më e mirë është një garazh scrolling. Ndërtimi i derës së lëvizjes Dyert e çelikut janë bërë zakonisht nga panelet e hollë të bëra prej çeliku, druri ose materiale të tjera të lehta që mbrojnë nga hyrjet informale, ofrojnë makina nga aspekte të ndryshme ose mbulojnë komponentët e magazinimit. Materialet e lehta të këtyre dyerve punojnë mirë për këto aplikacione, por për kërkesat që nuk lidhen me përdorimin e pasurive të paluajtshme kanë më shumë gjasa të zgjedhin më mirë derën e rrotullimit. Anasjelltas, dyert e sqarimit janë bërë nga strips të ngurta çeliku të bashkangjitur horizontalisht që rides brenda gjurmëve vertikale. Kur hapet dera, rripat janë mbështjellë në gishtin përmes hapjes së derës. Shtrirja e derës së lëvizjes është shumë më rezistente sesa shumë lloje të tjera të portave të garazhit. Rezultati është portat më të fuqishme që me siguri do të lejojnë cikle shtesë të hapjes dhe mbylljes si lloje të ndryshme të portave të tjera. Avantazhet e dyerve kodrina Stabiliteti nuk është faktori i vetëm që duhet të merret parasysh kur dera fiton. Nëse dera e mbështjellë në pozicionin e hapur merr shumë më pak vende si çdo nga portat e tjera të garazhit. Dyer të ndryshme të ndryshme zakonisht mbulojnë të gjithë anën hapësinore nga njëri-tjetri, si dhe disa metra të listuara nën tavan. Kjo përfaqëson 2 probleme: Së pari - dhomë mbi dyert e ngritura dhe gjithashtu nën tavan nuk do të jetë në dispozicion për hapësirë ​​të lehtë të ruajtjes Alternativat e dyta të ndriçimit janë të kufizuara, sepse çdo lloj ndriçimi i vendosur në zonën ku dera është e hapur, nuk funksionon më kur është e hapur. Siguria e përmirësuar Ka disa shqetësime kur zgjedhin një Garage Gateway për Aplikacionet e Biznesit. Edhe portat më të lehta të garazhit janë të mjaftueshme për të shkaktuar dëme të materialeve apo edhe më keq, lëndim ose vdekje njerëzore. Një nga arsyet e zakonshme për rënien e gara Gates është një dështim pranveror. Një shkak tjetër i zakonshëm i dëmtimit të portës së garazhit është ndjeshmëria e tyre për të lëvizur kamionë, të tilla si forklifts. Komponentët e një garazhi rrotullues, duke përfshirë burimet janë të kufizuara, duke sugjeruar që zhvendosja e makinave është një rrezik shumë më i vogël. Nëse përdorni garazhin e rrotullimit në krahasim me dyert normale të mbingarkesës, ju zvogëloni rrezikun e dëmtimit të dyerve, si dhe kamionë, por më e rëndësishmja, krijoni një mjedis më të sigurt për njerëzit në fushën e dyerve. Vetitë izoluese Rolling Gateage Gates zakonisht janë të mbrojtura. Ato janë të siguruara pas skajeve dhe janë bërë gjithashtu nga përzierja e çelikut dhe shkumës. Këto dizajne përfshijnë njëri-tjetrin mbështetjen e derës për të kursyer çmimet e energjisë duke ndarë qytetet me nivele të ndryshme të temperaturës. Përveç kësaj, izolimi i derës jep cilësi të vulës së klasit të parë në mes të 2 dhomave aty pranë. Dera fiton koston Megjithëse dyert e rrotullimit janë më të shtrenjta se llojet e ndryshme të dyerve, në pronarët afatgjatë të dyerve të tjera, ata kalojnë jetën dhe sigurinë. Dyert kodrina janë bërë të jenë më të fuqishme dhe të zgjasin shumë cikle të hapura / mbylljes. Ndërtimi dhe ndërtimi i tyre më i gjatë gjithashtu siguron siguri edhe më të madhe kundër përçarjes, e cila redukton koston e zëvendësimit të materialit të vjedhur dhe dëmtimit të vetë derës. Grid alumini Një rrjet grilë prej alumini të lehtë është një alternativë e krahasueshme për portën e garazhit të rrumbullakët. Kjo zgjedhje është e mrekullueshme për skenarët e shitjes me pakicë ku dëshironi që njerëzit në dyqanin tuaj të dukeshin produkte që keni për shitje, por ju doni të mbroni stokun tuaj para vjedhjes. Ata zakonisht përdoren në qendrat tregtare dhe dyqanet e rrugëve ku çdo gjë ndan produktet dhe gjithashtu ndërhyrës të mundshëm, është një panel qelqi. Paraqitje Fakti që portat e rrotullimit kanë pamje edhe më komerciale sesa portat mesatare të garazhit të dizajnit ose të varur nuk mund të anashkalohen. Në fakt, ndoshta nuk do të gjeni shumë dyer të rrotullimit për të strehuar garazhe ku jeni duke vozitur me shumë fqinjë; Megjithatë, ndonjëherë ka situata kur gjeni një derë lëvizëse në një aplikim rezidencial. Për shembull, në lagjet urbane ku ndërtesat mund të përzihen me zona të ndryshme, kati i parë zakonisht përdor për një biznes lokal, ndërsa katet më të larta përdoren për hapësirën e jetesës. Këto komunitete shpesh kanë një derë të mbështjellë në katin e parë, edhe nëse e gjithë ndërtesa përdoret për qëllime shtëpiake. Së fundi, një vendim për portën tuaj të garazhit do të varet nga funksioni dhe vendndodhja e derës së mbingarkuar. Nëse dera është përdorur sigurisht në një skenar krejtësisht të pastrehë, një portë sektoriale ose portë tilting mund të jetë e mjaftueshme. Megjithatë, nëse keni ndonjë nga kërkesat unike që kemi kaluar këtu, të tilla si një mjedis industrial ose me pakicë, ku kërkohet një nivel i lartë mbrojtjeje ose numër i madh i cikleve të hapjes / mbylljes, ndoshta do të keni nevojë për një garazh scrolling.