Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dyer garazhe

Po kërkoni një specialist të dyerve të garazhit? Ne kemi 20,231 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
33,327 profesionistë të regjistruar
90,178 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dyer garazhe

Keni nevojë për shërbim nga zona e portës së garazhit? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në fokusin dhe instalimin e dyerve të garazhit. Çmimi i portave të hyrjes në garazh zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: lidhja e njësisë së kontrollit, shërbimi i ofruar nga një prej zotërinjve tanë të 20,231 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
33,327 profesionistë të regjistruar
90,178 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
5 lloje të ndryshme të Gates Gates - të cilat për të zgjedhur? Garage Porta mund të godasë me zgjuarsi, mirë dhe të shqetësojë pamjen e shtëpisë tuaj. Kjo është veçanërisht e vërtetë për shtëpitë ku zona e garazhit zë një pjesë të rëndësishme të fasadës së përparme. Garazhi duhet të plotësojë gjithmonë me shije pamjen e përgjithshme të shtëpisë. Një faktor tjetër i rëndësishëm që duhet të jetë në mendje është drejtimi i qetë i portës. Imagjinoni që me të vërtetë të nxitoni diku dhe do të humbni kohën e çmuar të zhurmshëm nga një portë garazhi! Prandaj, trajtimi i përsosur është po aq i rëndësishëm sa paraqitja e saj dhe parametrat e sigurisë. Për një shtëpi familjare tradicionale të familjes është një hoverbag i përshtatshëm me një dizajn të sofistikuar, ndërsa një shtëpi moderne minimaliste me shumë dritare qelqi dhe dyert do të duken të mira me një portë garazhi prej çeliku ose tekstil me fije qelqi. Një portë e tillë duket në mënyrë efektive dhe nëse është e pajisur edhe me elemente dritare, duke lejuar depërtimin e dritës së diellit në brendësi të garazhit. Gjithashtu varet nga vështirësitë e jetës dhe të mirëmbajtjes nga lloji i materialit të portës së garazhit. Llojet e Garage Gate 1. GATAT SEKSTAL GATAT: Ato karakterizohen nga dizajni tradicional dhe kontrolli i thjeshtë. Kryesisht kanë një fund modern, por dekor i drurit mund të zgjedhë gjithashtu. Lëvizja e tyre është motorizuar, kështu që kontrolli është jashtëzakonisht i thjeshtë. Avantazhi është se pas hapjes së portës lëviz nën tavan, kështu që nuk kërkon shumë hapësirë. Portat sektoriale nuk përmbajnë ndonjë mekanizëm të vështirë që do të ndodhte në tavan ose muret anësore pas hapjes. Ato karakterizohen nga një pamje e këndshme që mund të përshtatet me hartimin e shtëpisë. Ata janë të fuqishëm dhe nuk kërkojnë mirëmbajtje të kërkuar. Ato mund të bëhen prej druri ose materiale të përbërë që janë me kosto efektive. 2. Tilting Garage Gates: Portat e tilting paraqesin një zgjidhje shumë moderne të sigurisë garazh. Ato janë bërë nga një pjesë e materialit dhe trajtimi i tyre është gjithashtu shumë i thjeshtë. Ata kërkojnë një hapësirë ​​nën tavanin e garazhit ku duhet të montohet hekurudha, pas së cilës do të informohet porta. Avantazhi është mundësia e hapjes së automatizimit, garazh sowi të hapur pa pasur nevojë të qëndrojë jashtë makinës. Porta mund të plotësohet me elemente qelqi në formën e dritareve dhe të zgjedhë nga një gamë e gjerë e materialeve të portës. 3. Rolling Gates: Gates Garage Gates janë zgjidhjet më të përjetshme Garage Gate. Edhe pse e zakonshme për ndërtesat komerciale dhe industriale, ato shpesh përdoren shpesh për të siguruar garazhe rezidenciale. Nëse përparësia juaj është siguria e portave të garazhit, garazhi i scrolling do të jetë zgjedhja ideale. Ata jetojnë prej alumini ose çeliku me cilësi të lartë, janë çelik dhe rezistencë ndaj ndikimit dhe goditjes. Veshje të posaçme në dispozicion që ju mund të mbroni portën nga moti. Ata marrin një hapësirë ​​të vogël nën tavan pas hapjes. Këto dyer do t'ju ndihmojnë gjithashtu me izolimin e shtëpisë, duke reduktuar kostot tuaja të energjisë në muajt e verës dhe të dimrit. Falë pronave të saj, zhurma e zbutjes janë gjithashtu veçanërisht të përshtatshme për depot industriale dhe operacionet e prodhimit. 4. rrëshqitje Gates Gates: Portat rrëshqitëse janë zgjidhjet më të vertikalizuara të garazhit. Avantazhi i tyre është që ju gjithashtu mund t'i bëni ato të përshtatura. Në të njëjtën kohë, ju gjithashtu mund të zgjidhni materialin e portës, të tilla si çeliku, druri ose plastika e kombinuar me xhami. Në rastin e këtij lloji të portave, montimi i binarëve është i nevojshëm për të siguruar zhvendosjen e portës dhe për të përforcuar dizajnin e saj, duke e bërë portat rrëshqitëse të përshtatshme për garazhe të mëdha. Porta mund të motorizohet dhe ju gjithashtu mund të zgjidhni një peshë ose trashësi specifike të portës sipas kërkesave të tyre. Porta është zhvendosur në një anë të garazhit, kështu që nuk ndodh shumë hapësirë ​​dhe hapësira e mbetur mund të përdoret plotësisht. 5. Gates Gates Wing: De për zgjidhjen më të lirë nga të gjitha llojet e portave të garazhit. Ato janë të lehta për t'u kontrolluar dhe janë të përshtatshme për garazhe të vogla. Ata nuk marrin pothuajse asnjë hapësirë ​​nuk është e qetë dhe e karakterizuar nga një jetë e gjatë. Tradicionalisht, Gates Garage Wing prodhuar nga druri, por sot mund të zgjedhin nga një gamë e gjerë e materialeve të ndryshme, si dhe ngjyra dhe dizajne. Kështu që ju mund të përkryer të përafroni me ngjyrën dhe dizajnin e derës dhe kornizave të dritareve të shtëpisë. Në zgjedhjen e portës, është e nevojshme të merren parasysh vështirësitë e manipulimit, shpenzimet e mirëmbajtjes, nivelin e sigurisë, buxhetin dhe madhësinë e garazhit. Është e rëndësishme të shqetësoheni për portën e garazhit të pajisur, sepse zëvendësimi ose kalimi nga një sistem në tjetrin mund të shoqërohen me kosto të konsiderueshme financiare. Zgjedhja e materialit të saktë Gates Gates janë në dispozicion nga disa materiale të ndryshme, secila nga përfitimet dhe dobësitë e saj. Ne ju sjellim një përmbledhje të shkurtër të asaj që përmban oferta individuale të materialeve. Dru Dru është një material porta klasike e garazhit që ende kërkon popullaritet të madh, veçanërisht nëse preferoni dizajnin tradicional. Gates Garage prej druri ofrojnë një përzgjedhje të gjerë të dizenjove dhe dimensioneve të ndryshme dhe lehtë mund të përafrohet me kornizat e dritareve të shtëpisë. Një portë e tillë mund të bëhet nga panele të lehta ose masive. Mundësia më e lirë është druri i lacquered. Porta e garazhit nga druri i avulluar është më i shtrenjtë, por e kthen fasadën e vështrimit të nxehtë, natyror. Druri ka vetitë më të mira izoluese sesa çeliku, por porta e izoluar e çelikut siguron kursime më të mira të energjisë. Megjithatë, garazhi prej druri kërkohet nga kujdes i rregullt. Është e rëndësishme për të pikturuar atë me ngjyrë dhe për të mbrojtur sipërfaqen nga insektet. Çelik Portat e çelikut janë një zgjidhje më e lirë në krahasim me portat prej druri dhe është materiali më i popullarizuar i Garage Garage. Porta e çelikut është e përballueshme, e qëndrueshme, e lehtë për mirëmbajtje dhe e disponueshme në pothuajse çdo stil dhe dizajn. Përveç kësaj, ka disa lloje të shtresave kimike mbrojtëse që parandalojnë ndryshkimin e çelikut dhe madje mund të mbulojnë gërvishtjet e vogla. Kur zgjedhni portën e çelikut, është e nevojshme të mendoni se vetë çeliku ka vetitë e dobëta izoluese, kështu që izolimi i mëvonshëm i portës është thelbësor. Ka edhe një portë garazh çeliku me një shumëllojshmëri të paneleve të trasha. Nëse arrini në zgjidhjet e panelit të hollë, duhet të mbështeteni në rezistencën më të ulët të ndikimit. Porta e përafërt e çelikut karakterizohet nga cilësia më e lartë, kështu që një lloj i tillë i çelikut përdoret gjithashtu në zgjidhjet industriale dhe komerciale. Kostot e mirëmbajtjes së portës së çelikut janë më të ulëta se druri. Portat e çelikut me fibra qelqi do të kthehen shumë moderne dhe të mëdha plotësojnë tendencat aktuale të ndërtimit. Alumini Portat e aluminit janë zgjidhja më e lirë, pas së cilës është e këshillueshme për të arritur kur zona e gara e garazhit është e madhe. Një portë e tillë është e lehtë për të ruajtur dhe trajtuar atë është gjithashtu e thjeshtë. Gates alumini Gates kanë karakteristika të ngjashme si çeliku, ndërsa ju mund të zgjidhni cilësi që i ngjan drurit. Alumini është më i lehtë dhe më i lirë se çeliku, ka një jetë të gjatë, por është e prirur për të prospilin. Përbërë prej druri. Portat e përbërë prej druri janë bërë nga fibra prej druri të ricikluar. Ata ofrojnë forcë çeliku me pamje dhe cilësi të drurit dhe mund të trajtohen me veshje ose det. Dyert e përbërë janë më të mirë se druri masiv sepse ata rezistojnë në kalbje dhe copëzim. Tekstil me fije qelqi. Garage Gates nga fibrat e qelqit janë një segment i vogël i tregut. Panelet që janë të ngulitura në korniza alumini mund të trajtohen me shtresë dhe të sigurojnë rezistencë më të madhe ndaj prehileace si çeliku të hollë. Tekstil me fije qelqi është shumë i lehtë, ka veti të dobëta izoluese dhe, si rezultat i kushteve të motit, trajtimi sipërfaqësor mund të zbehet. Megjithatë, është më rezistente ndaj korrozionit për shkak të ujit të kripur se materialet e tjera të garazheve, duke e bërë atë një zgjedhje të mirë për zonat bregdetare.