Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dyer druri te jashtme

Po kërkoni një marangoz ndërtimi për një derë hyrëse prej druri? Ne kemi 18,181 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,791 profesionistë të regjistruar
87,852 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dyer druri te jashtme

Keni nevojë për shërbim nga zona e dyerve të përparme prej druri? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në fokus, dizajn zgjidhje, prodhim, montim, shërbim. Çmimi i dyerve të hyrjes prej druri zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: lyerje e rregullt, bllokim sigurie të ofruar nga një prej specialistëve tanë të 18,180 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,791 profesionistë të regjistruar
87,852 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
A janë dera e hyrjes së drurit për ju të drejtë? Shihni këtë listë praktike dhe gjeni nëse ata kanë dyert prej druri për kuptimin e shtëpisë tuaj. A keni një hyrje të brendshme që e mbron atë nga shiu? Dera druri më e gjatë zgjat në lobin e hyrjes së mbuluar dhe kërkojnë më pak mirëmbajtje. Në mënyrë që të jetë një çati mbi hyrjen e efektshme, duhet të zgjasë të paktën gjysmën e lartësisë së derës, duke përfshirë dritaren dhe të gjitha dritaret mbi kokë. Nëse kulmi është për shembull, 5 metra mbi derën e derës, ajo duhet të zgjasë 2 metra. Gjerësia e çatisë duhet gjithashtu të jetë një minimum prej 1½ herë gjerësia e derës. A do të ekspozohet dera? Dyer që janë të ekspozuar ndaj rrezet e diellit më shumë se 4 orë në ditë, pa kujdes normal shpejt humbasin pamjen e tyre. Dyert e qarta të veshjes duhet të jenë një deri në dy vjet një derë e qartë dhe e pikturuar kërkon një shtresë të re çdo pesë deri në gjashtë vjet. A është parapagimi i mjaftueshëm? Ai duhet të kalojë 2-3 metra për të shmangur borë të akumuluar ose ujë shiu. Po sikur të jetoj në vend ku ndodhin shpesh zjarret? Kontrolloni rregulloret tuaja të ndërtimit lokal, veçanërisht nëse jetoni në një vend të prirur për të zjarrit. Disa dyer janë që të rezistojnë deri në 60 minuta zjarr. Dhe çfarë lidhje me dimrin? Dera standarde prej druri me ¾ thumb trashë janë r rreth 2.5, e cila është afër dritares me dy yje. Është shumë më pak se dyert e fibrave të qelqit ose çeliku të mbushura me shkumë, por duke përdorur nxjerrjen e ngushtë nga moti ndikon ju mund të rrisni aftësinë e saj për të ndaluar infiltrimin e ajrit. Zgjedhja dhe urdhërimi i dyerve të hyrjes së drurit Dy lloje të dyerve: bast dhe ruhet. Dera është pezulluar në kornizë, e cila eliminon nevojën për t'i lidhur ato në kornizë dhe me vrima të shpuara tashmë për bllokimin. Këto dyert janë zgjidhja më e mirë për një shtëpi të re ku vrima e derës është mjaft e gjerë. Dyert e futur që shiten pa variete dhe shpesh pa një bllokim të shpuar, zakonisht përdoren si zëvendësim për dyert ekzistuese kur korniza është montuar dhe rreshtim. Para se të blini derën, matni dy edhe tre herë në mënyrë të barabartë në mënyrë që të kurseni nga dhimbja e kokës kur instaloni - ose në një rast më të keq ju duhet të blini një derë tjetër. Megjithatë, kur ndryshon derën, kini kujdes që trashësia e dyerve të vjetra të korrespondojnë me trashësinë e atyre të reja, përndryshe mund të jetë e mirë. Gjerësia është ende në vendin e parë. Shkruani furnizuesin e dimensioneve të derës; Së pari gjerësia, pastaj lartësia dhe ende përdorin arsye të shëndetshme shalë për të mos ju japin derën tjetër se sa keni nevojë. Mbani të qartë nëse dera juaj duhet të jetë e hapur për të drejtën ose të majtë. Dyert janë si dhe njerëzit, me dorën e majtë dhe të djathtë. Dyert e duhura kanë perde në të djathtë kur ju shikoni jashtë. Dyert e majtë kanë mbeturinat e mbetura. Si të porositni dyert e gdhendura Matni gjerësinë e vrimës bruto të kornizës së derës midis perdeve. Pastaj matni lartësinë nga fundi i derës pas krye të substratit. Si të porositni dyert në bord Së pari mat gjerësinë e vrimës ekzistuese midis murit me brendësinë e indentit. Pastaj matni lartësinë nga dyshemeja e përfunduar në krye të derës. Dimensionet e derës përfundimtare duhet të jenë rreth ¼ inç më të shkurtër dhe më të ngushtë se këto dimensione për ta bërë derën në hapje të lirshme. Tjetra, përcaktoni trashësinë e derës nga buza e brendshme e kornizës së derës në skajin e brendshëm të ndalimit. Së fundi, kontrolloni barazinë e derës. Nëse sipërfaqja në dysheme është e pabarabartë, me siguri do të urdhërojë derën me një minimum prej 1 centimetër më të shkurtër për t'u përshtatur si ata. Si të mbani një derë hyrjeje prej druri Sunlight është një vrasës numër një dhe shkakton degradimin e veshjeve të qarta dhe pigmente të venitur. Nëse dëshironi të trajtoni derën e hyrjes prej druri çdo vit, duhet të pushoni dyert çdo vit. Dyert e pikturuara duhet të marrin pallto të freskët çdo pesë deri në gjashtë vjet. Alternativa të drurit Nëse vendosni se nuk doni që dera juaj e hyrjes të jetë prej druri, ne kemi disa alternativa për ju këtu. Mos harroni se asnjë nga këto alternativa nuk ka sa më shumë mundësi sugjerimi që ju mund të zgjidhni si në rastin e drurit. Dyert e çelikut dhe tekstil me fije qelqi kanë nevojë për mirëmbajtje më të vogël dhe kanë një rezistencë më të lartë të zjarrit si një derë prej druri. Dhe për shkak se ata kanë cores shkumë, ata janë rreth dy herë më mirë. Dyer nga NDF (pllaka druri me dendësi të mesme) të bëra nga fibrat e ngjitura prej druri janë relativisht të shkurtra në treg. Çelik Në sajë të motit magnetik, këto dyer janë të vulosura, si dhe frigorifer janë të ndjeshëm ndaj ndikimeve, papastërtisë dhe prerjes. Panelet e stampuara janë tërësisht dru imperativ. Steel është alternativa më pak e shtrenjtë e drurit. Tekstil me fije qelqi. Druri imiton më mirë se çeliku. Këto dyert janë më të rregulluar me ujë dhe janë rezistente ndaj ndikimit, por të prirur për të zbehet. Pastroni ju mund t'i mbani me ujë sapuni. Çmimi është i krahasueshëm me dyert prej druri të cilësisë. Ndf. Duket si dru i llakuar, por zakonisht kushton më pak dhe rezistenca e tij e zjarrit është deri në 90 minuta. Këto dyer duhet të pikturohen nga të gjitha anët me ngjyrë të jashtme të naftës për të ruajtur garancinë e tyre pesëvjeçare.