Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dritare druri

Po kërkoni një prag dritareje për dritare druri? Ne kemi 17,077 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dritare druri

Keni nevojë për shërbim nga zona e dritareve prej druri? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në shënjestrimin e dritareve, konsulencën, prodhimin dhe instalimin, shërbimin e dritareve. Çmimi i dritareve prej druri zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: kostot e transportit, shërbimi pas garancisë, riparimet e pjesëve të dëmtuara të ofruara nga një prej specialistëve tanë të 17,077 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Përfitimet e dritareve prej druri Ndryshe nga ajo që mendoni, shumica e pronarëve të shtëpive nuk enden të gjitha paratë përveç dritareve prej druri vetëm për një pamje më të mirë. Është e vërtetë se vinyl është dritarja më e zakonshme zëvendësuese që mund të gjeni sot në çdo shtëpi moderne. Por a do të thotë se vinyl është material më i mirë? Definitivisht jo! Ka shumë njerëz që gjithmonë do të shkojnë për një mundësi shumë më të kushtueshme për të siguruar korniza druri prej druri. Pavarësisht nga disa disavantazhe, druri ka shumë përfitime të tjera, jo vetëm një pamje të këndshme, dhe në përgjithësi përfaqëson një material shumë më të mirë. Qëllimi i këtij neni nuk është të fillojë luftën me materiale të tjera të përdorura në Windows, por duke imagjinuar avantazhet dhe disavantazhet e drurit në një përpjekje për të ndihmuar çdo blerës potencial për të marrë një vendim më të informuar. 1. estetikë Siç është përmendur tashmë, pamja është një nga arsyet pse shumë njerëz zgjedhin kryesisht dritaret prej druri. Për disa është në të vërtetë arsyeja e vetme! Duket elegante dhe e ngrohtë e drurit më në fund asgjë nuk ka mbaruar. Materialet natyrore kanë bukuri unike dhe për këtë arsye shumica e kornizave të dritareve përpiqen të imitojnë pamjen e drurit. Nuk ka asnjë arsye për të kënaqur me një imitim të lirë nëse mund të përballoni një zgjidhje të vërtetë. Përveç kësaj, për disa shtëpi të vjetra ose më tradicionale, nuk ka me të vërtetë asnjë zgjedhje tjetër estetikisht të këndshme sesa dritaret nga druri i vërtetë. Thjesht, druri origjinal jep pamjen dhe ndjenja tjetër. Druri është gjithashtu një fitues në dukje, sepse mund të pranojë të gjitha llojet e ngjyrave që zgjedh pronari i shtëpisë. Asnjë material tjetër nuk është i tillë tërheqës dhe i ndryshueshëm se druri. 2. Izolim Ju ndoshta mbani mend nga shkolla që druri është një shofer i keq i ngrohjes. Kjo është, natyrisht, është zgjedhja ideale për izolim. Kornizat prej druri të cilësisë janë në të vërtetë izoluesit më të mirë që janë në dispozicion sot. Druri siguron 400 herë më shumë izolim si çeliku dhe 1,800 herë më shumë se dritaret e kornizës së aluminit. Në afat të gjatë, dritaret me korniza druri mund të kursejnë shumë para, sepse ky izolim "bonus" shtesë do të ndihmojë shtëpinë tuaj në dimër të ngrohtë dhe të ftohtë në verë. Llogaritë tuaja do të reduktohen ndjeshëm gjatë gjithë vitit. Përveç kësaj, dritaret me korniza druri janë të shkëlqyera kur ndalen jashtë tingujve dhe përsëri janë shumë më efikase se të gjitha materialet e tjera. 3. Dru zgjat më shumë Druri shfaqet si një mbrojtës i madh i parave në afat të gjatë. Megjithatë, ekziston një tjetër arsye pse druri ju jep një vlerë më të mirë për para. Hulumtimet kanë treguar në mënyrë të përsëritur se dritaret prej druri të cilësisë zgjasin më shumë dhe kanë kosto më të ulëta të kostos. Me kujdesin e duhur, druri do të zgjasë një jetë të tërë. Kjo nuk mund të thuhet për shumicën e materialeve të tjera. Dhe mos harroni, dritaret prej druri nuk janë të prirur për të ndryshk, e cila është një faktor vendimtar për shumë vende, veçanërisht për ata me lagështi të lartë. 4. Koeficienti i qartë. Druri ka koeficientin më të vogël të shtrirjes si çdo tjetër nga materialet e përdorura në prodhimin e dritareve. Kjo i bën dritaret prej druri të qëndrueshme dhe të paluajtshme dhe ju lejojnë të zgjidhni nga një gamë e gjerë modelesh. Disavantazhet e kornizave të drurit Këto janë 4 avantazhe kryesore të këtij materiali të madh. Nuk ka asgjë të përsosur në këtë botë, dhe sigurisht të paguajnë për dritaret e kornizës prej druri. 1. Nevoja për ngjyrë Druri dikur ishte pjesë e një organizmi të gjallë. Nëse nuk shërohet, ai përfundimisht do të vjedh ose të fillojë të duket i vjetër. Kornizat e dritareve të patrajtuara shpesh fryhen nga lagështia, e cila ankohet (ose e bën të pamundur!) Ngrini ose filloni dritaren. Kjo është veçanërisht e vërtetë për shtëpitë pranë ujit. Në përgjithësi, këto pasuri të paluajtshme kërkojnë më shumë vëmendje dhe kujdes. 2. Insektet Insektet janë ndoshta armiku më i keq i drurit, veçanërisht ato termite të shëmtuara. Megjithatë, pikturimi i kornizave prej druri mbron të dy lagështinë dhe insektet para lagështisë. Pra, dy fluturon me një plagë! 3. Shpenzimet fillestare Po, dritaret prej druri kanë kosto fillestare shumë më të lartë se çdo material tjetër. Por siç është shpjeguar më parë, një dritare cilësore dhe e mirëmbajtur do të zgjasë shumë, shumë më e gjatë dhe do të rezultojë në një faturë më të vogël të energjisë çdo vit. Buxheti me të vërtetë i tensionuar është justifikimi i vetëm, pse nuk keni zgjedhur dru. Çfarë lloji të dritares duhet të fitoj? E gjitha varet nga prioritetet. Nëse çmimi juaj më i madh shqetësues dhe keni një buxhet të vërtetë të kufizuar, zgjidhni një material të lirë si dritaret vinyl. Megjithatë, nëse vareni nga jetëgjatësi, bukuria, vlera afatgjatë dhe vlera për shitjet e mëtejshme, atëherë janë dritaret prej druri.