Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Dollape te integruar

Po kërkoni një marangoz për dollapët e integruar? Ne kemi 22,146 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,712 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dollape te integruar

Keni nevojë për shërbim nga zona e dollapit të integruar? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në vizualizimin, shënjestrimin, prodhimin dhe montimin e kabinetit të integruar. Çmimi i kabineteve të rrotullorëve zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: trajtimet dhe kostot e transportit të ofruara nga një prej ekspertëve tanë të 22,146 në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,712 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
10 gjëra që duhet të dini për kabinetet e ngulitura Desperately duke kërkuar hapësirë ​​më shumë hapësirë ​​në dhomën tuaj të gjumit? Ju nuk jeni në të vetë. Kabineti Husmods me rroba, këpucë dhe çdo gjë që ne mund të cram mbi to. Kabinetet e qëndrueshme lirisht shumohen këtë problem, sepse ata nuk e përdorin maksimumin nga hapësira ose të lejojnë përshtatjen. Një mënyrë e thjeshtë për të zgjeruar hapësirën e magazinimit në dhomën e gjumit janë kabinete të integruara. Ata menjëherë krijojnë më shumë hapësirë ​​- tre herë më të sakta - dhe janë në dispozicion në madhësi dhe përfundon që i përshtaten të gjitha hapësirave të mundshme. Kabinete të ndërtuara menjëherë do të krijojnë më shumë hapësirë ​​dhe mund të përshtaten në dhomën tuaj dhe mënyrën e jetesës. Lexoni dhe gjeni se çfarë duhet të dini para se të instaloni veshjet. 1. Ju merrni më shumë hapësirë Wardrobes të ndara në këmbë kanë boshllëqe nga lart dhe anash që bërtasin të mbushen me libra dhe pluhur. Në të kundërt, wardrobes të pajisura mund të përshtaten në të gjithë dhomën. Megjithëse dhoma gjumi është një formë e pakëndshme, veshjet e zgjedhura mund të ndryshojnë këndin më të ngushtë në një shtëpi funksionale për gjërat. 2. Ju investoni Ndryshe nga veshjet e lira që nuk mund ta merrni me ju me ju kur jeni duke lëvizur. Investimi juaj gjithmonë kthehet kur shitni një shtëpi, në sajë të cilësisë që kabineti i integruar është dhe siguron, gjithashtu do të jetë vlera e dhomës, dhe kështu një shtëpi, pak më e lartë. 3. Zgjidhni nga të gjitha nivelet e buxhetit Ekziston një përzgjedhje e shkëlqyer e kompanive që ofrojnë gardërobë për çmime të ndryshme. Këto shkojnë nga shitësit në tregun masiv për specialistët në mobilje të mobiluara. Nëse buxheti juaj lejon kompaninë e mobiljeve harton dhe prodhon wardrobes që i përshtaten hapësirës dhe stilit tuaj. Është e kushtueshme, por avantazh është se ju nuk do të duhet të përshtatni idetë tuaja me një zgjidhje standarde. 6. dyert bëjnë një ndryshim Kur zgjedhni një derë në gardërobë, mendoni për madhësinë dhe formën e dhomës suaj, si dhe preferencat tuaja personale. Nëse keni një mungesë të hapësirës, ​​vendosni për rrëshqitje ose dritare të dyfishtë, që të mos keni nevojë për aq shumë hapësirë ​​për t'i hapur ato. Dhoma të vogla gjithashtu përfitojnë nga dyert pasqyrë, sepse ata krijojnë një iluzion të një dhome më të madhe dhe sigurojnë një pasqyrë gjatë gjithë gjatësisë pa marrë një sipërfaqe të vlefshme. 7. Përgatitja është çelësi Para se të filloni me një projekt gardërobë, ju duhet të kryeni matje të caktuara. Së pari përcaktoni se çfarë lartësia e tavanit është në të dy skajet e dhomës, si dhe në mes. Kjo zbulon nëse është e nevojshme për të vendosur një tavan vertikal në gardërobë. Së dyti, kontrolloni se kati është i balancuar. Ky është një informacion tjetër që ju duhet të dini, sepse mobiljet e pajisura tani mund të dizajnohen për t'iu përshtatur dimensioneve ose ndryshimeve të sakta në nivelin e dyshemesë. Sa i përket materialit sipërfaqësor të dyshemesë, ne do të rekomandojmë që kabinetet tuaja të jenë të montuara në një dysheme të vështirë. Pas instalimit në qilim, veshjet mund të zgjidhen me kalimin e kohës për shkak të depozitave të qilimit, të cilat padyshim do të ndikojnë në fund të përsosur. 8. bërë për të qepur A është e nevojshme të mbuloni limane apo Soklov në dhomë? Nëse po, atëherë sigurohuni që dimensioni i të gjitha detajeve fikse të shtrirjes. Ata ndryshojnë se si është projektuar mbrapa veshjet tuaja në mënyrë që ata të duhet të përshtaten për të siguruar një sipërfaqe të drejtë të bishtit. A duhet të zhvendosen disa priza elektrike para instalimit? Nëse lëvizja e sirtarit nuk është e mundur, atëherë niveli i mobiljeve të prodhuara siguron një zgjidhje për të fshehur tela, kabllot ose elementët e kontrollit të shëmtuar për ndriçim të integruar, si dhe për të siguruar qasje të lehtë. Mos harroni këto kërkesa për të përmendur në kohën e konceptit. 9. Ju do të duhet të përgatisni një dhomë Ne në përgjithësi ju rekomandojmë që të mos ngrini dhomën para se të rregulloni. Sepse wardrobes tona janë të pajisura me asnjë sfond dhe faqe anësore, nëse po planifikoni një dekoratë të re të murit, ju mund ta bëni atë para se të instaloni, sepse këto mure shfaqen kur dera është e hapur. Për më tepër, ne kërkojmë që klientët të instalojnë të gjitha mobiljet nga dhoma gjumi e saj dhe nëse qilimi është i pajisur, kthehuni në zonën ku vendosen wardrobes të reja. 10. Zgjidhni opsionet e brendshme që i përshtaten stilit tuaj të jetesës Brenda veshjes suaj duhet të jetë aq e bukur sa jashtë. Sigurisht zgjidhni një kompani që ofron gamën e saktë të opsioneve për nevojat tuaja specifike të ruajtjes. Nëse keni mjaft qepur ose pasion për handbags, ka një numër opsionesh të fshehura ose të imazhit që ju përshtaten juve dhe mënyrës suaj të jetesës. Pyetni për varëse rrobash, rafte në këpucë dhe pantallona dhe rafte të veçanta të tërheqjes që i përshtaten nevojave tuaja. Disa kompani gjithashtu ofrojnë hapësirë ​​për pajisje mediatike dhe ndriçim të integruar. 1. Madhësia dhe dimensionet Zgjidhni ngjyrën dhe materialin për veshjet tuaja. Konsulentët tanë të specializuar mobilje janë në dispozicion nëse keni nevojë për ndihmë për zgjedhjen e materialit të duhur për nevojat tuaja. Këshilla jonë: Për të siguruar që veshjet mund të mblidhen siç duhet, ju lutemi të lënë 3 cm nga muri. 2. Ndarjet Madhësia dhe rregullimi i ndarjeve të brendshme mund të përshtaten me kërkesat tuaja individuale. Këshilla jonë: Ne rekomandojmë që gjerësia e kolonës të mos kalojë 100 cm. 3. Pajisjet e brendshme Gama jonë e larmishme e karakteristikave vetanake ofron zgjidhje praktike për brendshme funksionale të dollapit. Këshilla jonë: Disa pajisje të brendshme kanë kërkesa të veçanta në varësi të dimensioneve të ndarjes. Kjo mund të shihet në konfigurator dhe të diskutojë me një konsulent profesional të mobiljeve. 4. Fronty. Ju mund të zgjidhni për të bërë veshjet tuaja hodhën dyer të lehtë, të dyfishtë ose rrëshqitje. Ne gjithashtu ofrojmë mbathje si pajisje të brendshme dhe të jashtme që shtojnë mobilje tuaj. 5. Rekomandimet çojnë në rezultatet më të mira Pa marrë parasysh se ku bleni dollapët e veshjeve, gjithmonë kërkoni miq ose familje. Lexoni edhe komente online dhe mos harroni të vizitoni dyqanet për të parë dhe ndjeni cilësinë e produkteve. Shkoni të paktën tre për të ngushtuar mundësitë tuaja dhe mos kini frikë të bëni pyetje se cilat kompani ofrojnë. Nëse vendosni për një kompani mobiljesh të përshtatura ose për mobilierinë lokale, ju lutemi kërkoni një vështrim në portofolin e punës së tyre. Vizitoni në mënyrë ideale projektet e mëparshme dhe përfitoni nga mundësia për të biseduar me pronarët e shtëpive të kompanisë, shërbimet dhe mënyrën e zgjidhjes së problemeve. 6. Zgjidhni një zgjidhje të plotë Të keni gjithçka të thjeshtë, zgjidhni një kompani që do të përzënë punën nga koncepti pas përfundimit dhe që do të ndihmojë me dizajnin dhe instalimin tuaj. Ju do të shmangni gabimet e kushtueshme, si dhe stresin. Duke pasur parasysh se veshjet e ndërtuara janë një zgjidhje e gjatë, është e domosdoshme të zgjidhni mundësinë e së ardhmes që ju e dini se do t'i përshtatet edhe shijet tuaja personale në vitet. Ne ju rekomandojmë që të përcaktoni paleta e ngjyrave të dhomës tuaj para se të filloni të shtoni elemente të mobiljeve të ndryshme.