Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Derrase muri, montim i derrasave te murit

Jeni duke kërkuar për një lojtar gipsi për montimin e kartonit të gipsit? Ne kemi 24,892 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
33,324 profesionistë të regjistruar
90,146 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Derrase muri, montim i derrasave te murit

Keni nevojë për shërbim në fushën e kartonit të gipsit, montimit të kartonit të gipsit? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në rilevimin, ndërtimin dhe lyerjen e kartonit të gipsit. Çmimi i kartonit të gipsit dhe instalimi i tij zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: kuti ndërtimi, mbrojtëse qoshe alumini dhe bojë të ofruara nga një prej ndërtuesve tanë 24,892 në kategorinë

Shiko gjithashtu:Çmimet
33,324 profesionistë të regjistruar
90,146 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Këshilla dhe Këshilla
Caktimi i mirë është baza Gipsi ka shumë përdorime në ndërtimin e ndarjeve të ndryshme, mureve të montuara, niches, mbulon, në ndarjen e dhomave, ose kur rindërtojnë papafingo. Shkruani për të futur përshkrimin më të saktë të detyrës për të kuptuar saktësisht se çfarë është ideja juaj. Kontrolloni për realizim Për të qenë të sigurt që të gjitha punët janë bërë të cilësisë, kontrolloni punën gjatë kursit të saj, si dhe pasi ta përfundoni atë. Buxheti dhe koha Mos harroni të shtoni kërkesat tuaja për përfundimin e zbatimit. Nëse keni një buxhet të caktuar që duhet të ndiqet, ju lutem vini re se ofruesi i shërbimit është tashmë në fillim.
Cilat janë llojet e zakonshme të pllakave?
Suva e bardhë Plasterboard i bardhë është ndryshimet më të lira dhe më të përdorura. Përdoret kur u dërgua nga ndarjet dhe tavanet dhe strukturat e tjera pa kërkesa nga zjarri. Bordi i Bardhë i Plasterit përdoret në brendësi me lagështinë relative më pak se 65% në 20 ° C. Prandaj, nuk është e përshtatshme ta përdorësh atë në vendet ku mund të hyjë në kontakt me ujë ose lagështi. Llafazan Plasterboard gjelbër është i ngopur kundër lagështisë. Është projektuar për përdorim në një mjedis të lagësht, në banjo, dush, kuzhinë, dhe kështu me radhë. Është më e rëndë, ka një kapacitet më të lartë të ngarkesës dhe është më i shtrenjtë se llaçi i bardhë. Pllaka të ngopura të gipsit përdoren në ambientet e lagështisë deri në 75% ose 85% për më shumë se 10 orë. Me lagështi 100% për më pak se 2 orë për 24 orë në 20 ° C. Llafazan Plasterboard i kuq ka një trajtim të lartë zjarri. Pllakat e surfaktorit të zjarrit përdoren për të tharë objektet me një lagështi të qëndrueshme relative prej më pak se 65% në 20 ° C me rezistencën e dëshiruar të zjarrit ose si mbrojtjen e strukturave të çelikut nga zjarri. Ajo ka rritur forcën kernel dhe për këtë arsye me temperatura të larta. Është gjithashtu i përshtatshëm si një izolim i zhurmës. Llafazan Plasterboard blu është bërë posaçërisht si izolim i shëndoshë. Komploti i gipsit akustik ka një densitet thelbësor të trajtuar veçanërisht të përbërë nga një strukturë kristaline e modifikuar e gipsit me vetitë specifike të zbutjes. Prandaj, është e përshtatshme për tingullin e shëndoshë nga jashtë, muret midis apartamenteve në një paneletë ose apartament dhe në apartament midis çdo dhome.
Çfarë mund të ndërtohet nga plasterboard?
Kati i thatë nga plasterboard
Dyshemetë lundrues nga bordet e sadracuar janë një dërrasë e ngurta e mbledhur e ndarë nga struktura substrate nga substan i thatë, ose. polistiren ose izolim mineral. Falë procesit të ulët të peshës dhe të thatë, katet e pllakave janë të përshtatshme për përsosjen e papafingo. Ky lloj i katit funksionon si një izolim efektiv i zërit dhe izolim kat dhe është i përshtatshëm për ngrohje nën dysheme.
Muret dhe kryqëzore nga plasterboard
Sutralboard Sistemet e ndërtimit të brendshëm të ndërtimit janë të përshtatshme për montimin e ndarjeve për pllakat e murit dhe kur ndërtojnë mure soundproofed. Strukturat e pjesshme shërbejnë kryesisht për të thyer brendshme për dhoma individuale, por edhe për menaxhimin e instalimeve të nevojshme dhe duke përdorur pllakën akustike për të përmirësuar brendësinë akustike.
Muret e trajtuara të pllakave
Muret e kokës kanë një përdorim të gjerë nga rritja estetike e sipërfaqeve ekzistuese, duke rritur vlerat e pronave të izolimit termik dhe perde të mureve deri në hapësirën për të kryer instalime gjatë rindërtimit, p.sh. në shtëpitë e paneleve.
Ndarjet në mjedise të lagura
Gipsi i ngopur është i përshtatshëm për renovimin e banjës ose zëvendësimin e bërthamës rezidenciale jo të pajtueshme në shtëpitë e paneleve. Struktura e plasterboard nuk e ngarkon strukturën mbështetëse më shumë se bërthama origjinale e strehimit. Përveç kësaj, kur mbajtja e procedurave të drejta të montimit, muri i ri i banjës do të ndërtohet shumë shpejt.
Përgatitja e papafingo
Plasterboard lejon izolimin shtesë të ndërtesës gjatë krijimit të lokaleve të reja për strehim të rehatshëm dhe tërheqës pa rritur zonën e ndërtuar. Falë pllakës, izolimin e cilësisë dhe dritaret e mbulimit mund të krijojnë një hapësirë ​​shumë komode dhe funksionale të jetesës në papafingo.
Abonentë
Mbulesa e pllakave janë të përshtatshme për tavane të shpejta dhe të pastra. Duke përdorur ato, vetitë audio të hapësirës dhe vetitë termike të strukturës së tavanit mund të përmirësohen.
Pyetjet e bëra shpesh
Pse të kërkosh një ekspert të suvasë në Wilio?
Doni të rindërtoni papafingo ose të rifreskoni pamjen e dhomës me suva të ri. Nevoja për të ndarë dhomën me seksionin e kryqëzimit të pllakave? Do të ishte një akustikë në muret e banesës tuaj me izolim të shëndoshë? Apo keni nevojë për fyerjen e murit të xhamit të shtëpisë nga brenda? Ne do t'ju ndihmojmë të gjeni një specialist të pllakave që mund ta trajtojë atë. Ekspertët tanë të pllakave tona mund të trajtojnë gjithçka nga ndarjet e reja të brendshme në tavanet e pllakave. Kurseni kohë dhe para duke krahasuar ofertat dhe përzgjedhjen e ekspertëve më të mirë të vlerësuar nga mjedisi juaj. Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të pllakave të cilët do të vendosin këmbët, muret e ndjekura, niches, marrësit, shpërndajnë dhoma ose rindërtojnë papafingo. Cilësia, me një çmim të arsyeshëm dhe kur keni nevojë për të.
Çfarë është plasterboard?
Plasterboard përbëhet nga panelet nga një gips i shtypur i cili është futur me një mënyrë sanduiç midis dy letrave të vështira. Është një material shumë praktik ndërtimi që përdoret për të ashtuquajturat ndërtime të thata. Shpesh gëzon tavanet, mure jo-mbajtëse dhe rregullime të tjera të brendshme. Plasterboard është e lehtë, është e lehtë për të punuar me të dhe është gjithashtu më e lirë se materiale të tjera. Plasterboard prodhohet në trashësi dhe gjatësi të ndryshme, përbërje të ndryshme të bërthamës së diarresë. Kjo diversitet bën të mundur zgjedhjen e dimensionit të saktë dhe cilësinë e suvës për një strukturë të veçantë ndërtimi.
Për çfarë përdoret për të?
Plasterboard është një element thelbësor i ndërtimit të thatë. Përdoret për ndërtimin e ndarjeve të ndryshme, mureve të montuara, niches, rimëkëmbet, kur ndan dhomat ose kur rindërtimi i papafingo. Kjo nuk përdoret kryesisht në muret mbështetëse, kështu që është montuar kryesisht në profilet strukturore të çelikut. Megjithatë, ka edhe aplikacione të veçanta të mbështetjes së pllakave.
Çfarë nevojitet për të punuar me plasterboard?
• Profilet e dizajnit • vida dhe pajisje për ndërtimin e thatë • izolim • Norrësi për ndërtimin e thatë • depërtimit • tjegulla • thikë shtyrjeje • Silicones dhe sealants • hidroizolim. • Ngjyrat dhe Wallpapers
Cilat janë përfitimet dhe disavantazhet e pllakave?
Plasterboard është popullor për zbatimin e elementeve të ndërtimit dhe të dizajnit të brendshëm, në sajë të faktit se ajo kursen kohën dhe koston e ndërtimit ose rinovimit. Well termike dhe izolim i papërshkueshëm nga zëri, nuk ndalon avull dhe pa erë. Plasterboard është lehtësisht i pranueshëm dhe ka një peshë të ulët kështu që përfaqëson një ngarkesë të vogël statike të objekteve. Nuk është e kërkuar për transport, lejon asambleja e shpejtë dhe procesi i thatë në mënyrë që uji të mos jetë i nevojshëm. Për shkak se është një sistem i thjeshtë modular, është e mundur të adresohet të dy sistemet e shpërndarjes si energjia elektrike, uji dhe kështu me radhë. Ndarjet e brendshme të pllakave janë pothuajse të përkryer të barabarta, por lejojnë trajtim të mëtejshëm sipërfaqësor me veshje të ndryshme, sfonde, pllaka ose llaçe. • Puna me të është shumë e thjeshtë • Thjesht instalon, forma dhe më në fund përshtatet • Ka vetitë e mirë izoluese termike dhe të zërit • është rezistente ndaj lagështirës dhe zjarri (sipas llojit) • Ka një jetë të gjatë Disavantazhi është nevoja për të bashkëngjitur pllakat për profilet strukturore, nevojën për depërtim, vulosjen dhe vrimat e bluarjes në pjatë, për të përfunduar përsosmërinë.
Si funksionon llaçi?
Një thikë e përgjimit ose e paturit e bishtit është e nevojshme për të punuar me plasterboard. Për vrimat e nr. Plasterboard është montuar në një strukturë të para-përgatitur çeliku. Spërkatje midis pllakave janë vulosur me ngjitës dhe shirit përforcues. Pas nënshkrimit të kujdesshëm dhe bluarjes së nyjeve, pllakat duhet të redaktohen më në fund. Sadkartón duhet të depërtojë mirë para pikturës ose wallpapering në mënyrë që ngjyra ose letër-muri të mbajtur dhe madje edhe absorbimin e të gjithë zonës. Suva e shtresës së Tencin-it gjithashtu mund të aplikohet në suva.
DemonstrimDemonstratat e realizimeve të ofruesve tanë
profile image
Derrase muri, montim i derrasave te murit
Bernard  T.
profile image
Derrase muri, montim i derrasave te murit
Arbnor N.
profile image
Derrase muri, montim i derrasave te murit
Fatos O.
profile image
Derrase muri, montim i derrasave te murit
Agron G.
profile image
Derrase muri, montim i derrasave te murit
Kreshnik D.
profile image
Derrase muri, montim i derrasave te murit
Lulezim  Z.