Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Bordet e tarracës

Jeni duke kërkuar për një ofrues të dërrasave të tarracave? Ne kemi 22,937 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,780 profesionistë të regjistruar
87,824 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Bordet e tarracës

Keni nevojë për shërbim në fushën e tarracave? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në përgatitjen e sipërfaqeve, shtrimin, përfundimin e sipërfaqes. Çmimi i dërrasave në verandë zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacione rreth shërbimeve: veshje kundër ngrirjes dhe kundër rrëshqitjes, niveli i alkoolit, fino, të cilat do të ofrohen nga një nga dyshemetë tona 22,937 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,780 profesionistë të regjistruar
87,824 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Pllakat e tarracës janë me të drejtë që i përkasin mbulesave më të njohura të dyshemesë në pjesën e jashtme. Ato ofrojnë një vështrim elegant që shkëlqen në arkitekturën moderne dhe klasike dhe kanë shumë përparësi mbi tarraca të tjera, të tilla si kështjella ose pllaka qeramike. Ata i gjejnë jo vetëm në tarraca, por edhe në ballkone, në belveder ose rreth pishinave. Ashtu si me të gjitha sipërfaqet e jashtme, kërkesat e larta gjithashtu vendosen në pllaka të tarracës. Ata shpesh ekspozohen vazhdimisht ndaj motit dhe duhet t'i rezistojnë rrezeve të shiut, borës, erës dhe rrezatimit UV nga rrezet e diellit. Faktorë të tjerë që mund të degradojnë cilësinë e pllakave të tarracës përfshijnë insektet, kërpudhat ose kërpudhat. Prandaj, zgjedhja e pllakave të tarracës duhet t'i kushtohet vëmendje të duhur. Ofrimi i pllakave të tarracës Pllakat e tarracës prej druri Pllakat natyrore të tarracës së drurit janë klasike. Ato janë bërë prej një ose më shumë copa druri me profil të plotë, zakonisht prerë grooves gjobë për anti-shqip të lartë në sipërfaqe. Ato janë të instaluara në grilë duke përdorur bulonat që mbeten në sipërfaqe të dukshme ose nga sistemi ku vida janë të fshehura në hapësirat midis pllakave. Jeta e tyre mund të zgjatet me impregnim dhe trajtim sipërfaqësor me vaj ose dylli. Në favor të pllakave me tarraca të drurit, një pamje natyrale me ngjyrosje unike dhe vizatimi në varësi të drurit të përdorur, eko-miqësisë dhe kryesisht sipërfaqes së këndshme për prekjen. Falë përçueshmërisë së ulët termike, temperatura e tarracave prej druri mbetet e këndshme edhe në mot të ftohtë. Në verë, ata nuk ngrohin dhe kështu të jenë ideale për ecje të zhveshur. Sa i përket specieve të drurit, më të përballueshme janë pllakat e tarracës së drurit të pemëve shtëpiake si bredh ose pisha. Ata nuk mund të jenë ekstravagante me disa pyje tropikale, por ato kanë cilësi estetike. Megjithatë, druri i tyre është i butë dhe më pak rezistent ndaj jetës së vlerësuar prej rreth 10 vjetësh. Kështu, ato janë veçanërisht të përshtatshme për hapësirat e mbuluara ku nuk do të ekspozohen ndaj stresit ekstrem dhe lagështirës së lartë. Për pyje më rezistente nga mjedisi ynë përfshijnë AGAT. Druri i tij me hije karakteristike të verdhë-kafe është një rrotullim jashtëzakonisht i fortë, i fortë dhe i kalbur. Ndërsa çmimi i saj është më i lartë se pyjet e tjera lokale, por është ende më e favorshme në krahasim me pyjet ekzotike. Ne do të takojmë emra ekzotikë si Merbau, Teak, Bangkirai, Massaranduba, IPE ose Cumaru. Këto bimë drurore karakterizohen nga densitet shumë të lartë, janë jashtëzakonisht të forta, rezistente dhe formë ende dhe pa impregnim. Ata gjithashtu marrin të pazakontë të dhëna, ne do të gjejmë një varg të gjerë të ngjyrave nga të ngopura në hije me çokollatë dhe purpur. Për pllakat e tarracës të drurit natyror ne duhet të mbështetemi në mirëmbajtjen e rregullt. Të gjitha llojet e drurit pas kohës marrin një patin gri. Pllakat e tarracës nga druri i trajtuar me nxehtësi Duke rregulluar avujt e nxehtë dhe të ujit, struktura e brendshme e drurit është ndryshuar dhe vetitë e tij mekanike dhe fizike janë përmirësuar. Druri i drurit, i njohur si termowood, është më i fortë, i formuar dhe dimensionalisht dhe rezistent ndaj sulmit të dëmtuesve dhe idealit për përdorim në pjesën e jashtme. Woods butë si bredh dhe pisha janë ideale për këtë teknologji dhe jeta e tyre mund të zgjatet deri në 30 vjet. Thermodreva mban të gjitha karakteristikat e drurit natyror, duke përfshirë riciklueshmërinë. Duhet të shihet se termocreva nuk është rezistent ndaj rrezatimit UV dhe si dhe llojeve të tjera të drurit që i nënshtrohen ndryshimeve graduale në ngjyrë. Ky proces mund të ngadalësohet nga kujdes i mirë. Pllakat e tarracës nga përbërja Bordet e përbërë ose WPC kanë stabilizuar tashmë në tregun tonë dhe kanë gjetur klientët e tyre midis njerëzve që duan të kombinojnë vetitë pozitive të drurit me avantazhe plastike. Ato janë bërë prej miell druri dhe shtesë plastike në raporte të ndryshme. Dru është më i madh, ekipi ka një pamje më bindëse prej druri, por edhe një çmim më të lartë. Prodhuesit e njohur përdorin plastikë cilësore që gjithashtu garantojnë riciklueshmërinë. Bordet WPC mund të gjenden me profil të plotë ose me zgavra për reduktimin e konsumit të materialeve dhe çmimeve. Sigurisht, bordet e profilit të plotë janë më rezistente, më të mirë, më pak të prirur për thërrmuese. Bordet WPC janë 100% të papërshkueshëm nga uji, forma ende, anti-shqip dhe shumë e thjeshtë për mirëmbajtje. Megjithatë, të gjithë nuk punojnë - nuk është më në fund materiale natyrore autentike dhe madje edhe imitimi më i mirë i drurit të arrijë plotësisht bukurinë e saj. Pyetje dhe pergjigje Pse të besoni ndërtimin e tarracave në ekspertë të dorës? Në një përpjekje për të ulur kostot, shumë njerëz vendosin të ndërtojnë një vetë-ndihmë të tarracës. Ata janë shpesh një tarracë që për fat të keq fillon të tregojë shenja të veshin pas një kohe të shkurtër dhe nuk mbetet asgjë tjetër pas disa vitesh para tërë punës. Çfarë më shumë, tarracë të instaluar gabimisht mund të mbetet jo vetëm pas faqes estetike, por edhe siguri. Cilësia e punës që rezulton ka shumë faktorë - jo vetëm cilësinë e pllakave të tarracës, por edhe të gjitha komponentët e tjerë të përdorur në procesin e Kuvendit. Pra, nëse nuk jeni njëqind për qind të aftësive tuaja, le që kjo detyrë të preferojë profesionistët nga Wilio - ju merrni një tarracë që do të jetë e bukur, e sigurt dhe ju do të shërbeni për shumë vite. Pse të kërkoni ekspertë në tarracë në Wilio? Gjeni profesionistët Wilio është e thjeshtë. Vetëm të hyni në një kërkesë të përshkruani se çfarë shërbimi jeni të interesuar dhe përgjigjuni disa çështjeve themelore që lidhen me projektin tuaj. Merret nga mjeshtrit që ju merrni brenda disa minutave dhe ju do të zgjidhni sipas çmimeve ose furnizuesve të furnizuesve që ju kanë arritur. Çfarë do t'ju japin ekspertët tanë? Në Wilio ju do të gjeni ekspertë për t'ju ndihmuar me një dizajn dhe zbatimin e tarracave. Ata do t'ju këshillojnë me një përzgjedhje të materialeve - jo vetëm pllaka tarracash, por edhe prizme themelore dhe komponentëve të tjerë të asamblesë. Ata marrin një punë cilësore nga përgatitja e substratit, përmes instalimit të podkonstruksionit në instalimin e pllakave të tarracës me teknika të ndryshme. Duke përdorur komponentët e cilësisë, por edhe mjetet do të garantojnë një produkt të përsosur që rezulton sipas pëlqimit tuaj dhe të ofrojnë trajtim sipërfaqësor sipas nevojës. Specialistët tanë gjithashtu këshillojnë me renovimin e pllakave të tarracës. Cili është çmimi mesatar i dyshemeve prej druri? Çmimi i bordeve tarracë varet nga materiali i përdorur nga prodhuesi. Mos u tundoni nga oferta që tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Kjo ndoshta është e ndryshuar e produkteve të prodhuara në masë në vendet aziatike që nuk i plotësojnë standardet evropiane të cilësisë dhe nuk vijnë nga burime të qëndrueshme. Në përgjithësi, çmimi i pemëve shtëpiake (bredh, pisha ...) varion nga 15-25 € / m2. Për dru ekzotik, çmimet shkojnë nga 50 € / m2 dhe shuma më e lartë dhe e ngjashme mund të pritet gjithashtu për dru të rregulluar termikisht. Ju do të paguani çmimin më të lartë për pllaka të përbërë - rreth 70-100 € / m2. Përveç çmimeve të vetë bordeve, është e nevojshme të llogarisim me koston e materialit tjetër strukturor dhe natyrisht asamblenë. Peshakja e instalimit do të jetë 30% e çmimit total të tarracës.