Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Beton i thate

Jeni duke kërkuar për një lyer me mallë të thatë? Ne kemi 24,176 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,706 profesionistë të regjistruar
87,689 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Beton i thate

Keni nevojë për një shërbim me mallë të thatë? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në përgatitjen e sipërfaqes dhe aplikimin e mallës së thatë. Çmimi i mbulesave të dyshemeve të bëra me mallë të thatë zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: mistri, niveli i shpirtit dhe kamxhiku i ofruar nga një nga dyshemetë tona 24,176 në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,706 profesionistë të regjistruar
87,689 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Poter i thatë: Pyetjet e bëra shpesh Pse të kërkoni më të thata në Wilio? Dhimbja e thatë shërben si një substrate nën dyshemenë ose trotuarin e ardhshëm. Në një ndërtesë të re, zbatohet në fazën e strukturës bruto, e përdorur gjithashtu në rindërtimin e objekteve tashmë ekzistuese. Nga cilësia e masës, dyshemeja që rezulton e dyshemesë do të varet gjithashtu nga të cilat e mbulojmë atë. Prandaj, është jashtëzakonisht e rëndësishme që skela e thatë është e brishtë, e drejtë dhe e lirë nga çarje. Ashtu si me shumicën e veprave, mund të duket edhe në shikim të parë që është një akt relativisht i thjeshtë. Megjithatë, në të vërtetë, ju mund të merrni një qasje amatore ndaj problemeve të mëdha, largimi i të cilit është i vështirë dhe në disa raste është e pamundur. Gjeni profesionistët tuaj në Wilio dhe ju lejojnë të ndërtoni një cilësi dhe tenxhere të drejtë. Shkruani kërkesën dhe merrni kuotat nga rrethinat tuaja. Profesionistët do t'ju bëjnë një piter brenda një dite, do të jetë e drejtë dhe ju ecni përpara me ndërtesën tuaj. Çfarë pune kërkohet një masë e thatë? Kur llogaritni veprat e nevojshme për të ndërtuar një masë të thatë, shuma e akteve do të varet nëse ne jemi në një ndërtesë të re ose ne do të rindërtojmë. Për një ndërtesë të re, përshkrimi është i nevojshëm për Zaizolacionin. Në dysheme, ne ruajmë shpërndarjen e ujit të ngrohjes, ose vendosim çorape të ngrohjes nën dysheme. Ne jemi të vendosur në fushën e përgatitur në këtë mënyrë. Pas derdhjes, llaçi duhet të jetë i përafruar dhe të nxehtë. Në përfundim është e nevojshme të lini një ekran të mjaftueshëm për të thatë dhe të pjekur. Avantazhi i masës së thatë është se nuk përmban ujë të tepruar dhe kështu koha për maturimin e saj dhe puna e mëtejshme në mënyrë të konsiderueshme shkurton. Puna e rindërtimit është e nevojshme për të hequr sipërfaqet e vjetra - duke hapur, parket dhe kështu me radhë. Më pas, është e nevojshme për të vlerësuar gjendjen e shtresës së vjetër dhe për të bërë një të re sipas nevojës. Një procedurë tjetër është identike me ndërtesën e re. Dhimbja e thatë mund të blihet tashmë në xhepa. Ju vetëm përzieni sipas recetës me ujë. Një mundësi tjetër është përgatitja e një përzierjeje të veshjes nga materialet bazë - rërë, çimento, ujë. Pse të kërkoni më të thata në Wilio? Prodhimi dhe derdhja e një mallë të thatë është një proces sfidues, duke rezultuar në një sipërfaqe të vetme dhe horizontale. Le të shtojmë materiale të importit, përgatitjen e saj, përzierjen. Para-derdhje ka rregullat dhe procedurat dhe standardet teknologjike (STN 74 4505) duhet të respektohen. Prandaj, shikoni për ekspertë të Wilio dhe bëni një masë të mirë të thatë pa gabime. Ju kurseni shumë kohë dhe përpjekje. Profesionistët me përvojë do t'ju këshillojnë dhe ekranet. Shkruani kërkesën në Wilio tani dhe ju merrni ofertat. Zgjidhni atë që do t'ju përshtatet më së shumti. Sa kohë zgjat një masë e thatë? Gjatësia e punës varet nga zona dhe mënyra se si vetë Në rastin e një makine përzierjen e masës, sipërfaqja është rreth 300 m2 për të derdhur dhe për të lidhur brenda një dite. Puna duhet të jetë e shpejtë dhe është një zonë e mirë për të derdhur në të njëjtën kohë. Ju mund të shmangni plasaritje në vende me lagështi të ndryshme dhe ngurtësi. Ekspertët me përvojë të mjaftueshme mund të gjenden në Wilio. Si mund të gjej shtresa cilësore të thata? Mënyra më e mirë për të gjetur zbatimin profesional të llaçit të thatë është të futni kërkesën Wilio. Kërkesa juaj do të shkojë tek kompanitë që punojnë me ne për një kohë të gjatë. Ju specifikoni kërkesat tuaja për të përcaktuar performancën dhe buxhetin tuaj. Më pas, ju do të ngjallni kompani nga rrethinat tuaja me menutë e çmimeve dhe ju zgjidhni atë që plotëson kërkesat tuaja dhe buxhetin. Shikoni vlerësimet që mund të gjenden në Wilio para vendimit përfundimtar. A i jap materiale dhe pajisje para asfaltimit? Po, është e mundur të përgatitet materiale dhe pajisje. Ju do të duhet rërë në fraksionin përkatës (të paktën 0.25 mm), çimento dhe ujë. Mjetet që ju duhet të përdorni kur përgatitni një përzierje të thatë të llaçit, transportin e masës në një vend të caktuar dhe një grup tjetër për të ruajtur dhe për të lidhur. Në parim, është një mjet klasik që do të përbëhet nga miksera, lopatë, flluska, nivele shpirtërore, pajisjet e dridhjeve dhe të ngjashme. Nëse urdhëroni një mallë të thatë nga një kompani profesionale, ajo do të sjellë makinën tuaj për të përgatitur dhe pompuar atë direkt në dhomat. Në kontrast me përgatitjen përkrenare, nuk ka më një gamë të akteve, duke kursyer kohë dhe për të marrë mëdyshje të cilësisë. Sa kushton një shprishkë e thatë? Çmimi varet nga zona që ju shqetësoni në m2. Dhimbja e thatë mund të blihet - në xhepa. Në sipërfaqe prej 100m2, së bashku me pajisje (binarët e dilatimit, kaseta kufitare, etj.) Ne do të marrim rreth 2000 €. Kjo shumë duhet të shtohet në kostot e punës. Variantet më të lira janë për të importuar materialin, buzëqeshni sipas recetës. Këtu shpenzimet do të bjerë rreth një e treta. Çmimi total i thatë i thatë është ende i varur nga zgjidhja strukturore e llaçit të thatë dhe aksesorëve të përdorur. Ju do të merrni shumën e saktë për llaç të thatë duke futur kërkesën në Wilio. Kompanitë nga mjedisi juaj do t'ju dërgojnë një ofertë kuotimi që rregullohen ende në vend pas një inspektimi personal të vendit të zbatimit. Punë tipike Dhimbje të thatë, llaç çimento, veshje makine, ndërtim të trashë, ngrohje në dysheme, Procedura e punës. Zbatimi i një mace të thatë fillon me një hapësirë ​​dhe përcaktimin e trashësisë (lartësisë) të masës. Mos harroni këto të dhëna, do t'ju duhet kur të hyni në kërkesën në Wilio. Ne vazhdojmë importet e materialit - në formën e përzierjes së para-përgatitur në xhepa ose blerje të komponentëve individualë që ne do të përzier në vetë-ndihmë në vend. Pas përgatitjes së zonës ku ne do të derdhësh një llaç të thatë përzier masën gradualisht, përcillet dhe zhgënjimin. Pajisja e dridhjeve përdoret për mbjelljen më të mirë të bërtitjes së qosheve. Masa dhe vendosja duhet të lidhet me një gjendje horizontale - duhet të shkaktohet një sipërfaqe e përkryer e barabartë. Në fund, madër mund të pajtohet. Pas mbarimit të punës, ju duhet të lënë shpinë të mbulohen, një ditë ideale. Duke bërë linjat e dilatimit, ne parandalojmë plasaritje - sidomos kur në dhomat me një zonë të madhe. Hints dhe Këshilla: 1. Përfitoni nga profesionistët me përvojë Ju mund të mbivlerësoni lehtë aftësitë tuaja dhe të merrni në mes të punës në telashe kur të zbatoni një masë të thatë. Shmangni statusin kur ju do të keni për të thyer punën në fund të ditës, vazhdoni të nesërmen dhe pastaj në të tretën. Përzierja e çimentos e llaçit të thatë do të ketë një lagështi të ndryshme dhe ngurtësi dhe nyje në nyje pas çdo dite. Përveç kësaj, plaga e ngurtë nuk mund të përafrohet. Arrijnë profesionistët tanë në Wilio dhe ata do t'ju bëjnë një mallë brenda një dite, pa zvarritur dhe gabime. 2. Mundohuni të arrini që sipërfaqja është horizontale Sipërfaqja horizontale duhet për shkak të dyshemesë së ardhshme që ju kurseni në fushën. Është një nëse do të jetë dysheme lundruese me parket prej druri nga një petëzuar ose tjegull. Nëse pods ndodhin gropa ose kodra, trotuari nuk do të ulet mirë, do të djersite dhe do të zhvishet. Ju do të duhet të riparoni britmën e pabarabartë për të realizuar nivele të tjera të ulëta. 3. Trashësia Nëse plaçkitni ngrohjen e dyshemesë ose udhëheqje të tjera, merrni një trashësi të mjaftueshme. Në këtë rast, llaçi duhet të mbulohet me të paktën 1 cm në këtë rast. Për shumë të hollë, ju rrezikoni plasaritje tuaj të ardhshme për shkak të ngarkesës. 4. Izoluar Ashtu si me të gjitha operacionet për ndërtimin ose rindërtimin, është gjithashtu e vërtetë që secili element duhet të jetë i izoluar vazhdimisht. Përdorni shiritin izolues në hips dhe natyrisht duhet të izoloheni nga nëntoka. Në muajt e dimrit ju patjetër nuk do të dëshironi të ngrohni bazën e betonit të ngrohjes underfloor të shtëpisë. 5. Riparimi i rëndë Të jetë në përputhje me të gjitha aktivitetet gjatë kryerjes së masës së thatë. Përfunduar, por salla e papërshtatshme mund të riparohet vetëm në sipërfaqen e pabarabartë. Më shumë defekte themelore nuk mund të riparohen fare ose vetëm për çmimin e heqjes së plotë dhe të bëjnë një masë të re.